Odpowiedz Posty: 173
Beliar Photography
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Beliar Photography

    autor: Outsider » 16 wrz 2014, 14:08

    Pięknie tam...
    Metin2 player
  • adamsky73

    Beliar Photography

    autor: adamsky73 » 16 wrz 2014, 17:00

    Beliar, pochwaliłbyś się gdzie Cię na tej Krecie zagnały wiatry, bo sam jestem ciekawy nowych zakątków. A po zdjęciach widać że zupełnie innymi ścieżkami podążaliśmy :thumbup:
    Nie wspominając o tym, że zdjęć jak na lekarstwo :problem:
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 19 wrz 2014, 22:31

    A więc Adamie, po ustaleniu kierunku na który naprowadziłeś mnie zacząłem z moją lubą przeglądać oferty z biur podróży. Jednym słowem fatalnie. Srogo ponad budżet a nawet śniadania w cenie nie było nie wspominając o tym, że hotel w jakimś pyciniżynie gdzie nawet barany nie dotarły... Chcieliśmy już w przypływie złości słoneczny brzeg zwiedzać :lol:
    Ale w końcu wpadliśmy na pomysł jechać na własną rękę, znaleźliśmy lot za fajne pieniądze i siedliśmy przy globusie 21 wieku czyli google mapy i street view :D Znaleźliśmy miejscowość która wydawała się bardzo fajna i bardziej tradycyjna niż turystyczna. Patrząc w street view rewelka :-P
    Padło na miasto świętego mikołaja czyli Agios Nikolaos, zupełna odwrotność tego co polecałeś (zachód vs. wschód :mrgreen: ).
    Na bookingu wybraliśmy hotelik w samym porcie z widokiem właśnie na port i słynne jezioro. Zapowiadało się fajnie i rzeczywiście tak było. Pomijając podróż która jadąc na własną rękę to totalny hardcore :D Wysiadasz z samolotu, odbierasz bagaż i bach. Co teraz? Każdy ma swój autobus podstawiony, rezydentów do pomocy, wszystko ładnie opisane... A my stoimy jak kołki :mrgreen: Gdzie iść? Co teraz zrobić? Gdzie tu jakiś dworzec autobusowy? Same greckie znaczki na znakach, zgadywanka... Gdzie ta słynna Grecka gościnność? Na pewno nie w Heraklionie gdzie znajduje się największe lotnisko na Krecie. W ogóle Heraklion okazał się brzydki, smutny i niegościnny, przez chwile martwiłem się po co tu w ogóle przylecieliśmy. Ale w końcu się odnaleźliśmy i jechaliśmy tam gdzie mieliśmy odpoczywać :) Jeszcze tylko chwilowe załamanie w Agios Nikolaos, skończyło się na tym, że ciągnąc dwie duże torby, dwa podręczne bagaże i do tego torbę z aparatem, to mężczyzna zawsze wie gdzie iść i gdzie znajdzie to co chce a nie kobieta. Oczywiście luba do błędu i zerowej orientacji w terenie się nie przyznała, jedynie na 50 metrów przed celem stwierdziła, że ona już swoje torby może wziąć i pociągnąć do hotelu :D O dziwo tutaj klimat był zupełnie inny. Czysto, ludzie pogodni, życzliwi, uśmiechnięci. Chętnie pomagają nawet jak nic u nich nie kupisz. Inny świat porównując do Heraklionu. No i tak się zaczęły jak na razie najlepsze wakacje.

