Odpowiedz Posty: 193
Blue Baby
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Blue Baby

    autor: BeliarPL » 10 sty 2018, 23:51

    QubaKpl pisze:Co do włączenia klimy i odczucia mniejszej mocy to miałem tak w celice i to samo jest w accordzie ojca 2.0

    Moja teoria na ten 'problem' jest taka, że jak jest ok. 250-300 niutków to człowiek przestaje zauważać osłabienie silnika po włączeniu AC no bo mocy jest dość, żeby jechać żwawo :P W tośce i w goferze nie czuję różnicy z czy bez AC ;)

    MegaDzik pisze:Podpisuję się czterema racicami pod tym co pisze Beliar o używaniu Klimatronica (masz elektroniczny czy manualny?).

    Dobrze mówisz Dziku :)
    W megance miałem elektroniczny, musiałem dodatkowo klikać przycisk AC aby wymuszać działanie klimy. W goferze jest pół automat, klima jest non stop wymuszana. Można zdezaktywować przyciskiem. Nie zrobiłem tego nawet na torze :P :lol:
    Natomiast w Tośce też jest elektroniczny, ale automat wymusza non stop włączoną klimę ;) Mi to pasuje idealnie :P
    Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 23:51 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    Blue Baby

    autor: MegaDzik » 12 sty 2018, 20:32

    Dz Beliar
    Jeśli ktoś jednak nie chce (lub nie może/ma używać klimy) to polecam obejrzeć od 8minuty (do około 11ej) i wyjdzie, że nie tylko ja tak kombinuję (zawłaszcza co do osuszacza):
    https://vod.pl/playerpl/programy-online ... #autostart
    Pozdro
    MD
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 22 lut 2018, 20:12

    No i stało się. Dziś Honda kończy 18 lat !!
    Miniony rok zleciał zdecydowanie za szybko, rzekłbym niepostrzeżenie. Nasza współpraca układa się po mojej myśli. Jest wystarczająco jeśli chodzi o komfort podróżowania, o satysfakcję z posiadania. Chęci utrzymania tej sztuki w jaki najlepszej kondycji nadal na wysokim poziomie.

    Z okazji urodzin małe podarki się należą:
    - tankowanie do pełna - niech sobie powoli popija, a i na obecne mrozy pełny bak to dobre rozwiązanie
    - po ostatnich przygodach w gotowości na wymianę czeka już kopułka i palec rozdzielacza
    - w drodze do nas są także teleskopy klapy bagażnika, bo z obecnych jeden jakiś czas temu wylał, co przy aktualnej aurze daje się wyjątkowo we znaki

    Na zbliżający się się sezon plany pozostają bez zmian:
    - budowa garażu
    - full pakiet detailingowy karoserii
    - malowanie i regeneracja hamulców przednich
    - zerwanie obecnej konserwacji i przeprowadzenie nowej zgodnie ze sztuką we własnym zakresie
    - jeśli starczy czasu i kasy to -30 mm na Eibachach

    Na koniec pamiątkowa fotka z dzisiejszego mroźnego poranka:
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 20:12 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: FrogsterPL » 22 lut 2018, 20:27

    Jeśli chodzi o garaż, to zadbaj o to, żeby miał sensownie rozwiązane odpływy i jakieś przewietrzanie. Garaż w którym utrzymuje się wilgoć potrafi tylko "dobić" samochód. Osobiście garażu nie będę stawiać właśnie dlatego, że mam złe doświadczenia (no, poza tym kwestia miejsca) - zamierzam w zamian postawić wiatę.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 22 lut 2018, 20:33

    Skosy + wrodzona niehermetyczność. Nie zapominajmy, że w miejscu gdzie będzie stał garaż ja jestem tylko gościem i będę go użytkował 1, max 2 razy w miesiącu po niespełna 2 doby.
    U mnie wiata odpada ze względu na sąsiedztwo proszkowni, od której własnie garażem zamierzam się odciąć.
    Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 20:35 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 06 mar 2018, 12:22

