Odpowiedz Posty: 214
Z ostatniej chwili
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 27 lis 2014, 9:35

    Prawdopodobnie znalazłem odpowiedni system do wylosowania zwycięzcy w konkursie, gdzie do wygrania jest klucz do gry The Crew.
    W niedzielę równo o 24ej wykonamy zrzut ekranu, na którym będzie widoczny dolna część strony głównej forum, aby uwiecznione zostały takie dane jak ilość postów, ilość tematów. Suma cyfr tych dwóch liczb będzie stanowić jedną z podstaw do wylosowania zwycięzcy. Od tej sumy zostanie odjęta wartość mnożenia przez 3 ilości osób, które nie dopełniły wszystkich konkursowych reguł i nie będą mogły być brane pod uwagę podczas losowania. Na sam koniec do otrzymanej wartości zostanie dodana liczba zarejestrowanych użytkowników, którzy w chwili sporządzania zdjęcia były online (bez botów, bez gości, tylko zarejestrowani i ukryci).

    Podam przykład:
    Liczba postów: 75790 • Liczba tematów: 3019 = (7+5+7+9+0) + (3+0+1+9) = 28 +13 = 41
    od tego odejmujemy ilość nieważnych zgłoszeń, powiedzmy 5 i mnożymy przez 3 = 15
    dodajemy userów online, powiedzmy 21
    41-15+21 = 47

    O numerku jaki posiada dana osoba decyduje kolejność zgłoszenia się na naszym FP. Jeśli następna w kolejności jest osoba, która nie będzie brana pod uwagę w losowaniu, nie przypisujemy jej żadnego numerka i przechodzi on na kolejną osobę.

    Chciałem abyście wiedzieli, że nie robimy żadnej zasłony dymnej i nie będzie tak, że ten cały konkurs to pic na wodę fotomontaż, a nagroda i tak jest już rozdana. NIE, tak nie jest. Celowo przed czasem publikuję zasady losowania, abyście mieli pewność, że o tym kto wygra zadecyduje tak naprawdę szczęście chwili, a nie kolesiostwo. Również nie przypadkiem są te wszystkie wyliczenia - mają być jasne dla każdego zainteresowanego, ale na tyle zmienne, by do końca nie było wiadomo kto wygra.

    W imieniu fundatora nagrody życzę wszystkim szczęścia !!
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 27 lis 2014, 20:47

    Kolejna "łamiąca wiadomość" :-)

    Dodaliśmy do profilów dwa nowe pola - Nick w The Crew oraz Frakcja. Mamy nadzieję, że niejedna osoba się ucieszy z tego powodu, a innym pomoże to w namierzaniu znajomych czy sojuszników frakcyjnych.
    Ponadto co bardziej spostrzegawczy userzy zauważyli pewnie, że również w Danych użytkownika zawarte zostały informacje o ilości polubianych postów oraz polubień.

    Have fun !!

    // Polubienia są na razie tylko w podstawowym stylu forum i nie w ostatecznej formie, ale do końca tygodnia będzie już tak jak ma być.
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 20:47 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 28 lis 2014, 22:25

    Zapoznajcie się proszę z nowymi informacjami dot. reputacji i systemu oceniania na forum: viewpost.php?p=79813
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Z ostatniej chwili

    autor: Danmcrea » 29 lis 2014, 15:51

    Dla wszystkich którzy jeszcze nie wzięli udziału konkursie chciałem jedynie powiedzieć, że do zakończenia pozostały już niecałe 2 dni :). Nowe zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do godziny 24:00 w niedzielę/

    PS. Pamiętajcie o dopełnieniu wymogów konkursowych.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 01 gru 2014, 12:00

