Odpowiedz Posty: 29
Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)
  • Który NFS to ten najlepszy?

    1. The Need for Speed – (1994)
    4
    3%
    2. Need for Speed II – (1997)
    5
    4%
    3. Need for Speed III: Hot Pursuit – (1998)
    13
    11%
    4. Need for Speed: Road Challenge (High Stakes w USA) – (1999)
    2
    2%
    5. Need for Speed: Porsche 2000 (Porsche Unleashed w USA) – (2000)
    12
    10%
    6. Need for Speed: Hot Pursuit 2 – (2002)
    6
    5%
    7. Need for Speed: Underground – (2003)
    7
    6%
    8. Need for Speed: Underground 2 – (2004)
    20
    17%
    9. Need for Speed: Underground Rivals – (2005)
    0
    Brak głosów
    10. Need for Speed: Most Wanted – (2005)
    17
    15%
    11. Need for Speed: Most Wanted 5-1-0 – (2005) (k)
    0
    Brak głosów
    12. Need for Speed: Carbon – (2006)
    3
    3%
    13. Need for Speed: Carbon: Own the City (k)
    0
    Brak głosów
    14. Need for Speed: ProStreet – (2007)
    5
    4%
    15. Need for Speed: Undercover – (2008)
    1
    1%
    16. Need for Speed: Shift – (2009)
    6
    5%
    17. Need for Speed: Nitro (k) – (2009)
    1
    1%
    18. Need for Speed: World – (2010)
    2
    2%
    19. Need for Speed: Hot Pursuit – (2010)
    4
    3%
    20. Shift 2 Unleashed – (2011)
    4
    3%
    21. Need for Speed: The Run – (2011)
    1
    1%
    22. Need for Speed: Most Wanted – (2012)
    2
    2%
    23. Need for Speed: Rivals – (2013)
    1
    1%
     
    Liczba głosów: 116
  • Awatar użytkownika
    DonBarto
    Posty: 232
    Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:50
    Reputacja: 2
    Imię: Bartek
    Hobby: motoryzacja
    Nick w TDU2: DonBarto
    uPlay: DonBarto98
    Lokalizacja: Wrocław
    Polubił: 104
    Otrzymanych polubień: 41
    Kontakt:

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: DonBarto » 12 paź 2013, 19:00

    U mnie ranking NFS-ów wygląda mniej więcej tak:
    1. Most Wanted (2005) - zdecydowanie moja ulubiona część, ze względu na swój niepowtarzalny klimat
    2. Road Challenge (1999) - tu głównie ze względu na duży sentyment, obok ToCA 2 TC i Midtown Madness to była pierwsza samochodówka, w jaką grałem
    3. Undercover (2008) - może nie było tak dobre jak Most Wanted, ale też fajnie się grało
    4. The Run (2011) - tą część lubię głównie ze względu na oryginalny pomysł na rozgrywkę (wyścig przez całe USA) i rewelacyjne, zapierające dech w piersiach krajobrazy

    Poza tym - inne NFSy, w które grałem, ale szczególnie nie przypadły mi do gustu:
    - World (2010) - gra była świetna, ale biorąc pod uwagę fakt, że darmowa; poza tym wkurzające jest to, że większość rzeczy kupuje się za SpeedBoosty, a te z kolei za prawdziwe pieniądze
    - Hot Pursuit (2010) - kupując je nie byłem jeszcze obeznany w cenach gier, itd, więc zapłaciłem za niego 100 zł i to było jedno z największych rozczarowań jeśli chodzi o gry, tragedia
    - Most Wanted (2012) - gra ma fajną grafikę, duży wybór samochodów i ciekawy, przyjemny model jazdy, ale poza tym niczym szczególnym się nie wyróżnia i dlatego znalazła się w tej grupie
    Ostatnio zmieniony 12 paź 2013, 19:00 przez DonBarto, łącznie zmieniany 2 razy.
    If you don't believe cars have souls
    you're wrong.
  • Awatar użytkownika
    kuba4458
    Posty: 807
    Rejestracja: 07 paź 2012, 20:39
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Hobby: Muzyka/Motoryzacja
    Nick w TDU2: kuba4459
    Klub: Raze To Ground
    Lokalizacja: Łódź/Zgierz
    Polubił: 52
    Otrzymanych polubień: 206

