Odpowiedz Posty: 24
'05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 01 wrz 2020, 21:37

    Cześć, forum zostało reaktywowane, więc dosyć spontanicznie stwierdziłem, że wrzucę do towarzystwa Karolowej 166 moją bandytkę. ;-)

    W dużym skrócie; rocznik 2005, na chwilę obecną 180k km według licznika :) przyjechała parę lat temu z Francji - gdzie była jak podejrzewam nieudolnie tu i tam pomalowana, kręcę się tym samochodem od początku 2019 roku. Z istotnych rzeczy, to odkąd ją posiadam zdążyłem już wymienić silnik po tym jak korba wyj3bała bokiem zaraz przed moimi urodzinami. :-) Life is brutal, każdego szkoda i tak dalej...
    Moje serce bolało, chodziłem wkurzony na maxa, ale decyzja mogła być tylko jedna w moim przypadku. Nie odpuściłem naszej znajomości i wysłałem Alfę z zepsutym sercem do SPA pod Częstochową. Qba z FLAR-ITAL ogarnął temat perfekcyjnie i po 6 miesiącach (i paru dużych workach z kasą) od awarii w dzień przed Wszystkich Świętych, czyli Halloween odebrałem Alfę od Qby. Śmieszny zbieg okoliczności.

    + Silnik: oczywiście 3.2 V6 Busso, po konkretnej rewizji, która w sumie skończyła się niepotrzebnym na tamtą chwilę remontem, ale uj tam - raz się żyje. Tuningi ze starego silnika zostały usunięte, kibel dolot rura ze stożkiem, większa przepustnica z Porsche Cayenne V8 i powiększony kolektor dolotowy wyleciały spod maski i na ich miejsce wpadły OEM części - kompletny dolot od chwytu powietrza, przez boxa, filtr, rurę dolotową, przepustnicę i kolektor. Dekielki zostały odnowione i pomalowane na nowy kolor, do tego nowe listwy wtryskowe w czarnym kolorze, nowe osłony termiczne, używana osłona rozrządu w lepszym stanie itp. Pod kątem mechanicznym, to ze starego setupu został tylko customowy układ wydechowy, kolektory CF2, równe portki, wydech na 3 tłumikach zakończony duplexem Ultera 4x80mm.

    Moc nieznana. Samochód nie był mierzony na nowym silniku i jeszcze musi trochę na to poczekać. ;) myślę, że wypluje więcej od fabryki +/- 20KM. Silnik po dotarciu zalany LM Synthoil Race Tech GT1 10W-60. Po dotarciu przejechane ma 4100km. Spalanie oleju? Małe, jakieś 50-60ml na 4000km.

    + Skrzynia biegów: przy okazji swapu silnika została też sprawdzona, wyczyszczona, uszczelniona i uzupełniona nowym olejem. Samochód już miał założony dyferencjał Q2, więc jeden duży koszt miałem z głowy. Do tego mam jakiś Short Shifter, działa ok, jestem zadowolony.

    + Zawieszenie: Gwint AP + rozpórka przednich kielichów.

    + Hamulce: Seryjny zacisk Brembo czterotłoczkowy.

    Reszta chyba jak widać na załączonych obrazkach. Ciemne wkłady reflektorów a'la Blackline, felgi JR21 na oponach Vredestein Ultrac Sessanta, ciemne klosze z tyłu itp. Pod maską wcześniej wspomniane dekielki pomalowane na nowy kolor + chromowane barany.

    Plany na przyszłość są takie, iż w tym roku będę zmieniać jeszcze felgi na OEM Blackline 3 + nowe opony letnie, zawieszenie gwintowane dostosuję bardziej do jazdy, aniżeli do stania na parkingu. Pod koniec sezonu Alfę odstawię do blacharza, aby poprawił wszelkie niedoskonałości po poprzednich właścicielach. Na koniec planuję poprawić układ wydechowy, chodzą mi po głowie kolektory wydechowe od Wizarda, niestety cena jest zabójcza. Na montaż czeka jeszcze parę gratów, koniczynki Quadrifoglio Verde na szczęście, nowy motylek ze znaczkiem pod kolor, nowe dekle do felg. Próbuję jeszcze dorwać OEM nakładki na pedały z wersji GTA/Blackline.
    :hipis:
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 23:23 przez Courius, łącznie zmieniany 5 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: BeliarPL » 02 wrz 2020, 16:08

    Szanuje chociaż nie rozumiem.

