Odpowiedz Posty: 35
TDU 2 a TDU - różnice
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7148
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1539
    Otrzymanych polubień: 1771
    Kontakt:

    TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Siemkins » 13 lut 2011, 18:45

    Wpisujcie tu zauważone przez Was różnice miedzy obiema wersjami gry. Po kilkunastu godzinach grania stwierdzam, że jest ich cała masa.

    Pierwszy przykład: radio - teraz mamy do czynienia z "prawdziwym radiem". To, czego słuchamy brzmi jak żywa audycja radiowa, natomiast wcześniej mieliśmy do czynienia jedynie z piosenkami następującymi po sobie. Niby mała rzecz, ale cieszy i raduje.

    Jakie są Wasze spostrzeżenia?
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Gruszmen » 13 lut 2011, 19:50

    To tak jak Jacek pisał w innym temacie.
    Zachowanie trafików. Na Ibizie widać jak botom zapalają się światła stopu lub czasem
    stoją na światłach awaryjnych.
    Ja natomiast zauważyłem łagodne wzniesienia na drogach. Podczas podjazdu auto trzyma się
    idealnie nawierzchni a nie jak to miało miejsce w TDU, gdzie fura podskakiwała jak low rider.

    To na razie tyle. Zresztą nie zwracam na te różnice dużej uwagi. No ale jak coś wyczaję to napisze.
  • Awatar użytkownika
    jockerpaul
    Posty: 1149
    Rejestracja: 12 lip 2010, 23:33
    Medale: 3
    Reputacja: 10
    Imię: Pawel
    Hobby: Gry
    Nick w TDU: jockerpaul
    Nick w TDU2: pauldim
    Klub: GREEN LIGHTS COMPANY [GLC]
    Lokalizacja: Zgorzelec
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 58

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: jockerpaul » 13 lut 2011, 21:00

    Podstawowa różnica to : lepsze drogi. Tak jak wspomniał Gruszmen jeździ się lepiej, nie podskakuje jak w jedynce.
    Druga sprawa to za każde wyzwania, dowózki dostajesz kasę a nie lipme kupony jak w komunie.
    3. Grafika w dwójce jest kolosalnie piękna. Jak ktoś nie widzi różnicy to nie wiem.
    PIEPRZYĆ EKOTERRORYSTÓW!!!!
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7148
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1539
    Otrzymanych polubień: 1771
    Kontakt:

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Siemkins » 16 lut 2011, 19:50

    Gdy przy dużej prędkości zjedziemy z drogi auto dużo szybciej przyhamowuje. Z kolei na drodze, jeśli puścimy gaz nasz pojazd będzie wolniej wytracał prędkość niż w TDU.
    Dodatkowo, co mnie cieszy -= już nie startujemy karnie z ostatniej pozycji w każdym wyścigu - nasza pozycja jest uwarunkowana od miejsca, jakie zajmujemy aktualnie w turnieju.
    Boty - znacznie mądrzejsze, ale także potrafiące być wredne i zniweczyć nasze starania (zwłaszcza wyzwania z pomiarami prędkości).
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    jockerpaul
    Posty: 1149
    Rejestracja: 12 lip 2010, 23:33
    Medale: 3
    Reputacja: 10
    Imię: Pawel
    Hobby: Gry
    Nick w TDU: jockerpaul
    Nick w TDU2: pauldim
    Klub: GREEN LIGHTS COMPANY [GLC]
    Lokalizacja: Zgorzelec
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 58

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: jockerpaul » 17 lut 2011, 10:33

    Nie wiem dlaczego nie działa klawisz f podczas jazdy swobodnej i wybór gracza w sesji. W jedynce on działał, tu nie.
    PIEPRZYĆ EKOTERRORYSTÓW!!!!
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Gruszmen » 17 lut 2011, 15:32

    jockerpaul pisze:Nie wiem dlaczego nie działa klawisz f podczas jazdy swobodnej i wybór gracza w sesji. W jedynce on działał, tu nie.

