Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1
Żarówki H7
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Żarówki H7

    autor: olosagaris » 01 lip 2017, 15:36

    Cześć,

    znacie te żarówki h7 "tungsram" - czy jakoś tak, które można dostać na orlenie? Jak są dwie to co miesiąc-dwa jedna pada. Olałem sprawę i jeździłem z jedną tak długo, że aż zapomniałem do dzisiejszego upomnienia od niebieskich. Szczęka mi opadła kiedy usłyszałem obecną cenę 27,9 zł. Nie dość, że ledwo to świeci to co chwilę się przepala.

    Możecie coś polecić do E36 z czego będę choć trochę zadowolony? To się nada żeby jeździć na nich przez całą dobę? (http://allegro.pl/2x-zarowki-h7-osram-n ... 00426.html)

    olo :-D

    PS: z drugiej strony byłem w szoku, że dostałem za coś takiego upomnienie na rutynowej prewencyjnej kontroli. 80% kierowców jeździ na jednej i jakoś problemu nie ma. A tu umyjesz bmw i od razu problemy :rotfl:
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Żarówki H7

    autor: RaFaL » 01 lip 2017, 15:52

    Tungsram Megalight Ultra 120

    Jeżdżę na takich już dłuugi czas i żarówka starcza spokojnie na ~rok. Światło jest bielsze i mocniejsze niż w żarówkach ze stacji/marketu a cena niewiele większa. Daj sobie spokój z Osramami i innymi Philipsami bo według mnie to strata pieniędzy, miałem Osramy to paliły się raz na trzy miesiące.
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 15:52 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Żarówki H7

    autor: BeliarPL » 01 lip 2017, 16:58

    Szukaj problemu w instalacji auta a nie żarówce ;)

    Meganka dosłownie zjadała żarówki ale kupowałem takie jak Ty (tyle, że w markecie) i świeciła minimum 7-8 miesięcy.
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 16:59 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • adamsky73

    Żarówki H7

    autor: adamsky73 » 01 lip 2017, 17:16

    Dokładnie - instalacja która podaje niestabilne napięcie jest pewnie problemem. Albo źle dokręcona lampa która drżąc na dziurach powoduje wstrząśnięcie żarówki. A za brak światła to powinien być mandat a nie upomnienie, chyba że miałeś zapasową i przy policjantach wymieniłeś.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Żarówki H7

    autor: olosagaris » 01 lip 2017, 17:30

    Dziękuje za tak liczne odpowiedzi Koledzy.

    Też się zastanawiam czy to nie problem z instalacją (Adamie, pamiętasz jak wspominałem kiedy poszył obie?). W 20-letnim samochodzie to jak szukanie igły w sianie :thumbdown:

    @Adamsky, nie dali mandatu bo zachwycali się całkowitym kosztem OC albo, a raczej na pewno ważnym przeglądem technicznym.

    To za te niewyregulowane xenony powinni dawać mandaty - jak widzę ten szajs to aż mi się chce długie włączyć... ale miły jestem i zamykam oczy ;-)
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 17:30 przez olosagaris, łącznie zmieniany 1 raz.
  • adamsky73

    Żarówki H7

    autor: adamsky73 » 01 lip 2017, 17:43

    Nie ma czegoś takiego jak niewyregulowane xenony. Są raczej debile wkładający chińskie HIDy do tradycyjnych lamp nieprzystosowanych do tego typu oświetlenia i oślepiających wszystkich. Ale co tam, ważne że on ma jaśniej na drodze. Typowy polski drogowy burak z korzeniami z furmanki
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Żarówki H7

    autor: olosagaris » 01 lip 2017, 18:09

    Przyznam się, że nie znam się na tym kompletnie. Jestem w tych sprawach bardziej zielony niż natura wokół po ostatnich nieprzewidywalnych pieszczotach pogodowych. Zazwyczaj jest to jasne, bardzo białe światło. Nie takie jak daje typowa nowoczesna led zimna żarówka, ale jeszcze jaśniej (christian bale wyjaśni ci na yt). Lub brudny błękit w sumie. Widuje też takie, przed którymi nie mam zastrzeżeń. Oślepiają na przestrzeni ok. 100-kilkudziesięciu metrów, ale kiedy się mijamy (i może być to uciążliwe) to strumień światła zanika na wysokości głowy kierowcy.

    Mi tylko zależy żeby nie bawić się z tymi żarówkami co chwilę i zdecydowanie bardziej rozumiem problem oślepiania przez innych bo nieco mniej widzę po ciemku.
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 18:10 przez olosagaris, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Żarówki H7

    autor: FrogsterPL » 01 lip 2017, 20:06

    Tungsram akurat robi całkiem przyzwoite żarówki, to nie są "no-name'y" :) Jeśli tak często padały, to tak jak już napisano, problem w instalacji. Ja parę razy kupowałem żarówki tej marki (zależnie od auta, H4 lub H7) i nie było problemów.
Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Przejdź do