Odpowiedz Posty: 222
Pogaduchy
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pogaduchy

    autor: Siemkins » 19 lis 2012, 18:33

    To jeszcze brakuje głosu 2giego na mecie Michaua, który na bank też ma wiele ciekawego do powiedzenia.
    Dużo wyjaśnia relacja video, dzięki której dowiedziałem się jak się miała sytuacja za moimi plecami, bo przyznam szczerze, że ostatnie 2-3 okrążenia to już był tylko fokus na dwójkę prowadzących i nic więcej się nie liczyło, jak ich dogonienie, a z tyłu głowy świadomość, że jakakolwiek niepewność i próby jazdy na krawędzi na tym torze i tym autem nie skończą się dobrze.
    Co ciekawe w miejscu gdzie poległ Izek, polegli też Gruszmen i Courius, który pisał o tym powyżej. Mi 100% koncentracji, po tym jak objąłem prowadzenie na 1 zakręt przed metą (ten długaśny, łamany na 3 łuk w prawo) zajmowała myśl: "tylko nie poślizg i nie uślizg, wyhamuj, delikatnie gaz..." (na klawiaturze to była istna rzeźnia - uwierzcie na słowo albo sprawdźcie sami na własnej skórze). Tm razem się udało; jak dla mnie udało się coś, co udaje się tylko w filmach (pogoń i szczęśliwe - jak dla mnie - jej zakończenie).
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Izek

    Pogaduchy

    autor: Izek » 19 lis 2012, 20:40

    A ja obstaję przy swoim stanowisku, komisja czy nie takie wybory za plecami mi się nie podobają. Jeśli trzeba już to robić na szybko, można dokonać tego poprzez losowanie w ruletce i wrzucić nagranie nawet jakiś czas później. Tak jestem skłonny zdecydowanie bardziej uwierzyć w "dobre intencje", niż teraz czytać o nieoddanych głosach i innych. Po prostu "lepiej się na to patrzy" i tyle, nawet jeśli jak wspominał Xarlith nagrywa się kilka razy i przedstawia "właściwy" wynik to lud pozostaje nieświadomy i sprawa nie śmierdzi.

    adamsky73 pisze:a myślę, że to auto akurat dla Siemkinsa było słabym wyborem

    Siemkins pisze: za Atomem byłem również ja


    Tak słabym, że z okrążenia na okrążenie jechał coraz szybciej i ostatecznie wygrał mimo sporych strat na początku.
    Dobra, kończę temat, mam nadzieję że kolejna nierozstrzygnięta ankieta zostanie rozwiązana bardziej roztropnie niż komisyjne decyzje - ja tego nie kupuję.
    Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, 20:40 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pogaduchy

    autor: Siemkins » 19 lis 2012, 21:17

    Jak już pisałem wcześniej, dla mnie dużo ważniejsze czym sprawa jest naprawdę, a nie jak wygląda, dlatego brzydziłbym się sobą, gdybym nagrywał "do skutku" ruletki, byle tłuszcza była zadowolona. Napisałem jak było, szczerze i bez ściem- kupujesz -ok, nie kupujesz - trudno.
    Głosowanie za Atomem w poniedziałek, a cały tydzień spędzony z nim na torze to 2 różne sprawy. Głosowałbym za Atomem jako ciekawym autem ku ciekawemu wyścigowi, a nie bzyczącemu, bądź co bądź nudnemu Ferrari. Potem zacząłem jeździć w Q i byłem co najmniej zawiedziony, bo wiedziałem jak może być ciężko i nieprzewidywalnie w wyścigu.
    Mój 1500 km trud został niespodziewanie nagrodzony, choć jak pisałem, nie zdziwiłbym się gdybym dojechał 3ci (pewnie wówczas tryb Macierewicza by Ci się nie włączył ;) ). Udało mi się, wreszcie wyszedł mi wyścig mimo niesprzyjających warunków (trudny tor, nieobliczalne auto i niesprzyjająca aura, strasznie wysoki poziom przeciwników) i zamierzam się z tego cieszyć, a nie lamentować. Wygrałem, bo byłem tego wieczoru najszybszy i miałem najwięcej szczęścia, cóż więcej mogę dodać poza gratulacjami dla oponentów?

