Odpowiedz Posty: 293
Lexus LS 460 by Adamsky73
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 16 cze 2016, 19:05

    BeliarPL pisze:Bez sensu kupować GoPro jak można SjCama za ułamek tej ceny z wszystkimi ficzerami GoPro i wszystkimi możliwościami

    No jak się wczytasz we wszystkie możliwości to jednak tak dobrze nie jest. On jest zawsze krok za GoPro.

    BeliarPL pisze:U Ciebie Adam niebo wygląda jak jakaś tekstura w niedopracowanej grze, skacze to to jak oszalałe :D

    Też się zastanawiałem na ile to jest działanie akurat tego kompresora w jabłku a na ile drgania. No bo jednak centrum obrazu wcale tak nie lata. Zmienię uchwyt to się zobaczy ;-)

    BeliarPL pisze:I bardzo długo trwa zanim czujnik zmierzchu zapali ksenony.

    W garażu jest dość jasno bo od razu czujnik zapala oświetlenie na suficie. Ale to fakt, przy krótkich tunelach pod wiaduktami w zasadzie nie zapala wcale więc trzeba myśleć za niego. Gdyby tak ciągle gasił i zapalał ksenony co sekundę bo zaszło słońce to już lepiej byłoby je zostawić zapalone na stałe :-)

    BeliarPL pisze:Tak z ciekawości, przy włączeniu wycieraczek na dłuższy okres także zapali Ci światła, tak jak wymagają tego przepisy na naszych drogach

    Moje światła z założenia są nielegalne na polskich drogach bo nie można jeździć na ściemnionych drogowych, więc nie sądzę żeby się to zgadzało z resztą przepisów. Ale z ciekawości sprawdzę. A co to jest "dłuższy okres"? I jakie to przepisy? Bo wracając wczoraj w nocy widziałem jak jechała baba na dziennych światłach jakimś nowym autem (czyli z tyłu nic a z przodu 2 ledy) więc te przepisy chyba też są różnie interpretowane.
    Ostatnio zmieniony 16 cze 2016, 19:05 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: BeliarPL » 16 cze 2016, 19:19

    Ja kupiłem 4000+ wifi i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do GoPro :)

    Co do czujnika, wiadomo też, żeby za szybko nie zapalał świateł, ale chwilę już kręciłeś się po garażu. Choć w sumie wolałbym chyba Twój czujnik, bo ja wjeżdżając na osiedle przez 10-15 metrową bramę widzę, że czujnik włącza ksenony i dlatego na co dzień jeżdżę z włącznikiem w pozycji off.

    A co do wycieraczek, widzisz. Skrót myślowy mi się wkradł. Chodzi oczywiście o opady deszczu. Przy jakimkolwiek opadzie z nieba lub ograniczeniu widoczności (czyli deszcz, mgła i takie tam) mamy obowiązek włączać światła mijania jeśli komputer sam nie włączy. U mnie w golfie (zostawiam wycieraczki w pozycji auto bo rewelacyjnie to działa, oczywiście oprócz zimy :D ) po ok 20 sekundach gdy zaczną działać wycieraczki z powodu deszczu włączą się światła. W Toyotach i BMW widziałem, że również to działa w ten sposób. Co do interpretacji przepisów, to jest olewactwo i idiotyzm, nie zapoznać się z przepisami i nie wiedzieć kiedy należy włączyć światła. Później jedzie pierdoła jedna z drugą po autostradzie w deszczu i nie widać ani ledów ani tyłu auta bo światła zgaszone...
    Z ciekawostek, u mnie światła w pozycji auto włączą się także gdy przez dłuższą chwilę utrzymuje prędkość powyżej 140km/h ;)
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 16 cze 2016, 19:26

    Widziałem już tyle aut które w ulewie nadal jechały na dziennych że faktycznie chyba te czujniki nie działają za dobrze. U siebie wiele razy to obserwowałem że jak się permanentnie ściemni od chmur to już dawno są włączone ksenony. Nie zdarzyło mi się jeszcze złapać komputera na tym. Ale może czujnik wycieraczek też coś ma do rzeczy.
    Co do 140+ to włączam światła sam jak planuję jechać za miasto. Nie toleruję jeżdżenia na dziennych poza terenem zabudowanym bo wolę być widocznym niż... martwym? :-D
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: Hudy » 17 cze 2016, 1:10

    Moje Sj4000 rozleciało się na pół po roku czasu, użyłem może 5 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: BeliarPL » 17 cze 2016, 6:54

    To albo miałeś jakąś papierową (jedną z pierwszych) albo nie wróżę dobrej przyszłości GoPro również :P
    Moja ma już półtorej roku i jeździ na każde wakacje i wycieczki. Nie raz przez przypadek była jak młotek ale nie widać po niej zużycia, poza lekko porysowanymi obudowami (podwodną i tą zwykłą do 'kija') ;)
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 20 cze 2016, 1:41

