Odpowiedz Posty: 19
Eco Cup - Pytania i komentarze
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 13 maja 2019, 12:32

    W końcu znalazłem chwilę żeby opisać ostatni wyścig na Mugello. Bylo super. :D Dużo emocji, dużo ścigania i sporo się działo. Fajnie było walczyć o zwycięstwo a nagle zostać wyprzedzonym przez hudego i Xarlitha :shock: natomiast Edziu po raz kolejny ujechal P1 ale tym razem na ostatniej prostej :panzielony:
    W tym momencie chciał bym też pogratulować majstra, ponieważ wygrał już cały sezon, gratki, nie do pobicia :clap:
    Powodzenia życzę chłopakom przy walce o ostatnie miejsce na podium, no chyba że zaliczę DNF w ostatnim wyścigu to i na P2 możecie wskoczyć :-P
    Wiem jedno - LaSarthe będzie ciekawe :cool:
    Ostatnio zmieniony 13 maja 2019, 12:33 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 19 maja 2019, 23:03

    Ważna informacja - ze względu na długość jednego okrążenia na LaSarthe zmieniamy czas treningu i kwalifikacji na 20 min. Dzięki temu będzie można przejechać mniej więcej tyle samo okrążeń jak nna poprzednich weekendach.
    Godzina losowania i startu treningu pozostaje taka sama.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Michau7547
    Posty: 567
    Rejestracja: 09 lis 2011, 20:40
    Medale: 14
    Reputacja: 32
    Nick w TDU: Michau7547
    Nick w TDU2: Michau7547
    Klub: Green Lights Company
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 DAKAR DAKAR
    Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series TorMania Regular Races WIMP
    Polubił: 1202
    Otrzymanych polubień: 410

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Michau7547 » 01 cze 2019, 23:32

    Na początek chciałbym pogratulować dla Edzia wygranej z taką dominacja! Gratki też dla Prince-Matta za drugie miejsce.
    Nie spodziewałem się trzeciego miejsca w tych zawodach. Myślałem, że będę gdzieś na szarym końcu i nie będę mógł z nikim walczyć o punkty. Na moje szczęście udało mi się w każdym wyścigu (może poza Monzą), wypełnić swój plan minimum. Przydatna okazała się strategia, gdzie kosztem ogólnego tempa celowałem w punkt za najlepsze okrążenie. Do ostatniego wyścigu podchodziłem z obawą, bo musiałem znaleźć się przed Xarlithem w wyścigu. Opcja z najlepszym okrążeniem nie wchodziła w grę, była zbyt ryzykowna (przy 4 startujących i na tej konfiguracji wyścigu). Jak się jednak okazało, udało mi się wyjątkowo szybko, bo już w treningu, znaleźć sposób na optymalne spalanie i pierwszy raz czułem się dobrze przygotowany do wyścigu. Wyścigu, który okazał się z mojej perspektywy wyjątkowo męczący i zmienny. Po kilku okrążeniach jechania w grupie, popełniłem błąd jadąc za Xarlithem i poważnie uszkodziłem aero na bandzie (zawieszenie zamigało, ale na moje szczęście auto nie ściągało). Postanowiłem zaryzykować po tym incydencie i zużyłem nadmiar paliwa wychodząc na prowadzenie z 10 sekundowa przewagą. Miało to zaletę w postaci tego, że mogłem jechać swoim tempem i stylem. Dzięki temu pomimo, że na koniec zostałem wyprzedzony przez Edzia i Matta to udało mi się utrzymać przed Xarlithem.

    Dzięki dla organizatorów za te zawody. Nigdy w czymś takim nie brałem udziału, a było to wyjątkowo ciekawe doświadczenie. Macie dobre pomysły na zawody w AC :ok:

    Jako ciekawostkę dodam, że tradycją dla mnie było, jechanie RR po wyścigu. Po tym ostatnim nie byłem w stanie zapamiętać nazwy toru w shifcie i alt tabowałem sprawdzając 3 razy nazwę :lol:
  • Edziu
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 lut 2019, 15:41
    Reputacja: 0
    Imię: Paweł
    Hobby: motocykle
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 3

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Edziu » 03 cze 2019, 14:03

    Panowie dzięki! Świetnie się bawiłem przy tej lidze. Mega spodobała mi się koncepcja tej ligi która całkowicie odbiega od tego co mamy na codzień. Nie była to kolejna nudna liga typu GT3 na ciągle tych samych torach. Za to dostaliśmy nowe wyzwania, które mam nadzieję da się przenieść na nasze smutne polskie realia (benzyna po 5,3PLN/l). Myślałem, że sporo wiem o eco drivingu, ale myślę, że gdyby ktoś tutaj był już po jednym sezonie takiej ligi to ciężko miałbym wygrywać kolejne wyścigi. Myślę, że każdy trochę się nauczył. Czekam na kolejne pomysły. Jak będzie taka opcja to przyspamuję gdzie trzeba, co by było nas więcej. Hejka
Odpowiedz Posty: 19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do