Odpowiedz Posty: 46
BMW e46 318i
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    BMW e46 318i

    autor: Siemkins » 15 wrz 2016, 19:55

    Gregu nie wiem czy czytałeś mój temat, ale zrezygnowałem z LPG, tym samym 23 września nie będzie mnie we Wro i nici z sesji. Obiecuję, że jak wybiorę się, a z pewnością nastąpi to jeszcze w tym roku, odezwę się i co się odwlecze, to wiadomo co ;)

    Tak swoją drogą, to spodziewałem się u Ciebie kosztów minimum o 5 tyś niższych. 20k w pół roku za 13 letnie auto? My to jesteśmy poyeb... ;)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    BMW e46 318i

    autor: Mimi » 15 wrz 2016, 20:58

    Siemkins pisze:Tak swoją drogą, to spodziewałem się u Ciebie kosztów minimum o 5 tyś niższych. 20k w pół roku za 13 letnie auto? My to jesteśmy poyeb... ;)

    Heh to też się pochwalę, bo u mnie pieniądze włożone w auto przekroczyły kwotę 26k PLN :D oczywiście nie wliczając w to zakupu samochodu :panzielony:

    Co do samego samochodu to bardzo ładny egzemplarz, po zdjęciach wygląda na bardzo zadbany. Moduj, ciesz się z auta, używaj kierunków i bezawaryjnej jazdy :)
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 20:58 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 15 wrz 2016, 21:25

    BeliarPL pisze:Fajnie, że z 'nowym' przodem. Wbrew pozorom te lampy mega odświeżyły opatrzoną już sylwetkę i sprawiają, że lepiej się patrzy na e46.

    Prince-Matt pisze:Dodatki/smaczki z BMW na mega plus

    Mnie akurat tego typu upiększacze nie przekonują, preferuję czysty look, zamiast w takie znaczki na każdym kroku (ofc poza deklami) wolałbym zainwestować np. w jakiś kozacki oryginalny breloczek do kluczy z akcesoriów BMW. Ale każdy woli co innego ;)

    Pewnie i taki gadżet u mnie się kiedyś pojawi, fakt jest taki że te dodatki na pasy są nie najlepszej jakości, ale jak już kupiłem to zostaną, nie wywalę teraz heh

    Prince-Matt pisze:Zaciski na fotach mają brzydki kolor(pomarancz), może w realu jest jest lepiej.

    Patrząc na fotki z kołami ciężko w ogóle dopatrzeć się pomarańczu, ale jeśli wpada w pomarańcz to według mnie bardziej pasuje, gdyż współgra sobie z kierunkami. Tym bardziej, że na pewno nie jest to żaden chamski pomarańcz :P

    Kolorek jest w sam raz nie za jasny i nie za ciemny, ale farba zdecydowanie za droga i proces nanoszenia czasochłonny.

    Gregu pisze:Wymienione uszczelniacze na nowe, bunia brała 1l oleju na 800km :mur:

    Przy jakim przebiegu takie jajca? :roll: Pewnie tutaj większość kosztów poszła...


    Kupione nieco ponad 160tyś, ale w moim modelu to częsty przypadek, że uszczelniacze już są nie z gumy a z betonu. Teraz od wymiany zrobiłem 2300km i na bagnecie full , z czego bardzo się cieszę, sama wymiana dość kosztowna 1700prawie poszło na to.




    Siemkins pisze:Gregu nie wiem czy czytałeś mój temat, ale zrezygnowałem z LPG, tym samym 23 września nie będzie mnie we Wro i nici z sesji. Obiecuję, że jak wybiorę się, a z pewnością nastąpi to jeszcze w tym roku, odezwę się i co się odwlecze, to wiadomo co ;)

    Tak swoją drogą, to spodziewałem się u Ciebie kosztów minimum o 5 tyś niższych. 20k w pół roku za 13 letnie auto? My to jesteśmy poyeb... ;)