    Żeby się nie kłócić o zabawkowe kamery to podrzucę efekty spontanicznego testowania Canon 1D X Mark II. Aparat właśnie przyjechał do kolegi więc mu porwałem do testowania razem ze statywem i obiektywem 70-200 f2,8 L. A jak porządnie testować to wiadomo że w nocy, bo to najbardziej wymagająca pora doby. Po krótkim namyśle do głowy wpadł wypad na standardową miejscówkę w której spotykają się "samochodziarze" czyli parking pod Stadionem Narodowym. Nie kręciłem wcześniej filmów lustrzanką, a tym bardziej taką profesjonalną i w 4K 60 kl/s więc rezultaty są trochę amatorskie. Poza tym obiektyw miał za długą minimalną ogniskową i trzeba się było nałazić żeby wszystko mieściło się w miarę w kadrze. Jak przyjechałem około 22.00 to było w miarę pusto i cicho, później zaczęli się zjeżdżać różni osobnicy, głównie w autach niemieckich, więc Leksiu momentami czuł się nieswojo :-D Około północy przyjechała policja i wszyscy na raz się zwinęli.
    Z ciekawostek związanych z aparatem: 1 sekunda filmu zajmuje 100 MB, szybkość zapisu karty to ponad 500 MB/s. Jak łatwo policzyć na jednej 128 GB, kosztującej około 2000 PLN, karcie, mieści się około 21 minut filmu :rotfl:

    Poniżej krótkie migawki ze spontanicznego wypadu. Mam nadzieję że już będzie w pełnej rozdzielczości kiedy będziecie oglądać.
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 1:41 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: Siemkins » 20 cze 2016, 8:27

    Nieeeźle, aż dziwne że Hudego nie było :D A co do maszynki kręcącej - robi robotę.
    Oglądając filmik nie mogłem pozbyć się wrażenia jakby senior Lexus, oaza spokoju, przyglądał się przyjeżdżającym głośnym moto młodzieńcom, trochę z politowaniem, trochę z nostalgią, trochę z uśmiechem.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: Hudy » 20 cze 2016, 9:57

    Sprzęt przech*j :wtf: Dobrego miałeś nosa, żeby pod stadion pojechać :) Obejrzę jeszcze raz w domu, bo komp w pracy z 4k to nie bardzo podaje :)

    Piękny TypeR, ale szybko uciekł jak zobaczył tę nadciągającą okupację :)

    Siemkins pisze:Nieeeźle, aż dziwne że Hudego nie było :D


    Ja jeżdżę na spoty, na których trzeba się mocno spinać, żeby kogokolwiek dogonić, a i tak czasem się nie udaje, bo koleś leci sobie 3 paki i widzisz tylko znikający punkt... Nie kupiłem samochodu do stania ani na pokaz, bo nie ma się czym chwalić
    Ukryty tekst:
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 9:57 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: Courius » 20 cze 2016, 12:10

    Obraz normalnie żyleta. :eek:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: BeliarPL » 20 cze 2016, 19:07

    To ja coś nie umiem włączyć czy Wy źle widzicie? Obraz żyleta był w momencie postoju aparatu i tylko jeśli było jasno. Straszne ziarno wychodzi gdy jest ciemno, nie podoba mi się automatyczne ustawianie iso... Raz elegancko i nagle jakbym oglądał stary, czarnobiały tv gdy ktoś przechodzi obok anteny. No i to okropne mydlenie obrazu gdy kamera się obraca... W małym oknie aż tak nie widać, ale na pełnym ekranie wygląda świetnie tylko gdy aparat stoi nieruchomo ;)
    Miałeś włączoną stabilizację ekranu? Czy ten obiektyw tego nie ma? Podejrzewam, że mogłoby pomóc z mydleniem podczas przemieszczania obiektywu. Lub paradoksalnie wyłączenie tego mogłoby pomóc :mrgreen:
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 20 cze 2016, 20:39

    Absolutnie masz rację, dlatego napisałem że to testy.
    ISO trzeba by blokować na sztywno, ale w nocy gdzie masz ciemne i jasne elementy może to być problemem.
    Co do ruchu to jak byś chciał inaczej w nocy? Po prostu nie powinno się takich rzeczy robić bo przy słabym świetle jest wysoki czas naświetlania pojedynczej klatki, w związku z czym każdy ruch aparatem wychodzi rozmyty. Trzeba niestety załapać co można a czego nie można - stąd testy. Bo na wyświetlaczu to jak zwykle ch... widać.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: BeliarPL » 21 cze 2016, 20:44