    Paweł to, że na " f " była lista graczy nie oznacza, że taki sam patent będzie w 2.
    Ogólnie twórcy skopali to i owo.
    Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 15:32 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7148
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1539
    Otrzymanych polubień: 1771
    Kontakt:

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Siemkins » 20 lut 2011, 9:17

    Nie o takie różnice mi chodziło, bo tak to zaraz będzie można założyć temat o podobieństwach i napisać, że jak (gra na klawie) wciska się strzałkę w lewo to auto skręca w lewo i to łączy obie części.
    Nie zmienia to faktu, że dzięki "f" lista osób dostępnych w danym momencie na serwerze była bardziej podręczna. Teraz jest więcej opcji związanych z ludzikami (kto był ostatnio na serwerze, ostatni gracze w sesji etc), ale ta jedna jest mniej dostępna, niż w 1ce.

    Wczoraj zauważyłem inną różnicę, a mianowicie "paski prowadzenia" są zrobione znacznie lepiej niż w TDU 1. W 1 mogliśmy jadąc autostradą jechać "po bandzie" i nic nam się nie działo - teraz za każde obtarcie barierek także odejmowane są nam punkty. I jeszcze jedna sprawa z tym związana - gdy wylecimy na pobocze i jesteśmy w ruchu to kara jest naliczana - gdy się zatrzymamy, zatrzyma się także pasek, bez względu na to, jakiego jest rodzaju (jazda, konwój, etc.)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: angrab » 20 lut 2011, 11:20

    Witam

    Co do Oahu, hmmmm.... jakoś pustawo. Coś za mało drzew, pewnie wycieli je, na te barierki na niebezpiecznych odcinkach. Zniknęło sporo salonów, no bo i po co ich tak dużo, skoro autek jest ok 100. W Honolulu przybyło parę wieżowców. Trochę zniknęło naszych posiadłości i klubów. Ale za to są, co najmniej ze 4 tory ... kartingowe :)
    Wydaje mi się, że niektóre drogi, czy to asfaltowe, czy polne, dodano na siłę. Mamy jeszcze ze dwa nowe mosty drewniane i kilka tuneli, w górach. Jest też nowy kościółek.

    ><
  • turbowisnia
    Posty: 3
    Rejestracja: 21 lut 2011, 21:08
    Reputacja: 0

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: turbowisnia » 22 lut 2011, 10:59

    Witam i z góry gratuluję Twórcy strony za świetnie odstawioną stronkę poświęconą TDU1/2.
    A teraz na temat:
    Moje spostrzeżenia są podobne do Waszych ww. Lecz niestety po jakimś czasie model jazdy zaczyna odstraszać gracza (czyt.mnie) nie będę porównywał do TDU1 bo to bez sensu ale jedno ich usprawiedliwia a mianowicie model jazdy offroad(całkiem ok) który pewnie ciężko było pogodzić z modelem jazdy ulicznej(tak średnio ok). I tak utrzymuje sie mała równowaga ;) Aha prawie zapomniałem: wczoraj jechałem wyścig dookoła wyspy(Ibizy) i powiem jedno, widoki nam przedstawiane w trakcie tego wyścigu są nieziemskie. Zamiast skupić się na drodze cały czas wpatrywałem się w otoczenie co skutkowało cienkim czasem ale dałem rade :)
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7148
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1539
    Otrzymanych polubień: 1771
    Kontakt:

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Siemkins » 04 lis 2011, 9:26

    Chcąc się przenieść w inne miejsce za pomocą menu mapy i wybierając nowy punkt na drodze mamy możliwość wyboru kierunku jazdy - w TDU po prostu klikało się na fragment drogi i losowo nas gra ustawiała w stronę, która jej się podobała.
    Podstawowe różnice, których nikt jeszcze nie podał, pewnie z racji tego, że są tak oczywiste, to oklejanie samochodów, parę sposobów malowania więcej, modyfikacje posiadłości, modyfikacje avatara, które w TDU były znacznie okrojone. Inną oczywistością jest lokalizacja: tu 2 wyspy, tam 1. W TDU2 możemy wcielić się w rolę policjanta (pomijam strój), w TDU mogliśmy jedynie uciekać. A propos policji - ucieczki w TDU wydają mi się teraz banalnie łatwe w porównaniu do tego, co ma miejsce w TDU2 - teraz rzuca się na Ciebie sfora psów, strzelają wiązkami elektrycznymi,a nad głową krąży helikopter.
    Na koniec różnica w pojazdach: w TDU2 brakuje kilku podstawowych pojazdów tj, Corvette'y czy Lamborghini - miejmy nadzieję, że to się zmieni.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • mrowa
    Posty: 22
    Rejestracja: 25 gru 2010, 12:57
    Reputacja: 0
    Hobby: Paintball
    Samochód: Peugeot 206
    Nick w TDU: imrowai

