Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1
'08 Alfa Romeo Brera S Prodrive
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Kub3kPL » 30 cze 2023, 23:39

    Spełniłem marzenie :-P

    Dzień jak co dzień, siedzę sobie w pracy (czyli opieprzam sie na facebooku), patrzę: Brera. Już pare tygodni stoi, poszła mocno z ceny, myślę sobie - brać? Nie brać? Stać mnie? Raz się żyje - spojrzałem na kredyty, przekalkulowałem, napisałem do gościa, w zeszłą sobotę byłem obejrzeć a dzisiaj odebrałem :-D

    IMG_9018.JPEG


    Alfa Romeo Brera, przebieg 238k km, rocznik 2008, wersja limitowana S Prodrive, wyłącznie na rynek Brytyjski - Brera jak została wprowadzona do sprzedaży w 2005 roku, to spotkała się z opinią, że jest za ciężka, za miękka i w ogóle zbyt "ble" jak na Alfę. Ówczesny szef Alfa Romeo UK (imienia nie pamiętam) stwierdził, że to się nie godzi, żeby de facto sportowy model Alfy Romeo miał taką opinię. Zagadał z Brytyjską firmą Prodrive, która w wolnym czasie głównie lubi tuningować Imprezy, i tak powstała Alfa Romeo Brera S Prodrive. Łącznie wyprodukowano ich 500 - 250 z 2.2 JTS, 250 z 3.2 JTS V6. W ramach modyfikacji, wrzucili tu specjalnie zamówione zawieszenie z amorkami Bilstein i spręzynami Eibach, zmodyifkowany wydech, zmieniona geometria kół i zawieszenia, dieta (2.2JTS jest 35kg lżejsza od zwykłej, V6 jest o 100kg lżejsza bo wywalili jej Q4 i wrzucili Q2), chlapacze z logiem Prodrive :mrgreen: Moja jest 2.2, żeby jakkolwiek sie jeszcze wypłacić na stacji i za ubezpieczenie, no i bo akurat taka się trafiła. Z wyposażenia jest chyba wszystko co w niej dawali - tempomat, automatyczna klima, automatycznie składane lusterka, wszędzie skóra. Radio mam niefirmowe, wrzucony jest jakiś Sony, ja zazwyczaj mam manię zostawiania wszystkiego ori, ale tutaj już było, a przy takiej okazji wybrzydzać nie będę :-P Może wleci kiedyś ori, może wleci takie które ma bezprzewodowego CarPlaya bo to jednak wygodne ustrojstwo jak miałem we Włoszech w wypożyczonym samochodzie.

    IMG_9021.JPEG


    Z historii, to robione było wszystko. Koleś który mi ją sprzedawał miał ją tylko 4 miechy, bo mu się sytuacja zmieniła szybko po zakupie i jednak się musiał z nią rozstać. Zdążył za to wsadzić jej nowy silnik :-P bo w poprzednim walnął rozrząd i zrobili swapa na nową jednostke. Silnik był wsadzony jak miał 2500km, teraz ma około 6400km. Poprzedni poprzedni właściciel miał ten samochód jakieś 4 lata i wrzucił w nią tyle pieniędzy, że ja z samochodem dostałem dosłownie KSIĄŻKĘ faktur; wszystko wymienione zanim się jeszcze w ogóle popsuło, zawieszenie było wymienione na ori zestaw Eibach + Bilstein jakoś przy 205k km, no i wyciął podsufitke - tutaj śmieszna anegdotka, gdy Alfa dogadywała się z Prodrivem jakie samochody im dostarczy, to powiedzieli, że przyślą 500 Brer z metalowym dachem, żeby zaoszczędzić na masie. Prodrive jak robił swoje elementy do wnętrze, to zrobił 500 podsufitek jednolitych - po czym Alfa przysłała im 500 samochodów... ze szklanym dachem. Efekt był taki, że Brery S Prodrive miały konieć końców ciężki, szklany dach, z którego nawet nie można było korzystać :lol: ot taka anegdotka z serii "Włoch z Brytyjczykiem próbują zrobić samochod..." :-P Z tej okazji bardzo popularnym modem w tej wersji jest wycięcie podsufitki, żeby móc skorzystać z przeszklonego dachu - w zwykłych Brerach ze szklanym dachem była roletka, tutaj niby też się da ale chyba jeszcze nie widziałem żeby ktoś montował. Z resztą, dach jest przyciemniony, więc nawet jak słońce daje to nie ma większego problemu, a i w Szkocji nie ma takich temperatur żeby się specjalnie nagrzał.

