Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1
Nissan Navara D22
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Nissan Navara D22

    autor: olosagaris » 02 sie 2020, 23:44

    No i jestem.

    Jestem dosyć cierpliwym człowiekiem, ale do czasu. Czerwona strzała ląduje w warsztacie średnio 2-3 razy do roku. Tym razem górny wahacz. Warsztat się zgodził, że zrobią to na wczoraj, ale skoro trzeba było zamawiać części zza granicy więc musiałem działać. 7-8 dni do 10 to trochę dużo na wakacje. Tak o 7-8 dni do 10 za dużo. Tutaj każda chwila jest na wagę złota i nie można sobie pozwolić na chwilę przestoju, rozmyślenia... czekania. Pojawił się pomysł żeby kupić nowego. Nie zastanawiałem się długo coś poszperałem, popatrzyłem, nawet wypatrzyłem. Dysponowałem niewielką kasą więc szukałem czegoś maks do 16k. Po powrocie do domu wraz ze Stanem - ojcem, uznaliśmy, że lepiej znaleźć coś igła niż drugą skarbonkę bez dna i kupiłem D22 na full wyposażeniu, bajery.. klima, elektryka mogę opuszczać szyby bez korbo-tronica... taki tam dowcip żeglarski. Wystarczy przytrzymać przycisk i szyba leci w dół :panzielony:

    OUTLAW - to bardzo miły napis na tylnych drzwiach samochodu można na wiele możliwości interpretować :cool: :anioł: Wóz się zawija na tyle dobrze, że takie bmw 325i to jakiś wózek sklepowy. Navara zaczyna zwalniać na przyspieszeniu powyżej 140. A wciąż jest to pickup... może nie poza prawem, ale z banity coś się we mnie znajdzie.

    Pomysł pierwotny był taki żeby zgarnąć z czerwonego co fajne i użyteczne do granatowego, ale on jest zbyt fajny. Będą dwa. Czerwony na plażing i polowanie na czerwonego października, granatowy na zakupy co pół roku :D :clap:

    Tak więc, co dwa pickupy to nie jeden. Kilka fotek na zachętę.

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Powiem Wam, że byłem ciekaw jak zasysają nissany z tamtych - tych lat. Skoro robi na mnie wrażenie ciężarówka to jestem ciekaw mojego oddechu przy R34. No, ale o tym kiedy indziej........

    Aloha! :kapelusz: :crazy:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2101

    Nissan Navara D22

    autor: Courius » 03 sie 2020, 16:37

    Przy mocnych pickupach trzeba uważać, bo napędzają się jak zwykłe osobówki. Gorzej z hamowaniem. Nie szalej tam za bardzo, bo w weekend się widzimy. :-D

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Nissan Navara D22

    autor: olosagaris » 17 wrz 2020, 20:41

    :wave:

    Jako, że mam w planach do przejechania parę km w najbliższym czasie to wrzuciłem go na warsztat żeby sprawdzili co tam kryje pod ładnym wyglądem. Wszystko jest bez zarzutu poza tylnymi amorami do wymiany, nieco startymi hamulcami i przeżartą ramą przez korozję. Tak na 3/4 grubości. Spoko, będzie trzeba więcej czasu żeby dosztukować tu i tam :D

    Wszystko poza tymi drobiazgami jak na wóz z 2003 roku spoko :serce:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Nissan Navara D22

    autor: olosagaris » 09 kwie 2023, 2:52

    :wave:


    Obrazek
    Obrazek

    Samochód obecnie w kawałkach. Wkrótce powiem coś więcej :think: :okularnik:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Nissan Navara D22

    autor: olosagaris » 31 lip 2023, 18:02

    Aloha :hej:

    To "wkrótce" się przedłużyło, ale ważne, że temat został zakończony. W sierpniu zeszłego roku rama zaczęła się sypać więc przyszedł moment żeby stanąć przed lustrem i spojrzeć sobie w oczy. Uznaliśmy ja ze sobą, że trzeba zainwestować. Navara D22 Outlaw to właściwie pickup, ale jeździ się nim jak osobówką. Jest wygodny, mało pali, ma klimę jak mawia młodzież no i do mojej pracy w sumie niezły "bagażnik". Jeśli ktoś potrzebuje wrzucić tonę, tak, 1 tonę :ugeek: gratów do "biura" to nie ma lepszej opcji. Jest też uchwyt na kubek z ulubionym espresso. Poczwórnym :nuda: Duży kierowca, a jednak się wcisnął do małego pojazdu.

