Odpowiedz Posty: 72
Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Gruszmen » 15 maja 2014, 10:16

    Dziś zrobię mały przelew.

    ED/
    Poszło. Skromnie ale zrobione.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 16 maja 2014, 21:59

    Kończymy i po pierwsze: dziękujemy :thx:
    Efekt akcji bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Pamiętam doskonale jak miesiąc temu z ciężkim sercem i równie ciężką głową pisałem do Was apel o pomoc. Apel, na który odpowiedzieliście, dzięki czemu będziemy mogli pójść level wyżej. Cieszymy się z Waszej hojności, ale jednocześnie rozumiemy doskonale, że spoczywa na nas teraz wiele obowiązków - pierwszy i najważniejszy, to sprostać Waszym oczekiwaniom. Dołożymy wszelkich starań, by Was nie rozczarować.

    Prace "konstrukcyjne" przy layoucie są na ukończeniu (nareszcie) i lada dzień - zapewne od poniedziałku - strona będzie kodowana. Chcielibyśmy bardzo zdążyć jeszcze w maju, jak zakładaliśmy pierwotnie. Nawet jeśli się to nie uda, miejmy nadzieję, że poślizg nie będzie większy niż tydzień i staniemy twardo na nogach jeszcze przed E3 2014.

    Nasza zbiórka z dniem dzisiejszym dobiegła końca. Uzbieraliśmy dokładnie 1475,61 zł licząc przelewy na konto oraz PayPala. Po odjęciu prowizji z tego drugiego, do naszej dyspozycji pozostaje kwota 1467, 90 zł, czyli prawie dwukrotnie więcej, niż chcieliśmy dostać. Możecie być pewni, że wykorzystamy te środki dla Was i na Was, najlepiej i najciekawiej jak tylko potrafimy.
    Obiecaliśmy także zestawienie osób, które zdobyły się na gest i kolokwialnie mówiąc, dołożyli do interesu najwięcej. Poniżej lista pięciu najhojniejszych darczyńców:

    1. adamsky73 - 480 zł
    2. TransAm - 200 zł
    3. Hercky - 100 zł
    4. Bebuch - 80 zł
    5. Gruszmen - 72,61 zł


    oraz lista pozostałych osób, które wsparły Drivecenter.pl w tej akcji (kolejność przypadkowa, zbliżona do tej, w jakiej wpłacaliście):

    6. Fufen
    7. Tradey
    8. Danmcrea
    9. moja siostra - niezarejestrowana
    10. Anioł Stróż
    11. HS2HS
    12. Mimi
    13. CzarnyKurak
    14. SzokoPL
    15. Galapagos
    16. Izek
    17. Sky
    18. Pastor
    19. DON
    20. FreshAce
    21. KOCIOMISIO


    Wszystkim razem i każdemu z osobna serdecznie dziękuję w imieniu całej Administracji :kapelusz:

    PS. Wątek pozostaje otwarty jeszcze przez kilka dni. Jeśli macie ochotę coś dopisać od siebie, to serdecznie zapraszam.
    PS2. Kolejne postępy dotyczące prac i wyglądu będą publikowane w odpowiednim wątku, czyli: http://forum.drivecenter.pl/viewtopic.p ... 7&start=30
    PS3. Jeżeli ktoś z Was uzna, że zebraliśmy "za dużo" i zażyczy sobie zwrotu pieniędzy, proszę o kontakt na PW do końca bieżącego miesiąca. Z dniem 1 czerwca uznajemy ostatecznie, że przekazane środki pozostają w naszej dyspozycji.
    PS4. Lada dzień uporządkujemy sprawę z Darczyńcami i dla wszystkich wspierających zorganizujemy małą, prostą ankietę, w której chcielibyśmy, abyście zabrali głos (każdy z Darczyńców dostanie PW w tej sprawie).

