Odpowiedz Posty: 44
Niejasne sytuacje na drodze
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Hudy » 24 lis 2017, 15:27

    Na przykład tu https://goo.gl/maps/LTRt7SpX1a12

    Jak robiłem prawo jazdy, to argument za włączeniem kierunkowskazu był prosty - zmieniasz kierunek - sygnalizuj.
    Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 15:29 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Courius » 24 lis 2017, 16:07

    Oczywiście, że się sygnalizuje zmianę kierunku na takim skrzyżowaniu. Szkoda, że większość kierowców interpretuje przepisy na swój sposób.

    Przejeżdżam przez to skrzyżowanie każdego dnia. Nikt nie sygnalizuje kierunku jazdy. Nikt...
    Obrazek
    https://www.google.pl/maps/@50.3909347, ... 6656?hl=pl
    Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 16:07 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: KatanaDriver » 25 lis 2017, 17:54

    Dużo starszych kierowców tak nie robi. Mój tata, do tej pory ma z tym problem, gdyż za jego czasów przy takim oznakowaniu jak wyżej, znak określał jak wygląda przebieg drogi z pierwszeństwem i było to uważane po prostu jako prosto. Akurat tutaj mamy skrzyżowanie przypominające literę Y i nie ma żadnych pasów, więc mi się wydaje, że prawie wszyscy intuicyjnie włączą kierunek, ale głównie na poza miastem mamy drogi z pierwszeństwem, które są szerokie i są od nich mniejsze odnogi, a nawet jeżeli odnoga jest na ostrzeszym zakręcie, to mało kto włączy kierunek. Potem pokaże na google maps takie miejsce, jak wrócę z zakupów. ;)
  • maciuk
    Posty: 134
    Rejestracja: 13 lip 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    :
    Przysucha 2018
    Otrzymanych polubień: 73

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: maciuk » 27 lis 2017, 9:38

    https://www.google.pl/maps/@52.3075504,20.9843552,3a,75y,1.64h,86.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5-G23Ei4JEth942q6ssIZw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

    Czyli jak bym skrecal w prawo bedac na lewym pasie nie ma jak zasygnalizowac zmiany pasa...right?

    A przykład wyżej jest wyraźne dla mnie, że droga skręca i od lewej dochodzi droga podporządkowana. Tak jakby droga szła prosto, a że akurat jest na zakręcie to taki znak .. Przecież nie wrzucasz kierunkowskazu i nie zmieniasz kierunku jazdy w tym przypadku. Na zakrętach zmienia się kierunek jazdy, nawet nie wiem jak ostrych a nie wrzuca się kierunkowskazu.

    https://www.google.pl/maps/@52.3082637,20.9842069,3a,75y,244.71h,90.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sylU9lAqVdJcUqr0jwQDd_w!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

    Powyżej już jest zasygnalizowane, że jest to skrzyżowanie z pierwszeństwem. Proszę zauważyć, że pasy pokazują jednoznacznie jak prowadzi droga w jednym i drugim przypadku. Stąd moje wątpliwości.

    Na koniec ostatni przykład, gdzie nikt nie sygnalizuje skrętu w lewo. Po prostu na zakręcie do prawej dochodzi droga podporządkowana. Wszyscy tam wrzucają kiierunkowskaz, gdyż tutaj ewidętnie zmieniają kierunek jazdy -> jadą w prawo, choć droga idzie prosto :)
    https://www.google.pl/maps/@52.3882385, ... 6656?hl=pl

    Tutaj mogę zagwarantować, że nikt nie włączy kierunkowskazu w lewo:
    https://www.google.pl/maps/@52.0978315, ... 6656?hl=pl

    Ostatni przykład. Wjeżdżając na rondo zmienia się kierunek jazdy, a zabronione jest włączanie kierunkowskazu.... Jest pewnie więcej takich przypadków kiedy zmienia się pas i kierunek jazdy, a kierunkowskazu się włącza. Przepisy jak dla mnie wcale nie są jednoznaczne.
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 9:38 przez maciuk, łącznie zmieniany 6 razy.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Hudy » 27 lis 2017, 11:34

    maciuk pisze:https://www.google.pl/maps/@52.3075504,20.9843552,3a,75y,1.64h,86.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5-G23Ei4JEth942q6ssIZw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

    Czyli jak bym skrecal w prawo bedac na lewym pasie nie ma jak zasygnalizowac zmiany pasa...right?