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: kuba4458 » 14 paź 2013, 20:47

    Need For Speed Underground i Underground 2 - według mnie dwie najlepsze części NFS, ponieważ jak na tamte czasy, gra miała wspaniały system ulepszania swoich aut nie tylko pod względem osiągów, ale też wizualnych. Przeróżne spoilery, koła, a także hydraulika, itp. czyniły z tej gry wspaniały produkt, w który można by grać do dzisiaj.

    Need For Speed Pro Street - Przyjemny model jazdy (jak dla mnie), dość ciekawa historia, oraz według mnie najlepsza część gry, czyli system kolizji. Wiem, że nie był jakiś dopracowany, bo opierał się tylko na wgnieceniach blachy i odpadającymi zderzakami, ale jak na tamte czasy, nawet fajnie to wyglądało.

    Need For Speed Shift - Szczerze mówiąc, nigdy nie przeszedłem tej gry chociaż na 50%. Być może dlatego, że nie umiem jeździć. Ale... to zostawmy. :mrgreen:

    Need For Speed World - Tutaj nie ma wątpliwości, że przegrywam w tą grę godzinami. Dzięki niej poznałem dużo, świetnych ludzi, w tym jedną szczególną osobę. :3 Gra jest całkiem spoko, tylko, że 75% zawartości dostępnej to prawdziwe pieniądze, jednak da się w nią grać, bez żadnych opłat.
  • Awatar użytkownika
    GreatNice
    Posty: 235
    Rejestracja: 12 lip 2010, 18:31
    Reputacja: 0
    Samochód: Audi A5 3.0 TFSI 272KM
    Nick w TDU: GreatNice
    Nick w TDU2: GreatAndNice
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Kraków

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: GreatNice » 21 paź 2013, 13:15

    NFS III Hot Pursuit (1998) - najlepsza ścigałka ever, kto myśli inaczej ten jest dzieckiem tibii...

    nie no żartuję, to oczywiście jest kwestia gustu;)
    Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 13:15 przez GreatNice, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Xarlith » 21 paź 2013, 19:00

    NFS 3. Trasę z dema zamieszczonego do CD Action tłukłem Kuntaszem przez kilka miesięcy. Potem dostałem pełną wersję. Co tu dużo mówić, świetna grafika, pościgi policyjne, antyradary... Trasy z tej części gry powtarzały się wielokrotnie w następnych częściach NFSów, a to mówi samo za siebie.

    Jeszcze dobrze wspominam Underground. Muzyka nie była za bardzo w moim guście, ale pasowała do klimatu gry. Bardzo lubiłem tuning wizualny i naklejki. Patrząc z perspektywy czasu był to początek końca starego dobrego NFSa :placze:.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jockerpaul
    Posty: 1149
    Rejestracja: 12 lip 2010, 23:33
    Medale: 3
    Reputacja: 10
    Imię: Pawel
    Hobby: Gry
    Nick w TDU: jockerpaul
    Nick w TDU2: pauldim
    Klub: GREEN LIGHTS COMPANY [GLC]
    Lokalizacja: Zgorzelec
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 58

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: jockerpaul » 22 paź 2013, 17:23

    The Need for Speed – (1994)
    To była giera jak na swój czas.
    PIEPRZYĆ EKOTERRORYSTÓW!!!!
  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Maxellero » 22 paź 2013, 18:27