    Widoczek z balkonu w hoteliku dawał radę:
    Obrazek

    Hotel Kastro to ten najwyższy, taki ciemny pomarańcz. Na dole knajpka właściciela, 3 piętra pod pokoje, długi korytarz i na skale druga część hotelu, kolejne 4 piętra i wyjście na ulicę z tyłu:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Jedna z wielu klimatycznych knajpek z tradycyjnym jedzeniem. Mistrzowskie Dakos tutaj zjedliśmy popijając równie dobrą Raki :)
    Obrazek
    A tu dają takiego kebsona, że połowę musisz zabrać do domu na następny dzień. Coś jakby u nas kupić 4 w jednej bułce... Tylko mięsko bez porównania.
    Obrazek
    Miłe jest to, że wszędzie dostaniesz jakąś zakąskę do zamówienia. Choćby to było tylko piwko i raki.
    Obrazek
    Obowiązkowy postój. Oliweczki, kremiczki i w ogóle. Dziewczyna zachwycona, ja raczej nie :mrgreen:
    Obrazek
    Szybkie ładowanie i zwiedzamy dalej :)
    Obrazek
    No i to zwiedzanie przyniosło efekt w postaci mojego zdjęcia tych wakacji. Zdjęcie które zawsze wyskakuje w internetach po wpisaniu gdziekolwiek agios nikolaos w moim wykonaniu :) Najbardziej zadowolony jestem właśnie z tej fotki.
    Obrazek
    Jaki jest minus spania w hotelu który jest centralnie w centrum? Budzimy się rano i płyniemy na wycieczkę, wszak mamy dwie minuty na statek :mrgreen:
    I brak jakichkolwiek informacji o planie wycieczki :-P Była przewidziana kąpiel na otwartym morzu no ale skąd miałem o tym wiedzieć skoro ulotki są po drodze a ja mieszkałem balkon w balkon ze statkiem :mrgreen:
    Obrazek
    Przynajmniej nie miałem białego nalotu od soli morskiej na ciele :mrgreen: Miałem taki nalot ale od potu bo na krecie to jest chyba z 600 stopni...
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Dotarliśmy na Spinalongę, ostatnią kolonię trędowatych w europie.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Na powrocie trochę się zachmurzyło. Wcale to nie oznacza, że temperatura spadła. Chyba, że z 600 stopni do 500...
    Obrazek
    Saint-Tropez? A jednak nie, to wciąż Agios Nikolaos :mrgreen:
    Obrazek
    Przesiadka z lądowego transportu na wodny w Jerapetrze tylko po to aby dotrzeć na...
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Rajską Wyspę! :)
    Obrazek
    Obrazek
    Południowa plaża, może się wydawać bajeczna...
    Obrazek
    Bajecznie jednak jest niespełna kilometr dalej na północnej plaży!
    Obrazek
    BeliarPL pisze:Hawaje czy Kreta? O to jest pytanie :P

    Obrazek
    Obrazek

    Chrissi, bo o niej mowa, druga najbardziej wysunięta na południe wyspa(wysepka :P ) europy. Wycieczka pochłonęła majątek ale było warto!
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Wracamy na ziemię :P Rewelacyjna plaża w Agios Nikolaos, 5 minut spacerkiem z hotelu :)
    Obrazek
    Tradycyjne domki
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Coś... do czegoś... Greką napisali cwaniaki to niech se sami rozczytują :mrgreen:
    Obrazek
    Z każdym kolejnym zdjęciem odkrywałem urok agios nikolaos na nowo
    Obrazek
    Obrazek
    Wszelkie zwierzęta olewają człowieka po całości :D Zdjęcie zrobione na 17mm, czyli takie zbliżenie wymagało stania ok. 15 cm od kota ;) A on leniwie tylko jedno oko podnosi :P
    Obrazek
    Taksóweczkę?
    Obrazek
    AMG były tylko dwie, za to wszystko było E-klasą :mrgreen:
    Obrazek
    Satisfaction...
    Obrazek
    Przybija piątkę złotej księżniczce :]
    Obrazek
    Za to schody w tejże miejscowości to temat na odrębną książkę.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    To się rozpisałem :mrgreen: Kończ waść, wstydu oszczędź, nie zanudzam. Ciekawe czy ktokolwiek to chociaż przeczyta :-D
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, 22:31 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Beliar Photography

    autor: Courius » 19 wrz 2014, 22:46

    Ja przeczytałem i jestem zachwycony tamtymi okolicami :-)