    Możesz zmienić pas po upewnieniu, że nie wymuszasz pierwszeństwa.

    maciuk pisze:A przykład wyżej jest wyraźne dla mnie, że droga skręca i od lewej dochodzi droga podporządkowana. Tak jakby droga szła prosto, a że akurat jest na zakręcie to taki znak .. Przecież nie wrzucasz kierunkowskazu i nie zmieniasz kierunku jazdy w tym przypadku. Na zakrętach zmienia się kierunek jazdy, nawet nie wiem jak ostrych a nie wrzuca się kierunkowskazu.

    Należy odróżnić skrzyżowanie od zwykłego łuku/zakrętu.

    maciuk pisze:https://www.google.pl/maps/@52.3082637,20.9842069,3a,75y,244.71h,90.51t/data=!3m6!1e1!3m4!1sylU9lAqVdJcUqr0jwQDd_w!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

    Powyżej już jest zasygnalizowane, że jest to skrzyżowanie z pierwszeństwem. Proszę zauważyć, że pasy pokazują jednoznacznie jak prowadzi droga w jednym i drugim przypadku. Stąd moje wątpliwości.

    Też należy sygnalizować ten oczywisty skręt w lewo.

    maciuk pisze:Na koniec ostatni przykład, gdzie nikt nie sygnalizuje skrętu w lewo. Po prostu na zakręcie do prawej dochodzi droga podporządkowana. Wszyscy tam wrzucają kiierunkowskaz, gdyż tutaj ewidętnie zmieniają kierunek jazdy -> jadą w prawo, choć droga idzie prosto :)
    https://www.google.pl/maps/@52.3882385, ... 6656?hl=pl

    Powinni sygnalizować w lewo i w prawo.

    maciuk pisze:Tutaj mogę zagwarantować, że nikt nie włączy kierunkowskazu w lewo:
    https://www.google.pl/maps/@52.0978315, ... 6656?hl=pl

    To jest droga ekspresowa i lekki łuk na niej :) wymagany jest tylko kierunek w prawo przy skręcie.

    maciuk pisze:Ostatni przykład. Wjeżdżając na rondo zmienia się kierunek jazdy, a zabronione jest włączanie kierunkowskazu.... Jest pewnie więcej takich przypadków kiedy zmienia się pas i kierunek jazdy, a kierunkowskazu się włącza. Przepisy jak dla mnie wcale nie są jednoznaczne.

    Na rondzie masz obowiązek sygnalizacji w momencie zjeżdżania z niego w prawo.

    Ja na małych rondach jak zjeżdżam 3 zjazdem - czyli w efekcie w lewo - to wrzucam lewy kierunek dla ułatwienia innym z naprzeciwka, żeby mi się nie wje*ali pod zderzak. Jak zjeżdżam, to włączam prawy.
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 11:34 przez Hudy, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: adamsky » 27 lis 2017, 13:12

    Wydaje mi się że to sygnalizowanie powinno być na zasadzie ułatwienia innym użytkownikom drogi zorientowania się co ja będę robił. Używanie mózgu powinno mieć większy priorytet niż wyuczone na pamięć przepisy. Jeśli jadę na pasie z obowiązkiem skrętu w lewo czy w prawo to nie migam jak pajac kierunkowskazem, bo przecież już zająłem ten pas. Migać będę jak będę chciał z niego zjechać bo np. się pomyliłem.
    Dużo ważniejsze do zrozumienia u polskich pseudokierowców jest to, że kierunkowskaz sygnalizuje ZAMIAR skrętu, więc powinno się go używać odpowiednio wcześnie, a nie jednocześnie po heblach i kierunkowskaz. Często na skrzyżowaniu stoi taka pinda na lewym pasie na czerwonym świetle, a kierunek włącza dopiero jak się zapali zielone światło. I wszyscy za nim mogliby zająć pas obok gdyby wiedzieli wcześniej, a tak muszą stać i czekać aż to coś z przodu skręci
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: BeliarPL » 27 lis 2017, 13:48

    Hudy pisze:
    maciuk pisze:Ostatni przykład. Wjeżdżając na rondo zmienia się kierunek jazdy, a zabronione jest włączanie kierunkowskazu.... Jest pewnie więcej takich przypadków kiedy zmienia się pas i kierunek jazdy, a kierunkowskazu się włącza. Przepisy jak dla mnie wcale nie są jednoznaczne.