    Auto jako auto fajne! Wciąż marzy mi się mieć chociaż raz którąś Alfę.

    Ale taki remont? Tyle zmian? Tyle worków z kasą? :think:

    Autem jeździsz czy auto będzie stało w salonie aby gdzieś przez przypadek coś się z nim nie stało? Nie odbierz tego jako atak czy coś ale po prostu tak się zastanawiam, odpukać jakaś stłuczka i co? Jasne, są ubezpieczenia ale wartość tego auta raczej nie jest wygórowana i do kasacji dobić można baaaaardzo łatwo. Trochę byłoby żal. Czasu, pieniędzy i poświęcenia. Chyba, że robisz tym autem tylko wieczorami w weekendy max 3.000km rocznie to wtedy jestem w stanie zrozumieć taki 'projekt'. :)

    I spory plus za przywracanie do serii, z tymi felgami trochę wygląda na "wannabe jdm" :silent:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Xarlith » 02 wrz 2020, 19:40

    Posiadanie prywatnego samochodu w ogóle nie jest opłacalne. Są bezpieczniejsze, tańsze środki transportu, a jednak liczba zarejestrowanych aut zamiast maleć rośnie. Dlaczego? ;)

    Zawsze mnie się podobała Alfa GT. Coupe, konkretna moc, ciekawy design. Szanuję, rozumiem i z przyjemnością patrzę tutaj na kolejne zadbane autko. Niech służy jak najdłużej.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: BeliarPL » 02 wrz 2020, 19:55

    Xarlith pisze:Qr Bbpost Posiadanie prywatnego samochodu w ogóle nie jest opłacalne. Są bezpieczniejsze, tańsze środki transportu, a jednak liczba zarejestrowanych aut zamiast maleć rośnie. Dlaczego? ;)

    Jeśli to do mnie to zupełnie o czym innym posta napisałem :ups: :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Xarlith » 02 wrz 2020, 20:15

    Albo napisałeś, że Tobie było by szkoda ładować w samochód pieniądze, bo można je zmarnować przez jedno zdarzenie losowe, albo nie zrozumiałem.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: BeliarPL » 02 wrz 2020, 20:40

    Mniej więcej o to chodziło. Całe pytanie rozbija się o wartość auta oraz wartość remontu. Tego typu remont niebezpiecznie zbliża się do wartości samochodu, po prostu żal by mi było tracić czas, pieniądze i zdrowie na użeranie się z aż takim remontem. Patrząc na dzisiejszy poziom 'kierowników' na drogach bałbym się później takim autem jeździć bo wiedziałbym ile zainwestowałem kapitału i czasu. Przykładowo w przypadku awarii na podobną skalę w świni po prostu zrobiłbym to na sztukę i od razu spieniężył. Nie inwestowałbym wartości auta w remont. A mówimy o zwykłym aucie a nie Alfie z 3.2 busso których jest mało i są cenne pomimo, że nie widać tego po cenach. Po prostu bałbym się tym jeździć, jak wspomniałem wcześniej. Do salonu na czerwony dywan ;-)
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 02 wrz 2020, 20:41

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Szanuje chociaż nie rozumiem.

    Auto jako auto fajne! Wciąż marzy mi się mieć chociaż raz którąś Alfę.

