Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1
Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Xarlith » 13 sie 2015, 14:59

    Norisring
    Obrazek
    Obrazek


    Podstawowe informacje o torze

    Długość toru: 2300m
    Ilość okrążeń: 13(R1), 26(R2)
    Zużycie opon: 300%
    Zużycie paliwa: 150%
    Uszkodzenia: 100%
    Przyczepność: 95-100%
    Kontrola trakcji: OFF
    Stablilzacja jazdy: OFF
    Wspomaganie hamowania: Fabryczne
    Automatyczne sprzęgło: ON
    Koce grzewcze: OFF
    HASŁO: 1234

    Prognoza pogody

    Niebo: bezchmurne
    Temp. otoczenia: ~30°C
    Temp. toru: ~42°C

    Wyjazd z pitlane:

    [img]soon[/img]

    Wjazd do pitlane:

    [img]soon[/img]

    Najczęściej popełniane błędy:

    [img]soon[/img]

    UWAGA!
    Podczas czwartkowego zebrania kierowcy ustalili między sobą, że w związku z tym, że tor jest wąski, dopuszczalne będą wyjazdy poza żółte linie pierwotnie wyznaczające tor. Tym samym, podczas piątkowych sesji, granicą toru będą barierki, krawężniki, tarki i chodniki - z zastrzeżeniem, że same barierki, krawężniki, tarki i chodniki do toru już nie należą.
    Ostatnio zmieniony 13 sie 2015, 14:59 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Prince-Matt » 13 sie 2015, 17:00

    Zapomniałeś dopisać żeby nie zrobili kolizji na starcie :think:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Xarlith » 13 sie 2015, 18:51

    To mówię zawsze na TSie przed startem. Ale nie wytykajmy błędów, to pierwsza liga na Drivecenter, a wypadki na starcie zdarzają się nawet najlepszym -

    F1 Argentine GP 1997 Start Crash
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 13 sie 2015, 18:51 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Courius » 13 sie 2015, 19:09

    Pierwszy nawrót w lewo wygląda obiecująco :lol:

    Obrazek

  • Izek

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Izek » 14 sie 2015, 14:50

    Pragnę przypomnieć (i poinformować nieobecnych wczoraj), że na treningu ustaliliśmy brak obowiązywania żółtych linii wyznaczających tor. Będą go wyznaczać bandy. Jedynym przewinieniem będą przejazdy po wysokich krawężnikach/chodnikach więcej niż 3 kołami, lub inaczej, jedno musi pozostać na torze. Powinno być bezpieczniej.

    PS Odwołując się do filmów na YT, chodnik za szykaną po pierwszym nawrocie również jest elementem pętli; tak przynajmniej dedukuję na podstawie materiałów. Wliczamy go do powierzchni toru czy zostawiamy zgodnie zasadą 3 kół?

    Sobe o Som Onboard Dtm Norisring
    phpBB [media]


    Christian Vietoris (Mercedes-AMG C 63 DTM) - Onboard (Race 2) - DTM Norisring 2015
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 14:50 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Prince-Matt » 14 sie 2015, 18:32

    Wliczamy go do powierzchni toru.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Xarlith » 17 sie 2015, 16:35

    Podsumowanie Rundy VI

    Kwalifikacje:
    Obrazek

    Wyścig 1:
    Obrazek

    Wyścig 2:
    Obrazek

    Najlepsze okrążenia (R1):
    Obrazek

    Najlepsze okrążenia (R2):
    Obrazek

    Kary i ostrzeżenia

    Zdarzenie: R1 L1 T1
    Sprawca: sky
    Poszkodowani: Danmcrea
    Kara: +40s

    Zdarzenie: R1 L2 T7
    Sprawca: Blazo
    Poszkodowani: Fufen
    Kara: +25s
    Uwagi: Niebezpieczny manewr wyprzedzania MTX'a - zatrzymałeś się na środku nawrotu, potem przy wznawianiu jazdy wyjechałeś wprost na czołowe zderzenie z Fufenem...