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Zima zawsze wyjawi problemy w używanych autach :)

    Okazało się, że to nie do końca zima. Trochę czasu na to zeszło, bo patrząc na to, kiedy Beliar to pisał, minął ponad rok. W tym okresie podobnych przygód (z gaśnięciem auta), miałem kilka, około 7.
    Wymiana kopułki i palca rozdzielacza miała pomóc, ale nie pomogła. Kolejnym punktem programu była OEM kostka stacyjki, na które to kostki w 6 genach była akcja serwisowa. Włożenie nowej, oryginalnej, pozbawionej wady fabrycznej kostki pomogło tyle, co wymiana palca i kopułki. Poza tą różnicą, że zrobiło się jeszcze lżej...w portfelu. Na szczęście, zanim zaczęliśmy wymieniać kolejno cewkę, moduł w aparacie, cały aparat, czujnik położenia wału i inne smakołyki doszliśmy do rozwiązania problemu trapiącego Hondę, a były to zimne luty na przekaźniku pompy paliwa. Szacun dla kumpla Macieja, który w zeszłym tyg, w te największe mrozy, walczył z usterką.

    W sumie kilka stówek uciekło, ale to chyba nadal taniej, niż laweta ze środka trasy między ZG a DGR, gdyby to tam nam auto odmówiło współpracy, nie mówiąc już o nerwach, mrozie, dziecku na pokładzie etc.
    Ostatnio zmieniony 06 mar 2018, 12:22 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 06 maja 2018, 9:34

    I kolejne 2 mc za nami. 2 dni temu zaliczony wzorowo przegląd, ale trwał tak krótko, że nawet nie zdążyłem zdjęcia zrobić.. Na pomiar spalin muszę przyjechać jeszcze raz (jeśli chcę zrobić), bo teraz mieli zapchany filtr w maszynie. Szczerze? Chyba więcej czasu spędziłem chwilę wcześniej na stacji paliw niż na przeglądzie, także jestem trochę rozczarowany.

    Na dniach będziemy w końcu zakładać tarcze kotwiczne na przód i odnowimy zaciski przód. Kilometrów przybywa, to i za olejem trzeba będzie się zacząć rozglądać.
    Przy okazji kilku dni wolnych poczynione pierwsze poważne prace pod garaż, który w tym roku musi stanąć, mimo że udało mi się dowiedzieć, że moja ukochana proszkowania jeszcze w 2018 będzie zakładać specjalny filtr, który ma zasysać ten cały syf do środka. To chyba największy i najbardziej niespodziewany news :)

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 9:34 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 21 maja 2018, 19:24

    Niestety, ale zapomniałem się i nie utrafiłem samych dwójek na blacie, za to udało się pstryknąć foto z odwróconą dwójeczką. Następna okazja za jakieś 111k km, czyli prawie za chwilę :D

    222225 km
    Obrazek


    Z okazji Międzynarodowego Dnia Mycia Samochodu Honda dostała trochę pieszczot. Na razie dwukrotne mycie + QD musiało wystarczyć + felgi + opony + szyby + wnętrze + ozonowanie auta i klimy. Na pełny proces zabrakło wolnego, bowiem niedziela była zajęta przez komunię. Na szczęście niebawem długi w-end, to przy dobrych wiatrach (i to dosłownie) uda się zrobić znacznie więcej. Nowi pomocnicy od ADBL w postaci Tar& glue removera, Vampire Liquida oraz Clay Towela przybyli za pokład i tylko czekają, by sprawdzić, co potrafią. Do tego Deep Clean Polish, Glaze i Nano Sealant od CarChemu i znów auto powinno cieszyć oko jeszcze bardziej.