    Ciekawostka ogólna: przeciętny czas 2 okrążeń (dystans jak z Q) dla pierwszej trójki na mecie to 4.01 z małymi groszami, a nie zapominajmy, że dość długo było mokro (z drugiej strony okrążenie początkowe było tylko 1no, o czym również warto pamiętać).
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Izek

    Pogaduchy

    autor: Izek » 19 lis 2012, 21:47

    Jak już powiedziałem zająłem stanowisko i nie wiem po co te tłumaczenia, przed chwilą czytałem to samo na poprzedniej stronie. Radzę też jeszcze raz, ze zrozumieniem, przeczytać o co sprawa się rozchodzi: tryb wybrania samochodu w przypadku remisu w ankiecie, a nie kolejności na mecie. Może akurat ktoś woli te "bzyczące, nudne Ferrari"? :shifty:
  • adamsky73

    Pogaduchy

    autor: adamsky73 » 19 lis 2012, 22:32

    Izku, może już najwyższa pora zapomnieć o tej niefortunnej przegranej, przeżyć porażkę w samotności i przygotować się na następną wygraną? :friends
    Wszyscy Ci współczujemy, ale przecież i tak liczą się punkty z 8 najlepszych wyścigów, to o co to halo i psucie atmosferki?
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pogaduchy

    autor: Courius » 20 lis 2012, 2:41

    Ja tu się kończę uczyć, wchodzim na forum i olaaa bogaaa.
    Panowie zachowujecie się niczym przekupy na targu :ireful Sprawa wyboru auta była niejasna, ale zostało to wytłumaczone. Chyba nikt oprócz mnie nie jest w tej imprezie dzieciakiem, więc wrzućcie sobie na luz.

    Izek pisze:Tak słabym, że z okrążenia na okrążenie jechał coraz szybciej i ostatecznie wygrał mimo sporych strat na początku.


    Nie zapominaj kosmito, że gdyby nie mój banalny błąd, to wynik tego wyścigu byłby całkiem inny. :friends
    Siemek zasłużył na wygraną, dogonił mnie i Michała, a że tak los chciał to objął prowadzenie na samym końcu.
    Obiecuje, że następnym razem będę się mniej denerwować :razz:
    Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 2:41 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Izek

    Pogaduchy

    autor: Izek » 20 lis 2012, 3:37

    @Adam, zostały 4 wyścigi, z czego 3 jestem na uczelni. Plan zakładał zdominowanie czego się da i minimalizowanie strat pod koniec turnieju, więc nie dziw się mojemu zdenerwowaniu, kiedy "komisja wybrała" auto lubiące sobie zabugować, w dodatku na sprzyjającym ku temu torze. Wyjaśnień nie było, a decyzja padła z kapelusza. Zbierają się czarne chmury, czasu na przygotowania jest mało, tory bardziej wymagające, a ja być może nawet nie będę mógł zaadaptować się do godzin startowych. Te dwa odpadające wyścigi miały być na wypadek, gdybym nie dał rady dojechać, a teraz wystarczy, że raz się nie stawię i znikają jakiekolwiek matematyczne szanse na sukces. Ktoś powie, że drugie, trzecie czy któreś miejsce to też sukces, ale ja uważam, że walczymy by wygrywać, a drugi jest pierwszym z przegranych. Porażka jak widzisz nie dotyczy samego wyścigu, porażka dotyczy całego planu działania i sądzę, że to właśnie wrodzony "fajteryzm" sprawia, że tak ciężko jest mi to zaakceptować i połknąć gorzką pigułkę. Pozostaje opracować plan B i czekać na rozwój wypadków, co też uczynię :problem:
  • Awatar użytkownika
    Michau7547
    Posty: 567
    Rejestracja: 09 lis 2011, 20:40
    Medale: 14
    Reputacja: 32
    Nick w TDU: Michau7547
    Nick w TDU2: Michau7547
    Klub: Green Lights Company
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 DAKAR DAKAR
    Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series TorMania Regular Races WIMP
    Polubił: 1202
    Otrzymanych polubień: 410

    Pogaduchy

    autor: Michau7547 » 20 lis 2012, 19:42

    Sorki, że dopiero dzisiaj ale wczoraj nie miałem czasu.
    Skupię się na moim ostatnim okrążeniu bo resztę już napisał Courius (również dzięki za super walkę :) )

    Zaczynając okrążenie miałem minimalną przewagę nad Couriusem. Swoje szanse na pierwsze miejsce straciłem na lewym zakręcie z hopką (tym po zakręcie w lewo pod górkę). Ten zakręt w Q sprawiał mi mnóstwo kłopotów i tuż przed tym, zanim miałem go pokonać ostatni raz, pomyślałem sobie „żeby go tylko teraz nie zepsuć!”. I prawdopodobnie z nerwów źle w niego wszedłem i po lądowaniu Atom stracił przyczepność (nawet nie pamiętam czy auto stanęło bokiem, czy wyleciałem na pobocze :think: )
    Momentalnie spadłem na trzecią pozycję :(
    Pomyślałem sobie wtedy, że pozostało mi jeszcze próbować dogonić jakoś Siemkinsa (szacowałem sobie, że miałem do niego jakieś pół sekundy straty) i byłem pewien, że Cour wygra.
    Niedługo potem wyprzedzam go z Siemkinsem :eek:
    W samej końcówce wyścigu mogłem odzyskać z powrotem pierwszą pozycję przejeżdżając perfekcyjnie ostatni zakręt… ale nie było to już dla mnie możliwe przy takich emocjach :wink:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pogaduchy

    autor: Xarlith » 26 lis 2012, 14:46

    phpBB [media]