    Zdarzenie: R2 L1 T1
    Sprawca: Xarlith
    Poszkodowani: Fufen, sky
    Kara: +50s
    Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, 16:35 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Prince-Matt » 17 sie 2015, 18:45

    Dzięki za wyścig.
    Już miałem pisać posta po Doningtonie ale odczekałem jeszcze na poprawe.
    W końcu opanowałem trochę Alfe i jezdzi mi się całkiem przyjemnie.
    Co do samego wyścigu i weekendu na Norisringu - jak zwykle nie przygotowany. W czwartek ściągnąłem tor i pojeździłem 30min na treningu. Czasy takie sobie ale cieszyłem się że już 1-2 sek za czołówką a nie 4sek.
    Q - No i doszło do niespodzianki. Ostatnie okrążenie czasowe i najlepszy czas. Ptracker nie działał więc nie widziałem jaki, wiedziałem tylko że szybki. Przez problemy z ptrackerem i CL'a start z P3.
    R1 - Na początku ostra walka z Blazo bok w bok przez całe okrążenie jak nie więcej, dzięki. Jadąc na P2 za Klausem, Boguś raz próbował wyprzedzić ale się obroniłem. Chwile później mu sie koła zablokowały i spinował - miałem czyste polecy i zaczałem gonić Klausa. 2 Lapsy przed końcem pojawiła się dziura bo Klaus zabłądził ale ja nie wykorzystałem. Skonczyło się na P2.
    R2 - Start z ostatniej pozycji, jak zawsze. Niestety sobie rozwaliłem przednie aero bo najechałem na stojącego w T1 Xarlitha. I tak wyjechałem na P5. Od razu wyprzedziłem Dan'a i po chwili dogoniłem P2 i P3. Przez błąd Klaus'a znalazłem się na P3 i zaczęła się walka. Był mały kontakt miedzy nami na scholler S który mi zepsuł zawieszenie ale to był incydent wyścigowy. Zepsuta zawiecha mi już nie pozwalała skręcać w prawo więc traciłem ponad 0.5sek na scholler S. Pod koniec wyścigu wjechałem na obowiązkowy PitStop w którym ekipa zaczeła naprawiać auto i straciłem ponad 50 sek i zaimast dojechać na P3 dojechałem tylko na P5. :roll:

    Zobaczymy, może mnie wynik z Q zmotywuje do tego by częściej odpalic AC niż raz na tydzien..

    Do zobaczenia na Nordzie.
    Ostatnio zmieniony 17 sie 2015, 18:45 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    yano
    Posty: 21
    Rejestracja: 04 cze 2015, 20:02
    Medale: 1
    Reputacja: 0
    :
    Liga DTM
    Otrzymanych polubień: 2

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: yano » 17 sie 2015, 22:33

    Chyba nastąpiła jakaś pomyłka z najszybszym okrążeniem w R2 ,mój najlepszy czas to 00:57.859 ,no może bym jeszcze coś urwał z mojego najszybszego czasu z kwalifikacji ale jechałem ze świadomością dwóch kół w obrębie toru - między żółtymi liniami.

    Już się zaczynam gubić ,mnie się wydawało że najlepszy czas kwalifikacji miał Boguś i dzieliło nas tylko (00:57.50X) jedna tysięczna sekundy a widze że w tabeli kwala jest za mną i jeszcze jakiś taki lipny czas a wiem ze miał lepszy odemnie..Zanim był restart R1 startowałem z P2 a przedemną był Boguś(tak mi się wydaje), teraz patrze na wyniki R1 za mną był Boguś i był na ostatnim okrążeniu bardzo blisko i broniłem się przed nim na ostatnim zakręcie wyścigu a w wynikach widzę że jest Izek ,czyli Izek to Boguś ,to chyba Izkowi należą się punkty za najlepszy czas kwalifikacji.
  • Izek

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Izek » 18 sie 2015, 9:01

    Tak, Boguś to ja ;-)
    Kilka moich spostrzeżeń.

