Odpowiedz Posty: 34
Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur
  • damiansc
    Posty: 8
    Rejestracja: 22 lis 2015, 23:54
    Reputacja: 0
    Imię: Damian
    Hobby: Motoryzacja
    uPlay: ScibaPL

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: damiansc » 23 lis 2015, 0:25

    Witam wszystkich,

    Jakiś czas temu zakupiłem sobie The Crew z przepustką Season Pass, każdy zainteresowany wie jakie to koszty. Jak każdy gracz The Crew raczej wie, a przynajmniej orientuje się że nie dawno był update do gierki.

    Zacznę od tego, że przed updatem gra działała bez zarzutu, na wysokich ustawieniach, dopiero po updajcie zaczęly się problemy.
    Pierwszym z nich było nie wczytywanie się tekstur mapki, co powodowało "utknięciem" podczas jazdy.

    Drugi problem, to problem z szybką podróżą, do dalszych miejsc/garaży/dealerów od swojej aktualnej pozycji, ale tutaj można się domyślić że odnosi się do pierwszego problemu, którym jest nie wczytywanie tekstur mapki.

    Trzecim problemem i najważniejszym jest nieskończony loading screen. Zaczęło się od tego, że postanowiłem dla spokoju ogarnąć pierwszy event z Summitem (żeby ta laska przestała "dzwonić"). A więc wszedłem w mapkę, LPM na event Summitu i "Graj". Oczywiścię zaczęło wczytywać w "nieskończoność", więc dałem restart gry i teraz w momencie gdy daję "Kontynuuj" z głównego menu, grę również wczytuje w nieskończoność.
    Niby po kilku minutach widać komunikat o nie aktywności, ale niby jak mam być aktywny skoro cały czas loadinguje mi grę/mapkę -,-

    Jeśli ktoś ma takie problemy lub spotkał się ktoś z takimi problemami w oficjalnej wersji Wild Run lub wersji Beta, to prośba o pomoc. Nie ukrywam że jestem wkurwiony już tym, co się dzieje z grą po updajcie. Wydałem kasę na grę, która teraz tylko i wyłącznie nadaje się do śmieci, bo oczywiście gra nie daje możliwości aby rozpocząć grę nawet od nowa :/

    Oczywiście reinstall był zrobiony, na wszelki wypadek zrobiłem również update Windowsa 7 i dalej nic.
    Specyfikacja kompa:
    Procesor: AMD Phenom II X4, z odblokowanymi dodatkowymi rdzeniami.
    RAM: 8GB
    Grafika: GTX 970 G1 Gaming
    Windows: Windows 7

    Jeśli coś pominąłem, to dajcie znać.

    Pozdrawiam,
    Damian
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Galapagos » 23 lis 2015, 10:37

    Nigdy nie zaszkodzi zrobić na Uplay weryfikacji plików. Może coś pobierze i doinstaluje.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Donislaw » 23 lis 2015, 11:34

    W katalogu z gra masz plik(Aktualizacje) do Windowsa 7 KB coś tam

    Tu go znajdziesz:
    C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\games\The Crew (Worldwide)\Support\Software
  • damiansc
    Posty: 8
    Rejestracja: 22 lis 2015, 23:54
    Reputacja: 0
    Imię: Damian
    Hobby: Motoryzacja
    uPlay: ScibaPL

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: damiansc » 23 lis 2015, 13:39

    Hej,

    Dzięki za odpowiedzi :)

    Zrobiłem to co poradziliście, zainstalowałem tą aktualizacje do Windowsa, oraz zweryfikowałem pliki na Uplay'u. Niestety, instalacja aktualizacji nie pomogła, a Uplay nie wykazał problemu - "Wszystkie pliki zostały zweryfikowane pomyślnie" :C

    Pytanie: Czy może ktoś z Was spotkał się z takimi problemami w wersji oficjalnej lub wersji Beta podczas testów?? Fajnie, gdybyście również napisali specyfikacje Waszego sprzętu, może po prostu jest kiepskie wsparcie dla któregoś z komponentu (w moim przypadku celowałbym raczej w procesor), ale z drugiej strony gdyby był jakiś problem ze sprzętem, to gierka od początku stwarzała by problem końcowy :/

