Zablokowany Posty: 42
Avka Beliara
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 29 wrz 2017, 0:41

    No i stało się.
    Obrazek
    Jeżdżę tapczanem na kołach :mrgreen:

    Toyota Avensis T27 2.2 D-Cat Wagon

    Auto jest z 2010 roku, przebiegu ma ~207k km, w środku jak i na zewnątrz nie wygląda na to, że było firmówką :)
    Avka jest bardzo wygodna i jazda automatem też fajnie rozleniwia człowieka. Nie wiadomo co zrobić z drugą nogą i ręką. Diesel ma 150 kuni i jako tako one się zbierają. Oczywiście nie jest to gofer i jazda jest zupełnie inna, ale myślałem, że będzie gorzej. Przy tym aucie chiptuning jest już wskazany i myślę, że czym prędzej się za to zabiorę, osiągalne 180-190 koni i 400-450 niutków. Wtedy będzie się lepiej jeździło.

    Wyposażenie jest... praktycznie kompletne.
    - Hands free (otwieranie i odpalanie bez kluczyka)
    - Skrętne ksenony
    - Automat
    - Czarna skóra
    - Elektryka foteli
    - Grzanie foteli
    - Elektryka kierownicy (regulacja)
    - Elektryczny ręczny
    - Nawet nie wiem ile poduszek :mrgreen:
    - ABS, ESP
    - Czujniki zmierzchu, deszczu
    - Pełna elektryka lusterek łącznie ze składaniem
    - Dwustrefowa klima
    - Multimedialna kierownica
    - Kamera cofania
    - Czujniki cofania
    - Szklany dach z elektryczną roletą

    - Kombajn multimedialny z wszystkim :mrgreen:
    Między innymi:
    - Navi
    - Bluetooth
    - Dotykowy ekran
    - Sterowanie głosem
    - HDD na ulubione utwory
    - Wzmacniacz
    - 11 głośników Premium Sound
    - Aux

    Gra niesamowicie!

    Pierwszy serwis, a żeby auto w ogóle ruszyć, już wykonany :P

    Obrazek

    Z planów na przyszłość poza chipem:

    Przed wszystkim domyć to w ten weekend.
    Brakuje mi USB, nie omieszkam zapytać w ASO jak się wnet zjawię na wymianie oleju w skrzyni.
    Planuję także zakupić rekina zamiast standardowej anteny.
    Zbieżność skontrolować trzeba.
    Wymienić pompę wody bo pojawiły się pierwsze wycieki.
    Olej + filtry.
    Potrzebuję jakieś zimówki. Na te felgi co mam opony wychodzą 2,500zł. Chyba będę szukał 16', muszę sprawdzić jakie są czujniki ciśnienia :roll:
    Za to mam dwa komplety świeżutkich opon letnich. Jedne to Bridgestone Turanza a drugie to Adrenaline.
    :mrgreen: Do wyboru do koloru.

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Zdjęcia z oferty, pewnie w weekend coś cyknę przy czyszczeniu :P

    Można hejtować :mrgreen:

    PS. Odsuwająca się kierownica podczas wysiadania, majstersztyk! :-P
    PS2. Tempomat też jest :P
    Ostatnio zmieniony 29 wrz 2017, 0:41 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Avka Beliara

    autor: Siemkins » 29 wrz 2017, 7:35

    Ależ się towarzystwo wygodne robi :shifty: Starzeje się szybciej, niż ja.. to pocieszające :angel:
    Gratki furacza. Dzieci do kompletu też już sprzedali? ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Avka Beliara

    autor: Donislaw » 29 wrz 2017, 17:34

    Czy tylko ja mam niepraktyczne male i ciasne autko ? :D ludziska co z wami??!! COuir kup NSXa i uratuj forum!:P
    a tak serio to gratki :)
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Avka Beliara

    autor: Prince-Matt » 29 wrz 2017, 18:13

    Nie, też mam malucha Don wiec...
    Obrazek
  • maciuk
    Posty: 135
    Rejestracja: 13 lip 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    :
    Przysucha 2018
    Otrzymanych polubień: 75

    Avka Beliara

    autor: maciuk » 29 wrz 2017, 18:23

    Cóż ... jak robi się wygodnie, cichutko, spokojnie, to ta moc przestaje mieć znaczenie i człowiek po prostu cruisuje :) Gratki
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Avka Beliara

    autor: RaFaL » 29 wrz 2017, 18:54

    Wiesz co, nie odzywaj się do mnie !