    Siemkins pisze:Prawdopodobnie znalazłem odpowiedni system do wylosowania zwycięzcy w konkursie, gdzie do wygrania jest klucz do gry The Crew.
    W niedzielę równo o 24ej wykonamy zrzut ekranu, na którym będzie widoczny dolna część strony głównej forum, aby uwiecznione zostały takie dane jak ilość postów, ilość tematów. Suma cyfr tych dwóch liczb będzie stanowić jedną z podstaw do wylosowania zwycięzcy. Od tej sumy zostanie odjęta wartość mnożenia przez 3 ilości osób, które nie dopełniły wszystkich konkursowych reguł i nie będą mogły być brane pod uwagę podczas losowania. Na sam koniec do otrzymanej wartości zostanie dodana liczba zarejestrowanych użytkowników, którzy w chwili sporządzania zdjęcia były online (bez botów, bez gości, tylko zarejestrowani i ukryci).

    Podam przykład:
    Liczba postów: 75790 • Liczba tematów: 3019 = (7+5+7+9+0) + (3+0+1+9) = 28 +13 = 41
    od tego odejmujemy ilość nieważnych zgłoszeń, powiedzmy 5 i mnożymy przez 3 = 15
    dodajemy userów online, powiedzmy 21
    41-15+21 = 47

    O numerku jaki posiada dana osoba decyduje kolejność zgłoszenia się na naszym FP. Jeśli następna w kolejności jest osoba, która nie będzie brana pod uwagę w losowaniu, nie przypisujemy jej żadnego numerka i przechodzi on na kolejną osobę.

    Chciałem abyście wiedzieli, że nie robimy żadnej zasłony dymnej i nie będzie tak, że ten cały konkurs to pic na wodę fotomontaż, a nagroda i tak jest już rozdana. NIE, tak nie jest. Celowo przed czasem publikuję zasady losowania, abyście mieli pewność, że o tym kto wygra zadecyduje tak naprawdę szczęście chwili, a nie kolesiostwo. Również nie przypadkiem są te wszystkie wyliczenia - mają być jasne dla każdego zainteresowanego, ale na tyle zmienne, by do końca nie było wiadomo kto wygra.

    W imieniu fundatora nagrody życzę wszystkim szczęścia !!


    Do wczoraj do godziny 24ej na naszym FP na FB udział zadeklarowały 24 osoby (Filemon przykro mi, zgłosiłeś się po czasie). Co najdziwniejsze, w tak prostym konkursie - polubić, podać nick, udostępnić - aż 41,6% to zgłoszenia nieważne. Z tego powodu po uwagę wziąć mogliśmy jedynie 14 osób, które rozstawione zostały wg zasad, które zacytowałem powyżej.

    Oto zmieniające się do samego końca dane sprzed dokładnie dwunastu godzin:
    Obrazek

    posty - 26
    tematy - 11
    nieważne zgłoszenia 10
    userzy - 18

    (26 + 11) - (10 x 3) + 18 = 25

    Tym samym zwycięzcą konkursu i szczęśliwym posiadaczem klucza do nowiutkiego The Crew zostaje.... banias! Serdeczne gratulacje!
    Fundator nagrody, którym przypomnijmy raz jeszcze jest D.O.N., w najbliższym czasie zgłosi się do Ciebie celem przekazania nagrody.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział (prawdopodobnie nie był to ostatni tego typu konkurs organizowany z udziałem naszego portalu), a zwycięzcy raz jeszcze gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych ze znajomymi w The Crew!
    Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 12:00 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Z ostatniej chwili

    autor: Mimi » 01 gru 2014, 12:43

    @Siemkins
    II. Zasady wypowiadania się na forum
    11. Funkcja cytowania służy do precyzyjnego odpowiadania na posty innych użytkowników. Mimo to niewskazane jest nadużywanie cytatów poprzez przytaczanie całości treści postów bezpośrednio poprzedzających naszą wypowiedź, a także cytowanie długich fragmentów tekstu i obrazków.
    :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 12:43 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Donislaw » 01 gru 2014, 18:02

    Nagroda została wysłana do zwycięzcy na PW
  • Awatar użytkownika
    banias
    Posty: 12
    Rejestracja: 29 maja 2014, 21:14
    Reputacja: 0
    Imię: Lukasz
    Samochód: Opel Corsa D 1.2
    uPlay: Bania_88PL
    Lokalizacja: Leszno
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 4