    Pozdrawiam,
    Damian
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Galapagos » 23 lis 2015, 14:07

    Ja takich problemów nie miałem. A co do loading screen, proponuje wyłączyć UPnP w routerze. Powinno pomóc :-)
    Obrazek
  • damiansc
    Posty: 8
    Rejestracja: 22 lis 2015, 23:54
    Reputacja: 0
    Imię: Damian
    Hobby: Motoryzacja
    uPlay: ScibaPL

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: damiansc » 23 lis 2015, 15:07

    No właśnie że nie jestem podłączony kablem z routera, tylko bezpośrednio :)

    No nic, z tego co "widzę" to pozostaje czekać, może jakiś update wyjdzie w niedługim czasie, chociaż poprawiający to, że ludzie utykali podczas podróży, akurat z tym problemem nie byłem jedyny i wówczas naprawi się nieskończony loading screen, bo myślę że to właśnie ma związek z tym, że mapki nie doczytuje i przez to są nieskończone loadingi ;)

    ed. Gruszmen
    Korzystaj z funkcji "edytuuj post" aby nie pisać post pod postem.


    Hej,

    Chyba udało mi się ogarnąć w czym jest problem, to tak dla osób, które również posiadają problemy z grą, takie jak moje.
    Przejrzałem forum Ubi, świeże tematy i było kilka osób które mają takie bugi z grą i każda z nich ma procka AMD, ja również.

    Także, pozostaje czekać, aż developerzy ogarną wsparcie dla procesorów AMD :)

    Pozdrawiam,
    Damian
    Ostatnio zmieniony 23 lis 2015, 15:07 przez damiansc, łącznie zmieniany 2 razy.
  • tymol
    Posty: 7
    Rejestracja: 29 gru 2013, 21:53
    Reputacja: 0

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: tymol » 24 lis 2015, 23:36

    Mam dokładnie takie problemy jak ty a mam procka intela. The crew zainstalowane jest na dwóch dyskach w raid 0, średnia prędkość odczytu to 222,4 MB/s więc nie jest to problem dysków, grafika gtx970 z ustawieniami graficznymi żeby chodziło to na stałych 60fps i chodzi. Pamięci przeskanowane. Dodam, że grałem w the crew od premiery i nie miałem problemu. Teraz wróciłem do gry po tych wszystkich poprawkach i problemy występują.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tek

    autor: Xarlith » 25 lis 2015, 16:17

    Szczerze mówiąc, wątpię, że to co zaproponuję pomoże, ale skoro skończyły się pomysły, to ja podsunę jeszcze jeden. Spróbujcie przeprowadzić skanowanie, a później defragmentację partycji, na której macie grę.
    Na koniec weryfikacja plików gry.
    Obrazek
  • tymol
    Posty: 7
    Rejestracja: 29 gru 2013, 21:53
    Reputacja: 0

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: tymol » 25 lis 2015, 19:20

    Weryfikację już robiłem i pliki są ok, defragmentuję partycje średnio co 1-2 miesiące. Osobiście wydaje mi się, że winowajcom jest tutaj nvidia. Jeżeli byłby to za słaby sprzęt to ściny byłyby cały czas, jeżeli dysk to problemy pojawiałyby się częściej. Podczas wyścigów gra się nie zawiesza (przynajmniej u mnie) gdy nie wczyta tekstur, gra działa dalej tylko tekstury są nie wyświetlone - czyli wychodzi, że problem z grafiką. Zobaczymy, może będą jakieś aktualizacje i będzie poprawa.

    ed. Gruszmen
    Proszę o pisanie zdań zaczynając od wielkiej litery.
    Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 19:20 przez tymol, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: KatanaDriver » 25 lis 2015, 22:39

