Odpowiedz Posty: 110
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ulubione klimaty Adamsky'ego
  • Awatar użytkownika
    Angello
    Posty: 1374
    Rejestracja: 28 lis 2012, 0:00
    Reputacja: 3
    Imię: Andrew
    Hobby: AirSoft
    Samochód: Czołg Abrams
    Nick w TDU: AngelloPL
    Nick w TDU2: AngelloPL
    uPlay: Angello_PL
    Klub: Night Riders
    Lokalizacja: Białystok
    Polubił: 745
    Otrzymanych polubień: 330

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Angello » 20 wrz 2013, 17:15

    Wspaniałe zdjęcia :ok: Z niecierpliwością czekam na kolejne :)
    Nie ukrywam, że opisy zdjęć są wspaniałym ich dopełnieniem ;)
  • quba123pl

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: quba123pl » 21 wrz 2013, 12:22

    Zdjęcia na pewno ciekawsze/lepsze od zwykłych pstrykaczy wakacyjnych. Wiadomo nie są jakieś hiper super ale do rodzinnego albumu ok ;). Najbardziej zazdroszczę Ci pobytu w Norwegii to raj dla fotografów, moje największe marzenie. Wiadomo aby zrobić technicznie i kadrowo zdjęcie trzeba troszkę na nie czasu poświęcić. Jak narazie najciekawsze zdjęcia twoje to : http://lowiec.com/adam/fotki/026.jpg (pora idealna ale szkoda przepalonego nieba) oraz http://lowiec.com/adam/fotki/023.jpg (tu także niebo do poprawki oraz po lewej stronie bliki , podbicie kontrastu też by się przydało). Jeśli chodzi o sprzęt to akurat fotografia krajobrazowa nie wymaga drogiego sprzętu. Taki aparat jak masz w zupełności wystarcza ale ważną rzeczą w tej tematyce są filtry połówkowe no i potem obróbka w ps. Dla przykładu podam fotografa który ma starego nikona d200 ale bardzo dobrze też ogarnia photoshopa ;] http://www.sebastianito.com/ .
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 21 wrz 2013, 12:40

    Dzięki za wypowiedź. Tak jak pisałem, większość fotek była robiona małpami z zoomem, więc o filtrach nawet nie myślałem. Norwegię polecam, tym bardziej że da się tam pojechać naprawdę niskokosztowo, a jak ktoś ma dużo czasu i smykałkę do prac domowych, to jeszcze można zarobić. Ja byłem w sumie tylko 8 dni - taka męska wyprawa z synem, a trzeba by wygospodarować z 3 tygodnie żeby ogarnąć chociaż trochę. Taki sam temat jest z Marokiem. Przepiękny i ciągle bardzo tani kraj, gdzie spokojnie można podróżować i robić wspaniałe fotki. Znam ludzi, którzy byli tam we czwórkę przez miesiąc, a koszty na głowę zamknęły się w okolicach tysiąca złotych z przejazdami.
  • quba123pl

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: quba123pl » 21 wrz 2013, 13:25

    adamsky73 pisze:Dzięki za wypowiedź. Tak jak pisałem, większość fotek była robiona małpami z zoomem, więc o filtrach nawet nie myślałem. Norwegię polecam, tym bardziej że da się tam pojechać naprawdę niskokosztowo, a jak ktoś ma dużo czasu i smykałkę do prac domowych, to jeszcze można zarobić. Ja byłem w sumie tylko 8 dni - taka męska wyprawa z synem, a trzeba by wygospodarować z 3 tygodnie żeby ogarnąć chociaż trochę. Taki sam temat jest z Marokiem. Przepiękny i ciągle bardzo tani kraj, gdzie spokojnie można podróżować i robić wspaniałe fotki. Znam ludzi, którzy byli tam we czwórkę przez miesiąc, a koszty na głowę zamknęły się w okolicach tysiąca złotych z przejazdami.