    Na rondzie masz obowiązek sygnalizacji w momencie zjeżdżania z niego w prawo.

    Ja na małych rondach jak zjeżdżam 3 zjazdem - czyli w efekcie w lewo - to wrzucam lewy kierunek dla ułatwienia innym z naprzeciwka, żeby mi się nie wje*ali pod zderzak. Jak zjeżdżam, to włączam prawy.

    Ja bym tylko chciał przypomnieć, że rondo to w świetle przepisów zespół skrzyżowań z ruchem okrężnym. Dlatego nie trzeba włączać kierunkowskazu jadąc w lewo, ale oczywiście można bo i takie zachowanie nie jest zabronione.
    Jako ciekawostka, zespół skrzyżowań o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną już nie jest rondem i należy włączać przed wykonywaniem manewru odpowiedni kierunek.
    Przykładowo.
    Wjeżdżam na rondo bez sygnalizacji, chcę jechać w lewo. Nie włączam kierunku, mijam pierwszy zjazd, drugi zjazd i dopiero włączam kierunek w prawo sygnalizujący zjazd z ronda.
    A teraz to samo skrzyżowanie ale z sygnalizacją świetlną. Jeszcze przed wjazdem na nie włączam kierunkowskaz w lewo bo nie jest to rondo a zespół skrzyżowań z sygnalizacją świetlną :)
    Pogmatwane, nawet bardzo. Ale dalej to nic w porównaniu do podwójnych i potrójnych rond w GB :mrgreen:
    Co do dróg w których droga z pierwszeństwem skręca, już kiedyś był wrzucany filmik na forum ładnie to obrazujący, postaram się go znaleźć jak wrócę do domu podrzucę do tego tematu ;)
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 13:48 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • maciuk
    Posty: 134
    Rejestracja: 13 lip 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    :
    Przysucha 2018
    Otrzymanych polubień: 73

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: maciuk » 27 lis 2017, 15:04

    Ja patrząc na to co się dzieje na drodze staram się po prostu migaczem nie wprowadzać innych w błąd. Tak na prawdę chyba właśnie o to chodzi i trzeba po prostu myśleć :) Patrzeć na innych, bo przepisy przepisami, ale to chyba chodzi po prostu o to, aby dojechać do domu :)
    U siebie na małym rondzie, jak widzę, że jest sajgon czasem włączam lewy kierunkowskaz, aby dać tym z naprzeciwka znać, żeby mi nie wjechali pod maskę. Wystarczy postać na zatłoczonym rondzie i każdy robi inaczej w tej kwestii. Na różnych typach rond pewnie inaczej trzeba różne manewry sygnalizować.
    Przepisy są niejasne jak dla mnie. Jak do tej pory nie miałem wypadku, więc chyba jeżdżę czytelnie :)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Hudy » 27 lis 2017, 15:38

    Niestety nasze przepisy poza tym, że nie zawsze są jasne, to jeszcze w dodatku sztywne. Choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie księgi wyjątków z całego kraju, gdzie jest mowa o skrzyżowaniu w jakimś wypizdowie gdzie akurat tam kierunkowskaz jest nieobowiązkowy.

    Mój instruktor mi powiedział na kursie, żebym po egzaminie zapomniał wszystkiego czego się nauczyłem, bo i tak mi się nie przyda. To też sobie wyłapałem kilka przydatnych lifehacków z jego gadania podczas jazdy :)

    Kultura jazdy u nas leży i kwiczy, a większość trzyma się wyrytych na pamięć regułek i pytań egzaminacyjnych, zamiast patrzeć i przewidywać co się dzieje na drodze
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 15:41 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: adamsky » 27 lis 2017, 18:17

    maciuk pisze: Wystarczy postać na zatłoczonym rondzie...

    Choć nie można wjeżdżać na skrzyżowanie jeśli nie ma możliwości zjechania z niego, a rondo przecież jest skrzyżowaniem :-D
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 18:17 przez adamsky, łącznie zmieniany 1 raz.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: KatanaDriver » 28 lis 2017, 23:01

    No i zapomniałem pokazać te skrzyżowanie... W każdym razie o to i ono.

    https://www.google.pl/maps/@53.9054481, ... !1e3?hl=pl
    (odkryłem właśnie, że w Niemczech praktycznie nie ma street view)

    Droga główna jest? Jest, Zakręt w prawo jest? Jest. Kierunkowskaz jest? Powinien, ale połowa do tego się nie stosuje.