    Tradycji stała się zadość i znów można podziwiać wędrówkę z ósmego miejsca w górę :roll:, lecz prawdziwym bohaterem odcinka został Izek :hippie.
    Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 14:46 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pogaduchy

    autor: Siemkins » 26 lis 2012, 17:15

    Fajna jakość nagrania, dużo walki za moimi plecami, czego niestety nie miałem czasu obserwować podczas wczorajszego wyścigu z racji skupienia.
    Dzięki opisom znów na końcu się okazało, że to wszystko przez tego Siemkinsa :P
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Izek

    Pogaduchy

    autor: Izek » 26 lis 2012, 17:48

    Muszę przyznać, że przy "skoku Adama" prawie się obsmarkałem. Genialny komentarz :clap:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pogaduchy

    autor: Xarlith » 03 gru 2012, 15:48

    Klątwa kamerzysty 8
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 15:48 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pogaduchy

    autor: Siemkins » 03 gru 2012, 16:41

    A powiem, co mam powiedzieć, a co mi tam ;)
    Tor w tym aucie - nuda, jak dla mnie ofc i nie wiem co bardziej, trasa czy fura. Pierwszy raz mieliśmy takie problemy z wystartowaniem (nie ładnie się tyle spóźniać). Wyścig już ruszył, ale jako że pojawiła się brakująca osoba do kompletu w sesji A, a ówczesny lider wyścigu na finiszu 1szego okrążenia się zatrzymał, stanęliśmy wszyscy i startowaliśmy ponownie.
    Tor trudny do odrabiania, za to łatwiejszy do tracenia. Tarki w miarę przystępne, ale jak już porwie to bez guza nie wypuści. Bodaj na 9 okrążeniu przydarzyła mi się niemiła z nimi przygoda i prowadzący Courius odjechał bezpowrotnie. Troszkę jeszcze powalczyłem, ale w obliczu nadmiaru błędów jakie zacząłem popełniać, porzuciłem pomysł pogoni na złamanie karku za liderem i skupiłem się na dowiezieniu 2 miejsca, co mi się udało.
    Szkoda wielka, że chwilowy zanik Internetu u Michaua wykluczył go ze wczorajszej rywalizacji, ale na to niestety nikt z nas nie miał wpływu.
    Gratuluję zwycięzcy, sobie 2 miejsca, a wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę i zdrową rywalizację serdecznie dziękuję.
    Patrząc na to, co Xarlith nawyczyniał na 1szym okrążeniu zaczynam się mocno zastanawiać nad nagrodą specjalną dla największego partacza 1szego okrążenia :)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pogaduchy

    autor: Xarlith » 03 gru 2012, 16:55

    Siemkins pisze:Patrząc na to, co Xarlith nawyczyniał na 1szym okrążeniu zaczynam się mocno zastanawiać nad nagrodą specjalną dla największego partacza 1szego okrążenia :)
    Konkurencji za dużej nie mam :P.
    Najgorsze jest to, że jak się na samym starcie straci 5 sekund to to rzutuje na cały wyścig. Z jednej strony traci się chęć do dalszej jazdy (zwłaszcza, że w anulowanym podejściu jechałem w czołówce), a z drugiej chce się jak najszybciej dogonić stawkę, co jest bardzo ryzykowne. I tak przez cały wyścig goniłem Mikea, a jak już się z nim zrównywałem to okazywało się, że w zakręt wjechałem zbyt optymistycznie i traciłem na tym całą wypracowaną odległość.
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 16:55 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Cruz

    Pogaduchy

    autor: Cruz » 03 gru 2012, 16:58

    Wyścig w moim wykonaniu był bardzo dobry. Na początku sporo błędów popełniłem w efekcie spadając na 6 pozycję. Później było już tylko lepiej i z każdym okrążeniem zbliżałem się do liderujących: Siemkinsa i Couriusa. :)
    Gdyby nie kilka błędów podczas wchodzenia w ostatni zakręt to może powalczyłbym z Siemkinsem o drugie miejsce, ale i tak nie ma nad czym ubolewać bo trzecia lokata to naprawdę świetny rezultat. Zwłaszcza, że był to mój pierwszy start w sesji A. Za tydzień powalczę jeszcze bardziej, ale R8 słabo się prowadzi według mnie. O wiele lepszy byłby Jaguar. :-D
Odpowiedz Posty: 222

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do