Odpowiedz Posty: 83
Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: szoko » 07 lip 2016, 21:21

    Siemkins pisze:Jedno czego nie mogę przeboleć i co mnie kłuje w oczy za każdym razem jak mijam Alfę na drodze, to ta niesymetrycznie umieszczona rejka. Ja rozumiem, że tam nie ma miejsca, bo to przytwierdzić poniżej grilla, no ale jakoś nie mogę...
    A jak wygląda to z perspektywy posiadacza Alfy? ;-)


    Dziękuje, co do rejestracji to osobiście widziałbym na Alfach na boku małe rejestracje jak np we Włoszech mają, wtedy byłoby sympatycznie ;-)
    Ostatnio zmieniony 07 lip 2016, 21:21 przez szoko, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Courius » 07 lip 2016, 22:03

    Na początku chciałbym pogratulować tatusiowi małej pociechy. Niech rośnie zdrowo.
    szoko pisze:Świeża porcja zdjęć z zamontowanymi gratami ze specjalną dedykacją dla Alana

    Teraz to mi zrobiłeś dobrze z tymi zdjęciami. Samochód gniecie jaja i to konkretnie. Felgi dalej mi nie pasuja, bo jak dobrze wiesz, jestem zwolennikiem seryjnych gratów w takim wozie. Ale to nic złego i tak mdleje na jej widok :lol: :rotfl: Dzięki!
    Ostatnio zmieniony 07 lip 2016, 22:03 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Hudy » 08 lip 2016, 9:11

    szoko pisze:Dzięki Hudy, najbardziej zaskoczony jestem 3letnią, która we wszystkim pomaga :-)
    Fotelik też mam bez isofixa, bo nie mam isofixa hehe ;-) Co do auta to będzie tak jak mówisz bieżący serwis oczywiście bez oszczędzania, bo wozi moje 3 kobiety :-)


    Bo kobity chyba mają to w genach już, moja ledwo 2 skończyła i też gania za żoną ze ścierką i poprawia :D
    Z drugiej strony cieszy mnie to, że bawi się intensywnie moimi resorakami z dzieciństwa. No ale to już oddzielny temat na inny dział :roll:
    Miałem na myśli te całe bazy http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/foteliki ... /bazy.aspx :)
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 9:11 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: BeliarPL » 08 lip 2016, 17:44

    Siemkins pisze:Jedno czego nie mogę przeboleć i co mnie kłuje w oczy za każdym razem jak mijam Alfę na drodze, to ta niesymetrycznie umieszczona rejka. Ja rozumiem, że tam nie ma miejsca, bo to przytwierdzić poniżej grilla, no ale jakoś nie mogę...

    To jest właśnie najpiękniejsze w alfach :) Ten podłużny, błyszczący grill i tablica niesymetrycznie ustawiona. Wszystkie takie same i tylko alfa inna niż wszystkie ;)

    Courius pisze:Felgi dalej mi nie pasuja, bo jak dobrze wiesz, jestem zwolennikiem seryjnych gratów w takim wozie.

    Myślę, że tu nawet nie chodzi o kwestie serii ale o to, że ni w ząb te felgi nie pasują... Alfa od zawsze miała masywne felgi a najlepsze wersje miały świetnie współgrające z sylwetką, prawdziwie sportowe felgi z okrągłymi otworami (sprawdźcie sobie które marki stosują okrągłe otwory w felgach ;) Na palcach jednej ręki to zliczymy i są to tylko pionierzy i najlepsze marki/wersje danego modelu :mrgreen: ). Tutaj najbardziej boli to, że ta felga jest tak cieniutka, na tak masywnej limuzynie... Wydaje się, że zaraz się połamią te felgi... Za dużo też ciemnego... Może inne malowanie zmieniłoby diametralnie ocenę tych felg na aucie? Ciężko powiedzieć, według mnie (i nie tylko jak widać), ten wzór/kolorystyka jako całość nie pasi ;)