    Obrazek

  • adamsky73

    Beliar Photography

    autor: adamsky73 » 19 wrz 2014, 23:42

    Super story, jak zwykle nieprawdopodobne fotki. Gratuluję pomysłu niezorganizowanej wycieczki, choć wybraliście najdroższą cześć wyspy ze względu na tabuny Ruskich którzy tam przyjeżdżają. Tylko tam można kupić najdroższe futra w środku lata, więc taksówki też muszą być z klasą. Ja dlatego wolę zapyziały zachód gdzie nikt nie zagaduje do ciebie po rusku na każdym rogu. Poza tym piękne widoki i fajne wycieczki, gratuluję :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Beliar Photography

    autor: Michalmaster » 20 wrz 2014, 9:47

    Taki spontan jest czasem najlepszy :-P Pięknie tam, te domki, uliczki... Trzeba się wybrać w przyszłości, nie ma bata :-D
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 21 wrz 2014, 13:58

    Dzięki za zainteresowanie i za to, że tyle tekstu chciało się Wam czytać :D

    Polecam każdemu wakacje na krecie. Jak to Adam powiedział, na jednym razie na pewno się nie skończy :)

    Dzięki za uwagi, wcześniej nie przypuszczałem, że to tak funkcjonuje również na krecie (wschód = ruska dzicz :mrgreen: ) i faktycznie jak tak teraz sobie przypominam, po drodze nie było już tak nawalone sklepów z futrami jak właśnie w agios nikolaos. Ale ceny wydawały mi się takie same. Tzn, całkiem wysokie :P Tak jak już wspominałem, na pewno na jednym razie nie poprzestanę i tym razem do odwiedzenia został praktycznie sam zachód :-D

    A tak w ogóle to spadochron się nie przydał :eh:
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, 13:58 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Beliar Photography

    autor: adamsky73 » 21 wrz 2014, 22:31

    BeliarPL pisze:Wcześniej nie przypuszczałem, że to tak funkcjonuje również na krecie (wschód = ruska dzicz :mrgreen: )

    Kiedyś wyszedłem z knajpy i przejeżdżał karawan z trumną. Oczywiście E-klasa. Do przechodzącego obok eleganckiego Angola zagadałem - ciekawe kto to. A tamten mówi - pewnie jakiś Ruski, przecież tu są ich miliony. Później popatrzył na moje krótkie włosy i wschodnią gębę i rzucił - żartowałem :-D Jak go zapewniłem że nie mam nic przeciwko to się powywnętrzał że w hotelach na wschodzie jest ich tyle, że niedługo nie da się nikogo innego spotkać. Ale nasi "starej daty" nieznający języków Polacy cieszą się, że z każdym da się po rusku pogadać. Jak w Egipcie...

    BeliarPL pisze:Ale ceny wydawały mi się takie same. Tzn, całkiem wysokie :P

    A gdzie jest dla przeciętnego Polaka tanio? Nawet w Polsce nie jest. Ale jeśli w jakiejś badziewnej knajpie na Polach Mokotowskich każą mi płacić za kufel rozwodnionego piwa 9-10 zł, to za granicą 2,50-3 euro dramatu nie robią. Co nie znaczy że to tanio...

    BeliarPL pisze:Tak jak już wspominałem, na pewno na jednym razie nie poprzestanę i tym razem do odwiedzenia został praktycznie sam zachód :-D

    Może i dobrze, że na początek zwiedziłeś tą mniej ciekawą część wyspy :mrgreen: . Zachód to przynajmniej na 2 razy - południe i północ oddzielnie.
    Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, 22:31 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 22 wrz 2014, 22:44

    Na szczęście omijamy polaków na wakacjach :D Tak dla zasady, chodzi głównie o nasze zachowania i to jak jesteśmy postrzegani :mrgreen: Klaskanie w samolocie, skarpetka w sandale i te sprawy :D Już bardziej to nie lubimy tylko tych ze wschodu całkowitego :-P
    Chyba trafiłem na jakiś dziwny okres bo ruskich widziałem tylko kilku. Acz rzucali się w oczy od razu...

    Co do cen, na chorwacji za wakacje na podobnym poziomie przyszło mi zapłacić o ok. 2/5 mniej. Wyszło taniej niż nad polskim morzem i to pomimo faktu, że byliśmy na wyspie gdzie ceny była o kilkanaście-dziesiąt wyższe od stałego lądu! Prawda jest taka, ze płacimy porównywalnie do stref euro, tylko wypłatę zapomnieli dawać w euro lub chociaż porównywalną. No ale co zrobić?