    IMG_9024.JPEG


    Wrażenia z jazdy - coś niesamowitego. Naczytałem się o tym silniku, że Brera jest za ciężka do niego, że muli strasznie zwłaszcza w niższym zakresie obrotów - nie wiem, czy to ja po prostu zbyt przyzwyczajony jestem od turbin (to mój pierwszy de facto samochód z silnikiem wolnossącym, jakim kiedykolwiek jeździłem), ale ja absolutnie nie czuje żeby jakkolwiek muliła. Zwykłą Brerą nie jechałem, ta sie klei do drogi jak Pisowcy do stołków na Wiejskiej - no coś niesamowitego. Trochę jest twardo, ale jeszcze do przeżycia - musze korzystać dopóki mam kręgosłup który to wytrzyma :mrgreen: Obłędne za to są fotele - skórzane półkubełki, trzymają świetnie. Te krzesła co mam w MiTo to się mogą schować :-P

    IMG_9026.JPEG


    Tak piszę i piszę, że to okazja, ale jak bardzo? A no te Brery tutaj chodzą po minimum 6 koła, 2.2 JTS zazwyczaj w pułapie 6-8k funtów. Ja moją kupiłem za 4, bo koleś musiał się jej pozbyć. Stała pare tygodni za 6, ale zleciał z ceny bo zdążył kupić już nowy samochód i mu się kompletnie nie kalkulowało jej trzymać. Mi to na rękę :-P

    IMG_9023.JPEG


    Z rzeczy do zrobienia:
    - Blacharka, w paru miejscach jest przytarta, w paru miejscach troszkę bezbarwny schodzi, aczkolwiek tutaj to jest nic w porównaniu do tej patologii którą mam na zderzaku w MiTo :crazy:
    - Skóra do regeneracji, zwłaszcza fotel kierowcy bo jest wytarty i przydałoby się trochę tę skórę odmłodzić;
    - Przegląd, bo się kończy za 2 miechy. Zgaduję, że też dlatego cena niższa, ale koleś ją miał na tyle krótko, że nawet się nie doczekał do momentu aż trzeba było pojechać :szalony:
    - Pokonać Wolfa w Kanionie (pozdro dla kumatych :-P )

    IMG_9019.JPEG


    Narazie tyle, bo samochód kupiłem dosłownie 4 godziny temu. Teraz w weekend mam trochę jazdy przed sobą, to zobaczymy dopiero z czym to się je :-D
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2023, 0:18 przez Kub3kPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Hudy » 02 lip 2023, 3:23

    Urzekła mnie droga dedukcji do zakupu tego auta. Tak bardzo Cię rozumiem, bo sam mam chrupka, który stoi sobie pod domem i czeka, a od lutego urósł prawie 10k na wartości :lol:

    Tak czy inaczej gratki zakupu, dobrze, że korzystasz i nie uciekasz przed takimi przygodami.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Trawa » 02 lip 2023, 8:27

    No co mogę powiedzieć...
    phpBB [media]


    Oby służyła jak najlepiej bo o ilość funu z posiadania się nie martwię :rotfl:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Kub3kPL » 02 lip 2023, 14:03

    Dzięki panowie :thumbup: Doczytałem się na jakimś poradniku kupującego, że Brera to podobno jedna z najmniej awaryjnych Alf - prędzej pójdą jakieś pierdolety jak coś poważnego. Ile w tym prawdy to nie wiem, zgaduję że jak będę dbał tak mi będzie służyła - a dbać zamierzam jak najlepiej oczywiście. No i wmawiać sobie, że jest bezawaryjna i że ma jakąkolwiek krztynę sensu jako daily - pocieszające jest to że w sumie do momentu aż jej rozrząd nie poszedł i był robiony swap silnika, to jeździła bezproblemowo a wszelkie naprawy to prędzej fanaberie właściciela jak konieczność :-) A i ja nie jestem od samochodu uzależniony bo do biura mam 5 minut piechotą, a dwa dni w tygodniu to w ogóle pracuję i tak z domu :-P

    No Brera zdecydowanie zakupiona sercem aniżeli rozsądkiem... Wczoraj się przejechałem do kumpla za miasto (i zostałem wrobiony przy pomoc przy przeprowadzce - przynajmniej wyszło że bagażnik w Brerze jest w miarę praktyczny :rotfl: ) - to jak ona się odpycha, nieważne z którego biegu i na jakich jest obrotach, to jest bajka... silnik kręci się jak głupi, i moc mam pod butem praktycznie w każdym momencie. Bardzo zacząłem dostrzegać zalety wolnossącego silnika :mrgreen: No i to jak ten samochód bierze zakręty... absolutna bajka. To, co Prodrive z nią zrobił to coś niesamowitego, leci jak po sznurku. Wierzyć mi się nie chce, że razem ze mną ona waży prawie półtorej tony.