    Poza tym oczywiście auto jest rewelacyjne ;)
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 17:44 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Siemkins » 08 lip 2016, 20:10

    BeliarPL pisze:To jest właśnie najpiękniejsze w alfach Ten podłużny, błyszczący grill i tablica niesymetrycznie ustawiona. Wszystkie takie same i tylko alfa inna niż wszystkie

    Jak dla mnie to już jest dorabianie ideologii i ukazywanie wad jako zalet. No ale wiadomo, co kto lubi ;-) W Preludach 4 także umiejscowienie blach z przodu nie jest ani łatwe ani oczywiste (albo połowa rejki wisi w powietrzu albo wklepujesz niżej, ale zasłaniasz wlot powietrza i chłodnicę) i raczej nie jest to powód do dumy dla modelu, przynajmniej w moim odczuciu. Pewnie znalazło by się jeszcze kilka modeli (ale motoomnibusem nie jestem i gadam tylko tyle ile wiem, a wiem mało), więc taka ultra unikalna Alfa ze swoimi problemami/zajebistościami nie jest. ;-)
    (co oczywiście w niczym nie umniejsza Szoko i jego zacnej furce)
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 20:10 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: adamsky73 » 08 lip 2016, 21:26

    Alfa jest ultrazajebista pod każdym względem i nie jest to teoria tylko fakt ;-)
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: szoko » 08 lip 2016, 22:21

    Tablica z boku jednym się podoba innym nie i chwała im za to, bo jakby każdy miał taki sam gust to byłoby nudno :-) Mi w tej alfie się podoba, bo scudetto jest duże i wysokie. Ale jak wcześniej wspomniałem większą robotę robiłaby mała tablica :-)

    Felgi... generalnie nie mam zamiaru inwestować niepotrzebnie kasy, ale jak trafią się oryginalne 18" TI w dobrej monecie to zmienię:
    Obrazek

    A dzisiaj wjechały nowe łączniki elastyczne w wydechu, bo w jednym była już spora nieszczelność i od razu nie ma niepotrzebnego basu zaraz za przednimi kołami:
    Obrazek

    Teraz słychać czysty pomruk V6 :-D
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 22:21 przez szoko, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: BeliarPL » 09 lip 2016, 11:19

    szoko pisze:Felgi... generalnie nie mam zamiaru inwestować niepotrzebnie kasy, ale jak trafią się oryginalne 18" TI w dobrej monecie to zmienię

    Wiem o czym mówisz :) Przez cały okres użytkowania meganki wmawiałem sobie, że jak zużyję letnie kapcie to kupie większe aluski i na to opony :) Opony wyjeździłem do zera i auto zmieniłem, alusów jak meganka nie miała tak dalej ni ma :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 09 lip 2016, 11:19 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: szoko » 05 wrz 2016, 23:52

    Aktualizacja dosyć obszerna bo się trochę działo, ale od początku :-)
    Pod koniec lipca wjechały graty pod maskę:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Tak to teraz wygląda pod maską:
    Obrazek

    Gdzieś w międzyczasie spolerowałem przednie lampy:
    Obrazek

    I teraz żeby nie było za różowo Alfa pod koniec sierpnia była holowana przez jakieś 2km, bo standardowy mechanizm różnicowy postanowił się wysrać :-)
    Tak to wyglądało po demontażu:
    Obrazek
    Obrazek

    Dziura zaspawana, skrzynia biegów rozebrana w drobny mak i umyta, części kupione kompleksowo. Wszystko złożone do kupy i śmiga aż miło. Oczywiście jak wspomniałem na początku tematu że chciałem szperę Q2 więc taka wjechała do auta :-D
    Obrazek
    Obrazek

    Pozdrawiam :piwo:
    Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 23:52 przez szoko, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Courius » 06 wrz 2016, 0:47

    Czekaj, czekaj... mówisz więc, że Alfa się jednak psuje?! :szok: :lol:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Hudy » 06 wrz 2016, 9:23

    Toż to szok :D
    Niby głupi zbiorniczek, a jak dużo dał. Ja mam cały czas nadzieję, że ktoś po prostu lał przez jakiś czas syfiasty płyn i tak się porobiło, aniżeli działo się coś z głowicami. Chociaż po takim czasie użytkowania, to już byś wiedział. Tak czy siak, dobrze że go wymieniłeś, bo mnie strasznie stresował :)

    Skrzynia to tam nic, mała szkoda na szczęście.