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: mrowa » 04 lis 2011, 13:39

    a propo policji... pościgi są wymyślone bezsensownie... polegają na tym, że komputer wrzuca co chwile parę radiowozów przed gracza jadących na czołówkę... takie rozwiązania to były fajne "100 lat" temu w jedynce było to wykonane lepiej, a wystarczyło zwiększyć inteligencje i nieustępliwość glin by można było się fajnie "realistycznie" bawić w policjantów i złodziei.
    Boty - w 1 ce chyba były lepsze. Trudniej się wygrywało... w tdu2 to więcej problemów może sprawiać wyrobienie licencji niż wygrywanie zawodów... zaczynam właśnie puchary A1 i dotychczas powtarzałem wyścig tylko 1 raz by wygrać - pozostałe od strzała na pierwszym miejscu.... szkoda, że atari nie wprowadziło poziomów trudności...
    Ogólnie TDU2 rozczarowuje, tam gdzie twórcy mogli poprawić to albo pogorszyli albo nic nie zrobili. W stosunku do jedynki to na plus przychodzi mi do głowy cykl dnia i nocy, pogoda, offroad i zlikwidowanie uskoków w drogach...
  • Hyundai

    Re: TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Hyundai » 04 lis 2011, 23:09

    Warto wspomnieć że w TDU nie mieliśmy żadnej możliwości przemeblowania domków, a w TDU2 owszem można pod własny gust przerobić chatkę co mi się bardzo podoba :) .
  • krzychu24
    Posty: 9
    Rejestracja: 01 lis 2012, 23:01
    Reputacja: 0

    TDU 2 a TDU - różnice

    autor: krzychu24 » 01 lis 2012, 23:45

    cześć, Krzychu z tej strony
    pozwolę sobie odkopać temat

    Szykuję się do kupna TDU2 i mam do Was parę pytań (kilka miesięcy w ogóle nie byłem w temacie TDU2 i gier)
    1) jak w TDU2 wygląda współpraca z G25? Sprzęgło, manetki - współpracuje taka jak powinno? W TDU było geniealnie (przynajmniej u mnie)
    2)uszkodzenia auta , możliwość tankowania (tego mi najwięcej brakowało w I )- występują?
    3) czy obecnie sprzedawana gra posiada już jakieś ulepszenia, patche itp? czy muszę być przygotowany na ściąganie z neta wszystkich dodatków? (w I tylko instalowałem gre + megapacka a reszta chodziła jak ta lala i nic nie musiałem poprawiać)
    pzdr
  • Izek

    TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Izek » 02 lis 2012, 0:01

    krzychu24 pisze:jak w TDU2 wygląda współpraca z G25? Sprzęgło, manetki - współpracuje taka jak powinno? W TDU było geniealnie (przynajmniej u mnie)

    Wszystko elegancko.

    krzychu24 pisze:uszkodzenia auta , możliwość tankowania (tego mi najwięcej brakowało w I )- występują?

    To pierwsze tak, ale tylko w formie wizualnej. Samochody również się brudzą. Tankowanie było zdaje się w wersji projektowej, potem zarzucili pomysł i ostatecznie nie ma, choć stacje zostały (są również na Ibizie).

    krzychu24 pisze:czy obecnie sprzedawana gra posiada już jakieś ulepszenia, patche itp?

    Z tego co mi wiadomo, wszystko pobierze Ci launcher - trochę to zajmie i trochę to potrwa. No chyba, że necik szybki ;)
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2012, 0:01 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    TDU 2 a TDU - różnice

    autor: Xarlith » 02 lis 2012, 0:30

    krzychu24 pisze:jak w TDU2 wygląda współpraca z G25? Sprzęgło, manetki - współpracuje taka jak powinno? W TDU było geniealnie (przynajmniej u mnie)
    Kierownica jest kompatybilna z grą, ale FFB kuleje, nieważne z jaką kierownicą.
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2012, 0:30 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 35

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do