Odpowiedz Posty: 220
Optymalizacja gry
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Optymalizacja gry

    autor: BeliarPL » 08 lut 2017, 19:48

    Problem leży nie w sprzęcie a w ułomności koderów.

    Po ostatnim patchu wydajność legła (nie wiem jak crashe, za krótko by się wypowiedzieć), dodali nową opcję w menu obrazu (ilość klatek które gra może przygotować przed wyświetleniem), niby ma to zniwelować laga przy włączonym limicie na 30fps, ale lag jak był tak jest dalej :) Cała gra zwolniła o dobre 10-15fps... Wcześniej w śniegu nie było opcji aby mi gra zeszła poniżej 55fps. Na obecną chwilę częściej widzę 45 niż chociażby poprzednie 55fps. Ale poprawili jej wygląd, tzn. wrócili do punktu w którym podczas pewnej łatki pogorszyli jakość :mrgreen:

    Ciekaw jestem co z crashami ale nie wydaje mi się, żeby to naprawili skoro całą resztę popsuli...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Optymalizacja gry

    autor: BeliarPL » 09 lut 2017, 9:34

    Post pod postem... ale.

    Gra dalej crashowała a nawet nasiliły się te problemy.

    Postanowiłem pójść pod prąd i spróbować czegoś co wszyscy przekreślają na wstępie.

    Zainstalowałem na nowo sterowniki z Nvidia Experience, zoptymalizowałem Forze w tym programiku, ustawiłem, żeby było trochę ładniej jak szybciej...

    I niby to za szybko ażeby wnioski wyciągać ale wczoraj mogłem zagrać godzinę bez ani jednego crasha... :shock:

    Experience poustawiał mi wszystko na wysokie i włączył fxaa zamiast smaa. Schodki są większe ale z drugiej strony jest o wiele więcej detali w ustawieniach wysokich. Gra nie spada poniżej 40fps nigdy. Skoków animacji także nie zauważyłem. Ale to wszystko jest nie ważne w porównaniu do tego, że wreszcie to dziadostwo przestało u mnie crashować co chwilę... :-) Dziś będę dalej testował.
  • Novina
    Posty: 16
    Rejestracja: 11 paź 2016, 8:34
    Reputacja: 0
    Otrzymanych polubień: 1

    Re: Optymalizacja gry

    autor: Novina » 09 lut 2017, 11:33

    Nie wiem co się dzieje wczoraj obyło się bez crasha szok[GRIMACING FACE] i 6 kółek na Golcu -jakiś taki wyznacznik, w niczym innym raczej mnie nie crashowało, procek 70-75% wykorzystania (grafika podobnie) z czego 99-100%na pierwszym rdzeniu temperatury trochę niższe niż pisałem poprzednio bo max 57 stopni zarówno karta jak i procek. Faktycznie może sprawdzę Nvidia experience ale to jak znowu zaczną się cyrki. Po kombinuję ze zmiennymi warunkami i ruchomym czasem. A w weekend mini Le Mans [FACE WITH TEARS OF JOY]

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
  • Awatar użytkownika
    KapienPL
    Posty: 140
    Rejestracja: 16 sie 2013, 23:49
    Reputacja: 0
    Samochód: Laguna II PH1 1.9 dCi
    Nick w TDU2: KapienPL
    uPlay: RTG-KapienPL
    Steam ID: agzar
    Xbox Live: AgzarWOW
    Playstation Network: KapienPL
    Klub: Raze To Ground
    Lokalizacja: Polska
    Polubił: 32
    Otrzymanych polubień: 116
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: KapienPL » 09 lut 2017, 13:59

    Ja zauważyłem, że gra działa stabilniej. Przed updatem miałem crashe co 40min-1h. Po update mogę grać znacznie dłużej. Będę musiał zobaczyć, jakie ustawienia mi przypisze GeForce Experience.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Optymalizacja gry

    autor: Trawa » 20 lut 2017, 13:34

    Update: po dorzuceniu 4gb ramu (12 total) gra dostała solidnego kopa, nie ma mikrościnek ani doczytywania. Inna sprawa, ze pierwszy rdzeń dalej jest gwałcony (core0 90-100%, pozostale 50-70%) a klatki spadają do 45 gdzie użycie GPU wynosi 60%...
    Crashe jak były tak są, ostatnio kompletnie z dupy wywaliło mi grę bez żadnego błędu na 8 okrążeniu goliata :mur:
    Obrazek
  • adamsky73

    Optymalizacja gry

    autor: adamsky73 » 20 lut 2017, 18:37

    Trawa pisze:ostatnio kompletnie z dupy wywaliło mi grę bez żadnego błędu na 8 okrążeniu goliata :mur:

    To anti-cheat był :-D
    Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 18:37 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Optymalizacja gry

    autor: Courius » 21 lut 2017, 0:19

    W Forze Horizon 3 gram dopiero od wczoraj, ale już raz scrashowało mi grę bez zapowiedzi. Dropów z 60 klatek do 0-1/2/3/4(pomyśl, o każdej innej cyfrze) na singlu nawet nie zliczę. Wystarczy, że pośmigam godzinkę i zaczynają się jaja. Zabawne w tym wszystkim jest to, że w trybie online ze znajomymi mogę mieć grę odpaloną przez 3 godziny i nie ma żadnych dropów. Stabilne 50-60fpsów w mieście i na zadupkowiach. Oj Microsoft... nie postarałeś się.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Optymalizacja gry

    autor: Galapagos » 21 lut 2017, 0:29

    Koledzy za mało RAMU macie, kupować i dokładać. Ta gra potrzebuje minimum 12 GB. :D
    Obrazek
  • adamsky73

    Optymalizacja gry

    autor: adamsky73 » 21 lut 2017, 1:16

    Mam od zawsze minimum 16 i nic to nie zmieniało. Na 32 GB też odpalałem i wpływ na crashe żaden. Co ciekawe u mnie praktycznie brak problemu z crashami na singlu, za to na online - owszem :D
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Optymalizacja gry

    autor: Galapagos » 21 lut 2017, 9:13

    Nie mam na myśli crashy tylko płynność grania, żeby zniwelować takie spadki FPS.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Optymalizacja gry

    autor: BeliarPL » 22 lut 2017, 6:46

    U mnie po instalacji geforce experience był przez jakiś tydzień spokój ale od kilku dni crashuje jak crashowała. Wk€&@ia to już. Ale na pewno nie odinstaluje tego programu od nvidia bo w innych grach potrafi zdziałać cuda, w fc primal nie dość, że po optymalizacji gra trzyma praktycznie stałe 60fps to jeszcze wygląda ze dwa razy lepiej jak wyglądała po moim grzebaniu w ustawieniach :)
  • Awatar użytkownika
    dudek079
    Posty: 20
    Rejestracja: 04 gru 2013, 21:37
    Reputacja: 0
    Samochód: E46 320d
    Otrzymanych polubień: 4

    Optymalizacja gry

    autor: dudek079 » 09 mar 2017, 18:44

    Zacznę od tego że gram w tę Forzę od premiery. Na początku gierka wow, brakowało na PC czegoś takiego. Nie zdziwiłem się widząc, że lekko tnie i czasem wywali. Wiadomo jak dzisiaj wyglądają porty na pc, a i na konsolach też wychodzą buble. Kilka patchów, wiele crashy później udało mi się opanować zacięcia dokupieniem ramu. Gra płynna wywalanie do pulpitu ustało. Tak oto jakiś czas było dobrze. Po ostatnich łatkach dla mnie zero przyjemność, gra jest niegrywalna. Mając stałe 60 klatek poza miastem, jakieś 40 i więcej w mieście na ultra nie licząc zasięgu badyla tu i ówdzie rosnącego, teraz na wysokich poza miastem ledwo dobijam do 50 na high, a w mieście stałe 20. Zniszczyli tę grę. Dzisiaj np odbiłem się jak w BAC Mono podczas deszczu przełączyłem na kamerę z wewnątrz. Dwie sekundy dane mi było oglądać widoki. Po pierwsze z tej kamery obraz robi się teraz ciemniejszy niezależnie od auta, a po drugie nie było widać deszczu i zaliczyło piękną wyjebkę na pulpit. Dno i kilometr mułu, a liczyłem że przez pół roku uda im się wszystko naprawić, a tu niespodzianka wszystko działa gorzej. Jest to jedyna gra w której duet z GTX970 i i5 3570 nie daje mi rady, nawet tak niesławne gry ubisoftu działają jak trzeba.
  • danyk10
    Posty: 23
    Rejestracja: 10 cze 2016, 20:33
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Hobby: Informatyka, elektronika
    Samochód: W planach :D
    Nick w TDU2: DoNaTeLo
    Polubił: 7
    Otrzymanych polubień: 5

    Optymalizacja gry

    autor: danyk10 » 13 mar 2017, 22:27

    Ten RAM wcale nie jest niezbędny u mnie na 8GB działa stabilnie i trzyma klatki na 60
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Optymalizacja gry

    autor: BeliarPL » 18 kwie 2017, 19:41

    Odkryłem pewną ciekawostkę przeglądając ostatnio forum forzy. Mianowicie od ok. tygodnia uruchamiam grę tylko z aplikacji xkloc pozostawiając ją otwartą w tle i gra ani razu się nie wysypała od tego momentu :)

    Jeśli komuś dalej crashuje, polecam spróbować.
  • czarnykurak
    Posty: 25
    Rejestracja: 01 lut 2014, 13:47
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Samochód: VW Passat
    Nick w TDU2: czarnykurczak
    Xbox Live: czarnykurczak
    Klub: Bez klubu :)
    Lokalizacja: Warszawa
    Polubił: 3

    Optymalizacja gry

    autor: czarnykurak » 23 kwie 2017, 12:11

    U mnie geforce experience robi z gry tragedię. Wszystko na najwyżej low i klatki na max. Forza wygląda wtedy mniej więcej jak nfs2se.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 220

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Przejdź do