    Kurde no to LIPA, ale oczywiście trzeba będzie dograć jakiś termin i się gdzieś zmówić :)
    Sporo rzeczy już porobiłem, nie wszystkie potrzebne na już, ale chciałem w miarę możliwości doprowadzić autko przed zimą do ładu. Dobrze że mam w pracy nadgodziny bo już w tym tygodniu i na początku przyszłego czekają mnie kolejne wydatki, ale bardziej związane z modzeniem, niz z naprawianiem czegoś :)


    Mimi pisze:
    Siemkins pisze:Tak swoją drogą, to spodziewałem się u Ciebie kosztów minimum o 5 tyś niższych. 20k w pół roku za 13 letnie auto? My to jesteśmy poyeb... ;)

    Heh to też się pochwalę, bo u mnie pieniądze włożone w auto przekroczyły kwotę 26k PLN :D oczywiście nie wliczając w to zakupu samochodu :panzielony:

    Co do samego samochodu to bardzo ładny egzemplarz, po zdjęciach wygląda na bardzo zadbany. Moduj, ciesz się z auta, używaj kierunków i bezawaryjnej jazdy :)


    Dzięki taki, mam zamiar, tylko moja Bunia jak ja chce coś pomodzić to ona mi mówi, aaa jeszcze nie tym razem to napraw heheh. Ale powoli do przodu, ten rok to jeszcze jedna mała modyfikacja wpadnie i lakiernik zostanie. Muszę zrobić nadkole i kilka ognisk rdzy na przodzie póki malutkie są.
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 21:25 przez Gregu, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW e46 318i

    autor: hajek » 15 wrz 2016, 22:11

    Siemkins, 20k za e46 polfita doprowadzonego do dobrego stanu to wcale nie jest tak dużo, tyle spokojnie może dość szybko wyjść za E36 jak chcesz mieć dobry stan, wiem z doświadczenia :mrgreen: .

    Gregu, blacharkę rób jak najszybciej, zostawisz na kolejne kilka miesięcy i okażę się ,że pod małym purchlem jest dziura ;-) .
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 22:11 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    BMW e46 318i

    autor: adamsky73 » 15 wrz 2016, 22:55

    Jak jest purchel to z reguły oznacza że pod spodem jest dziura. Blachy najczęściej zaczynają rdzewieć od tyłu więc jak zobaczysz purchel to i tak już pozamiatane
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 24 wrz 2016, 19:52

    Zobaczymy, byłem dzis u lakiernika to za dwa przednie błotniki krzyknął mi 1100, za tył kolejne 900 i to bez faktury z fakturą +22%. Perspektywa całkiem przyjemna. Zrobię chyba tył tylko przed zimą, bo przód nie wygląda najgorzej, jak mam to i tak wymienić na nowe to spokojnie ze 2 lata na tych pośmigam.
    Poniosła mnie ułańska fantazja chyba zamówiłem sobie jeszcze sprężyny Eibach pro kit, przód -30mm, tył -25mm i do tego dystanse H&R przód 15mm x2, tył 20mm x2. Wszystko założone i wygląda tak

    przed
    Obrazek

    po założeniu
    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Jest całkiem komfortowo i chyba nieco lepiej niż było, może nie zeszła tak jak by niektórzy chcieli, ale nie chciałem progów zwalniających czy innych niedogodności na drodze pokonywać z prędkością 2km/h heh. Opinie mile widziane, Szerokości :)
    Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 19:52 przez Gregu, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    BMW e46 318i

    autor: Donislaw » 25 wrz 2016, 8:03

    Wyszło super :)
  • Awatar użytkownika
    TransAm
    Posty: 725
    Rejestracja: 02 lut 2012, 12:51
    Reputacja: 1
    Imię: Michał
    Samochód: Mercedes E55 AMG
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 710

    BMW e46 318i

    autor: TransAm » 25 wrz 2016, 9:54

    Jak posadzona to się wydaje, że opony za wysokie, jaki to rozmiar/profil? Dystanse jak dla mnie za duże (im mniejsze tym "gleba" jest "większa" wizualnie), sprawdź sobie w 4 osoby czy nic nie przytrze na dziurach.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    QubaKpl
    Posty: 167
    Rejestracja: 19 sie 2015, 10:01
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Toyota Celica 7 gen TS TRD
    Polubił: 92
    Otrzymanych polubień: 139
    Kontakt:

    BMW e46 318i

    autor: QubaKpl » 25 wrz 2016, 10:26

    Bardzo ładna bejca, fajnie że o nią dbasz to i ci długo posłuży ;-) mi też chodzi po głowie już coś większego 4 drzwiowego.
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 26 wrz 2016, 20:57

    TransAm pisze:Jak posadzona to się wydaje, że opony za wysokie, jaki to rozmiar/profil? Dystanse jak dla mnie za duże (im mniejsze tym "gleba" jest "większa" wizualnie), sprawdź sobie w 4 osoby czy nic nie przytrze na dziurach.


    No Panie oponki to 225/45/17, to raczej wąskie kapcie nie są, może wina fotki, ze nie widać dobrze całej opony i tak się wydaje. Ale po nowym roku planuje kupić fele na lato więc wpadną 18 nastki, myślę, ze będzie wtedy sporo ładniej.

    QubaKpl pisze:Bardzo ładna bejca, fajnie że o nią dbasz to i ci długo posłuży ;-) mi też chodzi po głowie już coś większego 4 drzwiowego.


    Nie chciałem mniejszego, bo jak trzeba było pojechać gdzieś w więcej niż dwie osoby to czekanie, aż ktoś wsiądzie na tył, lub wysiądzie jest wkurzające. Polecam i wygoda i miejsca więcej :)

    fota ze zlotu we Wrocku, było koło 40 aut więc na parkingu już fajnie było to widać. Dodatkowo kolega zakodował mi kilka nowych funkcji. świecące kierunki przy włączonych światłach mijania, postojowych. Długie po odpaleniu włączają się jako światła do jazdy dziennej i kilka innych bajerów tego typu.

    Obrazek

    Szerokości zatem :)

    światełka do jazdy dziennej, po przekręceniu kluczyka
    Obrazek

    mijania wraz z kierunkami :)
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 20:57 przez Gregu, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 25 paź 2016, 21:46

    U mnie nic się nie dzieje, po za nabijaniem kolejnych km. Wymieniłem jedynie wnętrze, czyli fotele + kanapa. Nie było łatwo dorwać to w komplecie, więc kupiłem fotele osobno, kanapę osobno, ważne że kolorystycznie wszystko jest ok. Wszystko ładnie, pięknie już zamontowane, wygląda to tak

    małe porównanie foteli
    Obrazek

    po zmianie
    Obrazek

    Obrazek

    Muszę jeszcze wymienić zagłówki, a żeby to zrobić trzeba zdemontować połowe wszystkiego z tyłu heheh, ale się wezmę. No i muszę wymienić w kanapie zewnętrzne boczki, bo te co przyszły miałe pourywane zaczepy, dokupię więc takie i zamontuję chyba, ze uda mi się to zdemontować bez urwania.
    Obrazek

    wpadła tez kamerka Xblitz night, po ostatnich ekscesach na drodze, nie z mojej winy tak sie wkurzyłem, że postanowiłem to urządzenie zakupić.

    Dwa filmiki, jak będzie czas dodam jeszcze w nocy z trybem typowo nocnym i w dzień.
    phpBB [media]


    phpBB [media]


    Z mechaniki dziś zakupiłem świece NGK Platynowe i płyn do chłodnicy . Także powoli do przodu. Aha wpadło też ori radyjko na cd.

    Szerokości i zadowolenia z Waszych Furmanek zatem :)
    Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 21:46 przez Gregu, łącznie zmieniany 3 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    BMW e46 318i

    autor: Donislaw » 25 paź 2016, 21:49

    Mega pozytywna zmiana , choć ja bym dał fotele w skórze :)
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 15 gru 2016, 21:58

    Czas na jakis update, bo dawno nic nie dodawałem a trochę się działo :)
    Po kolei, miał być lakiernik i w sumie zrobiony zderzak przód, nadkole przód, nadkole tył wgniot + rysa i wgniot tył pod lampą.

    jest
    Obrazek
    było
    Obrazek

    jest
    Obrazek
    było
    Obrazek

    jest
    Obrazek
    było
    Obrazek

    W końcu strona Pasażera wygląda normalnie heh :) :)
    Potem kupiłem do wymiany świece, bo od nowości ich nie ruszałem, jednak moje autko dzień przed wymianą wywinęło mi numer i strzeliło focha. Poszła cewka, więc trzeba było za jednym zamachem kupić też cewkę. Po wykręceniu okazało się, że jedna wyła już wymieniana, a reszta oryginalne, więc kupiłem 4szt, aby mieć pewność, że kolejna nie padnie gdzies dalej od domu.

