Odpowiedz Posty: 153
Volkswagen Golf
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Volkswagen Golf

    autor: BeliarPL » 14 kwie 2017, 9:11

    Wszystko co świetne sporo kosztuje :mrgreen:

    Pamiętam jak kiedyś się bawiłem konfiguratorem 500'tki to na koniec zobaczyłem kwotę w okolicach bodaj 70.000zł.

    Nie chcę wiedzieć ile taka wersja kosztuje :shock:

    Choć szczerze powiedziawszy to w normalnych pieniądzach też da się bardzo ładną 500'tke skonfigurować. Mój dobry kolega ostatnio taką zamówił dla swojej narzeczonej, czerwona z beżowym wnętrzem i szklanym dachem, silnik taki sam. Nie powiem, zajebiste autko :)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 14 kwie 2017, 9:21

    Siemkins pisze:
    Mimi pisze:Ogólnie założenie było takie, że ma to być małe, niedrogie pierdzikółko do miasta, dopóki ja się nie dorwałem do konfiguratorów

    No i znów coś poszło nie tak... :-)

    Jak zwykle ;)
    Siemkins pisze:To autko 2,4 czy 5 osobowe? Ma to jakiś bagażnik czy tylko z nazwy? Kiera sprawia wrażenie bardzo masywnej i mięsistej i pasuje chyba tylko do foteli. Jakbym miał jednym słowem opisać: ekstrawagancki ;-)

    Ogólnie można tym całkiem wygodnie jechać w 4 osoby, ale chyba nie chciałbym tym gdzieś dalej pojechać z kompletem osób w środku :)
    Co do kierownicy na zdjęciach wygląda dziwnie dużo, pewnie dlatego, że samo auto jest małe, ale w rzeczywistości jest bardzo fajna, mała i dość gruba, fanie się to trzyma w dłoniach.
    Bagażnik ciężko opisać, ale jeżeli auto jest wykorzystywane do tego co jest stworzone, czyli do miasta to w zupełności wystarcza, jeśli ktoś chciałby tym pojechać gdzieś na jakieś dłuższe wakacje, to niestety trzeba zapożyczyć miejsca na tylnych siedzeniach na bagaż.
    Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 9:21 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 14 kwie 2017, 15:42

    BeliarPL pisze:Wszystko co świetne sporo kosztuje :mrgreen:

    Pamiętam jak kiedyś się bawiłem konfiguratorem 500'tki to na koniec zobaczyłem kwotę w okolicach bodaj 70.000zł.

    Nie chcę wiedzieć ile taka wersja kosztuje :shock:

    Choć szczerze powiedziawszy to w normalnych pieniądzach też da się bardzo ładną 500'tke skonfigurować. Mój dobry kolega ostatnio taką zamówił dla swojej narzeczonej, czerwona z beżowym wnętrzem i szklanym dachem, silnik taki sam. Nie powiem, zajebiste autko :)

    Najlepsze jest to, że można sobie go tak skonfigurować jak się chce, tylko fakt niestety później to kosztuje i można kupić auto do miasta za cenę sedana :)
    Najbardziej podoba mi się to, że Fiatowi udało się ten fajny pocieszny wygląd z zewnątrz przenieść do środka i jest tak samo słodki w środku jak na zewnątrz. Nie każdemu się to udaje np. BMW i8 które mi się osobiście nie podoba, ale z zewnątrz jest inne "kosmiczne" a w środku to tylko zwykłe nudne BMW.

    Mała próbka audio:
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 15:42 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Volkswagen Golf

    autor: effen73 » 14 kwie 2017, 16:29

    Pięknie wygląda, a nazwa Riva zdaje się nawiązywać do producenta klasycznych motorówek Riva Yacht. O wersji oczywiście też nie słyszałem - jedyna, ale dlaczego to nie jest 500C... :roll:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 14 kwie 2017, 17:15

    effen73 pisze:Pięknie wygląda, a nazwa Riva zdaje się nawiązywać do producenta klasycznych motorówek Riva Yacht.

    Dokładnie, dlatego Fiat go reklamuje jako "Najmniejszy jacht na świecie." :) Zresztą kolor samochodu jak i linie na aucie są to najczęściej wybierane kolory do tych jachtów, a drewno i skóra w środku są dokładnie z tych samych materiałów w aucie co w jachtach Riva.
    effen73 pisze: O wersji oczywiście też nie słyszałem - jedyna, ale dlaczego to nie jest 500C... :roll:

    3 proste powody:
    Po pierwsze, sezon na kabriolety w Polsce to jakieś 3/4 miesiące
    Po drugie, zanim zamówiliśmy autko podskoczyłem do 3-miasta do salonu obejrzeć Abartha 500C i spasowanie tylnej "szyby" z dachem pozostawia wiele do życzenia, przy zamkniętym dachu spokojnie można wsunąć całą dłoń do środka auta, jak się lekko dopchnie szybę do wewnątrz.
    Po trzecie, po prostu kabriolet nam się nie podobał.
    Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 17:15 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Volkswagen Golf

    autor: Courius » 14 kwie 2017, 17:59

    Moim zdaniem Fiat 500, to taki gadżet wśród samochodów. Nadaje się tylko do tego do czego został zaprojektowany, do jazdy po mieście i zadawania szyku swoim wyglądem. Lepiej doposażony egzemplarz w salonie kosztuje absurdalnie dużo pieniędzy, coś jak produkty Apple, więcej za mniej chciałoby się powiedzieć. Samochód bardziej do poprawiania swojego samopoczucia, aniżeli do przemieszczania się z punktu A do punktu B.