    Jak coś mi się przypomni, to jeszcze dopiszę. Póki co serdeczne dzięki za wsparcie i zaufanie no i :piwo:

    Dopisuję i przekazuję podziękowania dla Megadzika, który we wczesnej fazie zbiórki, gdy do jej powodzenia było jeszcze bardzo daleko, zaoferował, że przekaże nam całą brakującą kwotę, a my, gdy będziemy mogli, oddamy mu połowę z tego. Ta propozycja sprawiła, że mogliśmy być spokojniejsi w kolejnych dniach akcji i spać znacznie spokojniej.
    Dodatkowo podziękowania należą się Paffick'owi, za "profesjonalne marudzenie i wybrzydzanie", dzięki któremu efekt końcowy będzie jeszcze lepszy. :thx:
    Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, 21:59 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Gruszmen » 16 maja 2014, 22:13

    Kurde na 5-tym? Na dodatek jedyny sypnąłem groszami :lol: Nie żebym był sknera ale za to mam okrągłą cyferkę na koncie :wave:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 18 cze 2014, 10:32

    Miałem pisać już w innym wątku.. Ba! Miałem nadzieję i liczyłem na to, że tych zdań pisać nie będę musiał, jednak życie wszystko weryfikuje i ... poczytajcie sami, jak się sprawy potoczyły.

    O opóźnieniach z pierwszą firmą pisać nie będę, bo w tym kontekście nawet to traci na znaczeniu. Nawalił programista, który porzucił dwa bieżące projekty i (chyba) dał nogę z firmy. Jeden z projektów był nasz...
    Zaczęliśmy więc szukać innego wykonawcy, przede wszystkim wśród tych, które wcześniej już się do mnie zgłosiły. Wybór padł na firmę, którą znajdziecie pod adresem veray.pl, która zaproponowała najatrakcyjniejszą cenę i przy okazji wysoką jakość. Cena - 1000 zł netto.
    W drodze mailowania. po prezentacji nowej firmie czego oczekujemy, dział wyceny podał, że to nie jest projekt podstawowy, a rozbudowany i cena wzrasta do 1600 zł netto. Udało mi się wynegocjować tyle, że gdy prześlemy im gotowe (na tip top) PSD, oni to potną i zakodują za 1000 zł netto, ale tylko to, bez żadnej zabawy w poprawki graficzne. Niżej nie zejdą, mają inne projekty za 5 a nawet za 10 k i to dla nich ważne.
    Zwróciłem się więc do pierwszej firmy o przygotowanie i udoskonalenie PSD tak, aby nie było się do czego przyczepić. Zakończyliśmy współpracę na etapie layoutu i zaliczki: PSD za 200 zł i się rozchodzimy.
    Tym razem podpisaliśmy już stosowne umowy zabezpieczające obie strony. Z nowego terminu jaki otrzymałem - 30 dni roboczych na realizację projektu - utargowałem, że prace zakończą się jeszcze w czerwcu +3 dni na ew. poprawki.

    Wszystko to trwało i trwało i nadal trwa, ale miejmy nadzieję, że to już ostatnia prosta. Aspekt finansowy już nie jest tak atrakcyjny jak za pierwszym razem. Znajomości się skończyły, praca po kosztach też. Robiłem co mogłem, aby było tanio. Całe szczęście, że niedawna zbiórka zakończyła się takim powodzeniem, dzięki czemu możemy pokryć te koszty.

    Suche liczby i matematyka, z którą się nie dyskutuje mówią:
    200 zł PSD +1000 zł netto (1230 zł brutto) = 1430 zł do zapłaty. Na chwilę obecną zakupione jest PSD i wpłacone 50% zaliczki (615 zł). Do opłat doszło jeszcze odnowienie domen: thecrew.com.pl (ok 45 zł) oraz drivecenter.pl (50 zł), tdunlimited2.pl już sobie raczej odpuścimy. Niemniej jednak 1500 z okładem wydać trzeba i z naszych wielkich planów o super nagrodach w super konkurach wiele nie zostało.

