Odpowiedz Posty: 19
Eco Cup - Pytania i komentarze
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 14 lut 2019, 22:40

    Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub komentarze odnośnie ligi, wyścigów albo terminów lub też masz sprawę do organizatorów - pisz w tym temacie.... a wydaje mi się że będą pytania :mrgreen:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Xarlith » 15 lut 2019, 16:47

    Jestem bardzo ciekaw jakie taktyki będziecie stosować i ilu osobom nie starczy paliwa :rotfl: .

    Ja będę korzystać tylko z jednego biegu :szalony: .
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 19 lut 2019, 23:50

    Zmiany w regulaminie:

    Punkt X. Kary, podpunkt 8: Dodano kary za przekroczenie prędkości w PitLane i za przekroczenie linii wyjazdu z PitLane.

    Dodano zakres okrążeń na pierwszy wyścig.
    Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, 23:50 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Edziu
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 lut 2019, 15:41
    Reputacja: 0
    Imię: Paweł
    Hobby: motocykle
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 3

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Edziu » 25 lut 2019, 16:40

    Siema,
    mam kilka pytań.
    1. Jest/będzie jakiś serwer na trening?
    2. Co to jest ta aplikacja KMR i gdzie to znaleźć? W regulaminie nie ma odnośników
    3. Rozumiem, że ilość paliwa jest z góry ustalona i trzeba będzie je oszczędzać. Są jakieś widełki ile paliwa trzeba będzie przyoszczędzić w stosunku do spalania w czasie normalnej jazdy? W 10 minut treningu przed wyścigiem może być ciężko nauczyć się kiedy i ile odpuszczać na prostych
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 25 lut 2019, 17:33

    1. Będzie serwer treningowy, pewnie jeszcze w tzm tygodniu, ale cwiczyć też można samemu offline jeśli ktoś chce, wystarczy sobie ustawić parametry z regulaminu.
    2. Apka KMR jest na serwerze nie trzeba jej ściągać dlatego nie ma odnośnika. Jej polecenia się wyświetlają w czacie. Polecamy ptracker który jest dostępny na internetach ;-)
    3. Widełek na paliwo nie ma, ew. pojemność zbiornika. Są widełki długośći wyścigu podane w kalendarzu. Paliwo zostanie wylosowane przed treningiem. Zobaczymy jak to działa, najwyżej się coś poprawi na następny wyścig. Poza treningiem mamy jeszcze 10 min kwalifikacj w których można jeszcze "ćwiczyć" spalanie ponieważ pozycja na gridzie nie jest aż tak ważna. Jeśli po pierwszym wyścigu będzie dużo skarg na ten temat to możliwe że zmienimy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Xarlith » 25 lut 2019, 18:03

    Pierwsze pytanie bardzo dobre. Wyścig już w tę sobotę :doping:! Właśnie uruchamiam serwer, nazywa się drivecenter.pl | KMR | Eco Cup Race 1. Ciśnień opon jeszcze nie dobraliśmy do temperatury toru, dlatego chwilowo można je zmieniać.

    Jeśli jeździłeś w ROS, to u nich od niedawna też jest KMR (Kissmyrank server plugin). Nic dodatkowo nie trzeba instalować.

    Po wyznaczeniu liczby okrążeń i paliwa można sobie szybko policzyć ile litrów paliwa można maksymalnie zużyć by przejechać wszystkie okrążenia (dostępne paliwo dzielone przez ilość okrążeń). W trakcie wyścigu trzeba się tego pilnować, i tyle. Wszyscy mają tyle samo czasu na przygotowania, szanse są równe. Sprawa stosunku liczby okrążeń do ilości paliwa była kilkukrotnie przemyślana, ale wiadomo - pierwszy taki event, jeszcze się uczymy, więc jeżeli coś będzie nie tak, to to zmienimy.

    A jak liczymy paliwo?

