Odpowiedz Posty: 1 Strona 1 z 1
Off Road, czyli Sztorm Show 4x4
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Off Road, czyli Sztorm Show 4x4

    autor: olosagaris » 22 maja 2019, 15:01

    Aloha! :wave:

    W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Podwarszawskich Mistrzostw Off-Road, druga już pod szyldem Sztorm Show 4x4. Jak było? Ja nie startowałem :think: Byłem tam w pracy. Jeżeli w ogóle można nazwać to pracą.. przede wszystkim dobra była zabawa. Od samego świtu rozstawienie sprzętu, przygotowanie bazy. Następnie byłem na jednej z 14 prób, które trzeba było ukończyć. Mi zaszczyt było być na próbie trzynastej. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że 13 jest pechowa. Nie do końca orientuje się jak było na pozostałych, ale u mnie kierowcy wyciągali się nawzajem nieprzerwanie. na czy polegała ta próba? Był wyznaczony teren, na którym znajdowały się pieczątki, które trzeba było odbić na karcie jazdy. Znajdowały się one głównie na drzewach, w krzakach itp. Łącznie zawodnicy mięli do zdobycia 46 pieczątek na wszystkich próbach. Nic trudnego gdyby nie fakt, że karty były zaplombowane zazwyczaj do wstecznych lusterek samochodów. Tak więc na dobrą sprawę trzeba było idealnie co do centymetra podjechać, aby zdobyć punkt. Jazda w błocie przypomina trochę jazdę po lodzie, ale dodatkowo się zapadasz i kopiesz.

    Jedną z czternastu prób była typowa czasówka, którą trzeba było przejechać w bodajże jak najszybszym czasie bądź w określonym czasie. Wszystkie 14 prób było na przestrzeni ok 40-50 km kwadratowych. Tak na oko patrzę, bo gmina, w której odbywały się zawody ma trochę ponad 90 km kwadratowych. Od Bazy do próby trzynastej było ok 30 km ;-) Zawodnicy mięli 7 godzin, aby wszystko ogarnąć. Często się zdarzało, że spędzali po 2-3 godziny na jednej próbie więc łatwo nie było. Jak w ogóle odnajdywali te próby? Były jakieś mapy? Nie, po współrzędnych.

    Pogoda nas nie rozpieszczała i od samego rana lało się z nieba nieprzerwanie przez dobre 2 godziny. Późnym po południem burza, która zataczała koło wokół imprezy w końcu uderzyła. Zabrakło mi ciuchów na zmianę więc w pewnym momencie przywykłem do tego, że jestem totalnie przemoczony. Taka impreza to czysta przyjemność. Nie ważna jest aura, ważny jest klimat między ludźmi. A tam był zajebisty. Dorośli ludzie bawiący się swoimi zabawkami w błocie. Byłem tego pilnym obserwatorem. Na tyle pilnym, że aż trudno było oderwać wzrok od tego co działo się wokoło.

    phpBB [media]


    Startujący ponownie dzielili się na 4 klasy.
    Sztorm Show 4x4 pisze:➡KLASA WYCIECZKA - dla samochodów z napędem 4x4 przeznaczona dla osób chcących poznać nowe możliwości własne i swojego pojazdu.

    ➡KLASA AMATOR - dla zmodyfikowanych pojazdów 4x4
    To połączenie turystyka z wyczynem, jedziesz bez windy, dozwolone używanie trap i np. ręcznej wyciągarki, zalecane opony MT

    ➡KLASA SPECJALISTA - modyfikowane samochody 4x4 z 1 wyciągarką elektryczną ,samochody mają przypominać pojazdy które wyjechały z fabryki, dopuszczamy klatki, zalecamy kaski.

    ➡KLASA ZMOTA
    - Jedziesz czym chcesz aby zarejestrowany i ubezpieczony, zalecamy kaski.


    phpBB [media]


    Na filmie widoczna jest Baza, miejsce, w którym rozpoczął się rajd i zakończył. Oraz tutaj stał cały dzień pickup :tak: Był częścią wystroju oraz na pace znajdowała się scena. W centrum bazy, na dole znajdywały się pojazdy z niższych klas, wyżej, z wyższych. W znacznej części przyjechały one na lawetach. Wywnioskować mogę, że słabo nadają się na asfalt, tym bardziej w trasę. Zawodnicy zjechali prawie z całej Polski.

    Ok, parę zdjęć....

    Obrazek
    Obrazek

    Obrazek
    Ten w czapce i papierosem to ja :think:

    Obrazek
    Obrazek
    Ekipa Sztorm Grupy :serce:

    Obrazek
    Marek Waszczuk. Założyciel Sztorm Grupy. Niesamowity człowiek. Praca dla niego to przyjemność i niekończąca się przygoda :-D

    Obrazek
    Toyota Hilux. Z wyciągarką, oponami AT. I ciężki. Dodatkowo gość jechał bez pilota. Na próbie 13 wjechał, zakopał się i wyjechał samodzielnie. Z rajdu wyjechał z nagrodą.

    Obrazek
    Obrazek
    Z tych dwóch zdjęć byłby ładny gif. Co sądzicie? :perfect:

    Obrazek
    Na rajdzie nie brakowało takich perełek jak Patrol Y60.

    Obrazek
    Y61 też był :serce:

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Obrazek
    Ekipa z terenwizja https://www.facebook.com/Terenwizja/

    Obrazek
    Ten wóz powala totalnie. Z oponami do przemieszczania gleby. Ekipa Pro. Gdzie inni stawiali raczej na zabawę oni pozostawali przy nietuzinkowej strategii do samego końca.

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Obrazek
    Obrazek
    Jacek. Organizator imprezy. Zadbał o wszystko. W trakcie kontrolował wszystko. Nie wiem czy wiecie, ale takie imprezy, konkretnie próby, odbywały się na terenach prywatnych. Potrzeba wiele czasu, samozaparcia i zaangażowanie żeby zorganizować i ogarnąć to wszystko. Pełen szacun :thumbup:

    Obrazek
    Kierowca Hiluxa.
    Obrazek
    Obrazek

    Zdjęcia wykonała młoda i utalentowana Pani Fotograf - Natalia Żaczek. https://www.facebook.com/natalazaczekfot/

    Ogólnie można się na moment zatrzymać i pomyśleć. Co ma wspólnego Off-Road z Żeglarstwem? Ano już wiadomo.

    phpBB [media]


    Ujęcia z drona wymiatają :serce:

    phpBB [media]


    Fascynaci4x4.pl zmontowali własny film.

    phpBB [media]


    Co dalej? Kolejna edycja SZTORM SHOW 4x4 już we wrześniu.

    :kapelusz:

    Ps:

    Obrazek
    olosagaris po 15 godzinach. Skupiony czy już śpi? :hipis:

    Obrazek
    D22, jak widzicie ogarnąłem się i już na ten rajd orurowanie trafiło na pakę. Nie było czasu żeby je dobrze przygotować więc zostało pomalowane na szybko i zamontowane. Trzyma się na blacho-wkrętach na chwilę obecną :panzielony:

    Ponadto, Sztorm Grupa osiąga bardzo wiele w innym sporcie. Żeglarstwo zbyt wiele wspólnego z samochodami nie ma, ale warto wspomnieć. Ekipa regatowa Sztorm Grupy dostała się do Ekstraklasy w miniony weekend. I to na pierwszym miejscu. Czym jest Ekstraklasa w żeglarstwie? Jak w piłce nożnej. Tyle, że na wodzie. O tym wkrótce :-D
    Ostatnio zmieniony 24 maja 2019, 20:24 przez olosagaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do