Odpowiedz Posty: 5 Strona 1 z 1
Renault 5 TD
  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Renault 5 TD

    autor: effen73 » 28 lut 2018, 21:52

    Obrazek

    Jak niektórzy już wiedzą, Marea została zmieniona na Renault. Jest to wolnossący diesel 1.6, pełen oldschool :twisted:

    Obrazek

    phpBB [media]

    r5

    Zanim dostaliśmy pierwszą awarię (tak, niestety), opiszę poprzednie sprawy. Na początek musiałem znaleźć nowe wycieraczki, bo poprzednie chyba były od nowości. Okazało się, że ramię pod wycieraczkę jest nietypowe i wypina się z zatrzasku. Dzięki pomocy serwisanta z Renault, po vinie udało się znaleźć specjalną przejściówkę, zresztą w sklepie gdzie składałem zamówienie została tylko jedna sztuka.

    Obrazek

    Obrazek


    Jeszcze w styczniu została zrobiona regulacja zaworów, w lutym olej i filtry.

    Dwa tygodnie temu doszło do tragedii, w czasie jazdy zaczęło lecieć zimne powietrze. Liczyłem trochę na szczęście i np. usterkę termostatu, ale po dojechaniu sporo dalej na miejsce (kilkanaście km) - kłęby dymu. Pierwszy pomysł to była chłodnica, która jednak okazała się cała. Kolejna diagnoza - pęknięta uszczelka/korpus. Na dzisiaj jest to już zaślepka (brok) w głowicy. Odrobina szczęścia i będzie można wymienić ją bez wyjmowania silnika.


    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Na koniec kilka zdjęć spodu wykonanych dzisiaj (żadnych luzów nie ma, do wymiany tylko końcówki drążka), próbowaliśmy odpalić z prostownika po dwóch dniach pod chmurką. Mimo że się udało, silnik nie łapał obrotów i czekamy na odwilż. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z majstrem od zabytkowych Skód i czekamy na cud.
    Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 21:52 przez effen73, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Renault 5 TD

    autor: adamsky » 28 lut 2018, 22:16

    effen73 pisze: Jest to wolnossący diesel 1.6, pełen oldschool :twisted:


    Oldschool to by był przy wersji Turbo, ale ta też fajna :-D
    Powodzenia przy dochodzeniu co trapi tak wiekowe auto :doping:
    Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 22:16 przez adamsky, łącznie zmieniany 1 raz.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Renault 5 TD

    autor: effen73 » 28 lut 2018, 22:27

    Tą podesłał mi znajomy, niestety ma teraz zerwany pasek. Naprawdę ciekawa, szyby i dach w prądzie, ściągnąłbym te fanty od niego :mrgreen:

    https://www.olx.pl/oferta/renault-5-sportowa-wersja-1-4-5-drzwi-CID5-IDsibfj.html#97042a7f59
    Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 22:27 przez effen73, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Renault 5 TD

    autor: Siemkins » 01 mar 2018, 19:20

    Tak patrzę na Twoje kolejne wybory i nie mogę się nadziwić czemu Toyotę pogoniłeś :crazy:
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renault 5 TD

    autor: BeliarPL » 01 mar 2018, 20:13

    Siemkins pisze:Qr Bbpost Tak patrzę na Twoje kolejne wybory i nie mogę się nadziwić czemu Toyotę pogoniłeś :crazy:

    Jak naprawdę tamtej Toyoty nie lubiłem (ogólnie jako modelu) tak chyba jednak faktycznie nie była taka zła :mrgreen:
    PS. Jakieś 22-24 lata temu mój ojciec miał taką Renówkę! Tylko 3 drzwiową, wszyscy próbowali go powstrzymać przed laniem Diesla na stacji (gdzie w tak małym aucie diesel w tamtych czasach, nikomu się to nawet nie śniło :mrgreen: ) a w trasie spalała 3-4 litry na 100 kilometrów ;)
    Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 20:13 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Przejdź do