    To w zasadzie tyle. Miał już być luz i profeska, a nadal się z tym użeramy. Oby ostatni raz. Mam nadzieję, że teraz już wszystko wiecie, czyli i dlaczego nie ma, skoro miało być i gdzie podziały (podzieją) się wszystkie zebrane pieniądze (dla zainteresowanych wszystkie faktury do wglądu).
    Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 10:32 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    bebuch
    Posty: 60
    Rejestracja: 27 mar 2014, 9:19
    Reputacja: 0
    Imię: Łukasz
    Nick w TDU2: bebuch
    uPlay: BebuchPL
    Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
    Polubił: 34
    Otrzymanych polubień: 13
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: bebuch » 05 lip 2014, 23:55

    Nie ma co się stresować :) . Najważniejsze aby ruszyć z kopyta jeszcze przed premierą "The Crew" aby wszystko było ogarnięte.

    Czekajmy cierpliwie, a na pewno dostaniemy to na co czekamy. :)
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: MegaDzik » 25 sty 2015, 16:14

    Walczę o złoty szpadel służący do odkopów... :mrgreen:
    Jak finanse wyglądają w tym roku? A może ten projekt się już samofinansuje? :P

    Pozdro
    megadzik



    Edit By Anioł Stróż

    Szpadel był by nie na miejscu, to będzie znacznie lepsze.

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 16:14 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 2 razy.
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Mimi » 25 sty 2015, 19:31

    @MegaDzik na samym dole forum masz pasek dotacji :)
    Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 19:31 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: MegaDzik » 25 sty 2015, 20:46

    Aniele - dzieki za Edycja... faktycznie - jest gitarra.

    Mimi
    Ten pasek nie jest adekwatny - i gdybyś poszukał trochę to byś wiedział (np tu biurokracja/pomoc-dla-portalu-darowizna-t508.html).
    Poza tym to ja nie pytałem o to...
    Pozdrawiam
    MegaDzik
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomoc

    autor: Xarlith » 26 sty 2015, 9:23

    Google dało nam bana na swoje reklamy, były bardziej dochodowe niż obecne, ale na tą chwilę strona jest w stanie się sama utrzymać bez dotacji (serwer, domeny itp).
    Brakuje natomiast środków na promocję/reklamę i na to chcemy przeznaczać zbierane w tym roku pieniądze.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 26 sty 2015, 9:26

    Jeśli pytasz czy portal się sam utrzymuje, to odpowiadam, że tak. Czy my na tym coś (cokolwiek) zarabiamy, to odpowiedź brzmi nie.
    Stronę główną (jak i forum) udało nam zmodernizować, ale musieliśmy przeznaczyć na to niemal wszystkie środki, jakie w minionym roku zebraliśmy (dużo więcej, niż początkowo zakładaliśmy). W drugiej połowie 2014 aktywność wszystkich darczyńców nie przekroczyła 50 zł. Na koncie PP leży pozostałe 30 i to są wszystkie środki jakimi aktualnie realnie dysponujemy.

    Spotkała nas też niemiła sprawa, mianowicie google i ich "super tajne metody" się do nas przywaliły, zbanowali nam konto adsense, na którym zbieraliśmy środki z reklam. Odwołanie od tej decyzji na niewiele się zdało i krótko mówiąc wypieli się na nas, ale kto bogatemu zabroni. Obecne reklamy wyświetlają się z adkontekstu, który niestety nie jest w stanie wygenerować dla nas zbliżonych "zysków". O ile wcześniej była to kwota 20 paru zł w skali miesiąca, tak teraz "przychody" (lol, nawet tego kieszonkowym nie sposób nazwać....) kształtują się na poziomie 10-14 zł w tej samej skali.
    Dzięki dobrej osobie - dopiszę o kogo chodzi, jeśli sama o to poprosi - póki co o hosting nie musimy się martwić i siedzimy sobie kątem w nazwijmy to przyjaznym profesjonalnym miejscu. Jednak z opłat za domeny nie możemy zrezygnować, choć i tak dwie domeny już odpuściliśmy i posłaliśmy w świat, bo zwyczajnie nie stać nas na wydatek 200 zł za same adresy. Pozostało drivecenter.pl oraz thecrew.com.pl.

