Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1
Shift 2 Unleashed - problem z wygaszaniem ekranu
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Shift 2 Unleashed - problem z wygaszaniem ekranu

    autor: Kub3kPL » 19 sty 2018, 1:40

    Witam (po przerwie),
    Nie dalej jak przedwczoraj zainstalowałem Shifta 2 i działał normalnie, a od wczoraj dał o sobie znać bardzo dziwny problem - mianowicie gdy tylko włączam grę, system jakby odbiera to jako wygaszenie ekranu (?), nie wiem za bardzo jak to opisać. Chodzi ogólnie o to, że po włączeniu gry, ekran robi się czarny, a po poruszaniu myszką lub wciśnięciem dowolnego klawisza na klawiaturze ekran się ożywia i po prostu mam ekran logowania się do systemu Windows, jak po wybudzeniu komputera z trybu uśpienia. Jest to problem nieustający, tzn po jednym ponownym zalogowaniu się wchodzę do gry i znowu jest to samo i tak w koło Macieju, nie mam pojęcia co z tym zrobić a nie ukrywam że chciałbym sobie trochę w Shifta pograć :v

    Próbowałem odpalania jako administrator, próbowałem odpalania w trybie zgodności z innymi Windowsami (wtedy gra w ogóle się nie uruchamiała), próbowałem triku z podmienieniem nazwy pliku shift2u.exe na shift2u.bin.exe bo to podobno w czymśtam innym pomagało, natomiast u mnie po zmianie nazwy pliku Origin wywalał błąd że "gra Shift 2 Unleashed nie jest zainstalowana" czy cośtam, robienie jakichś kopii tego pliku .exe i inne kombinowanie z Originem też nie pomogło, ogólnie nic się nie da zrobić bo co zrobię to wtedy gra już kompletnie nie odpala no i już nie mam pomysłów. Spotkaliście się w ogóle z czymś takim w jakiejkolwiek grze? Bo mnie się coś takiego pierwszy raz przydarzyło i nie powiem jestem zaskoczony bo nigdy wcześniej nie widziałem żeby jakakolwiek gra odpieprzała coś podobnego.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Shift 2 Unleashed - problem z wygaszaniem ekranu

    autor: Xarlith » 19 sty 2018, 10:40

    Witamy.

    Mam kilka pomysłów. Zacznij od:

    1) Update sterowników GPU
    2) Uruchomić grę w oknie
    3) Po włączeniu gry wyciągnąć i włożyć ponownie kabel sygnałowy monitora.
    4) Znaleźć plik z konfigiem gry i ustawić inne parametry wyświetlania ( o ile się da)

    Ekran się wygasza, a ty słyszysz dźwięki z gry, czy nic?
    Jeśli nie, czy miga dioda zasilania na obudowie?
    Czy jak ruszasz myszką, klawiaturą ekran się zapala i wraca do ekranu blokady, czy najpierw musisz wyłączyć grę (F4)?
    Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 10:40 przez Xarlith, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Shift 2 Unleashed - problem z wygaszaniem ekranu

    autor: Kub3kPL » 19 sty 2018, 21:08

    Nie słyszę żadnych dźwięków z gry, dioda zasilania nie miga, normalnie po poruszaniu myszką ekran się włącza i wraca do ekranu blokady i po zalogowaniu gra jest zminimalizowana, gdy ją włączę z paska zadań to jest powtórka z rozrywki.
    Popróbuję tych rozwiązań które napisałeś i napiszę co i jak, dzięki :thumbup:

    Edit: Aktualizacja sterów GPU pomogła, nie ogarnąłem że miałem jeszcze aktualizację do zainstalowania, teraz (przynajmniej narazie) gra działa, dzięki Xar :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 22:28 przez Kub3kPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do