Odpowiedz Posty: 44
DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności
  • adamsky73

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: adamsky73 » 02 cze 2016, 15:32

    Trudno mnie zaliczać do wielkich fanów TC, plasuję się raczej wśród wielce zawiedzionych. Mimo wszystko nie mogę się do końca zgodzić z kompletnie negatywną oceną tej gry, bo jest w niej wiele elementów które są fajne, a hejtujemy te których nie ma a się ich spodziewaliśmy. Niestety w chwili obecnej nie ma alternatywy na rynku i nic nie wskazuje aby miała się w najbliższym czasie pojawić. A gra w nią nadal mnóstwo ludzi. Fiat 500 jako monstertruck jak najbardziej wpisuje się w amerykańskość gry, bo przecież oni robią monstery ze wszystkiego co wpadnie pod rękę. Dlatego mam wrażenie że większość hejtów jest od graczy z Europy którzy ni kumają tego klimatu.
    Wspomniane AC to tak naprawdę żenująca graficznie gra która też ma mnóstwo niedociągnięć, ale ratuje ją społeczność wykorzystująca otwartą możliwość modowania, w zasadzie od lat nie spotykaną w grach. Zawsze trzeba było coś wypakowywać i robić inne chińskie sztuczki, a tutaj po prostu wrzuca się pliki i wszystko działa. Nawet ja, stary człowiek, radzę sobie z tym bez problemu i jest to fajne.
    W zasadzie 100% gier w obecnych czasach to wersje beta za które producenci biorą kasę jak za skończone. Dlatego fora pełnią tak ważną rolę, pomocną dla graczy. A że gracze też coraz mniej kumaci, to trzeba im wszystko podawać na tacy.
    Jeśli chodzi o newsy to myślę że najprościej byłoby się zwrócić do producentów gier i dystrybutorów sprzętu oficjalnie, żebyśmy dostawali ze źródła (czyli agencji PR które obsługują producentów) informacje o nowinkach w branży. Prowadząc agencję reklamową i mając za sobą kilkuletnią historię dziennikarza testującego sprzęt komputerowy, spokojnie mogę się o to zatroszczyć, oczywiście jeśli chcecie.Bo Jacek ma rację - roboty googla muszą mieć co katalogować, żeby ludzie częściej do nas trafiali. Mogę też pogadać z kolegą który ma agencję PR i gazetę w tematyce nowych technologii żebyśmy mogli korzystać z jego źródeł.
    Tylko czy zależy nam na nowych czytaczach, czy na aktywnych użytkownikach? Z tego co zauważyłem na różnych forach, najczęściej aktywnych jest kilka osób i to one ciągle się udzielają. Więc to chyba naturalne że mamy wąskie grono.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: BeliarPL » 02 cze 2016, 18:40

    A nie prościej podzielić forum na dwa większe działy o samochodówkach, tak jak to było w momencie premiery TDU, na okładce napisane? To co większość przyciągnęło do pierwszego TDU?

    Massively Open Online Racing

    Tudzież po prostu 'ścigałki z otwartym światem' i drugi dział po prostu 'ścigałki'.
    Każdy byłby wtedy zadowolony, wpisałoby się to w idee odmienionej strony i na dokładkę wszystko można by łatwo znaleźć ;)

    Kolejna sprawa to rozruszanie forum. Jak na moje oko to lajki zabijają rozmowy na fejsie... tfu, forum i robią z tego drugiego fejsa. Po co coś pisać, udzielać się, jak można je$%@ć lajka i cześć :) Dopóki są lajki to automatycznie jest mniej rozmów, bo nawet jak komuś się coś spodoba to albo napisze sam coś a reszta zlajkuje albo wszyscy to zlajkują i na tym koniec.
  • adamsky73

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: adamsky73 » 02 cze 2016, 18:48

    Aż się nie mogłem powstrzymać żeby nie zalajkować takiej wypowiedzi ;)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Hudy » 02 cze 2016, 19:00

    Lajki się posypio !!

    A tak poważniej, to cieszy mnie właśnie ta dyskusja i to, że włącza się do niej co raz więcej osób :thumbup:

    Nie bójmy się rozmawiać :)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Xarlith » 02 cze 2016, 19:09

    Propozycja Beliara ciekawa. Nie odcina forum od macierzy, a zarazem może wyciągnąć mniej widoczne działy o innych grach samochodowych.

    Nie ma co się nad tym aż tak bardzo teraz skupiać, bo najważniejszą sprawą jest rozruszanie forumowiczów do większej aktywności i zaangażowania w rozwój portalu - content, content, content, bez tego się nic nie zmieni, bo nie łudźcie się, że przeniesienie kilku działów o innych grach wyżej coś zmieni w tej kwestii.

