Odpowiedz Posty: 76
olosagaris - przemyślenia..
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 12 maja 2019, 21:49

    Aloha! :wave:

    Zdjęcie tego tygodnia...

    Obrazek

    Właśnie tak wygląda Port Sztorm Grupy z góry ;-) Może nie codziennie tak bajerancko, ale równie uroczo i przyjemnie. Dziś odbył się dzień otwarty dla półkolonii sztormiaki, które odbywają się przez całe wakacje. Pracy było dużo od prawie świtu po koniec nawałnicy, która nas nawiedziła późnym popołudniem przybywając jednak z Warszawy. Wstępne ustalenia były takie jak zawsze to bywało. Na wysokości Nieporętu Jezioro miało odbić ją na północ przez zachodni brzeg, ale tak się nie stało. Właściwie to nie mam za wiele zdjęć i filmów co się działo, ale to co w większości widzicie na zdjęciu zostało zwinięte w ok 20 minut przez złożoną i świetną współpracę wielu niesamowitych ludzi :serce:

    Co dalej? odpoczynek. Jutro lecę do pracy najwcześniej na 10. Ale może się stać tak, że się obudzę ok. 10. Wtedy będę 15 minut później :] Właśnie gdzieś tam jak na zdjęciu.

    :ok:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 29 maja 2019, 20:30

    Pomyślałem, że czas najwyższy coś napisać jak tam dalej się układa. Czasem się układa dobrze, a czasem trochę gorzej. Nie ma co roztrząsać niepowodzeń bo skoro już były to minęły.

    Dziś wybrałem się do pracy z jedną myślą. Przede wszystkim trzeba było sprawdzić ile wody jest w łódkach po wczorajszym deszczu. Tak na oko padało od ok 14, od ok 16:15 przez prawie 3 godziny non stop lało się z nieba, a następnie wieczór, późny wieczór i noc po dzisiejszy poranek z przerwami. Całkiem sporo. Wyszło na to, że powinienem był skoczyć do domu na śniadanko ok 9 rano, a byłem w domu po 18. Każdy dzień to przygoda :serce:

    Film słabej jakości bo leciałem na kilku procentach baterii w smartfonie. Coś się nawet przycina tu i tam...

    phpBB [media]


    Miło jest znaleźć się w miejscu, któremu się zazwyczaj przyglądam z portu. Powoli pozbywam się lęku przed wodą. Większej różnicy między skakaniem po jachcie przy kei, a na środku jeziora nie dostrzegam. Na filmie zarejestrowany powrót z portu nieopodal po naprawie nieopuszczającego się i zarazem nie podnoszącego się miecza jachtu. Działał tak w połowie. Nie podnosił się na maksa i nie opuszczał do końca.

    Obrazek
    W trakcie pracy. Moja znajomość szycia przydała się w pomocy doświadczonemu szkutnikowi - Wojtkowi. Trzeba było połączyć stary fał z nowym i go przeciągnąć na miejsce starego. Szycie i taśma izolacyjna załatwiły sprawę - w przeciągnięciu ;-) :-P

    Obrazek
    Powrót sprzętu na wodę.

    Pozdrowienia z miejsca gdzie jezdnia zbiega się z wodą :wave:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 30 maja 2019, 20:52

    Dziś dzień minął mi dosłownie zadowalająco. Często zastanawiam się czy będę się nudzić, ale parafrazując. Typowe zaparzenie darjeelinga w torebce od dilmah zajmuje mi ok 5 do 12 minut. Po godzinie 9 rano, bo dziś udałem się nad wodę o tej porze, nie znalazłem odpowiedniej chwili. Ciekawe, bo jak zerkam wstecz na dzisiejszy dzień to teoretycznie mogłem, ale jakoś nie zatrzymałem się na chwilę, aby to uczynić. Wyczyściłem zapas soku pomarańczowego. Tego w lodówce w bosmanacie, jak i tego w pickupie. Co dziś robiłem?

