Odpowiedz Posty: 224
Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze
  • adamsky73

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: adamsky73 » 15 cze 2014, 14:28

    Wczoraj 2:16, dziś 2:11, progres jest. Posprzątałeś już w szafie? Czasu nie zostało dużo :-D
  • Izek

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Izek » 15 cze 2014, 23:20

    U mnie zawsze porządek, Adamie! :angel:
  • adamsky73

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: adamsky73 » 16 cze 2014, 23:45

    2:06:349. Na razie wielkimi krokami, zobaczymy co przyniesie jutro :panzielony:
  • Izek

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Izek » 17 cze 2014, 0:38

    Widzę, że chyba muszę zacząć jakieś przejazdy korekcyjne :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    MTX
    Posty: 1465
    Rejestracja: 13 lip 2010, 15:03
    Medale: 3
    Reputacja: -13
    Nick w TDU: camryt
    Klub: Telcontar
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2013 Puchar Ferrari Liga DTM
    Polubił: 20
    Otrzymanych polubień: 105

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: MTX » 17 cze 2014, 18:24

    Kupiłem dzisiaj AC, muszę tylko ogarnąć ustawienia kierownicy, wczuć się w grę i myślę, że będę gotowy na jakieś wspólne jazdy/wyzwania czasowe (chociaż na tym etapie bardziej baty) ;-)
    Obrazek
    ,,Thank you, Hachiroku"
  • Izek

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Izek » 17 cze 2014, 18:33

    Super, nie ma to jak choćby trening ekipą :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Kub3kPL » 19 cze 2014, 23:09

    Dzięki za jazde dzisiaj panowie, mega frajda, no i na multi gra dostaje zupełnie nowego znaczenia. Świetnie się grało :thumbup:
    No i podbudowałem sobie trochę samoocenę bo nie skopaliście mi tyłka aż tak jak myślałem że mi skopiecie ;)
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 20 cze 2014, 3:49

    Również dzięki, wyścigi miały smaczek! Zapis wideo oraz powtórki do pobrania z torów Magione i Monza do obejrzenia TUTAJ :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 3:49 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Michalmaster » 20 cze 2014, 19:28

    Panowie, pytanie mam. Jak myślicie, jest sens kupować AC jeśli ledwo łapię się na minimalne wymagania (mam: Intel Core 2 Quad @2,40 GHz | RAM 4GB | GeForce 9500GT | Windows Vista 32bit)? Odpalę to na tym grzmocie czy lepiej dać sobie spokój?
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 20 cze 2014, 19:37

    Będziesz mieć ciężko.. Dużo mówi się o nadchodzącym update grafiki, który ma zoptymalizować te wymagania, więc może jeszcze poczekaj. Ktoś na załączonym filmie gra na tej grafice, wygląda to nawet płynnie, pytanie jak by się to miało na bardziej wymagającym graficznie torze z samochodami przeciwników. No i nie wiem o co dokładnie chodzi w komentarzu, ale trzeba inny plik DLL używać, by w ogóle grę uruchomić - ale chyba jest w katalogu i starczy podmienić.

    AC 9500GT
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 19:37 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Michalmaster » 21 cze 2014, 8:52

    Dobra, po tym co mi napisałeś wyżej i po tym, jak sobie jeszcze pogadaliśmy to stwierdziłem, że faktycznie jeszcze się wstrzymam z zakupem AC. Także dzięki za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Prince-Matt » 23 cze 2014, 14:18

    Po paru godzinach prawdziwej jazdy w AC wczoraj zauważyłem jeszcze czego mi brakuje pare minusów.