    Korzystając z okazji i jako że już nadszedł czas, wymieniłem filtr powietrza i filtr kabinowy. Poszło znacznie sprawniej niż rok temu, gdy robiłem to po raz pierwszy tym samochodzie, nawet wyciąganie schowka poszło gładko. Nie dałem się też zaskoczyć tak, jak przed rokiem i zanim włączyłem nawiew, to odkurzyłem ile mogłem, a potem przyłożyłem reklamówkę do miejsca po filtrze i dopiero włączyłem nawiewy.

    nowy/stary filtr powietrza
    Obrazek



    nowy/stary filtr kabinowy (oba węglowe)
    Obrazek



    Oliwy ubywają nieznaczne ilości. Chyba bardziej we znaki dają się krótkie miejskie trasy niż prędkości okołoautostradowe na trasie. Niedawno miałem okazję przegonić trochę auto po nowej S3 i mimo prędkości +150 km/h i pobór był niezauważalny. Za to zauważalne i odczuwalny jest brak 6 biegu w takich podróżach. No cóż, taki urok tego modelu.

    W czerwcu miną 2 latka i z tej okazji pojawi się jakiś większy podsumowujący wpis.

    More info soon ;)
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 19:24 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 25 cze 2018, 19:05

    Dwa dni temu świętowaliśmy 1 roczek naszego Szkraba, a dziś mijają dokładnie 2 lata od adopcji Hondy. Podobnie jak rok temu przygotowałem trochę faktów i cyferek (pamiętacie, że Excel nie kłamie? ;))

    Ogólnie
    Drugi rok był zdecydowanie tańszy niż pierwszy. Powodów jest kilka, w tym ten najbardziej oczywisty, czyli brak ceny zakupu pojazdu oraz brak pakietu startowego. Przy 2 kompletach felg spadły koszty wulkanizacji, zmiana mechanika również zdecydowanie na plus, zarówno personalnie jak i finansowo. Nowych opon także nie musiałem już kupować.

    Koszty i eksploatacja
    Największe wydatki w 2 roku to:
      Fotelik Recaro 944,1 pln
      OC+NNW_ Ochrona zniżek 680 pln
      Katalizator 375 pln
      Tarcze kotwiczne przód 350 pln
      Pierwszy w życiu mandat 200 pln

    Fotelik podobno wystarczy do końca okresu, kiedy Junior będzie zmuszony podróżować przy tego typu rozwiązaniach. Jeśli spojrzeć szerzej i rozbić jego cenę na 10 a nawet więcej lat, koszt wygląda zupełnie inaczej.
    Katalizator dla świętego spokoju, który im starszy jestem, tym bardziej sobie cenię. Tarcze to raczej fanaberia, bo jak teraz patrzę, to dało się kupić całe zwrotnice razem z tarczami i byłoby połowę taniej, no ale...OC wiadomo, konieczność, mandat - wynik roztargnienia i głupoty. Było-minęło. Jeszcze 3 miesiące i kartoteka się wyzeruje.

    Z kolei z rozbiciem na poszczególne kategorie wydatki prezentują się następująco:

      Paliwo 4200,91
      Kosmetyki 282,83
      Myjka 47,00
      Części 2099,55
      Kurier 172,21
      Usługi 465
      Opłaty 985
      Wulkanizacja 20
      Pozostałe 1170,98
      Zakup pojazdu 0
      SUMA 9443,48

    Po dacie można odszukać mój post sprzed roku i sobie porównać różnice między kategoriami. To, co drożej (np. paliwo, kurier, pozostałe), to nieznacznie. To, co taniej (części, usługi, kosmetyki), to zdecydowanie.