    Lampy po polerce jakoś zabezpieczałeś?
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: szoko » 06 wrz 2016, 11:11

    Courius pisze:Czekaj, czekaj... mówisz więc, że Alfa się jednak psuje?! :szok: :lol:

    Generalnie to była kwestia czasu kiedy dyfer umrze, ale nie spodziewałem się, że przy łagodnej jeździe w zakręcie. Chociaż chłopakom z forum alfy, którzy mają 3.2 te dyfry padały przy spokojnej jeździe na wprost :eh:

    Courius pisze:Niby głupi zbiorniczek, a jak dużo dał. Ja mam cały czas nadzieję, że ktoś po prostu lał przez jakiś czas syfiasty płyn i tak się porobiło, aniżeli działo się coś z głowicami. Chociaż po takim czasie użytkowania, to już byś wiedział. Tak czy siak, dobrze że go wymieniłeś, bo mnie strasznie stresował :)


    Mnie on nie stresował bo w tych alfach jak się czasem patrzy na foty to te zbiorniczki są aż czarne, u mnie był brązowy. To samo używki do kupienia często gęsto są czarne.
    Chociaż od wymiany go zrobiłem prawie 2tyś km to jakiś lekki nalot się pojawił na ściankach. Gadałem z kumplem co robi trochę więcej przy samochodach i mówił, że to może być efekt tego, że jak kiedyś poszła upg i układ nie był dobrze wymyty/wypłukany.

    Hudy pisze:Lampy po polerce jakoś zabezpieczałeś?

    Lamp nie zabezpieczałem, jedynie jakiś tam wosk razem z całym autem.
    Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 11:11 przez szoko, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: szoko » 13 cze 2017, 23:49

    Cześć :-) Żeby nie było, że 166 poszła pod młotek czerwcowa aktualizacja: Alfa przy 268tyś dostała kompletny rozrząd, nowe uszczelniacze na wał i wałki, nowe uszczelki pokryw zaworowych, nowe świece zapłonowe - wszystko to u chłopaków z Motodelty :-)
    Dodatkowo przy okazji wymiany rozrządu kupiłem używane osłony, dałem do wypiaskowania i odmalowania. Komora silnika dużo lepiej teraz wygląda i cieszy oko :-D
    Kilka dni temu wysiadła cewka zapłonowa na drugim cylindrze i dzięki szybkiej konwersacji na forum Alfy kupiłem 3 cewki Tesli na głowicę pod kolektorem. Jak to mówią skoro nie widać różnicy po co przepłacać - Bosch 100zł drożej na sztuce :problem: Mała fotorelacja z dzisiejszej wymiany oraz jak finalnie teraz to wygląda :-)
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Poza tym Alfie stuknęło w moich rękach prawie 1,5 roku. Zrobione 16tyś km ze średnim spalaniem 11,5litra Pb. Ogólnie jest git :okularnik: Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 23:49 przez szoko, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: Courius » 15 cze 2017, 14:04

    Ten silnik wygląda jak dzieło sztuki. :clap:
    Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 14:05 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    QubaKpl
    Posty: 167
    Rejestracja: 19 sie 2015, 10:01
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Toyota Celica 7 gen TS TRD
    Polubił: 92
    Otrzymanych polubień: 139
    Kontakt:

    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    autor: QubaKpl » 15 cze 2017, 21:23

    Courius pisze:Qr Bbpost Ten silnik wygląda jak dzieło sztuki. :clap:

    Dokładnie :) odnowić czerwone napisy i pokrywy zaworów i będzie lux :-P
    Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 21:23 przez QubaKpl, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 83

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Przejdź do