    1. NFS III - bezsprzecznie to najlepszy NFS w historii, te trasy, te auta, ta muzyka...
    2. Porsche 2000 - świetny tryb kierowcy testowego oraz "podróż" przez 3 ery historii jednej z najlepszych marek na świecie. Przez tą grę zakochałem się w Carrerze RS 2.7
    3. HP 2010 - tak bardzo chciałem coś w stylu starych NFS-ów, że jak dostałem go wreszcie w swoje ręce to nawet nie przeszkadzała mi arcade'owa fizyka jazdy
    4. Most Wanted 2005 - oj grało się grało... kiedy nie miałem nic innego na kompie :lol:
    I tak na zachętę 1 punkcik otrzymał ode mnie NFS Rivals
    Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, 18:27 przez Maxellero, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Lelodriver » 27 paź 2013, 2:57

    5. Need for Speed: Porsche 2000 (Porsche Unleashed w USA) – (2000) :thumbup:

    kolejne odsłony nfs coraz bardziej zniechęcały mnie do tej serii :thumbdown:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Siemkins » 07 lis 2013, 8:49

    The Need for Speed – (1994) - bo to pierwszy, w którego grałem i do dziś mi się mordka cieszy, gdy widzę choćby zdjęcie z tamtej gry.
    Need for Speed III: Hot Pursuit - te trasy pamiętam do dziś. Altalica, Aquantica, Pustynie, Miasto, Śnieżna i inne. Śrubowanie rekordów na przemian z bratem, aż w końcu dotarcie do El Nino?, który był o 2 ligi szybszy, niż dotychczasowy najlepszy samochód. Kosmos.
    Need for Speed: Road Challenge - za tryb kariery, który był tak prosty, że aż genialny. Do bólu prosta zależność - im bardziej uszkodzisz auto podczas wyścigu, tym drożej będzie Cię kosztowała jego naprawa. Duale, gdzie można było wygrywać auta przeciwników, ale też i stracić swoje własne. Trasy, które nieźle mąciły w głowie, bo oczywiście najpierw się tłukło "normalne" i w głowie wyrył się ich ślad, to później trzeba jeździć albo od tyłu, albo lustrzane odbicie albo lustrzane odbicie od tyłu i ta walka z nawykami. Kapitalna zabawa.

    Bonusowo po latach: Need for Speed: Most Wanted – (2005) - za Czarną Listę, kupę zabawy w chowanego z niebieskimi i za ostatnią misję pełną amerykańskiego patosu, co aż się wylewa z monitora ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hercky
    Posty: 704
    Rejestracja: 03 lis 2011, 21:34
    Medale: 1
    Reputacja: 1
    Imię: Maciej
    Nick w TDU2: Hercky91
    Klub: Green Lights Company
    Lokalizacja: Opole
    :
    Bieliszów 2014
    Polubił: 123
    Otrzymanych polubień: 130

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Hercky » 16 lis 2013, 14:31

    NFS Undergroud 1 & 2 w czasach podniecania się Szybkimi i Wściekłymi.. :)

    No i wtedy też wpadła mi w oko po raz pierwszy Honda Civic coupe, którą to dziś sam posiadam hehe
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Harcej
    Posty: 1072
    Rejestracja: 17 wrz 2013, 17:09
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Hobby: Samochody/Sport/House, Electro
    Samochód: -
    Lokalizacja: Piaski
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 1

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: Harcej » 16 lis 2013, 15:18

    Mi również w pamięć najbardziej zapadł NFS Underground 1 i 2. ;) Dodałbym jeszcze NFS-a MW 2005. I to wszystko
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: jedlin12 » 30 kwie 2018, 19:38

    Obrazek

    Nagrodę sobie przyznałem, zatem lecim z tematem. Kolejność chronologiczna:

    - NFS Hot Pursuit 2: Grałem w wersje PC, ale to emulowana z PS2 zapadła mi najmocniej w pamięć. Te w cholerę długie wyścigi, grafika przy podbiciu rozdzielczości wciąż wygląda naprawdę w porządku, a model jazdy jest bardzo neutralny.

    - NFS Underground 2: Gra dzieciństwa. Przeszedłem ją ładnych parę razy. Znowu świetny model jazdy, genialne możliwości tuningu w każdym wymiarze, całkiem dobre miasto i klimat oraz ten soundtrack, ale to można o prawie każdym NFSie powiedzieć. Tylko modelu zniszczeń brakowało.