    Mógłbyś coś napisać więcej o kosztach ? Masz jakąś mete w Norwegii że tanio cię to wyszło, bo raczej od każdego słyszałem że Norwegia to najdroższy kraj do zwiedzania.
    Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 13:25 przez quba123pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 21 wrz 2013, 13:48

    Wprawdzie mam znajomych Norwegów poznanych na wakacjach, ale chodziło mi o coś innego. Masz rację, że jest drogo, nawet dla Niemców, stąd popularność karawaningu. Ale jeśli chcesz mieć tanio, to zbierasz ze sobą namiot, który zgodnie z prawem możesz rozbić w odległości 100 m od zabudowań nie pytając nikogo o pozwolenie. Do tego zabierasz sporo konserw i innego niepsującego się żarcia i jesteś w miarę niezależny od chorych norweskich cen. Bo na chleb po 10-15 zł raz na 2 dni można sobie pozwolić. Jeśli autem, to ze znajomymi, żeby koszt paliwa podzielić na kilka osób (są strony na ktorych można się dogadać z chętnymi ludźmi nawet jak nie masz znajomych). Jeśli samolotem, to Norwegian ma całkiem fajne ceny przy wcześniejszej rezerwacji, żeby np. zrobić wypad na kilka dni i popstrykać zorzę polarną na dalekiej północy. Niestety w zimie w namiocie nie pomieszkasz :-)
    Na północy bardzo ważna jest wcześniejsza rezerwacja noclegu, bo baza noclegowa jest bardzo mizerna. Promy nie są drogie, najcześciej tańsze niż cena paliwa które byś spalił objeżdżając fiord dookoła.
    A, jak wspominałem, w lecie, szczególnie na północy, niezbyt trudno namówić starszych miejscowych żeby Ci zapłacili za pomalowanie domu czy pomoc w pracach gospodarskich. Masz miejscówkę jako bazę wypadową i jeszcze dostaniesz trochę grosza. Większość, nawet bardzo starych ludzi, mówi znośnie po angielsku.
    Oczywiście to takie studenckie sposoby na podróżowanie, ale jeśli chcesz spać w hotelach, to trzeba się liczyć z kosztami rzędu 400-600 zł za noc za pokój dwuosobowy ze śniadaniem.
  • quba123pl

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: quba123pl » 21 wrz 2013, 15:12

    adamsky73 pisze:Wprawdzie mam znajomych Norwegów poznanych na wakacjach, ale chodziło mi o coś innego. Masz rację, że jest drogo, nawet dla Niemców, stąd popularność karawaningu. Ale jeśli chcesz mieć tanio, to zbierasz ze sobą namiot, który zgodnie z prawem możesz rozbić w odległości 100 m od zabudowań nie pytając nikogo o pozwolenie. Do tego zabierasz sporo konserw i innego niepsującego się żarcia i jesteś w miarę niezależny od chorych norweskich cen. Bo na chleb po 10-15 zł raz na 2 dni można sobie pozwolić. Jeśli autem, to ze znajomymi, żeby koszt paliwa podzielić na kilka osób (są strony na ktorych można się dogadać z chętnymi ludźmi nawet jak nie masz znajomych). Jeśli samolotem, to Norwegian ma całkiem fajne ceny przy wcześniejszej rezerwacji, żeby np. zrobić wypad na kilka dni i popstrykać zorzę polarną na dalekiej północy. Niestety w zimie w namiocie nie pomieszkasz :-)
    Na północy bardzo ważna jest wcześniejsza rezerwacja noclegu, bo baza noclegowa jest bardzo mizerna. Promy nie są drogie, najcześciej tańsze niż cena paliwa które byś spalił objeżdżając fiord dookoła.
    A, jak wspominałem, w lecie, szczególnie na północy, niezbyt trudno namówić starszych miejscowych żeby Ci zapłacili za pomalowanie domu czy pomoc w pracach gospodarskich. Masz miejscówkę jako bazę wypadową i jeszcze dostaniesz trochę grosza. Większość, nawet bardzo starych ludzi, mówi znośnie po angielsku.
    Oczywiście to takie studenckie sposoby na podróżowanie, ale jeśli chcesz spać w hotelach, to trzeba się liczyć z kosztami rzędu 400-600 zł za noc za pokój dwuosobowy ze śniadaniem.