    Już za MiTo się oglądałem na parkingach, na Brerę to po zaparkowaniu stoję i się gapię dobre 5 minut zanim mi się przypomni że pojechałem gdzieś w określonym celu. No dostałem po prostu równo na łeb :-P

    4A6DCFD2-B164-4702-A1A4-CDF59A679CED.jpg
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Courius » 05 lip 2023, 2:28

    phpBB [media]


    I bardzo dobrze, że spełniasz marzenia! Jakie by one nie były, czy będziesz na tym stratny, czy wyjdziesz do przodu, to nie ma żadnego znaczenia, bo pieniędzy do grobu nie weźmiesz, ale czy za 60 lat chciałbyś sobie zadać pytanie, dlaczego nie kupiłeś wtedy tej Brery, he? Samochód absolutnie ponadczasowy i murowany przyszły youngtimer, wygląda obłędnie pomimo wielu lat od premiery. Ma coś w sobie ten wóz, a do tego jest to jeszcze wersja Prodrive, kosmos. Masz nawet piękne ori felgi Prodrive - 19 calowe podkowy. Temat absolutnie nieosiągalny w Polsce, a jeżeli już się pojawi raz na rok, to w kwotach +5000zł :szalony: :lol:

    Też coś kiedyś słyszałem, że do tej wersji wkładali zawieszenie Bilsteina + Eibach, no to by wiele tłumaczyło dlaczego te Brery istotnie lepiej się prowadzą. Sam mam taki zestaw u siebie i jest znacząca poprawa względem serii i gwintu, absolutnie nie chciałbym zamienić tego zawieszenia na nic innego. Powiem więcej, większość gości na torze lata z takim zawieszeniem i w zupełności wystarcza, żeby stawać na pudle. ;-)

    Kurcze, no co tutaj więcej napisać. Pucuj furę i dbaj o nią, nie ma róży bez kolców, ale niewielkim nakładem pracy da radę z niej zrobić salonówkę.

    To kiedy zlot? ;)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Kub3kPL » 06 lip 2023, 0:42

    Dzięki dzięki :thumbup: Tak jak mówisz, plułbym sobie w brodę przez wiele lat (a może i nawet do końca życia?) jakbym w to nie wszedł. Felgi robią solidną robotę na żywo - w sumie, to całkiem zabawna sprawa, bo ta Brera to kompletne przeciwieństwo mojego wymarzonego specu - mi się od zawsze marzyła czarna, z czerwoną skórą i z tymi szprychowymi felgami co były na niej w NFS Carbon. Tu mam czerwoną, z czarną skórą i z podkowami. Ale przy limitowanej wersji za takie pieniądze nie będę wybrzydzać :mrgreen:

    Na pewno będzie robiony lakier, bo pare bubli jeszcze znalazłem (odpryski na przednim zderzaku, bezbarwny schodzi z lusterek) - nadal dużo lepiej niż w MiTo :szalony: Na pierwszy ogień idzie żarówka do wymiany, pojechałem przedwczoraj na przejażdżkę po wybrzeżu żeby się trochę z nią spoufalić, no i jakoś tak mi ciemno było :-P Wg instrukcji wymiana żarówki jest w niej prosta i bezbolesna, jak jest w praktyce to zobaczymy jak się za to zabiorę - roboty pewnie na góra 10 minut więc przy okazji jakoś to machnę pewnie :-)

    Courius pisze:Qr BbpostTo kiedy zlot? ;)


    Jak was przywieje którego razu tu w strony Beneluksu/Zachodnich Niemiec/Północnej Francji to bardzo chętnie do was dojadę, narazie jeszcze trochę za mało zarabiam żeby się wypłacić na trip do Polski przy tym ile ona chleje :D
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Kub3kPL » 19 sie 2023, 14:08

    79848718-56F1-4B2F-B352-B32D3E005210.jpg


    Troche z pierwszego miesiąca z życia z Brerą :)