    Ale taki remont? Tyle zmian? Tyle worków z kasą? :think:

    Autem jeździsz czy auto będzie stało w salonie aby gdzieś przez przypadek coś się z nim nie stało? Nie odbierz tego jako atak czy coś ale po prostu tak się zastanawiam, odpukać jakaś stłuczka i co? Jasne, są ubezpieczenia ale wartość tego auta raczej nie jest wygórowana i do kasacji dobić można baaaaardzo łatwo. Trochę byłoby żal. Czasu, pieniędzy i poświęcenia. Chyba, że robisz tym autem tylko wieczorami w weekendy max 3.000km rocznie to wtedy jestem w stanie zrozumieć taki 'projekt'. :)

    I spory plus za przywracanie do serii, z tymi felgami trochę wygląda na "wannabe jdm" :silent:


    Ktoś mógłby powiedzieć, że samo kupno Alfy Romeo było nierozsądne, ale na pewnym etapie życia zrozumiałem, że nareszcie należy spełniać swoje marzenia. Wiesz, ja bardzo chciałem taki samochód i z takim silnikiem, mimo że mogłem kupić dużo innych, mocniejszych i droższych samochodów. Podjąłem ryzyko zakupu sportowego auta, ba sportowego samochodu po modyfikacjach mechanicznych i spełnił się najgorszy możliwy scenariusz. Przy tym aucie nic nie ma sensu, bo faktycznie, taniej by było kupić używany silnik i po prostu go włożyć do auta, ale nie chciałem tego robić po najniższej linii oporu. Alfa zostaje ze mną, dlatego podjąłem decyzję o przygotowaniu silnika pod to, abym miał pewność, że żadna przykra niespodzianka już się nie wydarzy.

    I tak, Alfą jeżdżę tylko w sezonie letnim, od wiosny do jesieni. I w sumie tylko w weekendy, trochę taka zabawka, rozumiesz? Tutaj nie ma rozsądku. Nie liczę kosztów, tylko ilość uśmiechów. :-D

    Na koniec i tak nie wezmę ze sobą pieniędzy do grobu.
    BeliarPL pisze:Qr Bbpost I spory plus za przywracanie do serii, z tymi felgami trochę wygląda na "wannabe jdm"

    Na żywo wygląda dużo lepiej, ale niestety na tym się plusy kończą. Te felgi tylko dobrze wyglądają, kosztem prowadzenia oczywiście. Jest to jeden z paru powodów dlaczego zmieniam felgi na OEM.
    Ostatnio zmieniony 03 wrz 2020, 19:45 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: BeliarPL » 04 wrz 2020, 1:13

    Courius pisze:Ktoś mógłby powiedzieć, że samo kupno Alfy Romeo było nierozsądne, ale na pewnym etapie życia zrozumiałem, że nareszcie należy spełniać swoje marzenia.

    Witam w klubie :-D Ja z Subaru już się wyleczyłem :rotfl:

    Co do całej reszty, jak najbardziej w takim przypadku odbudowa takiego auta ma sens i ją rozumiem :) Miałem podobnie przez długi czas z Goferem... Do momentu jak mi go porysowali pod blokiem oraz babeczka w niego wjechała. Totalnie się wyleczyłem. Ale moja sytuacja też była zupełnie inna, używałem auta na co dzień.

    Bardzo dobrze, że realizujesz swoje marzenia, po to się żyje! :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 25 kwie 2021, 19:50

    Dawno mnie tu nie było :kapelusz:

    Alfa żyje i powolutku przygotowuję ją do sezonu letniego. Plany z felgami Blackline 3 nie wypaliły. Kupiłem używki w tamtym roku, ale okazały się kompletną klapą, więc popchnąłem je dalej do żyda. Bogatszy o kolejne doświadczenia z używkami stwierdziłem, że kupię komplet nowych felg w oem rozmiarze 18x8j. Nie wiem jaką konkretnie felgę jeszcze wybiorę. Mam na oku niby felgi OZ do kupienia z rozstawem śrub 5x98, ale nie podobają mi się ich wzory. BBSy z kolei wycofał wzór z rozstawem 5x98, który mi się podobał. Zastanawiam się też nad Japan Racing JR34, ale co z tego wyjdzie to jeszcze nie wiem. Temat felg z nowymi oponami Yokohama Advan Fleva V701 albo Michelin Pilot Sport 4S będę ogarniać w czerwcu.