    @maciuk
    To jest podobne skrzyżowanie do trzeciego co pokazałeś. To że jedziesz drogą z pierwszeństwem i są ładnie narysowane pasy, to nie zwalnia cię to z kierunku. Na mojej mapce, jadąc z tej uliczki na wchodzie chcąc skręcić w prawo, mogę uznać, że ci co jadą z naprzeciwka chcą pojechać w moją uliczkę. BAM! Mamy wypadek. Kto jest winowajcą? Ten, który jechał na drodze z pierwszeństwem, bo nie włączając kierunkowskazu oznajmił, że chciał jechać prosto, prosto na uliczkę. Obróćmy to w przykład trzeci, który podałeś. Ładny łuk, uliczka na wprost (bo tak mi to wygląda). Podobna sytuacja. Jadę sobie "główną","a skrzyżowanie na łuku, co ja będę włączać kierunkowskaz", laska w BMW jedzie z naprzeciwka, myśli sobie: "Hmmm... Chyba jedzie tutaj". TRACH! Winny oczywisty. Z jej punktu widzenia, jest to skrzyżowanie. Nie widzi tego, że jest to łuk, dopiero jak podjedzie dość blisko, to może taka osoba zajarzyć, ale to może być za późno. Może i przepisy nie są doskonałe, ale trzeba wiedzieć gdzie je naginać. ;)
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: BeliarPL » 28 lis 2017, 23:28

    Ja też zapomniałem wrzucić filmik :)

    Nie musiałeś "jechać" z tym problemem aż do Niemiec, u nas jest mnóstwo takich skrzyżowań :P

    Filmik już raz wrzucany traktujący o tym i o rondach, kiedy jak i gdzie używać kierunków.

    Jedź bezpiecznie odc. 661 (migacze na rondach i łamanych pierwszeństwach)
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 23:28 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Hudy » 29 lis 2017, 0:37

    KatanaDriver pisze:Na mojej mapce, jadąc z tej uliczki na wchodzie chcąc skręcić w prawo, mogę uznać, że ci co jadą z naprzeciwka chcą pojechać w moją uliczkę. BAM! Mamy wypadek. Kto jest winowajcą? Ten, który jechał na drodze z pierwszeństwem, bo nie włączając kierunkowskazu oznajmił, że chciał jechać prosto, prosto na uliczkę. Obróćmy to w przykład trzeci, który podałeś. Ładny łuk, uliczka na wprost (bo tak mi to wygląda). Podobna sytuacja. Jadę sobie "główną","a skrzyżowanie na łuku, co ja będę włączać kierunkowskaz", laska w BMW jedzie z naprzeciwka, myśli sobie: "Hmmm... Chyba jedzie tutaj". TRACH! Winny oczywisty. Z jej punktu widzenia, jest to skrzyżowanie. Nie widzi tego, że jest to łuk, dopiero jak podjedzie dość blisko, to może taka osoba zajarzyć, ale to może być za późno. Może i przepisy nie są doskonałe, ale trzeba wiedzieć gdzie je naginać. ;)


    Winny jest ten wyjeżdża co z podporządkowanej, ponieważ nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie zastosował się do zasady ograniczonego zaufania. Ten co ma pierwszeństwo może dostać co najwyżej mandat, ale i w to wątpię.

    Podobnie jest jeżeli np jakaś pierdoła jedzie sobie drogą z pierwszeństwem z włączonym kierunkiem w prawo, ale na skrzyżowaniu ciśnie prosto i ktoś jej z tej prawej wyjeżdża. Wina tego co wymusił pierwszeństwo.
    Ostatnio zmieniony 29 lis 2017, 0:37 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Niejasne sytuacje na drodze

    autor: Siemkins » 05 gru 2017, 22:04

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,2467255

    Można poczytać. Jest nawet sytuacja mocno podobna do pierwszej opisanej przeze mnie. Język taki se, ale jakoś idzie.

    Proponowana przeze mnie zasada funkcjonowała zresztą w Prawie o ruchu drogowym do 1997 r. Stanowiła ona, że pojazd zawracający musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pozostałym uczestnikom ruchu, w tym także pojazdom wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. Po nowelizacji kodeksu drogowego ten zapis zniesiono.
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2017, 22:04 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 44

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Przejdź do