    Ze wzoru:

    Kod: Zaznacz cały

    Liczba okrążeń * Spalanie na okrążenie w tempie wyścigowym * pseudolosowa liczba z zakresu [0,45-0,85]

    Czyli, jezeli przyjąć, że 100% to ilość paliwa jaką należy mieć by przejechać cały wyścig, to w baku może znaleźć sie między 45%, a 85% paliwa. Widełki są dość duże :). Zakres może się zmienić w zależności od auta, ale dla Mustanga i kilku innych aut z kalendarza się sprawdza.
    Ostatnio zmieniony 25 lut 2019, 18:13 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Edziu
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 lut 2019, 15:41
    Reputacja: 0
    Imię: Paweł
    Hobby: motocykle
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 3

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Edziu » 25 lut 2019, 19:47

    Dość ryzykowne ustawienia, mam nadzieję, że dojedziemy do mety, haha! dzięki za odpowiedzi Panowie, do zobaczenia na serwerze
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Xarlith » 27 lut 2019, 20:09

    Przed chwilą na 11 litrach paliwa zrobiłem 16 okrążeń w 37minut. Mam nadzieję, że program losujący będzie łaskawy i nie da nam takich ustawień. By stykło benzynki musiałem jechać jak emeryt i sądzę, że wyścig przy takim setupie będzie komiczny.
    Może właśnie o to chodzi i będzie fajnie? :roll:.
    Obrazek
  • badds01
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 lut 2019, 23:49
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Hobby: Simracing, szachy
    Samochód: brak

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: badds01 » 27 lut 2019, 21:12

    Ja mam taktykę! Wrzucam luz z górki, dodaje gazu pod!
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Gruszmen » 28 lut 2019, 0:11

    Nie powinno się zdradzać swojej strategii ;)
  • badds01
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 lut 2019, 23:49
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Hobby: Simracing, szachy
    Samochód: brak

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: badds01 » 03 mar 2019, 12:53

    Dobry wyścig, ale skończyła mi się skrzynia biegów haha :D
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Xarlith » 03 mar 2019, 17:19

    Męczący wyścig. Nie dość, że trzeba obserwować innych kierowców by za daleko nie uciekli, to non stop oczy skierowane na wskazówkę paliwa i spalania.

    Następny wyścig za 2 tygodnie, jest czas na dociekanie jak to się stało, że Edziu w krótszym czasie przejechał 1 okrążenie więcej i jeszcze zostało mu więcej paliwa :shock:.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Prince-Matt » 05 mar 2019, 14:22

    Gratki Edziu. Reszta bez szans :thumbup: Musze przyznać że zlekceważyłem tego typu wyścig. Nie przygotowałem się a w sumie by mi to pomogło. Sam wyścig dobry ale meeega wyczerpujący, ku mojemu zaskoczeniu nawet bardziej wyczerpujący niż normalny wyścig.
    Czekam na Monze, chyba stawka wróci mocniejsza i bardziej przygotowana ponieważ wrażenia na TS były bardzo zaskakujące i chyba nie jeden był zdziwiony :mrgreen:
    Obrazek
  • Edziu
    Posty: 5
    Rejestracja: 25 lut 2019, 15:41
    Reputacja: 0
    Imię: Paweł
    Hobby: motocykle
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 3

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Edziu » 05 mar 2019, 19:12

    Dzięki, powiem szczerze, że też się nie przygotowywałem jedynie 2h przed wyścigiem zacząłem próbować kilka rzeczy i uczyć się toru. Chociaż jakieś pojęcie o eco drivingu mam bo swego czasu sporo nad tym kombinowałem. Ale co do wyścigu to i tak najwięcej dało mi pierwsze 15 lapów wyścigu. Gdyby Matt był przygotowany to pewnie nie miałbym takiej kontroli nad sytuacją. Na początku oszczędzałem nieco za dużo paliwa (próby przed treningiem to była jazda na ok 0,5-0,8l/lap) przez co tempo było niższe niż być mogło ale za to miałem trochę zapasu spalania więc mogłem sukcesywnie przyspieszać. Swoją drogą ciężko się jakoś dobrze przygotować jeśli 20 min przed wyścigiem dopiero dostajemy dane o paliwie - i dlatego jest fajnie!
    Jak chcecie poznać sekret wystarczy obejrzeć repke i przeskoczyć na mnie - wbrew pozorom sama jazda jest bardzo prosta, trzeba tylko mieć w głowie spalanie
    Korzystam z apki Fuel Usage, która pokazuje średnie spalanie na lap dzięki czemu miałem jako taką kontrolę nad tym co się dzieje z paliwem. Ale myślę że i tak nie jest idealna do tego typu wyścigów. Lepsza by była taka co pokazywałaby z jakim średnim spalaniem mogę jechać, żeby dojechać do końca ;) No ale chwytajcie - lepsze to niż nic
    https://www.racedepartment.com/download ... mod.12006/
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Eco Cup - Pytania i komentarze

    autor: Courius » 08 maja 2019, 17:15

    Rezygnuję z dalszego udziału w zawodach. Pozostałym życzę powodzenia i dobrej zabawy.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 19

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Przejdź do