    Obrazek

    Niespełna dwa tygodnie temu kupiłem nowe żarówki philipsa ksenon efekt czy coś takiego. Świecą bardzo fajnie, sporo dalej niż te co miałem i dają ładniejsze bielsze światło.

    Obrazek

    Kto ma zwykłe, polecam kupić jakieś philipsy, osramy itp. Szkoda mi było nieco kasy bo myślałem, ze to ściema, ale wyraźnie polepszyła się widoczność a nie zdarzyło mi się aby mi ktoś mrygał, ze na długich jadę.

    Ledwo wymieniłem koła na zimowe i po kilku dniach taka niespodzianka mnie spotkała, nie wiem która dziura była tego przyczyną, ale trzeba było kupić kolejny komplet, bo z tym strach było jeździć.

    Obrazek

    Także przygód kilka i myślałem, ze w końcu sobie odpocznę, ale nie jeszcze nie heheh. Podjechałem pod dyskont wszystko ok wsiadam z zakupami odpalam a auto jak jumbo jet. Szybko zgasilem odpalam ponownie chodzi tak głośno, ze masakra po dodaniu gazu jeszcze głośniej lece do tyłu patrze na ten mój wydech, trzyma sie ok. Podjechałem pod do postawiłem, z rana odpalam dalej to samo patrzę pod spód a tam rura przed wydechem końcowym się urwała. Także autko do mechanika na spawanie i po kłopocie, dobrze, że wszystko co mnie zaskakuje dzieje sie w okolicach 2km od domu :-D


    Ten weekend przywitałem wiec konkretnym myciem autka i nałożeniem wosku

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    a tutaj na jednym ze zlotów

    Obrazek

    Obrazek

    Sorka za jakość cykane złomkiem. Tyle wrażeń przez ostatnie hmm półtorej miesiąca.
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2016, 21:58 przez Gregu, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW e46 318i

    autor: Gregu » 26 gru 2016, 21:12

    Mały update, fele zimowe. Tym samym zamykam rozdział felg. Jak sie uda na lato 2017 wpadną 18, jak nie zostaną te zimówki. Zobaczymy jak to będzie wyglądało finansowo.
    plany na 2017
    przyciemnić deko szyby
    audio
    felgi lato
    zderzak tył mpakiet + wydech zakończony dwururką
    kilka pewnie drobniejszych rzeczy się znajdzie.

    było
    Obrazek

    jest
    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Także Wszystkim życzę jak najmniej problemów z samochodami i Szczęśliwego Nowego Roku :przyjaciel: :przyjaciel: :przyjaciel:
    Ostatnio zmieniony 26 gru 2016, 21:12 przez Gregu, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    BMW e46 318i

    autor: BeliarPL » 26 gru 2016, 21:35

    Nie podobają mi się takie wystające felgi jak i wzór. Oryginał wygladał rewelacyjnie ;) No i Trans ma rację, jak koła bardziej wystają to opony wyglądają na wyższe i trochę to przypomina monster tracka z the crew. Nie uważasz, że warto zimówki przełożyć na oryginalną felgę? Nie wystają bardzo przesadnie a wyglądają ładniej, bardziej pasują do nadwozia ;)

    Co do wybrzuszenia na oponie, niby opona uszkodzona ale tak naprawdę opona ma jeszcze inne wzmocnienia i ja bym się tym nie przejmował aż tak. W megance jeździłem dwa lata z tym a kolega w m5 także miał pęknięty drut w profilu opony (tyle, że jednak mniejszy balonik powstał) i wielokrotnie przekraczał z tym 250km/h i nic się nie działo ;)
Odpowiedz Posty: 46

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do