    Dziwne, bo takich problemów nie ma u wielu innych osób, które posiadają tą kartę. Dodatkowo gra została stworzona w współpracy z Nvidią. Dziwne, że takie rzeczy się dzieją na tej karcie graficznej, cyrki raczej były na 980. Prawdopodobnie jest także duża wina po części gry, w końcu glitche w tej grze to norma. Jedynie co możecie zrobić, to czekać i mieć nadzieje, że to naprawią.
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Donislaw » 26 lis 2015, 9:38

    A Service Pack do Windy jest?
  • tymol
    Posty: 7
    Rejestracja: 29 gru 2013, 21:53
    Reputacja: 0

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: tymol » 26 lis 2015, 20:25

    Tak wszystko jest. Z zawodu jestem serwisantem komputerowym więc wszystkie podstawowe sprawy sprawdziłem. Dodam tylko, że problemy pojawiły mi się od kiedy posiadam WR, bo przegrałem trochę godzin w czyste TC i takie problemy się nie pojawiały.


    ed. Gruszmen
    Proszę o pisanie zdań zaczynając od wielkiej litery.
    Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 20:25 przez tymol, łącznie zmieniany 2 razy.
  • damiansc
    Posty: 8
    Rejestracja: 22 lis 2015, 23:54
    Reputacja: 0
    Imię: Damian
    Hobby: Motoryzacja
    uPlay: ScibaPL

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: damiansc » 27 lis 2015, 0:50

    Hej,

    Tak, koledzy wyżej mają rację, że nie tylko jest to problem z prockami od AMD. W dzień, w który pisałem swoją ostatnią odpowiedź, w który czytałem temat z tym problemem na forum Ubi, zgłaszały się osoby mające procki od AMD, dziś widzę że również są przypadki z prockami od Intel'a.

    Ciężko stwierdzić w czym jest problem, większość osób ma takie problemy mają procka od AMD, ale są też przypadki z prockami Intel'a. To samo dotyczy kart graficznych, tutaj koledzy podejrzewają karty Nvidia, co faktycznie jest dziwne skoro gierka została zrobiona przy współpracy z Nividią, ale również są problemy u graczy, posiadających karte graficzną od AMD. Także, problem może leżeć gdzieś "głębiej" :)

    Generalnie, powinni wywalić dodatek Wild Run, wraz z ostatnim patchem z serwerów, ponieważ jest on po prostu nie skończony. Problemy, jakie były w becie, są również wersji oficjalnej, a niektóre osoby posiadając grę nawet nie mają szansy, żeby w tą grę zagrać. Nie znam się, ale w tym wypadku z takimi błędami, gra/dodatek/patch (jak kto woli, teraz można mówić o całej grze) nie powinna zostać wydana, jako wersja oficjalna/pełna :D

    No nic, pozostaje czekać aż wydadzą jakiegoś patcha, poprawiającego przynajmniej te główne bugi, póki co bardzo kiepsko się do tego przykładają. Gdyby ktoś, coś o patchu już wiedział, będę wdzięczny jak o tym napiszecie, niestety kiepska jest też od strony developerów gry informacja na te ważniejsze tematy :)

    Pozdrawiam,
    Damian
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Anioł Stróż » 29 lis 2015, 11:58

    Jeśli chodzi o loading to miałem ten sam problem, problemem było to że grałem w oknie bez ramki po przestawieniu na pełny ekran problem znikną. Problem z teksturami niestety dalej pozostał :mur:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Problem z grą, nieskończony loading, nie wczytywanie tekstur

    autor: Xarlith » 01 gru 2015, 23:54

    Również mam GTX 970. Dzisiaj chciałem pograć w The Crew i okazuje się, że mi również nie wczytują się tekstury. Wynika z tego, że to nie są odosobnione przypadki problemów z komputerem, tylko twórcy coś spartolili po operacji poprawy grafiki.

    Przed dodatkiem znikały tekstury dróg, teraz problem dotyczy całego obszaru. Po wjechaniu do obszaru, w którym tekstury się nie doczytały samochód staje i nie da się nic zrobić. Trzeba wrócić do mapy i przenieść się w inne miejsce.

    Gorzej jak się jedzie misję frakcyjną, bo trzeba z niej wyjść...
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 34

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Przejdź do