Zablokowany Posty: 42
Hyundai Accent X3
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Hyundai Accent X3

    autor: Fufen » 13 wrz 2013, 22:34

    Za namową Cruza postanowiłem przedstawić swoje wozidło.
    Samochód został wyprodukowany w 1995 i sprowadzony z Kanady w 1999 i od tego czasu jest w posiadaniu mojej rodziny. Dostałem go od taty w 2011 (przy ok 175 tys km) i jestem z niego bardzo zadowolony. Auto dwa lata temu miało kilka przejść lecz udało się go doprowadzić do jako takiego stanu. Rdzewiejące nadkola zostały zrobione, drzwi także dopadła ruda i musiałem je wymienić - bardzo ciekawie wyglądały od strony kierowcy, zrobiła się dziura pod klamką wielkości średnicy kciuka :mrgreen: Dopadłem na allegro 2 szt w moim kolorze i obyło się bez malowania (coś koło 360 zł za 2 szt). Zanim dostałem hultaja trzeba było wymienić silnik gdyż zaczął pobierać olej. Tak więc z 1.5 88 KM zrobiło się nagle 1.3, jakoś to przebolałem lecz nadal nie mogę stwierdzić ile ma KM ale jak zatankuję v-power to od razu czuć moc :-D (Cena używanego silnika jakoś 400 zł). Obecnie są wymienione: świece, paski, bendix, układ hamulcowy - tarcze, klocki, bębny, zaciski, linki + płyny, klosze reflektorów przednich, łożyska i dużo innych których nie pamiętam ;-) Teraz ma przebieg 213 tys i dalej jeździ jak ta lala.

    Wyposażenie:
    Mam zamontowany podtlenek LPG: spalanie na poziomie 7,5 - 9L/100km (najmniej spaliłem w zeszłe lato na autostradzie 6,6/100, najwięcej w zimie - tylko miasto ok. 13/100km LPG),
    Wspomaganie kierownicy,
    Niedawno jeszcze działał centralny zamek,
    Radio

    Nie wiem czy coś będzie w nim modzone gdyż po pierwsze nadwozie nie jest w najlepszym stanie, a po drugie trza mieć jeszcze na to piniondze.

    Fotki 31 grudnia 2012: (można powiększyć)

    ObrazekObrazekObrazekObrazek

    ObrazekObrazekObrazekObrazek
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 22:34 przez Fufen, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Hyundai Accent X3

    autor: Mimi » 13 wrz 2013, 22:42

    Bardzo spoko auto :) Fajnie, że są jeszcze młodzi ludzie, dla których pierwsze auto nie musi być potworem :clap:, tyle razy się słyszy auto musi jechać, mieć moc i duży silnik, efekt później taki, że ich auta stoją pod domem bo niema kto ich tankować, a ty sobie spokojnie śmigasz swoją małą benzynką :)

    Mimo iż auto leciwe jest dbane o nie i niech służy jak najdłużej :)
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 23:33 przez Mimi, łącznie zmieniany 1 raz.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Cruz

    Hyundai Accent X3

    autor: Cruz » 13 wrz 2013, 23:21

    Auto fajne, wyposażenie niezłe, widać że zadbane. Tak trzymaj. :-D Pali niedużo, w dodatku z LPG także powinno jeszcze długo pojeździć.

    @Mimi no pewnie się zdziwisz, ale mój Cvc nie stoi pod domem i nie wrasta w ziemię. Miałem długie wakacje więc starałem się je w pełni wykorzystać aby zarobić trochę kasy i odłożyć ją sobie. I właśnie dzięki temu, że chciało mi się trochę popracować teraz mam na benzynę, nie muszę pożyczać od starych tak jak robią to niektórzy moi znajomi. Na koniec dodam że to auto wcale aż takim potworem nie jest. Niewiele starszy ode mnie koleś jeździ nowym Porsche 911 (997) w wersji cabrio, moc 400 KM.. jego samochód też nie stoi tylko jeździ także nie wiem dlaczego tak oceniasz młodych którzy jeżdżą odrobinę szybszymi autami.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Hyundai Accent X3