    Dzięki , niestety z moim problemem zdrowotnym odpada namiot, muszę mieć dostęp do kuchni i przez siebie przygotowany posiłek także konserwy to samo odpadają. :sad: :sad: :cry: :cry:
    Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 15:12 przez quba123pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 21 wrz 2013, 15:50

    Współczuję, szczególnie że nienawidzę gotowania...
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Anioł Stróż » 22 wrz 2013, 2:46

    Super foty nie ma co ! Pokaż resztę bo wiem że masz ich sporo :mrgreen: :piwo:
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 22 wrz 2013, 10:11

    Dzięki! Następny temat będzie kontrowersyjny i przygotowanie go chwilę zajmuje. Tym bardziej, że kończę miesięcznik i kalendarze

    Edit:@quba - pomyśl nad przyatakowaniem ambasady Norwegii. Wymyśl coś fajnego, co chciałbyś zrobić ze zdjęć z Norwegii - np. materiał edukacyjny o tym pięknym, a pomijanym w wakacyjnych planach w Polsce kraju, może być strona fanowska, podeślij im swoje zdjęcia i poproś o sfinansowanie Twojej podróży po kraju. Jeśli jesteś chory to może to być dodatkowy plus, bo wiadomo, że trzeba na to więcej pieniążków. Każdy kraj ma budżet promocyjny na takie działania, a Norwegia jest bajecznie bogata. Jeśli zaczniesz teraz to do wakacji powinno się udać dopiąć wszystko. Poszukanie w internecie i wysłanie kilku maili nic nie kosztuje, a szanse są duże, bo Norwegia sporo inwestuje w Polsce, szczególnie w cele związane z ochroną środowiska. Przemyśl to i powodzenia :ok:
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 23 wrz 2013, 21:53

    Skoro temat nazywa się "Ulubione klimaty Adamsky'ego", to nie może zabraknąć jednego z najbardziej ulubionych - polowania. Wiem, że to wzbudza kontrowersje (nie uważam żeby słuszne, chyba że u wegetarian czy wegan), ale nie mogę być hipokrytą i pokazywać tylko ładne obrazki. Dla pocieszenia powiem, że przedstawione obrazki z polowania zbiorowego na bażanty nie niosły za sobą zabicia żadnego zwierzęcia dzikiego. Bażanty są hodowane specjalnie do takiego celu, żeby na nie polować. Kończą w rosole, ale nie różni się to wiele od losu krów hodowanych specjalnie na skóry do Waszych butów czy kabiny Bentleya.