    U lakiernika jeszcze nie byłem, ale już prawie, tuż za rogiem... we wrześniu tego roku mam pytać o terminy. :szalony:

    Udało się dorwać rzadki temat na rynku tzn. OEM nówki sztuki nakładki na pedały. Jeszcze nie są zamontowane, ale czekają w pudełeczku. Szukam jeszcze podstopnicy z 147 GTA, ewentualnie projekt od MR Performance, ale coś ciężko mi się dogadać z tymi gostkami.

    Zrezygnowałem z zawieszenia gwintowanego i w zamian będę wkładać nowiutki dedykowany zestaw Bilsteina B12 Pro Kit (amory B8 + sprężyna eibacha pro kit). Sprzęt zamówiony, w czerwcu powinien być u mnie. Przy okazji w zawieszeniu będę wymieniać wszystkie tulejki, poduchy, odboje itp. bo jazda na gwincie generalnie dała w kość całemu zawieszeniu.

    A jak już jestem w temacie, to ostatnio na SKP wyszło, że mam heble z tyłu do zrobienia. Na domiar złego podczas hamowania czuć bicie na pedale. Przypuszczam, że skończy się też wymianą hebli, bo zgłupieje tak jeżdżąc. Mam na oku gładkie tarcze Brembo + klocki przód Ferodo Racing/EBC/może ATE na tył. Nie wiem jeszcze w co pójść. Przy okazji też wpadnie nowy płyn hamulcowy od Ferodo albo Motul RBF600/660.

    I jakoś to leci, bele do przodu. :hipis:
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 28 kwie 2021, 0:14 przez Courius, łącznie zmieniany 4 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Gruszmen » 25 kwie 2021, 20:40

    :hej:
    Znajomy tez salon Ferrari ;-)
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 09 maja 2021, 1:40

    Salon Katowice, byłem tam zobaczyć Ferrari F50, ale niestety schowali je do garażu podziemnego. :(

    edit/
    Ostatnio zamówiłem siateczkę organizacyjną do bagażnika + nowy emblemat GT na klapę bagażnika. Mój obecny nie jest w najgorszym stanie, ale po lakierowaniu samochodu chcę mieć dopracowane detale. :D

    +bonus jak wygląda komora silnikowa z założoną pokrywą cewek :angel:
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 09 maja 2021, 1:39 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Gruszmen » 09 maja 2021, 22:32

    U mnie w Oplu ( tak, jeszcze ruda go nie zjadła :rotfl: ) to pod maskę lepiej nie wkładać ręki.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 23 maja 2021, 17:26

    Gruszmen pisze:Qr Bbpost U mnie w Oplu ( tak, jeszcze ruda go nie zjadła :rotfl: ) to pod maskę lepiej nie wkładać ręki.

    A co z Poldonem? :D

    edit/

    Temat hamulców uważam za zamknięty. Po rozmowie z Panem Leszkiem Wójcikiem - byłym właścicielem sklepu motoryzacyjnego hamulce.net i jednocześnie z człowiekiem o wieloletnim rajdowym doświadczeniu - dobraliśmy odpowiedni zestaw hamulcowy do mojego samochodu i moich potrzeb. Padło na sprawdzone i znane w Alfach kombo Brembo + klocki Ferodo. :D A więc, gładkie Brembo, klocki Ferodo DS Performance + płyn hamulcowy Motul Dot5.1 W drodze są jeszcze przewody Goodridge w stalowym oplocie. :)

    Kolejny etap, nowe felgi z oponami. :cool:

    edit/2

    Jesteśmy coraz bliżej doprowadzenia Alfy do perfekcyjnego stanu mechanicznego. :D Tydzień temu dostałem cynk od pewnego źródła, że będą na sprzedaż ori Blackline 3 (koniczynki) do Alfy, a że jestem uparty jak osioł, to je kupiłem trochę "pod ladą". Wczoraj z kolei zamówiłem nowe opony letnie, padło na Yokohame Advan Fleva V701 225/40R18. Zostało zamówić jeszcze tylko dystanse od Eibacha Pro-spacers. Powinno ładnie się wszystko dogadywać. :D
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 06 cze 2021, 2:07 przez Courius, łącznie zmieniany 3 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: Courius » 10 sie 2021, 22:37