    :mrgreen:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 29 wrz 2017, 23:05

    @Siemkins, dzieci muszą poczekać :) Wolelibyśmy mieć wcześniej własne gniazdko ;)

    A tak ogólnie to chciałbym przypomnieć, że nadal mam Gofera :mrgreen: Jak nie przyjdzie ktoś z moim absolutnym minimum to go nie oddam... Będzie stał na łączce i od święta cieszył mordkę :angel:

    Póki co Avka płynie po krakowskich dziurach :P Już opanowałem szybkie przełączanie skrzyni do odpowiedniego trybu jazdy :mrgreen: Bawiłem się dziś komendami głosowymi, działają zaskakująco dobrze praktycznie w ogóle nie myląc się pomimo języka angielskiego :) Do tego testowo sparowałem telefon jako odtwarzacz w radiu po BT, działa elegancko i bez strat w jakości. :)

    Ileż byłoby łatwiej wsiadać do Gofra gdyby robił tak po zgaszeniu silnika: :mrgreen:

    phpBB [media]

    Avensis Ingition Off
    Ostatnio zmieniony 29 wrz 2017, 23:05 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 10 paź 2017, 0:41

    Pompa wody wymieniona, dobita i wyczyszczona klima, w zawieszeniu elegancja, olej i filtry wymienione. I w sumie sobie jeżdżę, zrobiłem już ok. 1,000km. Z planów chip odpada, klasyczny automat jaki jest montowany w Avensisach nie wytrzymuje większej mocy i momentu niż ten który jest dostępny w 2.2 150km. Dlatego też automat nie był dostępny w dieslu ~180 konnym. Pozostaje przywyknąć do 'średnich' osiągów :P Z automatem się powoli zaprzyjaźniam, w kwestii wygody jazdy to nie ma w ogóle porównania, ale zaczynam rozkminiać powolutku jak zmuszać go do hamowania silnikiem jak i nie przełączania biegów kiedy nie chcę :) Idzie nam dobrze.
    Tymczasem Tośka już kropelkuje :P
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Mini sesja wnętrza :)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Bardzo podobają mi się listwy, niby drewno ale jednak nie do końca i w ciemnej tonacji, tak jak lubię. Ogólnie wnętrze mi się podoba a jakość spasowania dwie klasy wyżej od golfa składanego w Niemczech... ;-)
    Obrazek
    Obrazek
    A tak wygląda skóra po prawdziwych 200.000km. Nie to co na otomoto widać ;-)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Może jutro ruszę golfa bo już chyba przykleił się do miejsca w którym stoi :mrgreen: Chociaż nie wiem czy ogarnę sprzęgło :P :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 0:41 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Avka Beliara

    autor: hajek » 11 paź 2017, 21:49

    No nie, Beliar i dziadkowóz, w dodatku japoński, zaraz całe forum się na japończyki przerzuci :crazy:

    A tak na poważnie to spoko dupowóz, wyposażenie bardzo fajne, cóż, teraz już pozostaje ci tylko zamontować foteliki na tylnej kanapie i zadbać o ich wypełnienie :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Avka Beliara

    autor: FrogsterPL » 12 paź 2017, 10:02

    Nigdy nie przepadałem za Avensisami (no, pierwszą generację lubię, kolejne już niezbyt), do tego w życiu bym się nie spodziewał, że taka fura pojawi się akurat u Ciebie :D Ale fajnie, że zadbany egzemplarz, oby cieszył dalej. :)
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 16 paź 2017, 22:33

    Dzięki. Za ten pieniądz jaki zapłaciłem sami byście kupili, pojeździli 2 lata i sprzedali z zauważalnym zyskiem :P
    I raczej taki mam plan, chyba, że w międzyczasie zaopatrzę się w jakiegoś weekendowego wariata. Albo Golfa nie sprzedam :mrgreen: Wtedy raczej nie będę kombinował i zostawię Avkę, jeździ się bardzo wygodnie a poziom wyposażenia mega rozleniwia :) Jeszcze, żeby tylko faktycznie była niezawodna. Ostatnio jeździłem Gofrem to cieszył jak po kupnie, ale jeszcze bardziej przeszkadza mierne wyposażenie... No i plecy bolą :mrgreen:

    Ten weekend był dość owocny, odkurzyłem sobie porządnie auto, odkurzałem chyba z godzinę z czego 40 minut w samym bagażniku, schowek za schowkiem, potrójna podłoga i na koniec wnęka zestawu naprawczego i narzędzi :mrgreen:

    Do tego, tak jak w przypadku Golfa, pozbyłem się ciepłego oświetlenia z zewnątrz. Czyli w miejsce postojówek i oświetlenia tablicy wpadły ledy. Tutaj w obu przypadkach wchodzą fajne w5w więc wybór padł na takie same jak do Golfa z jego kapryśnym Can'em. Tam zadziałały bez żadnego problemu, dwa lata wytrzymały i dalej elegancko świecą a do tego nie potrzebują filtrów.
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    O ile z postojówkami jako tako było łatwo (jedynie akumulator trzeba było poluzować) tak z podświetlaniem tablicy nie poszło tak fajnie... Iście japoński patent, oczywiście lampki popękały :) Przykleiłem na silikonie i będę patrzył jak to się trzyma... Może nie trzeba będzie nowych kupować :P
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    A świecą bardzo okej :P

    Kupiłem także kabelek z Techstream'em ale za nic go nie ogarniam jeszcze :mrgreen:

    Na dniach muszę także odwiedzić aso i kupić moduł do migaczy oraz spinki do komory silnika, wszystkie są popękane :P
    Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, 22:33 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 09 gru 2017, 1:12

    BeliarPL pisze:- Nawet nie wiem ile poduszek :mrgreen:

    Już wiem, jest ich 7 :-P Poza 'standardem' jest kolanowa kierowcy jeszcze :)
    BeliarPL pisze:Kupiłem także kabelek z Techstream'em ale za nic go nie ogarniam jeszcze :mrgreen:

    Na dniach muszę także odwiedzić aso i kupić moduł do migaczy oraz spinki do komory silnika, wszystkie są popękane :P

    Kabel ogarnięty, za dużo zrobić się nie da :) W sumie to tylko wyłączyłem wybudzanie oświetlenia wnętrza gdy przechodzę obok z kluczykiem w kieszeni.
    W aso nie byłem, ani modułu ani spinek. Po prostu jeżdżę :mrgreen:
    BeliarPL pisze:Z planów na przyszłość poza chipem:

    Przed wszystkim domyć to w ten weekend.
    Brakuje mi USB, nie omieszkam zapytać w ASO jak się wnet zjawię na wymianie oleju w skrzyni.
    Planuję także zakupić rekina zamiast standardowej anteny.
    Zbieżność skontrolować trzeba.
    Wymienić pompę wody bo pojawiły się pierwsze wycieki.
    Olej + filtry.
    Potrzebuję jakieś zimówki. Na te felgi co mam opony wychodzą 2,500zł. Chyba będę szukał 16', muszę sprawdzić jakie są czujniki ciśnienia :roll:
    Za to mam dwa komplety świeżutkich opon letnich. Jedne to Bridgestone Turanza a drugie to Adrenaline.
    :mrgreen: Do wyboru do koloru.