    Cyknąłem kilka zdjęć D22..

    Obrazek
    Obrazek

    i zaparkowałem go na 3 cm od latarni...

    Obrazek

    Wyczuwam na jutro jakąś małą przejażdżkę ;-) :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 02 lip 2019, 21:34

    Aloha !! :wave:

    Tak sobie myślę. Od dawna tu nie zaglądałem, tu na forum. Tym samym od dawna się nie udzielałem. Ostatnio mam setki przemyśleń.. i żadnego sensownego słowa związanego z tematem naszym. Cóż, są wakacje. Na tyle dużo się dzieje, że czasem zapominam się przysłowiowo odlać. Kiedy już biorę się za to ..to coś. Taka branża :roll: Bez spiny, nie będę więcej wulgarny :problem: :think: W zeszły czwartek był taki młyn, że trudno było zjeść bułkę z rana, zapalić papierosa, a nawet uroczyć oko nad pięknem przyrody. W niedziele było gorzej, ale też i lepiej. W czwartek silny wiatr, a w niedziele ponad 30 stopni. Tak czy inaczej często zdarza się, że może coś wymknąć się spod kontroli - jak w minioną sobotę.


    Zawsze się zastanawiałem co olo mógłby ciekawego w życiu robić. I pewnego dnia robota znalazła olo. Miły, wysoki facet lubiący samochody, herbatę i szkocką. Niekoniecznie razem, w danej chwili :think: Człowiek mający lęk do wody i przestrzeni został bosmanem. Tamtego dnia był to ciekawy eksperyment, który zaowocował na tyle dojrzale, że to co kiedyś było nie do pomyślenia jest obecnie codziennością.

    Zeszły sezon letni rozpocząłem przypadkowo nad wodą i zakończyłem go również i..w wodzie. Bałem się, że keja/pomost się unosi z biegiem fal, a na koniec potrafiłem już przygotować jacht typu omega do wypłynięcia. 11.11.2018r. uzyskałem patent sternika motorowodnego. Mogę już pływać motorówkami..legalnie. :think: Bać, często też nienawidzić, ale mieć i styczność na okrągło, aż w końcu przełamać się...ku wodzie.

    Gdy w miniony czwartek wiatr na tyle mocno dawał się we znaki, że 2 silniki na jachtach zostały rozwalone to ja sam bez mrugnięcia okiem wskoczyłem na riba, którego miałem pod ręką i wyciągnąłem żeglarzy na wodę - w minioną, wcześniej wspomnianą sobotę :yahoo: Taka praca. W jednej chwili popijam sobie herbatkę, a chwilę później walczę z falami. Na motorówce jest jak w samochodzie. Zdać, a coś umieć to inne rozdziały.

    Co teraz nastąpi? W ten piątek, 05.07., dla olo jest ważna data. Powiadają, że po trzydziestce człowiek się już tylko starzeje :hipis: a ja? Ja się mam na tyle fajnie i dobrze, że na nadchodzącą sobotę, jak i na dni po niej mam kilka ciekawych, lecz niepewnych myśli, ale też nie postanowień. Po tym jak skończę 30 lat kupię sobie, mam nadzieję, wóz, który naprawdę dobrze wygląda w czerwieni ;-) :serce: i potraktuję przysłowiowe jutro na tyle poważnie, aby o poranku uśmiech na twarzy będzie na tyle poważny co nie pochodził tylko z głowy, ale też i z serca.
    https://www.google.pl/maps/dir//52.4661993,21.0667652/@52.4644003,21.0717174,17z/data=!4m2!4m1!3e0
    Jeżeli będziecie mięli chwilę wolnego w piątek, a także będziecie się bujać w swoich wozach nieopodal tego miejsca to wpadajcie na trzydzieste urodziny olosagarisa.


    olo :-D
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 07 lip 2019, 21:41

    phpBB [media]

