Odpowiedz Posty: 72
Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 16 kwie 2014, 19:49

    Długo wzbraniałem się przed napisaniem tego postu, ale w końcu doszedłem do jakże odkrywczego wniosku, że nie mam, że nie mamy nic do stracenia.
    Zanim pojawiły się pierwsze informacje z E3 2013 dotyczące The Crew my już zaczęliśmy działania, począwszy od zakupu najlepszej dostępnej domeny. W ten sposób weszliśmy w posiadanie domeny thecrew.com.pl (kto nie zna/nie wierzy, niech sprawdzi sam).
    Idąc za ciosem, po wielu wewnętrznych konsultacjach uznaliśmy, że nie będziemy tworzyć wszystkiego od nowa, znów poświęcając się jednemu tytułowi, ale że rzucimy się na głęboką wodę z zamiarem stworzenia Polskiego Centrum Samochodowych Gier MMO. Tak, po wykupieniu kolejnej domeny, powstało Drivecenter.pl, na którym spotykamy się codziennie.
    Przebudowaliśmy całkowicie forum, nie wyłączając zmian wyglądu całości wraz z nowo zaprojektowanym logo.

    W tak zwanym międzyczasie, skierowaliśmy uwagę na stronę główną i nie na jej odświeżenie, ale zwarzywszy na Wasze częste uwagi co do jej wyglądu, na kompletną zmianę. Od końca wakacji 2013 ruszyły poszukiwania i prace. Nasz grafik, thePiter, zanim zniknął bez śladu wraz z Nowym Rokiem, zaprojektował logo strony głównej portalu (obecnie widnieje jako logo forum) i pracował nad layoutem. Prac nie ukończono. Kontaktowałem się także z kilkunastoma (kilkudziesięcioma?) innymi osobami, kilka z nich pochyliło się nad tym, ale ostatecznie niczego nie dokonano. Nie będę wypisywał tu osób, na których się zawiodłem, bo to nie czas, nie miejsce i nie forma ku temu. Starczy, że ja wiem, parę innych osób też, i Ty też wiesz, że o Tobie właśnie mówię…

    Prawda jest taka, że minęło kilka ładnych miesięcy, a prace nad stroną główną, która winna być wizytówką tego portalu stoją w miejscu, w martwym punkcie. To, co figuruje teraz pod adresem drivecenter.pl, to stara strona tdunlimited2.pl, która posiada chyba więcej wad, niż zalet. Naszym celem i aspiracją jest strona na miarę 2014 roku – prosta, nie przekombinowana, czytelna, przejrzysta i przede wszystkim – z całą masą nowych i ciekawych informacji dla Was. Pro bono nikt temu zadaniu nie podołał, więc i raczej już nikt tego nie dokona zwłaszcza, że czasu jest coraz mniej. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jest próba zebrania funduszy, za które można byłoby u kogoś zakupić usługę zaprojektowania layoutu strony głównej, a następnie zakodowania go w html (czyli tak naprawdę dwie prace).

    Reklamy, w które klikać nie chcecie, bo wygodniej mieć Adblocka bez wyjątku dla naszej strony, starczają w zasadzie tylko na utrzymanie portalu. Dotacje i inne dotychczasowe wsparcie finansowe, było przeznaczane na nagrody w konkursach, jakie prowadziliśmy dla Was. Sam niestety (jako osoba często bezrobotna) nie jestem w stanie wyłożyć pieniędzy na ten cel. Gdyby było inaczej, już dawno nasze i Wasze oczy cieszyłaby nowa, profesjonalna witryna.

    To tyle, jeśli chodzi o genezę i wyjaśnienia, które od dawna Wam jesteśmy winni, a im więcej czasu mijało, tym trudniej było się zebrać, by to napisać. Zanim jednak porzucimy dalszy rozwój z braku możliwości i perspektyw, chcemy spróbować z Waszą pomocą uzbierać pieniądze na w/w wydatki.
    Zapraszam serdecznie do dobrowolnych wpłat na forumowe konto (http://forum.drivecenter.pl/viewtopic.php?f=55&t=508 – nr konta: 95 1050 1911 1000 0090 7744 4686 ) lub forumowego Paypala ( http://forum.drivecenter.pl/donate.php). Gwarantuję swoją osobą pełną transparentność.