    Znalazł się warsztat, który podjął się tego wyzwania, czyli naprawy ramy. Tu się cofnijmy do encyklopedii. W pojeździe terenowym lub ciężarowym typu pickup rama w samochodzie to szkielet, kawałki metalu połączonych ze sobą do czego jest zamocowana reszta gratów co w całości daje - samochód. Słaby stan ramy to słabe połączenie tych gratów dających - samochód. Navara wjechała na warsztat, odkręcili kilka śrub (czyt. przecięli) i już nadwozie było gotowe do podniesienia i tu nagle pyk, nadwozie zaczęło się sypać. Po kolejnej konwersacji przed lustrem, tym razem w towarzystwie Jima, Jima Beama doszliśmy do konsensusu, że trzeba ratować pickupa. Jest czym przewieźć narzędzia do pracy i ogólnie bujnąć się nad jezioro. Po wstępnych kosztach - robimy.

    Navara ma 20 lat, pochodzi z Wlk Brytanii, nie wiadomo ile stała tam na deszczu, nocami w chłodzie, i na deszczu, jak często pierwotny właściciel nią jeździł do pracy...w deszczu. I na chłodzie. Po latach ktoś sprowadził do naszego pięknego kraju i kupił furę na polowania i wypady za miasto. Tak więc nie wiadomo ile stała w chłodzie i pewnie na deszczu. Cóż, 20 lat to dość sporo na metal, który w pewnym momencie musi łapać rdzę, a w kolejnym rozdziale kruszyć, gnić i w końcu pękać co się kończy rozkładem.

    Tak więc, w warsztacie rozebrali samochód na czynniki pierwsze i zaczęli prace nad blacharką. Tu na myśli przychodzi słowo restauracja samochodu, ale ja się trzymam słowa renowacja. Bo właściwie Navara przeszła renowację blacharską i to w całości. Zostało kilka nie klepanych części jak drzwi lub maska, ale żeby graty kupy się trzymały to całe nadwozie zostało spolerowane.

    Poniżej kilka fot. I na nich na ten moment skończę. Po odbiorze Navary kilka dni minęło i o dziwo nie zdążyłem zrobić zbyt wielu zdjęć. Jak nim nie jeżdżę to podziwiam. I o to właśnie chodzi. :hipis: :kapelusz:

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    PS: Renowacji się podjął Karłowicz4x4 Michałów-Grabina, okolice Legionowa. Serdecznie polecam. :serce:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2101

    Nissan Navara D22

    autor: Courius » 08 sie 2023, 22:32

    To teraz schować pod koc, bo szkoda porysować w pracy taki świeżutki lakier. :)

    PS,. wygląda zacnie

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Nissan Navara D22

    autor: olosagaris » 09 sie 2023, 12:59

    Świeżutki lakier, ale nie po całości. Została wykonana "bieda" wersja. To co było nie do uratowania, czyli błotniki są nowe i lakierowane, dach również. Tyle nowości z nadwodzia. Reszta po polerce. Rama poskładana do kupy i zakonserwowana. Cały dół budy nowy. Z tego warsztatu wyjeżdżały już samochody po pełnej renowacji wartej po 100k. :think: Dużo :think:

    Byłem na przeglądzie. Pod spodem wygląda świetnie. W ramę został nawet wosk wprowadzony :crazy:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2101

    Nissan Navara D22

    autor: Courius » 09 sie 2023, 21:52

    Prawidłowo, że zabezpieczyli profile ramy od wewnątrz. Pamiętaj tylko, aby co przegląd do nich zaglądać. :)

    Ja swoja Alfę od chyba 2 lat już "oddaje" do lakiernika, ale ostatnie wydarzenia na przestrzeni 3 lat tak wywróciły rynkiem do góry i przede wszystkim cenami, że nie stać mnie na taki manewr... masakra :(

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości

Przejdź do