    :muzyka:

    cdn.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 16 sie 2019, 22:58

    Na odpalonych xenonach jadę przed siebie. Jest już 22 a ja wciąż kaman wobec motoryczności swojego ciała. Szef przesyła link o rodo. Ja jemu, że mój ojciec opracowywał rodo na RP w Ministerstwie Sprawiedliwości. On... :wtf:

    Ciekawą rzeczą jest pewien fakt.. samochodem mam do domu z pracy maks 2,no 3 minuty. Bywam przed kompem tylko w piątki, czasem i soboty. Rano często jest rezerwa :oops: :silent:

    Dwa tygodnie temu przeszedłem lekkie załamanie, teraz wiem, że nerwowe. Pomiędzy 11 a 16 godziną za dnia miałem uczucie walenia młotkiem w brzuch średnio na 2 sekundy. Żyć - nie umierać :problem: To co się działo. Co się dzieje w nocy tu gdzie jestem zasługuje na oskara... najpierw będzie książka :D ;-)

    Jak się ustosunkuje wobec przeszłości i na rzecz przyszłości? Tu jest teraz, dzieje się. teraźniejszość leci..

    Skrzyżowanie serialu californication z filmem o the doors Oliviera Stone'a z serialem Plotkara... Jestem jak Obcy Alberta Camus jadąc na czerwonym będąc w czasie - 1983.

    Często się zdarza, że mieszam uśmiech ze łzami smutku jak i ze łzami szczęścia, ale też niepewności. Stykając się w jednej chwili z tak wielką liczbą myśli jak i ludzi można wręcz oszaleć. Czasem budzę się i nie muszę zastanawiać się po co ani dlaczego. Jestem na tyle odważny, że robię to. Robię wszystko co powinienem i jeszcze więcej- co mogę.


    "Ubaw po pachy" - zdanie, które mówi wszystko. Stwierdzenie jak i zaprzeczenie. Możliwość i jak i nie - możliwość. Takie są ostatnie tygodnie. Jawa czy sen. Wciąż myślę żeby nieco pojeździć... chociażby w the crew.

    :geek:

    olo

    ps: Zycie ucieka. Godzina przed monitorem na rzecz 1 sekundy realnych przeżyć, uczuć- bezcenne. :kapelusz:
    Obrazek

    :cool:
    Ostatnio zmieniony 16 sie 2019, 23:07 przez olosagaris, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    IIDanielS
    Posty: 115
    Rejestracja: 17 lis 2015, 20:44
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Hobby: różne,nieokreślone
    Samochód: srebrny
    Nick w TDU: IIDANIEL
    Nick w TDU2: nie pamietam
    uPlay: IIDanielS91
    Steam ID: dandixs91
    Lokalizacja: Śląskie
    Polubił: 90
    Otrzymanych polubień: 149
    Kontakt:

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: IIDanielS » 17 sie 2019, 0:19

    Olo wszyscy mamy podobnie, bo jesteśmy tylko ludzmi a nie robotami które nie myślą i czują bo są zaprogramowane, to że masz wieczny mentlik i stany załamania świadczy o tym że masz wielkie serce ponieważ dajesz z siebie wszystko i jak wspomniałeś robisz co możesz a nawet więcej, więc to i wiele innych czynników wpływa na to że czasem chciałoby się powiedzieć głośno dość!! dajcie mi chwilę wytchnienia, sam to znam i współczuje ci Olo, pamiętaj że zawsze jest jakaś opcja i wyjście awaryjne jak chociażby to które jest niżej. 3maj się ;-)
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 17 sie 2019, 0:21 przez IIDanielS, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 23 sie 2019, 22:38

    Trudno uwierzyć, że mając do domu ok 1 km rzadko tu bywam. Nie szalejąc w młodości zaszalałem teraz. Moim domem jest woda i plaża. Niekończąca się przygoda :serce:

    phpBB [media]


    Co będzie, gdy zima zapuka, a wspaniali ludzie wkoło zniknął.... :szalony:

    olo

    ps: po 9 września wszystko się wyklaruje :panzielony:

    Pozdrowienia DC :wave: :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 29 sie 2019, 0:58

    phpBB [media]


    :think:

    Cóż mogę powiedzieć. Szklanka do połowy jest pełna. Większych smutków nabawiłem się w te wakacje. Mając przed sobą, jak i za sobą, ale przede wszystkim wokół siebie zaplecze ludzi, którzy potrafią dokończyć zdanie za ciebie, a także obrócić aktywne w danej chwili uczucia o 180 stopni... ah. Jak to powiadamy, ubaw po pachy.

    :lol: :rotfl:

    olo

    ps: jest głośno.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 04 wrz 2019, 9:24

    Aloha! :wave:

    Już nie wiem co mam Wam napisać. Strasznie źle się czuję z faktem to co robiłem. Jeszcze mi gorzej, że nie zrobiłem więcej :silent: Ostatnie tygodnie pozbawiły mnie sensu, uczuć..przede wszystkim rozumu. Na kolejce górskiej w wesołym miasteczku jest zabawnie i miło - można tak rzec. Co się działo wkoło mnie i w mojej głowie można określić jednym słowem - rozkurwiony. (to się później wytnie). Dziś coś we mnie pękło, na wzór, rozjechałem się samochodem 10 razy, ale i tak pójdę po dokładkę. Tylko trwać, a zatracić się. Jak w piosence doorsów, a później przychodzi słońce, na koniec deszcz. Tęczy nie było. Może przespałem. :think: :think:

    Choroba morska, ból pleców, ketanol i skudexa nie mają szans. Trzeźwieje. :panzielony:

    :think:

    brakuje mi olosagarisa. Pogawędek z Siemkinsem i Cour'em. Jazdy z zawrotną prędkością pagani w Krew :diabel:

    Czas i smutek :think:

    phpBB [media]



    phpBB [media]


    koniec sezonu :cool:


    olo

    ps: :mur: :mur: :mur: :mur:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: Siemkins » 05 wrz 2019, 6:22

    Wiesz gdzie mnie szukać :wave:
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    IIDanielS
    Posty: 115
    Rejestracja: 17 lis 2015, 20:44
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Hobby: różne,nieokreślone
    Samochód: srebrny
    Nick w TDU: IIDANIEL
    Nick w TDU2: nie pamietam
    uPlay: IIDanielS91
    Steam ID: dandixs91
    Lokalizacja: Śląskie
    Polubił: 90
    Otrzymanych polubień: 149
    Kontakt:

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: IIDanielS » 05 wrz 2019, 22:55

    Twoje stany Olo nie przestaną mnie zaskakiwać. :crazy: ;-)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: Courius » 06 wrz 2019, 0:58

    Coś mi się wydaje, że będę musiał zalać pełen bak w Alfie i odwiedzić Ola. ;-)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: adamsky » 06 wrz 2019, 10:27

    A kiedy będziecie gadać przy piwku, to ja rezerwuję Alfa na nocną sesję zdjęciową
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 07 wrz 2019, 0:31

    Czasem się zdarza, że możliwości psychiczne jak i później się okazało, sercowe potrafią przerosnąć nawet człowieka tak zimnego jak ja. Powoli pozyskuję chęci na uczucia, których odmawiałem sobie od lat, ale odświeżyłem i poznałem na nowo w ostatnich tygodniach. Z początku myślałem, że to coś złego, ale odzyskując ciało jak i myśli odkrywam powoli, że rzadko z tego korzystałem wcześniej.

    Z uśmiechem na twarzy i radością w samym sobie trudno wygrać. To,.To! To co tu się działo zasługuje na to co teraz odczuwam. A czuję się wspaniale i wciąż niezmierzony w czynach, jak i słowach. Kiedyś Wam o tym opowiem, tymczasem odsypiam.
    :crazy:
Odpowiedz Posty: 76

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Przejdź do