    Przebiegi i wyliczenia
    W drugim roku pokonałem 10953 km, czyli dokładnie 200 km więcej niż przez pierwszy rok użytkowania. Jeśli chodzi o rozkład % trasa-miasto, to tym razem już zaskoczenia nie było. Tendencja została utrzymana i niespełna 60% to km zrobione na trasie, pozostałe (aż) nieco ponad 40% to miasto. Oleju nie wlałem więcej niż litr, więc jestem zdecydowanie zadowolony.
    Średnie spalanie w drugim roku utrzymało się poniżej 8.5 i wyniosło dokładnie 8.48 l/100 km.Średnia cena pokonania 100 km wzrosła do poziomu 37.9 pln, ale za to zdecydowanie spadł sumaryczny koszt przejechania 1 km i wyniósł 86 groszy (a było 2.11). Średnio za Pb 95 płaciłem 4,47 pln, czyli 13 groszy per litr drożej, niż w roku ubiegłym.

    Plany
    Plany na ten rok się zasadniczo nie zmieniły. Nr 1 to był i jest garaż, który do września musi być ukończony na tyle, by wygodnie i bezpiecznie w nim parkować. Dopiero później przyjdzie pora na pełny detaling karoserii. W najbliższym czasie odkładany serwis olejowy, montowanie tarcz kotwicznych, odnowienie zacisków z przodu (mechanicznie i wizualnie). Konserwacja podwozia. Sprężyny i inne bajery musiały ustąpić pierwszeństwa fotelikowi i raczej zostają przełożone na przyszły sezon. W "międzyczasie" rozglądam się za bajerami typu kiera w idealnym stanie, podłokietnik w jasnym welurze czy komplet halogenów do przedlifta.

    Foto
    Na sesyjkę przyjdzie jeszcze czas. Na razie trzeba poświęcić się innym tematom, a zajawka musi chwilę poczekać. Byle do września.

    Ja już mam swoje Recaro Tatusiu, teraz kolej na Ciebie
    Obrazek

    Wkrótce będzie bliżej ;)
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 19:05 przez Siemkins, łącznie zmieniany 3 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 15 lip 2018, 22:03

    Dziwny w-end za mną. Piątek 13-go miał coś w sobie. Gdy odwiozłem rodzinkę odkleiła się kamerka. Wracając do siebie już na te 3 km nie chciało mi się jej przyklejać. I tylko z tego powodu nie mam utrwalonego momentu, gdy przez szczyla w civicu bym skasował swoje auto, jego i pewnie bez ofiar by się nie obyło, bo auto było pełne gówniarzy. I ta bezrefleksyjna mina typa-kierowcy civica gdy go strąbiłem jak burą sukę, a przy okazji praktycznie się musiałem zatrzymać...bo dziaciak sobie pierwszeństwo uzurpuje na podporządkowanej...jprl
    Naprawdę niewiele brakowało, żeby sobota, a i być może reszta życia wyglądała zupełnie inaczej.

    A tymczasem sobota miała przynieść nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Okazało się bowiem, że przez ostatnie ponad 2 lata żyłem w kłamstwie, które sam sobie zafundowałem. Oczywiście chodzi o garaż i jego wymiary, a przede wszystkim długość. Jakież było moje zdziwienie, gdy raz jeszcze zmierzyłem auto, raz jeszcze garaż i wyszło, że...powinienem się zmieścić. Musiałem to sprawdzić. Parę klinów, czyt. piwerek później, już znałem odpowiedź.

    parę cm do ściany
    Obrazek

    jeszcze mniejsze parę do bramy
    Obrazek


    Także bezstresowo mogłem zamknąć bramę, a w niedzielę równie na chilloucie mogłem zrobić mini detailing - na full pakiet z glinowaniem, deironizerem, tar&glue removerem i innymi smakołykami nie starczyło już ani czasu ani sił.Ale do jesieni i z tym się uporam.
    Inne łakocie już czekają w gotowości na wolny termin u kumpla i w sierpniu w końcu powinno udać się dopiąć temat, wstawić auto na tydzień, zrobić konserwę, wymienić olej (będzie test Neste 5W50) z filtrem, ogarnąć zaciski przód, założyć osłony tarcz, EGR, pasek klimy poprawić, bo piszczy na samym początku jazdy na klimie i inne takie pierdoły.

