Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1
Tragiczna optymalizacja
  • paradox8831
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:42
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    uPlay: paradox8831
    Lokalizacja: Kalisz/Łódź

    Tragiczna optymalizacja

    autor: paradox8831 » 02 sie 2016, 14:31

    Na początek witam wszystkich, strasznie się zdziwiłem że mam już konto na tym forum, od 2011 roku nieużywane :)

    Po 10 latach męczarni ze starym komputerem i przeminięciu ery TDU1 (byłem kiedyś aktywnym użytkownikiem forum tdu.com.pl, dawne czasy :-) ) w końcu przyszedł czas na zmianę PC. Z racji niedużego budżetu wybór padł na serwerowego Della T3500 z Xeonem W3530, grafiką Zotac GeForce GT 730 2GB i 8 GB RAM'u. Pecet może nie z jakiejś górnej półki, ale z GTA V czy Battlefieldem 4 radzi sobie bez problemu, płynna gra na średnio-wysokich detalach (minimum 30 FPS), o Gridzie Autosport nie wspominając, bo na najwyższych detalach ilość klatek nie spada poniżej 40.

    Wczoraj w końcu kupiłem The Crew, no i tu "troszeczkę" się zdenerwowałem. Nawet na średnio-niskich detalach (oczywiście bez AA) gra ma ciężko przekroczyć 20 FPS, czyli grać się po prostu nie da. Kombinowałem już na wszystkie sposoby, różne rozdzielczości, fullscreen, windowed, borderless, wyłączałem VSync w ustawieniach Nvidii, aktualizowałem sterowniki, bez skutku. Przekopałem przeróżne fora, ale ludzie przeważnie narzekają na spadki do 40 FPS, gdzie u mnie to wynik nieosiągalny. Jakieś porady?
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Tragiczna optymalizacja

    autor: BeliarPL » 07 sie 2016, 11:15

    Z tego co ja zauważyłem gra stawia większe wymagania procesorowi niż inne gry. Bardzo ważny jest także dysk twardy i szybkie doczytywanie danych. Obniżanie jakości grafiki w Twoim przypadku nie przynosi oczekiwanych efektów ponieważ procesor jest za słaby i nie uciąga gry.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Tragiczna optymalizacja

    autor: Trawa » 09 sie 2016, 18:59

    Co nie zmienia faktu że optymalizacja jest tragiczna bo ani nie urywa tyłka graficznie ani interakcją z otoczeniem, o fizyce nie wspominając a potrafi zadusić podkręcony 4670K (stałe ponad 90% obciążenie cpu).

    @OP
    Jeśli płyta na to pozwala, spróbuj podkręcić procesor i zobaczyć czy klatki się podwyższą.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do