    Obawiam się, że i na dwóch razach się nie skończy :mrgreen: Tyle, że to już na spokojnie, z wypożyczeniem fury i odwiedzaniem kameralnych plaż :) A gdzie tu jeszcze górskie wycieczki? A gór na krecie nie brakuje :P
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 31 sie 2015, 23:50

    Kolejny rok, i kolejne wakacje :) I kolejne fotki z cudnych zakątków :)
    Zgaduj zgadula gdzie tym razem mnie poniosło, adamsky nie zgaduje bo będzie miał za łatwo :mrgreen:

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 23:50 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 15 wrz 2015, 18:06

    Dryń dryń, czas minął :) Byliście blisko :mrgreen: Ale jednak nie :P
    Rozwiązanie zagadki:
    Obrazek
    W związku z brakiem zainteresowania na tym poprzestanę z cyprusem :)
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2015, 18:06 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Angello
    Posty: 1374
    Rejestracja: 28 lis 2012, 0:00
    Reputacja: 3
    Imię: Andrew
    Hobby: AirSoft
    Samochód: Czołg Abrams
    Nick w TDU: AngelloPL
    Nick w TDU2: AngelloPL
    uPlay: Angello_PL
    Klub: Night Riders
    Lokalizacja: Białystok
    Polubił: 745
    Otrzymanych polubień: 330

    Beliar Photography

    autor: Angello » 15 wrz 2015, 19:53

    Miejsca nie kojarzyłem ale kolejne fotki chętnie zobaczę :)
  • adamsky73

    Beliar Photography

    autor: adamsky73 » 15 wrz 2015, 20:21

    To ja tu czekam na kolejne fotki a on będzie fochy strzelał... :wtf:
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Beliar Photography

    autor: BeliarPL » 21 wrz 2015, 23:02

    adamsky73 pisze:To ja tu czekam na kolejne fotki a on będzie fochy strzelał... :wtf:

    heh, przekonałeś mnie. A więc, oglądaj :)

    Księżyc piękne refleksy tworzył na morzu, musiałem coś popstrykać pomimo braku statywu:
    Obrazek
    Obrazek
    Zatoka koralowa, przepiękne miejsce. Względna cisza, spokój i gorąca woda. Żal wracać do hotelu ;)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Skała afrodyty, zdecydowanie za gorąco... Gdzie nie spojrzeć to powietrze faluje z gorąca, tak jak na torach wyścigowych przed startem :P
    Obrazek
    Obrazek
    Widok z balkonu, nie powalał w tym roku :P
    Obrazek
    Mimo iż hotelik zgrabny
    Obrazek
    No i niczego mu nie brakowało... Cheba, że tv w pokoju :P
    To tutaj przez pierwsze dwa dni jedynie zdołaliśmy dojść... No i do sklepu po zimne piwko :)
    Obrazek
    Zachód a'la miami :)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Trochę ruin ;)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Mozaika na żywo ryje beret...
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Wejście do grobowca
    Obrazek
    Dla kontrastu wyjście z grobowca :D
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Górne paphos
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Tęczowe schody :)
    Obrazek
    I najlepszy lód :D
    Obrazek
    Będzie tego...
    Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 23:02 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Beliar Photography

    autor: adamsky73 » 21 wrz 2015, 23:33

    I zepsułeś mi dzień :paluch: Człowiek siedzi o północy w robocie a ten się w końcu wyjajił i podsyła takie piękne krajobrazy. Jak ja tęsknię za wyspami - nie to żebym narzekał na swoje wakacje, ale jednak te martwe (w ciągu dnia) miasteczka i dzikie plaże robią klimat w którym mógłbym mieszkać na stałe. Zapuścić długie włosy, popalać co nieco i czekać z drinkiem w łapce na następną falę leżąc na leżaczku. Ech......

    Dzięki za fajny set :thumbup:
Odpowiedz Posty: 173

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Przejdź do