    Z ostatniej chwili

    autor: banias » 01 gru 2014, 18:38

    Chciałbym bardzo podziękować Użytkownikowi D.O.N. oraz całemu Drivecenter.pl za otrzymaną nagrodę jestem mega szczęśliwy i nie wiem co mam powiedzeić Dziękuje :piwo: :yahoo:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Z ostatniej chwili

    autor: Xarlith » 11 gru 2014, 21:00

    Dodaliśmy do paska bocznego podgląd aktywności na naszym Mumblu oraz ranking użytkowników z największą liczbą polubień.

    Pod tym samym adresem IP co serwer Mumble jest awaryjny Teamspeak.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 18 gru 2014, 9:42

    Widzę, że niektórych nadal mocno zadziwia napis "zbanowany" przy awatarze użytkowników, którzy zapracowali mniej lub bardziej uczciwie na kilka ostrzeżeń.
    Polecam wówczas kliknąć na nazwę takiego usera i sprawdzić ile ma warnów, a następnie spojrzeć do regulaminu i zapamiętać, że:
    3ci warn - ban 24h
    4y warn - ban 48h
    5y warn - ban 7 dni

    5y warn po raz drugi - ban 30 dni
    kolejny - permban

    Ponadto miejcie na uwadze, że czas wygasania ostrzeżeń został wydłużony do 180 dni. Osoba mająca już 3 ostrzeżenia na koncie (przyjmijmy dla uproszczenia, że dostaje jest w jednym czasie) jeśli podpadnie po raz kolejny w ciągu pół roku, to z automatu dostanie bana na 48h, bo to będzie 4 warn na koncie.

    Zluzujcie sobie trochę gumkę czy to w gaciach czy w czapkach chociaż na święta, bo dla nas to żadna frajda to ciągłe upominanie i karanie.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Z ostatniej chwili

    autor: Xarlith » 23 gru 2014, 16:18

    Dział Zrzeszenia przeniesiono z TDU2 do Gier motoryzacyjnych. Można zakładać i prowadzić kluby nie tylko skupiające się na TDU.
    Ostatnio zmieniony 23 gru 2014, 16:18 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Z ostatniej chwili

    autor: Xarlith » 19 sty 2015, 19:51

    BBCode [xfirevideo] przywrócony do stanu używalności :)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 20 sty 2015, 12:44

    ... a ponadto:
    doprecyzowaliśmy Regulamin w miejscach, w których uznaliśmy, że może to być pożyteczne (biurokracja/regulamin-spolecznosci-t98.html);
    dopasowaliśmy progi Rang do nowego sytemu (wyjaśniając zawczasu - minusowanie aktywne tylko dla userów z reputacją 5 i wyższą);
    w BTP 2014 mamy dogrywkę - liczymy na Waszą zdecydowanie większą aktywność zarówno w tej ankiecie jak i wszystkich nadchodzących Rundach - w przeciwnym wypadku pod znakiem zapytania staje dalszy sens prowadzenia konkursu;
    wkrótce powinny rozpocząć się zawody Dakar IV - mamy nadzieję, że dopiszecie;
    zaktualizowaliśmy skład Administracji.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 20 lut 2015, 8:51

    Z dniem dzisiejszym DON przestaje pełnić funkcję prowadzącego konkurs motoryzacyjny. Mam nadzieję, że nikomu nie muszę tłumaczyć dlaczego.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Z ostatniej chwili

    autor: Siemkins » 24 lut 2015, 19:17

    Oczyszczono wątek "Ogólnie o grze" w dziale The Crew z postów, które nie powinny się tam znajdować. Nie chciałbym być na miejscu tych, którzy nadal będą pakować wszystko do tego jednego tematu, wciąż ignorując to, co jest napisane w topicu, o którym mowa, w pierwszym jego poście. Naprawdę nie chciałbym..
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 214

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do