    - nie ma lusterka na ekranie u góry jak się jedzie poza kokpitem
    - co z replayami? Zapisują się? Chyba nie...
    - WTF co to za system z tym bookingiem? Ktoś mi może powiedzieć co to ma za sens/jakie zadanie?
    - brakuje mi bardzo opcji "next session" i "restart race" żeby np. wcześniej zakończyć T/Q albo restartnąć R po jego zakończeniu. Opcja next session np. by nam się przydała na Nordschleife jak jechaliśmy BM'kami. Ten T i ta Q wydawały się takie dłuuugie i chyba nikt z nas już nie miał ochoty jechać, tym bardziej że czasowo dało rade zrobić tylko jedno okrążenie.
    - szkoda że nie można skończyć zaczętego okrążenia w Q jak się czas skończy, to jest straszna lipa.

    Ale i tak chyba bym powiedział że jeśli chodzi o fizyke jazdy i poczucie realizmu to AC jest najlepszą symulacją w którą do tej pory grałem, wyszło im to genialnie. Do SimRacing'u tej grze jeszcze trochę brakuje, ale nie dużo.


    Aha jeszcze jedno pytanie - ktoś z was jeździ z aktywnym H-Shifterem?
    Obrazek
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 23 cze 2014, 15:40

    Prince-Matt pisze:- nie ma lusterka na ekranie u góry jak się jedzie poza kokpitem

    F11 ;-)

    Prince-Matt pisze:- co z replayami? Zapisują się? Chyba nie...

    W singlu replay możesz włączyć z poziomu menu (ESC) lub najbliższy fragment poprzez skrót CTRL+R. Aby go zapisać musisz jednak skorzystać z pierwszej opcji. Powtórki z wyścigów MP zapisują się, owszem, ale póki co "w ukryty sposób". Po wyścigu musisz wejść w folder: \Users\<Twojanazwa>\Documents\Assetto Corsa\replay, znajdziesz tam plik o nazwie "cr". To Twoja powtórka. Zmień jej nazwą na dowolną inną i od tej pory z poziomu menu głównego możesz oglądać.

    Prince-Matt pisze:- WTF co to za system z tym bookingiem? Ktoś mi może powiedzieć co to ma za sens/jakie zadanie?

    Też mnie dziwi to rozwiązanie. Lepszy rydz niż nic, w końcu pod kątem MP Assetto jest "bardzo alfa", co twórcy podkreślają na każdym kroku. Spory feedback jest już zebrany, także spodziewajmy się coraz to większych usprawnień tego trybu w przyszłości.

    Prince-Matt pisze:- brakuje mi bardzo opcji "next session" i "restart race" żeby np. wcześniej zakończyć T/Q albo restartnąć R po jego zakończeniu. Opcja next session np. by nam się przydała na Nordschleife jak jechaliśmy BM'kami. Ten T i ta Q wydawały się takie dłuuugie i chyba nikt z nas już nie miał ochoty jechać, tym bardziej że czasowo dało rade zrobić tylko jedno okrążenie

    T/Q można w ogóle wyłączyć z ustawień, ale po co? Gdybyś miał owy przycisk i tak musiałbyś poczekać, aż reszta dokończy T/Q, ja akurat bardzo lubię się rozjeździć i wcale nie dłuży mi się jazda po torach, a już tym bardziej nie po NS ;-)

    Prince-Matt pisze:- szkoda że nie można skończyć zaczętego okrążenia w Q jak się czas skończy, to jest straszna lipa.

    Bardzo dużo osób to boli, sam też wczoraj spaliłem przez to kilka PB. Wyczuwam poprawkę w przyszłości :-D

    Prince-Matt pisze:Aha jeszcze jedno pytanie - ktoś z was jeździ z aktywnym H-Shifterem?

    Ja zawsze, bez opcji auto-blip naturalnie (chociaż nieźle się można na tym przejechać momentami) :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 15:40 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Prince-Matt » 23 cze 2014, 16:49

    Izek pisze:
    Prince-Matt pisze:- nie ma lusterka na ekranie u góry jak się jedzie poza kokpitem

    F11 ;-)
    - ooo no to elegancko!
    Izek pisze:
    Prince-Matt pisze:- co z replayami? Zapisują się? Chyba nie..