    Q: Mój ptracker również zanotował mój czas jako najlepszy w sesji, yano był o 0,001 s gorszy, a Matt wykręcił trzeci czas na ostatnim swoim okrążeniu. Były to jedyne czasy poniżej 0'58 w sesji. Z różnicy mojej i yano ktoś się nawet śmiał w boksach, więc chyba niejedyni tak to mieliśmy zaprezentowane. Ogólnie w kwalifikacjach czułem się szybki i byłem całkiem szybki. Mercedes bez ABS wygrywał każde hamowanie.
    R1: Ogólnie dużo emocji. Samochód spisywał się rewelacyjnie i chociaż na starcie nie miał szans z Alfami, to już po kilku okrążeniach miałem Matta na widelcu. Wygrałem hamowanie na nawrocie po prostej startowej, ale nie zamknąwszy małego dałem Alfie za dużo miejsca i jej kierowca to wykorzystał. Było ostro, wręcz na żyletki, ale bez kontaktu. Na następnym okrążeniu znowu opóźniłem hamowanie, tym razem Matt był po mojej prawej stronie. Przesadziłem jednak z miejscem wciśnięcia środkowego pedału o jakieś 2-3 metry, czego rezultatem było puknięcie w Alfę zamykającą krawężnik. Uszkodziłem aero, straciłem mnóstwo czasu i pozycję. Ruszyłem w pogoń za yano, który skorzystał na moim błędzie. Mimo uszkodzeń udało mi się dogonić peleton na ostatnim okrążeniu i yano poczuł mój oddech na ostatnim nawrocie. Przyblokował mnie jednak umiejętnie, lekko nawet wystraszył, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie, pozycji już nie stracił. Dojechałem na 4 miejscu.
    R2: Start powtórka z rozrywki, Alfy 4x4 wystrzeliwują jak z katapulty. Wypadek na nawrocie udało mi się objechać po małej i wyjechać bez szwanku. Postanowiłem nie cisnąć przesadnie za Blazo, nie nadwyrężać opon, których nie planowałem zmieniać. Przewaga Błażeja się powiększyła, a mnie niepokoić zaczął Klaus. Zacząłem uciekać. Na jednym z okrążeń, a dokładniej szykanie, Sierra wpadła na mnie przy hamowaniu i tylko szczęście sprawiło, że odbiłem się od bandy i ustawiłem w kierunku dalszej jazdy. Niestety, aero całego samochodu było już tylko wspomnieniem, co odbiło się na czasach okrążeń i w zasadzie o jakiejkolwiek próbie gonienia Alfy z P1 mogłem tylko marzyć. Uciekanie przed Sierrą zakończyło się wraz z jej spinem na jednym z nawrotów, a ja spokojnie dojechałem na P2.

    Dzięki wszystkim za wyścig :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 9:01 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Xarlith » 18 sie 2015, 13:48

    Jak wiecie, w piątek wyniki się nie zapisywały na serwerze. To, co zamieściłem w tabelkach, jest wyciągiem z mojej lokalnej bazy danych ptrackera. Chętnie spojrzę na wasze dane jeśli mi je prześlecie. U mnie yano miał w R2 czas 56,800, a Matt wygrał Q, choć faktycznie w piątek wydawało mi się, że to Izek miał najszybszy czas. Żeby rozwiać wątpliwości wystarczy mi wysłać swój pliczek ptracker.db, który znajduje się w Moich Dokumentach, ~\Documents\Assetto Corsa\plugins\ptracker\. Prośba - Dan, wrzuć swoje screeny z wynikami.

    Przy okazji jeszcze raz przepraszam za zamieszanie po kwalifikacjach, które nastąpiło z mojej winy, jak i to, że stracker nie zapisał naszych wyników, na co już nie miałem wpływu.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Runda 6 - Norisring, 13-14 sierpnia

    autor: Xarlith » 31 sie 2015, 20:38

    Po porównaniu plików od 3 osób (dzięki yano, Dan, Matt) okazało się że dane okrążeń, które zapisał mój ptracker podczas wyścigu 2 i kwalifikacji w kilku miejscach mają błędy.
    Dane od innych osób były do siebie na tyle zbliżone (różnice w setnych sekundy), że uznałem je za poprawne i zaktualizowałem odpowiednio tabelki z Q i best lapy R2. Update klasyfikacji generalnej został również dokonany i pojawi się na forum po przedstawieniu wyników z Nordschleife (które bedą gotowe za kilka godzin).
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do