    Oczywiście nie odbieraj tego jako atak lub negowanie ;)
    Zablokowane ISO faktycznie może być problemem, ale coś byś pokombinował :mrgreen: Jakąś minimalną wartość do której może zejść albo na sztywno znaleźć złoty środek i w manualu go trzymać?
    Nie wiem jak inaczej :mrgreen: Nigdy nie kamerowałem lustrem, jedynie sjcam, ale on ma jasny obiektyw i taką ogniskową, że choćbym i próżnię kamerował to będzie działać :-D
    A spróbuj tak jak Ci napisałem, odwrotnie ustawić stabilizację obrazu (jest w ogóle w tym obiektywie?). W mojej alfie np. na statywie muszę wyłączyć stabilizację bo aparat usilnie próbuje stabilizować korpus i wychodzi coś takiego jak u Ciebie :) Tylko, że u mnie inaczej to rozwiązane jest (korpus vs szkło).
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 21 cze 2016, 22:04

    Wiesz, jak ja coś wrzucam to liczę na uwagi bo nic tak nie poprawia umiejętności jak porady innych ludzi. Oczywiście jeśli ktoś potrafi słuchać :-)
    Aparat miałem w ręku od dwóch godzin, a nad samym pobieżnym przejrzeniem menu spędziłem ponad pół godziny. Strasznie dużo zakładek i zakładeczek pododawał Canon. Także przycisków na aparacie namnożyli w cholerę. Niby po to żeby można je było zaprogramować pod siebie, bo jest tam menu które przypomina ustawienia pada w jakiejś grze i każdy przycisk możesz pod siebie zoptymalizować, ale to niech już robi właściciel - ja chciałem zobaczyć jak to wygląda z technicznej strony i jakie ma możliwości.
    Ja też wcześniej nie kamerowałem lustrzanką i czuję się ograniczony przez to że właściwie wszystko ustawiasz pod aparat, a filmy są tylko właściwie dodatkiem i trzeba się często ostro nakombinować żeby zrozumieć tą pokręconą logikę.
    Normalnie kolega kręci filmy przyrodnicze, więc jego domyślny obiektyw to ten http://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiektyw-canon-200-400-mm-f-40-l-ef-is-usm.html a ja wziąłem najuboższe jego szkło czyli to http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-70-200-mm-f-28l-ef-is-ii-usm-.html :mur:
    Oczywiście ma to stabilizację optyczną i masz rację że o tym nie pomyślałem. Ten obiektyw ma 2 typy stabilizacji i jeden z nich pozwala na płynne poziome ruchy (stabilizuje tylko drgania pionowe) ale oczywiście nie zwróciłem uwagi na jaki miałem przełączony. Wszystko przez to że na wyświetlaczu wyglądało miodnie.
    Oczywiście to co widzieliście było filmem obciętym na szybko (jeśli tak można nazwać jakikolwiek ruch w 4K) do YT. Normalne pasmo obrazu w tym aparacie ma 800 mb/s a w YT było 40 mb/s (czyli jak widać 20-krotna redukcja jakości :mrgreen: ), na dodatek ustawiona jednoprzebiegowa konwersja więc wyszło jak wyszło. Mój błąd wynikający z braku cierpliwości.
    Parę wniosków wyciągnąłem i dotyczących techniki filmowania i, niestety, dotyczących wymagań wobec kompa. Rozejrzałem się za 8-rdzeniowym prockiem i póki co nie podoba mi się to co zobaczyłem, ale jak będziemy robili coś więcej to trzeba będzie niestety zainwestować. U mnie póki co wesele się nie szykuje, ale też kasa się nie zgadza, więc walczę na tym co mam ;)
    Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, 22:04 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    QubaKpl
    Posty: 167
    Rejestracja: 19 sie 2015, 10:01
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Toyota Celica 7 gen TS TRD
    Polubił: 92
    Otrzymanych polubień: 139
    Kontakt:

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: QubaKpl » 21 cze 2016, 22:18

    Z jakością filmiku nie jest źle tymbardziej że została ona konkretnie skonwertowana. Jeśli Adam chcesz coś mega profi do kręcenia filmów nocą to lepszym wyborem w kwesti ziarna od 1dxii będzie noktowizor sony a7s wersja 1 lub 2 z jakimś jasnym szkłem np fe 28,35,50mm :)
  • adamsky73

    Lexus LS 460 by Adamsky73

    autor: adamsky73 » 21 cze 2016, 22:35

    Mi w nim ziarno nie przeszkadza bo w tym modelu w końcu sporo w tej kwestii poprawili, poza tym to ma być do fotografii przyrodniczej plus filmowania więc jego parametry były dla kumpla optymalne. Ja tam generalnie do filmowania wolę Sony, ale kolega ma tyle canonowskich szkieł że zmiana marki body nie wchodzi w rachubę. A noszenie oddzielnej kamery i aparatu gdzie często trzeba kilometrami łazić po leśnych ostępach i każdy kilogram ma znaczenie, nie jest możliwe. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie. I była jeszcze jedna rzecz - podobno Sony potrafi się przegrzewać przy 4K
Odpowiedz Posty: 293

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Przejdź do