    W lipcu postaram się ogarnąć stronę i forum od strony technicznej, tak by ułatwić Wam dodawanie nowych materiałów.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Courius » 02 cze 2016, 19:11

    Dokładnie, wspólnie musimy dojść do jakieś konkluzji.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: KatanaDriver » 02 cze 2016, 19:17

    Nie musicie dziękować za próbę rozruszania forum. :D
    Co do pomysłu Beliara, to jest on świetny! Wiadomo, że ścigałki po kroju NFS, FH2, czy TC, przyciągają najwięcej osób. Te znalazły by się w przedziale przed samochodówkami, w których chodzi stricte o jazdę w zamkniętych przestrzeniach. Produkcje "przeterminowane" były by schowane w "Pozostałych".
    Co o tym sądzicie?

    PS. Zabieram się za treść tematów w dziale.
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: MegaDzik » 02 cze 2016, 20:33

    Courius pisze:wspólnie musimy dojść do jakieś konkluzji.
    to kiedy idziemy? :P

    Ale poważniej - jak tak patrzę na strukturę forum na pierwszej to tak właśnie jest jak proponował Beliar... chyba, że coś źle zrozumiałem.
    Przecież jest dizał TDU2, TC i poza tym inne ścigałki. Co chcecie zmienić?
    Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 20:33 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 2 razy.
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Blazo » 02 cze 2016, 21:37

    Może chodzi o to, by zrobić dwa duże działy i w tych pododdziałach dodać TDU & 2 oraz The Crew, czyli MOOR'y z typowo sandbox'owo otwartym światem (soł macz ingliszing :lol:) . Oraz w drugim wszystkie inne zamknięte podzielone na multi i na stricte single-player (są jeszcze takie ? bo nie pamiętam :świr: ). Dobrze rozumuję ? :D

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: KatanaDriver » 02 cze 2016, 21:41

    @MegaDzik
    Beliar proponuje, by wszystkie ścigałki, które są z otwartym światem wpakować do jednego działu, tak jak teraz jest np.same The Crew, a te z zamkniętym, lub bliżej nieokreślonym (:P) wpakować do osobnego.

    Napisałem już treść w tematach. Mógł by mi ktoś to sprawdzić, czy nie ma jakiś baboli? Po za tym, nie wiem, czy to wygląda wystarczająco czytelnie i czy coś jeszcze nie dopisać. :/
    drivecenter-media-f305/informacje-t4558.html
    drivecenter-media-f305/propozycje-t4561.html
    drivecenter-media-f305/korekta-t4560.html
    drivecenter-media-f305/newsy-t4562.html
    Wraz z napisaniem tematu o rekrutacji, zaczynamy rekrutować osoby stanowiska. Zapraszam. :)
    drivecenter-media-f305/rekrutacja-t4559.html
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: MegaDzik » 02 cze 2016, 21:53

    Zrobicie jak uważacie. Nie będę stawał okoniem.
    Ale jeśli chodzi o to co opisujecie - to będzie odwrotny skutek.
    Z jednego albo drugiego zrobi się nisza, która kiedyś umrze a będzie wisieć na froncie.
    Taki układ jak teraz - moim zdaniem (i nie musicie sie z tym zgadzać) - jest lepszy.
    Jedynie co - to powiększyć działy dotyczące innych gier. Bez rozróżniania na massywy, torówki itp.
    Po prostu - jeśli jakaś gra stanie się dla naszej społeczności popularna - to sama sie obroni.
    MD
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Trawa » 02 cze 2016, 22:24

    MegaDzik pisze:Po prostu - jeśli jakaś gra stanie się dla naszej społeczności popularna - to sama sie obroni.


    Niekoniecznie, tak jest po trochu z Assetto - funrace, zawody, spotkania a mimo to gra wisi w podrzędnym dziale który dość ciężko zauważyć co przekłada się na potencjalnie mniejsze zainteresowanie niż gdyby wisiała na górze jak np. crew.
    Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 22:24 przez Trawa, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: MegaDzik » 02 cze 2016, 23:36

    Dlatego moja propozycja:
    MegaDzik pisze: powiększyć działy dotyczące innych gier. Bez rozróżniania na massywy, torówki itp.

    i tu nie ma dyskryminacji.
    Wg mojego pojmowania - wyrównać wszystkie ścigałki na "pierwszej" (drivecenter) niezleżenie od charakteru (tory, powszechny świat itp)
    Ale ja sie nie znam..
    Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 23:36 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 2 razy.
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    DriveCenter Media - Rozwój Naszej Społeczności

    autor: Courius » 04 cze 2016, 22:58

    MegaDzik pisze:
    Courius pisze:wspólnie musimy dojść do jakieś konkluzji.
    to kiedy idziemy? :P

    Dopiero zaczęliśmy, a już pojawiają się ekstra pomysły i powoli coś się zaczyna ruszać na tubie i głównej :yahoo:

    Podział forum(?) na dwa główne typy gier; mmor, torówki/pozostałe ścigałki wydaje się dość optymalnym rozwiązaniem. To może być plan długoterminowy, teraz skupmy się na tworzeniu contentu.
    Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 22:58 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 44

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do