    Niemniej jednak ten egzemplarz wygląda kunsztownie. Kawał lakierowanego drewna na desce rozdzielczej wygląda jak milion dolarów, a biała kierownica i skóra na fotelach wyglądają jak żywcem wyjęte z luksusowego jachtu. Detale dopieszczone na maksa, aż żal wyjechać na drogę i go pobrudzić, co? ;-)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 14 kwie 2017, 18:20

    Courius, jak pisałem wcześniej przeznaczeniem tego auto jest tylko i wyłącznie jazda po mieście.

    Courius pisze:Niemniej jednak ten egzemplarz wygląda kunsztownie. Kawał lakierowanego drewna na desce rozdzielczej wygląda jak milion dolarów, a biała kierownica i skóra na fotelach wyglądają jak żywcem wyjęte z luksusowego jachtu. Detale dopieszczone na maksa, aż żal wyjechać na drogę i go pobrudzić, co? ;-)

    O tym też wspominałem wszystkie materiały są dokładnie te same co w jachtach Riva, skórzana tapicerka od Poltrona Frau producenta foteli między innymi dla jachtów, samolotów i helikopterów.
    Poltrona Frau has designed leather interiors for automobiles since 1988, when Lancia asked the company to design and manufacture interiors for their new version 8.32 Thema model. Poltrona Frau has since made interiors from automotive companies ranging from Alfa Romeo, Lancia, Ferrari and Maserati to Mini, Fiat, Infiniti and Chrysler.[8]

    In 2002 the company's leathersmiths created red leather seating and pillions for a special edition of the California model of noted Italian motorcycle manufacturer Moto Guzzi, in celebration of the company's 80th anniversary.[12]

    Za każdym razem jak się pojeździ tym samochodem, przed wstawieniem go do garażu obiowiązkowo trzeba odwiedzić myjkę :)
    Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 18:20 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Volkswagen Golf

    autor: Courius » 14 kwie 2017, 18:23

    Wiem, nie bez przyczyny ta wersja nazywa się Rivia. Wyraziłem swoim poprzednim postem moje uznanie na temat tego samochodu.

    Obrazek

  • adamsky73

    Volkswagen Golf

    autor: adamsky73 » 15 kwie 2017, 12:58

    Fiat 500 to auto do cieszenia się motoryzacją, a przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest tylko mało znaczącym dodatkiem. Do tego to nadaje się reszta nudnej nie włoskiej motoryzacji :-D
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 14 maja 2017, 21:43

    Obrazek
    Obrazek
    Szybko poszło :)
    Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 21:43 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 26 maja 2017, 18:37

    Obrazek
    Coś chyba za szybko lecą te kilometry :)
    Po za tym mam do wywalenia tylną tarczę i klocki od strony pasażera, bo nierówno ściera, i porobiły się na niej góry i doliny. W serwisie powiedzieli, że gwarancja na hamulce, zawieszenie itp. jest tylko przez pół roku, lub 10000km :(
    Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 18:37 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    pluszo
    Posty: 110
    Rejestracja: 10 lut 2012, 22:48
    Reputacja: 0
    Polubił: 241
    Otrzymanych polubień: 112

    Volkswagen Golf

    autor: pluszo » 27 maja 2017, 5:35

    To po prostu taki aczik za zdobycie 12k km. :rotfl: Ile dają gwarancji na DSG?
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Volkswagen Golf

    autor: Mimi » 27 maja 2017, 6:33

    Mogłem niby odstawić auto na serwis i odesłaliby tarcze i klocki do producenta, ale na wszystko potrzebny jest czas, z racji tego, dzisiaj jade do pracy i nie bedzie mnie w Polsce przez miesiąc tego czasu nie mam i nie miałby sie tym kto zająć i wykłócać z nimi w razie co wiec mówi sie trudno, pozostało tylko dojechać ja do końca, całe szczęście, ze to stało sie na tylnej osce, a nie z przodu.
    Na DSG z tego co kojarzę to tyle co ogólnie na samochod, czyli 3 lata + to co dokupisz. W moim przypadku 4 lata, lub 80000km.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Volkswagen Golf

    autor: adamsky73 » 27 maja 2017, 9:17

    Po przyzwyczajeniu się przez lata do standardów gwarancji Toyoty i zestawieniu z tym co piszesz, wydaje mi się mocno śmieszna ta gwarancja VW. Nigdy w żadnym nowym aucie Toyoty nie miałem problemów z hamulcami przed 45K a z zawieszeniem (objętym gwarancją do 100K jak całe auto) nic nigdy nie robiono do momentu sprzedaży (czyli z reguły około 90K).
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Volkswagen Golf

    autor: BeliarPL » 27 maja 2017, 10:42

    Ale coś tu ewidentnie jest nie tak, ja mam 137.000km i tarcze fabryczne. Co prawda stan ich jest ostateczny, tzn do końca klocków i kontrolować co kilka tysięcy kilometrów no ale jednak..
Odpowiedz Posty: 153

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Przejdź do