    Pojechałem nią w pierwszą dłuższą trasę, 4 godzinki w dół w okolice Manchesteru, mix pół na pół autostrady i krajówek, bajka - nawet ze wszystkimi modami od Prodrive, i tak czuć że ten samochód to Grand Tourer - na autostradzie wygodnie, fotele bajeczne, a na krajówkach można sie wyszaleć :mrgreen: Paradoksalnie bardzo mi się podoba w niej to, że nie jest jakaś super szybka - żeby kogoś wyprzedzić wystarczy, a ja sie mogę wyszaleć i trochę ją przypiłować, a nadal prędkością jestem w legalnym limicie i nie odwalam głupich rzeczy na drodze - śmieszna sprawa, ale jadąć powiedzmy 50 mp/h Brerą, czuję jakby to było o wiele szybciej niż jak jechałem 50 mp/h MiTo - nie wiem, czy to przez wydech który jest głośniejszy, niższą pozycją za kierownicą, o 300kg większą wagą, czy wszystkim naraz - w każdym razie, wrażenia z jazdy są przednie :-P

    Rumakowanie się skończyło, jak tydzień później okazało się że mam flaka na lewej tylnej oponie - przebita w którymś miejscu, miałem jechać do Newcastle na pierwszy zlot, a pojechałem do wulkanizatora :facepalm: Tam mi powiedzieli, że może i by naprawili, ale niewiadomo czy zdążą tego dnia (to była sobota), a poza tym nie widzą sensu... bo trzy pozostałe opony też są do wymiany. Przegląd może by na zdrowaśke z nimi przeszła, ale są generalnie w niezbyt dobrym stanie. Ja wiedziałem, że te opony już najlepszy czas mają za sobą, ale miałem nadzieję że do przyszłego roku jeszcze pojeżdżą... W każdym razie, wleciał pełen nowy zestaw Toyo Proxes Sport - chciałem wrzucić Miśki PS4, takie jak miała jak ją kupiłem, ale jak zobaczyłem cenę £208 od opony to się piętą przeżegnałem... Toyki były za bodajże 50 funia mniej od opony, więc jak miałem zaoszczędzić łącznie około £200 ale nadal kupić opony, które są bardzo dobre, no to musiałem pójść tą drogą.

    W międzyczasie okazało się również, że ucieka mi gdzieś płyn chłodniczy, więc jak prawdziwy Alfiarz, przed każdą trasą maska w góre i dolewałem :-D Księżniczka pojechała przedwczoraj na przegląd, oni nie mogli do końca dojść gdzie jest ten wyciek, ale ciekło tylko gdy silnik się nagrzał - podokręcali i pouszczelniali co mogli, narazie nie kapie. Zostaje u mechanika do poniedziałku na obserwacji, wtedy zrobią kolejny test kontrolny czy nic nigdzie nie cieknie. Gorsza sprawa jest taka, że przednie wahacze były do wymiany :facepalm: Po stronie kierowcy była całkowicie zerwana osłona łącznika kulkowego, po stronie pasażera są lekkie luzy. Na przewody hamulcowe i na tylne zawieszenie za to zaczyna wkradać się korozja - bardzo wczesne stadium więc myślę że będzie na luzie do zrobienia w bliskiej przyszłości - przy okazji odbioru samochodu dogadam się żeby ustalić jakiś plan i po kolei eliminować rudą, zanim zaczną się jakieś gorsze przygody.

    Zapisałem się też do Alfa Romeo Owners Club UK, także już teraz laweciarz na 100% :mrgreen: Dzisiaj wszystko przyszło, w tym naklejki na szybę, szkoda że sobie nie nakleję bo Alfa, jak to Alfa, stoi u mechanika. No nic, poczekam do poniedziałku :-)

    Konkluzja jest taka, że ja chyba nie jestem w stanie kupić samochodu, który nie zaczyna się rozpadać zaraz po tym, jak go kupię. Ale tak to się kończy, jak się kupuje samochody sercem, a nie rozumem :-P

    ABF59C4B-1E93-4047-95E8-E34D7BAFFC36.jpeg
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    '08 Alfa Romeo Brera S Prodrive

    autor: Courius » 21 sie 2023, 1:11

    Już nie przesadzaj, zwykłe eksploatacyjne tematy po zakupie auta. Jak nie chcesz mieć problemów, to przesiądź się na autobus. :D
    Ostatnio zmieniony 21 sie 2023, 1:12 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do