    Komentarze i inne Wasze pomysły mile widziane w postach poniżej. W razie pytań czy wątpliwości, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
    Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 19:49 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: adamsky73 » 16 kwie 2014, 22:42

    Niestety prowadzenie żyjącego portalu bez finansowania jest dość trudne, a tematyka gier samochodowych, kojarzona jako "dziecinna zabawa" nie przyciąga za dużo sponsorów, bo trudno tu sklecić spójny wizerunkowo przekaz który by pasował do jakiegokolwiek sponsora. Wśród moich klientów nie kojarzę nikogo, z kim można by zagadać na ten temat.
    Wprawdzie jestem grafikiem, ale strony internetowe od zawsze mi wyjątkowo nie leżą, więc poczuwam się do tego, że nawet nie pochyliłem się nad tematem. Niestety nie znam też nikogo na tyle poważnego, żeby można go było polecić.
    W sumie pewnie łatwiej by było wszystkim, żeby było wiadomo o jakich kwotach mówimy, bo stawki za przygotowanie strony są na rynku ogromnie zróżnicowane. Może by na serwisach w stylu http://www.favore.pl/ dać zapytanie (oczywiście z prośbą o podesłanie linków do zrealizowanych prac) i zobaczyć o jakich pieniądzach mówimy? Płacić nic nie trzeba na zapas, a może coś się wyklaruje?
    A że na moje skromne wsparcie zawsze możesz liczyć, to chyba wiesz :przyjaciel:
    Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 22:42 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 17 kwie 2014, 8:32

    Wstępnie dziękujemy za wsparcie i zainteresowanie.

    Nie tracąc czasu, czyli jeszcze dziś, przygotujemy stosowne zapytania do 3-4 wybranych serwisów, w tym i do tego, który Adam podesłał, a następnie wrzucimy tutaj kopie odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy.
    Jeśli znacie jakieś adresy firm (najlepiej już pozytywnie zweryfikowane i nie wołające 10k pln za stronę) zajmujące się tym, czego potrzebujemy w tej chwili, to dajcie jak najszybciej znać.

    Edit.
    Po sprawdzeniu konta bankowego oraz PP dodam: dziękujemy za pierwsze płatności, które pokazują, że nie tylko nam zależy. :thx:
    (oczywiście wszystko będzie do wglądu i zostanie rozliczone, tak jak zapowiadałem)
    Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 8:32 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Xarlith » 17 kwie 2014, 20:36

    Teraz już wiecie jak sprawa wygląda. Do tej pory radziliśmy sobie własnymi siłami, ale wraz z rozrastaniem się serwisu wymagania rosną. Stworzenie profesjonalnego layoutu to robota dla grafika, a ja jestem w tym temacie średni. Dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć to zadanie komuś innemu. Niestety prace szły bardzo wolno, a od dłuższego czasu stoją w miejscu. Na chwilę obecną wygląda to tak:

    Obrazek

    Koncept:
    Obrazek

    Układ i grafika jeszcze pewnie ulegnie zmianie, ale mniej więcej wiecie czego oczekiwać. Strona ma być maksymalnie uproszczona, kolorystyka czarno-czerwona/pomarańczowa z możliwością zmiany stylu na jaśniejszy.
    Od strony technicznej wszystko jest ogarnięte, portal stoi na nowym CMS - Drupal 7, co pozwoli nam na większą integrację komentarzy z naszym forum. Tak naprawdę potrzebujemy tylko kogoś, kto to złoży do kupy i przygotuje nam spójny layout strony głównej oraz artykułów.
    Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014, 20:36 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Izek

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Izek » 18 kwie 2014, 0:31

    Cieszę się Jacku, że w końcu postanowiłeś wyłożyć kawę na ławę, czasem takie "tąpnięcie" jest bardzo pożyteczne. Założę się, że Adblocki już powyłączane i mobilizacja funduszowa trwa - u mnie również. Jak tylko ogarnę wydatki związane ze sprzedażą auta na pewno będziecie mogli na mnie ponownie liczyć. Co do projektu zaprezentowanego przez Xarlitha - bardzo mi się on podoba. Prosty, czytelny, ale jednocześnie nowoczesny. Skojarzył mi się z interfejsem Windows 8 na pierwszy rzut oka, nie wiem dlaczego, ale to nie jest w każdym razie rzecz negatywna. Trzymam kciuki i wyczekuję kolejnych informacji.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 18 kwie 2014, 10:51

    Dzięki Marcinie !!
    Z kolejny informacji tyle, że z jednodniowym poślizgiem, zapytania zostały wysłane. Teraz czekamy na odzew, wyceny i robimy dalsze burze mózgów.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Izek

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Izek » 19 kwie 2014, 10:31

    Apropos burzy mózgów, przyplątał mi się pewien pomysł. Rejestrując się na forum Race Department (chyba, tak pamiętam, ale to nieistotne w sumie) wyskoczył mi komunikat o finansowaniu strony z reklam i prośba o włączenie wyjątku w AdBlock. Pojawiało się za każdym odwiedzeniem strony, "spokój" był dopiero po załączeniu owego filtru. Może i u nas warto by wkręcić w kod taki "wykrywacz AdBlock"? ;-)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Xarlith » 19 kwie 2014, 13:56

    Twoje konto ma powyłączane reklamy, więc akurat Ty tego nie widzisz, ale mamy taki "wykrywacz" na forum już od dawien dawna. Osobom z AdBlockiem w miejscu reklamy pojawia się tekst:
    Wygląda na to, że twoja przeglądarka blokuje reklamy. Wesprzyj serwis dodając forum oraz stronę główną do listy wyjątków twojego filtra reklam. Jeśli chcesz, możesz pozbyć się reklam przekazując darowiznę dla serwisu poprzez system PayPal.