    Reasumując: po utracie "partnerstwa" z google sprawa się mocno skomplikowała, ale zakładając wpłaty roczne na zerowym poziomie, to prawdopodobnie z samych reklam udałoby się pokryć koszty stałe i jeszcze by zostało.... na litr paliwa albo parę misek ryżu. Konkursowe nagrody tak naprawdę fundujecie sobie sami - dokonujecie wpłat, my organizujemy konkursy i dzięki Waszym wpłatom możemy czymś materialnym Was nagrodzić. Czasem znajdzie się ktoś, kto z własnych środków funduje nagrodę i zorganizuje jakieś zawody (jak nieraz już czynił to Adam, czy niedawno DON z kopią the crew). I to tyle. Sponsora jak przez te przeszło 4 lata nie było, tak nie ma i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie.

    Pasek dotacji jest jak najbardziej adekwatny. Odbieraliśmy sygnały, że kwota jaką zbieramy jest za mała, bo to w zasadzie niewiele więcej niż wegetacyjne minimum i abyśmy wyznaczyli sobie w tym zakresie bardziej ambitne cele, stąd 500 zł na 2015. W tym roku wsparł nas póki co jedynie hs2hs, mamy nadzieję, że część z Was pójdzie w jego ślady. Skoro już jesteśmy przy donatorach, to od razu wspomnę, że wraz z końcem miesiąca następującym osobom wygaśnie członkostwo w grupie specjalnej "darczyńcy": Anioł Stróż, Bryniu, Danmcrea, DON, Freshace, Kociomisio, sky oraz Tradey. Powinny wygasnąć wraz z nadejściem nowego roku, ale troszkę zaspaliśmy z tematem. Pasek dotacji jest ilustracją sumy zebranych pieniędzy w danym roku z wpłat poprzez PP oraz przelewów bankowych.

    Celem przypomnienia i wyjaśnienia: 5 zł w skali pół roku (10 zł rocznie) umożliwia bycie w grupie Darczyńcy. Osoby, których łączny wkład finansowy w portal wynosi 50 zł i więcej otrzymują członkostwo na stałe - na chwilę obecną jest to 16 osób.

    Mam nadzieję, że wszystkich zainteresowanych satysfakcjonuje powyższa odpowiedź. Jeśli coś jeszcze potrzebujecie wiedzieć, pytajcie.
    Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 9:26 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: MegaDzik » 27 sty 2015, 17:55

    Siemkins pisze:Jeśli pytasz czy portal się sam utrzymuje, to odpowiadam, że tak.

    No i gitarra... dokładnie - to mnie tylko interesuje.
    Siemkins pisze:Pasek dotacji jest jak najbardziej adekwatny.

    Stwierdziłem "nieadekwatność" na postawie jednego z postów Xarlitha... było tam powiedziane, ze ten pasek jest kreowany na podstawie wpłat PP. A przecież docierają do Was wpłaty w innej formie (no chyba, że już to nie funkcjonuje).

    Generalnie to moje pytanie wynika ze szczerej troski (proszę moje pytanie odebrać pozytywnie - nie mam zamiaru tu nic psuć). Pytałem - bo jeśli trzeba - wesprze się projekt. Sadzę, że podobnie kombinują inni userzy.
    Pozdrawiam
    Megadzik
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 17:55 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Drivecenter na rozdrożu, czyli potrzebujemy Waszej pomocy

    autor: Siemkins » 27 sty 2015, 18:06

    Masz rację, pasek automatycznie wypełnia się na podstawie wpłat PP, ale jeśli ktoś wpłaca środki na konto (inną drogą niż PP), to ręcznie dopisujemy i zapełniamy pasek o wysokość wpłat. Także w mocy utrzymuje się zarówno to co napisał Xarlith jak i ostatnio ja:
    Pasek dotacji jest ilustracją sumy zebranych pieniędzy w danym roku z wpłat poprzez PP oraz przelewów bankowych.


    Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje współpracy, pomocy i za wszystkie "słuszne i zbawienne" czyny z góry serdecznie dziękujemy.
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 18:06 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 72

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do