    W singlu replay możesz włączyć z poziomu menu (ESC) lub najbliższy fragment poprzez skrót CTRL+R. Aby go zapisać musisz jednak skorzystać z pierwszej opcji. Powtórki z wyścigów MP zapisują się, owszem, ale póki co "w ukryty sposób". Po wyścigu musisz wejść w folder: \Users\<Twojanazwa>\Documents\Assetto Corsa\replay, znajdziesz tam plik o nazwie "cr". To Twoja powtórka. Zmień jej nazwą na dowolną inną i od tej pory z poziomu menu głównego możesz oglądać.
    - aa no to zle nie ma, fajnie że zapusije. Jak poprawią to będzie jeszcze lepiej, ale z tak też już jest ok.
    Izek pisze:- WTF co to za system z tym bookingiem? Ktoś mi może powiedzieć co to ma za sens/jakie zadanie?
    Też mnie dziwi to rozwiązanie. Lepszy rydz niż nic, w końcu pod kątem MP Assetto jest "bardzo alfa", co twórcy podkreślają na każdym kroku. Spory feedback jest już zebrany, także spodziewajmy się coraz to większych usprawnień tego trybu w przyszłości.
    - no mam nadzieje że jeszcze popracują nad tym. Chociażby zmniejszyć czas z 5 min na 3. Bo jak podsumuję te bookingi z wczorajszego wieczoru 5x8=45min to w sumie 45min poszlo sobie na czekanie.
    Izek pisze:
    Prince-Matt pisze:- brakuje mi bardzo opcji "next session" i "restart race" żeby np. wcześniej zakończyć T/Q albo restartnąć R po jego zakończeniu. Opcja next session np. by nam się przydała na Nordschleife jak jechaliśmy BM'kami. Ten T i ta Q wydawały się takie dłuuugie i chyba nikt z nas już nie miał ochoty jechać, tym bardziej że czasowo dało rade zrobić tylko jedno okrążenie

    T/Q można w ogóle wyłączyć z ustawień, ale po co? Gdybyś miał owy przycisk i tak musiałbyś poczekać, aż reszta dokończy T/Q, ja akurat bardzo lubię się rozjeździć i wcale nie dłuży mi się jazda po torach, a już tym bardziej nie po NS ;-)
    Nieee, nie wyłączać całkiem. Ale czasami by się przydało przeskoczyć sesje jak nas jest tylko 3 XD
    Izek pisze:
    Prince-Matt pisze:- szkoda że nie można skończyć zaczętego okrążenia w Q jak się czas skończy, to jest straszna lipa.

    Bardzo dużo osób to boli, sam też wczoraj spaliłem przez to kilka PB. Wyczuwam poprawkę w przyszłości :-D
    Oby.
    Izek pisze:
    Prince-Matt pisze:Aha jeszcze jedno pytanie - ktoś z was jeździ z aktywnym H-Shifterem?

    Ja zawsze, bez opcji auto-blip naturalnie (chociaż nieźle się można na tym przejechać momentami) :thumbup:
    Eee auto blip? Co to? A tak w ogóle pytam bo ja też zawsze na H-Shifterze, problem jednak w tym że nie musze wciskać sprzęgła żeby zmienić bieg i strasznie mnie to wkurza. Szukałem gdzie w opcjach wyłączyć to "Auto-Sprzegło" ale nic nie znalazłem.
    Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, 16:49 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Izek

    Assetto Corsa - Ogólnie o grze

    autor: Izek » 23 cze 2014, 19:08

    Auto-blip (tak to się zwie w grze) czyli robione z automatu heel&toe. Gdy robisz to sam duuużo łatwiej utracić panowanie nad tylną osią. Musisz mieć w asystach włączoną opcję auto-clutch skoro jest to możliwe, wróciłem z siłowni i idę jeszcze biegać, jak wrócę to Ci szybko powiem co i jak :thumbup:
Odpowiedz Posty: 224

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Przejdź do