    Obrazek
    Polowanie zaczyna się wcześnie i niezależnie od pogody. Myśliwi powiadają, że są tylko 2 rodzaje pogody - dobra i bardzo dobra. Tutaj była ta pierwsza :-D
    Obrazek
    Na polowanie na ptaki koniecznie trzeba zabrać szkolone psy myśliwskie
    Obrazek
    Przed polowaniem losuje się numery stanowisk, a po dojechaniu do łowiska myśliwi są rozstawieni przez prowadzącego polowanie według wylosowanych numerów
    Obrazek
    Jeśli trafiony zostaje jakiś ptak, pies biegnie i szuka
    Obrazek
    Jak znajdzie, to przynosi zdobycz swojemu panu. Aport to podstawa u psa myśliwskiego
    Obrazek
    Pomocnicy - najczęściej ludzie z okolicznej wioski, zbierają ptaki i zanoszą je do specjalnego auta
    Obrazek
    Polowania są często prowadzone w okolicach zabudowań, co wzbudza zaciekawienie mieszkańców
    Obrazek
    Oczywiście tylko tych, którzy już nie pomagają myśliwym
    Obrazek
    Czasami trzeba się nachodzić
    Obrazek
    Nie zawsze łatwo dotrzeć na stanowisko
    Obrazek
    Ale piękna polska przyroda uwodzi nawet w jesiennym deszczu
    Obrazek
    Dla tych z miasta - tak wygląda bażant w locie
    Obrazek
    To był słaby pomysł, żeby lecieć w tą stronę
    Obrazek
    Przed zejściem ze stanowiska każdy musi posprzątać wystrzelone łuski
    Obrazek
    Zgodnie z wielowiekową tradycją koniec każdego etapu polowania oznajmiają odpowiednim dźwiękiem sygnaliści na specjalnych trąbkach sygnałowych
    Obrazek
    Oczywiście trzeba jeszcze poszukać ptaków, których nie znalazły psy
    Obrazek
    A zdarza się że samych psów - w ustach myśliwego specjalny gwizdek na psa
    Obrazek
    Jako że pogoda nie rozpieszcza, w przerwie polowania każdy znajdzie czas na pieczoną kiełbaskę
    Obrazek
    Myśliwi jedzą, a strzelby odpoczywają przed dalszym strzelaniem
    Obrazek
    Trochę tego jest...
    Obrazek
    A nie wszystkie zostały upolowane
    Obrazek
    Czasami pozostaje tylko popatrzeć tęsknym wzrokiem za odlatującym ptakiem, bo realny zasięg dubeltówki to 40-60m
    Obrazek
    Piękna broń i piękne ptaki - esencja polowania na bażanty
    Obrazek
    Na koniec jest tzw. pokot, czyli upolowane ptaki są układane odpowiednio, zgodnie z tradycją, na specjalnym placu, sygnaliści grają sygnały ku czci upolowanej zwierzyny oraz sygnał zakończenia polowania, jest wybierany król i wicekról polowania, a często także król pudlarzy :-D Dostają oni pamiątkowe medale, wszyscy im gratulują i rozpoczyna się biesiada. Bo polowanie, to przede wszystkim spotkanie kolegów, czas kiedy można porozmawiać, pośmiać się i generalnie miło spędzić czas. Rezultat polowania (czyli ilość strzelonej zwierzyny) jest zdecydowanie na drugim miejscu.
    Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 21:53 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Izek » 23 wrz 2013, 22:07

    Całkiem fajnie, ale co te giwery takie archaiczne? Sprawiłbyś sobie coś odrobinę nowocześniejszego :drwi:

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 22:07 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Siemkins » 23 wrz 2013, 22:07

    Piękne Adamie.
    Zazdroszczę i podziwiam :clap:
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Mimi » 23 wrz 2013, 22:10

    adamsky73 pisze:Skoro temat nazywa się "Ulubione klimaty Adamsky'ego", to nie może zabraknąć jednego z najbardziej ulubionych - polowania. Wiem, że to wzbudza kontrowersje (nie uważam żeby słuszne, chyba że u wegetarian czy wegan), ale nie mogę być hipokrytą i pokazywać tylko ładne obrazki.


    I dobrze facet musi mieć jakieś męskie hobby, niektórzy się ścigają, a inni strzelają do drobiu. Zdjęcia jak zwykle :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 22:10 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 23 wrz 2013, 22:21

    Izek pisze:Całkiem fajnie, ale co te giwery takie archaiczne? Sprawiłbyś sobie coś odrobinę nowocześniejszego :drwi:

    Obrazek

    Wyobraź sobie, że coraz większa grupa myśliwych lata po Europie i Ameryce polując z czegoś takiego
    Obrazek
    To dopiero nowoczesne zabawki
    Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 22:21 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Courius » 23 wrz 2013, 22:37

    Ciężko byłoby ustrzelić takiego ptoka z broni na plastikowe kulki, choć... mi się to udało :silent:

    Adamie. Bardzo fajne zdjęcia. Podobają mi się :thumbup:

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 110
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Przejdź do