    oliwka + zestaw ML
    Obrazek

    spinki + mocowanie patyka maski
    Obrazek


    Poruszanie się po garażu nie należy do super komfortowych, ale na ten rok chyba będzie musiało wystarczyć. Najważniejsze, że profi ogarnięty jest dach i przez najbliższe 20 lat nic tam nie ma prawa się odezwać. Przede mną jeszcze trochę wybebeszania fantów, żeby nic tam nie zostało. Do zamurowania boczne drzwi, połatanie dziur, wyrównanie ścian i ich odmalowanie, wymiana bramy i coś by tam się jeszcze znalazło...
    Rozejrzeć się też muszę za jakimś fajnym, a przede wszystkim skutecznym, oświetleniem do garażu - czyli jakieś ledowe halogeny na stojaczkach czy coś w ten deseń. Może coś na ścianę, może coś pod sufit na środek...na pewno trzeba porządnie doświetlić, żeby było widać, co się robi.
    Ale przez chwilę muszę się nacieszyć tym widokiem:

    Obrazek

    Obrazek


    A gdybym kiedyś zwątpił, czy dociągnę to do końca, to niech ten obrazek, który przedstawia jedynie fragment tego, z czym przyszło mi się mierzyć, doda mi lub Wam sił. Wszystko się da, kwestia czasu, uporu, czasem trochę kasy.

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 15 lip 2018, 22:03 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Blue Baby

    autor: Gruszmen » 15 lip 2018, 22:22

    Dobrze że się skończyło na strąbieniu a nie na skasowaniu samochodu. U mnie również zdarzyły się sytuacje, że przyssawka od uchwytu kamery puszczała podczas jazdy ale za każdym razem bezzwłocznie montowałem z powrotem przy najbardziej dogodnej sytuacji (sygnalizacja, zatoczka itp.) gdzie była możliwość zatrzymania nieważne czy do celu miałem 2-10 km, bo nigdy nie wiadomo co się może stać.

    Co do garażu to pozazdrościć :-) Mój zastawiony jest starymi meblami i rowerami. Zresztą omka i tak nie dałaby rady się zmieścić.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Blue Baby

    autor: RaFaL » 15 lip 2018, 23:59

    Co do oświetlenia garażu, to tak jak piszesz, jeżeli masz zamiar robić coś przy aucie, przy lakierze czy nawet sprzątanie wnętrza to oświetlenie tylko z góry będzie słabe bo będzie ciemno. Lepszą robotę zrobią tak jak pisałeś jakieś halogeny na stojakach albo świetlówki przymocowane na ścianie na wysokości auta. ;-) Do ogarniania wnętrza światło pod sufit obowiązkowo :P
    Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, 0:01 przez RaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    QubaKpl
    Posty: 167
    Rejestracja: 19 sie 2015, 10:01
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Toyota Celica 7 gen TS TRD
    Polubił: 92
    Otrzymanych polubień: 139
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: QubaKpl » 16 lip 2018, 7:40

    Tak z ciekawości spytam czemu 5w50 ? aż tyle oleju ci pije ? Z tego co wiem to polecają bardzo neste ale raczej 5w30 lub 5w40. w50 to raczej ostateczność jak już chleje po 1,5l :-D
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Blue Baby

    autor: Siemkins » 16 lip 2018, 9:16

    Taki zaproponował i polecił mi Piotr ze zmienolej.pl, zrobił fajną cenę, to wziąłem.
    Co do poboru to dolałem ok 1 litra od ostatniej wymiany, czyli jakieś 11,5k km temu, więc raczej jest lepiej niż gorzej.
    Pojeździmy, zobaczymy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Blue Baby

    autor: Hudy » 16 lip 2018, 12:07

    1. Dlaczego na W50 miałby być mniejszy pobór oleju?
    2. Przy normalnej jeździe taki olej jest ciągle niedogrzany. Na torze ciężko go zagotować.
Odpowiedz Posty: 193

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do