    Administracja
    Zmuszanie siłą do oglądania reklam poprzez blokowanie całej strony? Wolałbym tego uniknąć.
    Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, 13:56 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Izek

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Izek » 19 kwie 2014, 14:19

    Masz na myśli zablokowanie całej strony czy tylko wyskakiwanie tego powiadomienia zawsze "na wierzchu"? :-)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Xarlith » 21 kwie 2014, 7:33

    Mam na myśli tekst w miejscu reklamy - nic więcej. Tym którzy to ignorują (a wiem, którzy to :pała: ) widocznie nie zależy na tej stronie, ich sprawa, dostęp nie będzie blokowany... póki strona istnieje.

    Pierwsze odzewy z firm do których zapytanie zostało wysłane już mamy. Po świętach Siemkins na pewno Was poinformuje na czym stoimy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 21 kwie 2014, 9:11

    Pierwszą wycenę już mamy, 600-700 zł netto liczone ze zniżką, za fakt że się już trochę znamy. Szczegóły pewnie już jutro, czekam na odzew innych, a wczoraj czy dziś z racji świąt, trudno oczekiwać, że ktoś przyśle ofertę.
    Inny mail, który dostałem w tej sprawie, był bardziej reklamą jakiejś firmy, niż wyceną naszego zlecenia.
    Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, 9:11 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 23 kwie 2014, 10:05

    Czas leci, a że za wiele go nie mamy, to trzeba działać.
    Na chwilę obecną, jedyna konkretna odpowiedź jaka padła - nie licząc reklam i innego spamu - brzmi następująco:
    [...]Całość by kosztowała 600-700zł netto. (To masz w sumie po obniżeniu cen) Prace graficzne mógłbym zacząć koło 28 kwietnia i potrzebowałbym tydzień na wykonanie projektu logo i strony. W maju by programista swoją pracę wykonał. Wcześniej nie damy rady.[...]


    Tworzenie logo nam odpada, bo logo już mamy, nawet w 3 wersjach. Postaram się jeszcze troszkę potargować, ale i tak nie ma co liczyć, że da się zejść poniżej 750 zł brutto.
    Na chwilę obecną od słów do czynów przeszły 4 osoby (chcecie bym wymienił?) i uzbierało się 160 zł (50/5040/20), więc jesteśmy na dobrej drodze, ale tą drogą trzeba szybko maszerować, jeśli chcemy do czegoś dojść.
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 10:05 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: adamsky73 » 23 kwie 2014, 10:11

    A jak wyglądają proponowane terminy płatności? Przedpłata, etapami, czy po?
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 23 kwie 2014, 11:01

    Nie będę zgadywał, wysłałem zapytanie ;-)

    Edit:
    Wkleję odpowiedź, pytanie doprecyzowujące i kolejną odp.

    Odp na Adama pytanie:
    Najpierw zaliczka, po zakończeniu reszta

    Moje pytanie:
    To podaj od razu, wyrażoną w procentach, wartość zaliczki (ofc nie musi to być dokładna wartość, wystarczy zakres typu 15-20%)

    Odp:
    W przypadku cen, które Ci pisałem było by 200zl zaliczki.
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 11:01 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 24 kwie 2014, 9:02

    Na szczęście jest tak, jak miałem nadzieję, że będzie, tj. udało mi się trochę utargować zejście z ceny.
    Jeśli dajesz swoje logo to na 750zł brutto możemy się zgodzić. Co do nie wybujałej strony. To hymm ja Ci faktycznie policzyłem po znajomości. Standardowo koszt kliknięcia ikonki PS to 300zł netto[..]

    I tak dalej i tak dalej, nie będę Was zanudzał technikaliami.
    Reasumując, sprawy mają się następująco:

    na całość potrzeba - 750 zł
    zaliczka by zacząć prace - 200 zł
    do tej pory jest - 160 zł

    I teraz tak: zaliczkę mogę wpłacić, to prace ruszą jeszcze w kwietniu, a w maju będziemy mieli gotową stronę. Problemem jest tylko sytuacja, w której się okaże, że wpłaciłem zaliczkę, a datków nie przybywa - wówczas albo muszę pokryć pozostałe koszty z własnych środków (których brak) albo wstrzymać prace nad stroną i zwrócić hajs tym, którzy wsparli portal w tej akcji. Tak źle i tak niedobrze, a gwarancji, że nasza zbiórka się powiedzie i tak mi nikt nie da.
    Macie jakieś propozycje?
    Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 9:02 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 72

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Przejdź do