    Domyty już był. Zaś jest brudas, ale wnętrze jest czyściutkie :)
    USB jednak w ogóle mi nie brakuje. Ogarnąłem takie cudo jak Bluetooth :mrgreen: O niebo wygodniejsze, robię sobie w telefonie playlisty, muzykę zgrywam na bieżąco, nie muszę przynosić pendrajwa do domu i kopiować. Przełączanie działa z auta jak i z telefonu, do tego zgrywa wszystkie nazwy, czasy itd. Po prostu nie potrzebny ani HDD na pokładzie ani MP3 ani CD ani FM/AM :mrgreen: Nawet jak chcę radia posłuchać to puszczam RMFON czy coś w ten deseń :P Nie wspominając o Youtubie, coś zasłyszałem, chcę komuś puścić, nie mam jeszcze na telefonie? Youtube i po problemie. A jak ktoś zadzwoni to muzyka się pauzuje i mogę normalnie rozmawiać przez głośniki... Magia :lol:
    Rekin czeka, tak samo jak moduł do migaczy :P
    Zbieżności nie trzeba robić, winne delikatnego znoszenia i bicia z prawej strony były opony. Nabyłem drogą kupna/sprzedaży jakiś komplecik Goodyear'a Ultragrip 8 na alledrogo, absurdalne 500zł mnie to kosztowało :mrgreen:
    Obrazek
    Opony są z 2012 roku i są bardzo ok. Patrząc przez cenę nie do przebicia wręcz. Czujników w felgach na szczęście nie ma, na lato będę chciał zobaczyć komplet RE002 czy są proste i czy fajnie się jeździ, i nie powiem, przeszedł mi kilka razy po głowie pomysł na 18' na lato :-P
    I szczerze powiedziawszy to tyle. Ostatnio robię bardzo krótkie dystanse a jak już jadę gdzieś dalej to cisnę ile fabryka dała. Spalanie skoczyło na 9.8 :mrgreen: Wciąż lepiej niż w Goferze, najbardziej dokucza malutki bak. Chyba z 45 litrów ma... :wtf: Tankuje na chwilę przed rezerwą a wchodzi max. 36-37 litrów. Żart.
    Za to zostawiam na stacji 160zł a nie 220 jak w Golfie, a dystans bardzo podobny czyli ok. 500km. Na trasie spalanie leci na łeb na szyję, ale nie robię chwilowo tras :mrgreen:
    No i jako, że zima to od razu po odpaleniu leci podgrzewanie stołków, podgrzewanie wycieraczek, lusterek, tylnej szyby, elektryczne dogrzewanie nagrzewnicy, po prostu wszystko włączam co się da :lol: Może stąd pali już prawie prawie 10l/100km...
    Nie ważne, wciąż mniej niż w Goferze :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 1:12 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • maciuk
    Posty: 135
    Rejestracja: 13 lip 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    :
    Przysucha 2018
    Otrzymanych polubień: 75

    Avka Beliara

    autor: maciuk » 09 gru 2017, 7:16

    Widzę, że mamy zimową procedurę identyczną :)

    Ehh ten luksus :). Włączasz kilka guzików i w drogę. Od razu robi się ciepło i przyjemnie. Brakuje mi tylko podgrzewania kierownicy :P .....

    Na trasie tez się nie szczypię, a bierze mi w zimie teraz ok 8l/100 km ...styl jazdy, czy wiek auta?
    Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 7:21 przez maciuk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Avka Beliara

    autor: BeliarPL » 09 gru 2017, 12:32

    O tak, podgrzewana kierownica... To jest to czego mi brakuje :( I w lecie pewnie będzie doskwierał brak wentylacji foteli.

    Co do spalania... Ten typ tak po prostu ma. Skrzynia to stary, bardzo stary, klasyczny automat, podnosi spalanie o ok. 1,5-2 litry do tego z automatem parują d-Cat'a czyli dodatkowy wtrysk do DPF'a. On też zwiększa spalanie o ok. 1 litr... W firmie to była jedyna z automatem Avka, zawsze paliła 9-10 po mieście, te z manualną przekładnią mieściły się w 7-8 a w trasie paliły po 5-6. Mój w trasie (ale tylko w trasie) spada do ok. 7-8 litrów. A to i tak muszę przełączać na ręczną zmianę biegów i trzymać cały czas szósty bieg. W trybie D każde dodanie gazu kończy się redukcją o jeden lub dwa biegi :-D Co jest bezsensowne...
  • maciuk
    Posty: 135
    Rejestracja: 13 lip 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    :
    Przysucha 2018
    Otrzymanych polubień: 75

    Avka Beliara

    autor: maciuk » 10 gru 2017, 1:43

    No ja mam sposób na redukcję. Należy wyczuć pedał i cisnąć jak się da, ale żeby nie redukował. W ten sposób wykryłem u siebie nadbieg. Lece 200 a na obrotomierzu ok 3,5k obrotów - a i spalanie mniejsze.
    Producent podaje 205 km/h max, ale leciałem 210, a on jeszcze by poszedł, ale zbrakło prostej. Problemem było, że kończyła się 6tka. Ja mu gaz, on wyje na max obrotów i klops. A jak już przeszedł granice redukcji to gaz do dechy i jazda :). Oczywiście przyspieszenie to rzecz umowna, ale ....

    Ciekawe co napisałeś odnośnie automata. W tych nowych podają, że owszem jest różnica 1l, ale w na korzyść automata.
Zablokowany Posty: 42

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Przejdź do