    Siemka, uzupełniam zaległości. Będę miał co czytać na starość. :-)

    Temat kół uważam za zamknięty. Tak jak wcześniej wspominałem zdecydowałem się na opony Yokohama Advan Fleva V701, rozważałem dokładnie taki model, bądź Michały Pilot Sport 4. Obie gumy były w promce, ale lepiej wypadły Yoko. Felgi jak wcześniej wspominałem, to ori alfowskie koniczynki dedykowane do modelu GT. Zostały odnowione w lakierni proszkowej i obyło się bez prostowania. :) Na deser zostały zamówione ori nowe dekielki do felg, dystanse Eibach Pro Spacers i nówki śruby z uwzględnieniem szerokości dystansu.

    Co do zawieszenia, to tak jak wcześniej wspominałem - wpadł nowy kit Bilsteina B12 Pro Kit (amory Bilsteina B8 + springole Eibach Pro Kit -25/20mm). Tutaj było trochę jaj, bo zawias zamówiłem i zapłaciłem za niego w kwietniu, a przyjechał do mnie dopiero... 7 dni temu. :rotfl: :lol: Gebelsy niestety się nie popisały i od kwietnia skutecznie, co miesiąc przekładali termin realizacji zamówienia. Pod koniec lipca jak znowu dostałem info o opóźnieniu stwierdziłem, że za bardzo sobie w chu** lecą i wylałem wiadro pomyj na ichniejsze fejsbukowe konto. Efekt więcej niż zadowalający, bo brakujące sprężyny, na które miałem czekać do 24 SIERPNIA, znalazły się na drugi dzień. Magia...

    W międzyczasie zamówiłem czarne daszki przeciwsłoneczne z 147 TI, gdyż chcę zmienić wystrój wnętrza m.in. kolor podsufitki i osłon słupków A/B/C na ciemny/czarny. Oprócz tego okazało się, że przewody hamulcowe Goodridge nie będą pasować do mojego samochodu. O dziwo zestaw dedykowany do mojego auta, ma niepasujące do niego końcówki wkręcane w zaciski hamulcowe, chore... a więc Goodridge zmieniłem na przewody zbrojone HEL Performance.

    Ostatnie zakupy to nowy, fabryczny przewód klimatyzacji (mój ma dziurę...) i dwie bańki oleju 10W60. W tym sezonie zdecydowałem się zakupić po raz kolejny Liqui Moly Synthoil Race Tech GT1, gdyż z zeszłego roku zostało mi jeszcze jakieś 700ml oleju w bańce, ale na przyszły rok mam zamiar zmienić markę na Penrite 10 TENTHS PREMIUM 10W-60 z uwagi na większą ilość zddp i lepszą bazę olejową estrów/pao. :cool:

    Tyle na dziś. 28 sierpnia odstawiam auto na wymianę wszystkich elementów, które udało mi się zebrać przez ostatnie pół roku. Nie mogę się doczekać, gdy odbiorę furę od mechanika. |:D
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 10 sie 2021, 22:39 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2

    autor: BeliarPL » 11 sie 2021, 23:40

    Sympatyczne zmiany, nie powiem :) Skąd taki wybór opon? Dawno nie śledziłem testów a obecnie jeżdżę na Laufenn'ach ale z czasów gofera odrzuciłem te opony z jakiegoś powodu :think: Możliwe, że chodziło tylko o homologację :P

    Co do moich wcześniejszych wywodów o rozsądności inwestowania sporych pieniędzy w samochód zapomniałem o tak prozaicznych czynnikach jak anomalia pogodowe :mrgreen: Dobrze, że masz garaż, po burzach z poprzedniego miesiąca mam w okolicach 100-200 wgniotek oraz szybę w mikropęknięciach :ups: Tyle dobrze, że z uporem maniaka zawsze kupuję autocasco.
Odpowiedz Posty: 24

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Przejdź do