    - Need for Speed: Most Wanted: WIele przeczy podobnych jak poprzednio. Jeszcze lepszy model jazdy, jeszcze lepszy klimat oraz to stopniowe pokonywanie kolejnych miejsc na czarnej liście. Równie wspaniałe pościgi oraz carlista, która wykraczała poza japońce i wróciła częściowo do superaut

    - Pro Street - Kontrowersyjny NFS, który zapamiętałem głównie przez świetny model zniszczeń oraz próby prędkości. Nevada Highway, wciąż cię pamiętam ;)

    - Shifty - Oba. Bardziej realistyczne podejście do wyścigów. Pod względem emocji i modelu jazdy wciąż świetne. Lista tras i samochodów co prawda lepsza była w kontynuacji, ale jakoś pomimo wielu prób nie potrafiłem jej przejść do końca. Za to jedynkę dwukrotnie.
    Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 19:38 przez jedlin12, łącznie zmieniany 1 raz.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: FrogsterPL » 30 kwie 2018, 19:52

    Pro Street wymiata pod względem udźwiękowienia. Zresztą, starsze NFSy też były z tego znane, że w większości to była ekstraklasa, ale polecam w Pro Streecie przejechać się zdłubanym Fordem GT z kamerą ze zderzaka - miazga. Grafika też nadal robi fajne wrażenie.

    Dla mnie faworyci to:
    - NFS 2 SE - mój pierwszy NFS, z moim ukochanym Espritem V8 ^^
    - NFS 3 HP - długi czas miałem pirata, w końcu dorwałem oryginał wraz z pudełkiem za grube piniondze. Fizyka typowo zręcznościowa, ale frajdy mnóstwo.
    - NFS: Porsche 2000 - do tej pory ścisła czołówka NFSów...
    - NFS: Underground 2 - pamiętam, że leciały straszne hejty na tą grę, choć - w mojej opinii - jest pod każdym względem lepsza od U1. Jedyne co mnie denerwuje w Undegroundach to to, że masa osób jest przekonana, że to pierwsze NFSy w historii. Ba, czasem samo EA wyskakiwało z takimi kwiatkami... W porównaniu do U1 dupiate były natomiast "filmiki".
    - NFS: ProStreet - za klimat, grafikę i udźwiękowienie, a także za listę samochodów
    - Shifty - też oba. Uwielbiam. Jedynka ma nieco lepiej dopracowane detale (np. działa więcej wskaźników we wnętrzu), ale za to w dwójce można sobie pośmigać potworami typu Cortina ze zdłubanym silnikiem Focusa RS, paląca gumę na wszystkich 4 biegach... :D
    Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 19:53 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: jedlin12 » 30 kwie 2018, 20:57

    FrogsterPL pisze:Qr Bbpost Ba, czasem samo EA wyskakiwało z takimi kwiatkami...


    Masz na myśli reebot 2015?

    Serio leciały? Dlaczego? Nie ma chyba rzeczy, której Underground 2 nie robił lepiej od jedynki. No może za wyjątkiem soundtracku, ale to kwestia indywidualna. W dwójce auta już nie były tak przyczepne, otwarty świat, większe możliwości tuningu, bogatsza carlista, czego brakowało? Może tylko eliminatora i próby czasowej. No i nie było tak frustrująco trudno, jak w U1.
    Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 20:57 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Który NFS najbardziej zapadł Ci w pamieć :)

    autor: FrogsterPL » 01 maja 2018, 0:40

    jedlin12 pisze:Qr Bbpost Masz na myśli reebot 2015?


    Tak. Nóż mi się w kieszeni otwierał jak czytałem bzdury napisane przez tych buców.

    Leciały, głównie za "gorszy klimat". Cóż, U1 może i miał go więcej, choć było to też do pewnego stopnia napędzane efektem nowości, który w U2 jednak nieco minął. Poza tym tak jak mówisz - wszystko na plus. Udźwiękowienie silników też mocno się poprawiło.
    Ostatnio zmieniony 01 maja 2018, 0:40 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 29

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do