    autor: Mimi » 13 wrz 2013, 23:32

    Cruz pisze:@Mimi no pewnie się zdziwisz, ale mój Cvc nie stoi pod domem i nie wrasta w ziemię. Miałem długie wakacje więc starałem się je w pełni wykorzystać aby zarobić trochę kasy i odłożyć ją sobie. I właśnie dzięki temu, że chciało mi się trochę popracować teraz mam na benzynę, nie muszę pożyczać od starych tak jak robią to niektórzy moi znajomi. Na koniec dodam że to auto wcale aż takim potworem nie jest.


    No i dobrze, że sam zarabiasz na swoje auto, to się chwali, lecz nie miałem na myśli każdego, aczkolwiek większość, mój kolega kupił sobie Audi A6 C5 2.8 Quattro teraz samochód stoi bo niema za co jeździć, a gdy mu mówiłem weź na początek coś mniejszego to słyszałem tylko "auto ma jechać!", drugi z kolei kupił sobie Mercedesa w140 420 i również stoi bo hajs się nie zgadza.
    I patrząc tak po mieście to dużo widzę takich "cwaniaków", raz na miesiąc wyjadą jak rodzice sypną kieszonkowe, a później spokój na mieście.

    Cruz pisze:Niewiele starszy ode mnie koleś jeździ nowym Porsche 911 (997) w wersji cabrio, moc 400 KM.. jego samochód też nie stoi tylko jeździ także nie wiem dlaczego tak oceniasz młodych którzy jeżdżą odrobinę szybszymi autami.


    To się nie liczy bo jemu tatuś i mamusia dali samochód i na paliwo
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 23:32 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Hyundai Accent X3

    autor: Gruszmen » 13 wrz 2013, 23:43

    Moje pierwsze wozidełko :-D tyle ze w sedanie. Fajne auto. Miałem 1.5 ale np spalania nie pamiętam ale bardzo małe, raz na miesiąc tankowałem pod korek.

    Za to twój, widząc po zdjęciach też się nieźle trzyma.
  • Hyundai

    Hyundai Accent X3

    autor: Hyundai » 13 wrz 2013, 23:53

    Fajny ten Hjundajek :thumbup: Sam mam takiego Accenta, z tym że w wersji sedan. Szkoda tylko że tak szybko te blachy w nich lecą... :thumbdown: Fufen jakim cudem to auto jest z 94 roku? Hyundaie Accenty rozpoczęto produkować dopiero w 95 :think:
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Hyundai Accent X3

    autor: Mimi » 13 wrz 2013, 23:58

    @up
    Wikipedia pisze:Okres produkcji:
    1994 - 1999 (Korea Południowa)
    1995 - 2006 (Egipt)
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 23:58 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Izek

    Hyundai Accent X3

    autor: Izek » 14 wrz 2013, 0:01

    Zaczynałem od czegoś bardzo zbliżonego, mianowicie Kia Sephia 1.5 z 1995 (nawet kolor się zgadza) i muszę powiedzieć, że wiele się słyszy złego o tych starych koreańskich pojazdach, ale moje wspomnienia są jak najbardziej pozytywne. Miałem przysłowiowego "golasa", ale przez cały okres eksploatacji nic się zepsuło, a części związane z obsługą okresową były tanie jak barszcz. Motor był całkiem dynamiczny, palił około siedmiu litrów benzyny, nie więcej. Z tego co pamiętam Kia tę jednostkę montowała z Mitsubishi, nie wiem jak Hyundai. Moim zdaniem tego typu auta są idealne dla młodych kierowców: niskie ubezpieczenie, niskie koszty, nieatrakcyjność (dla złodzieja), no i nieprzesadna moc. Bo co do samochodów to mam podobne zdanie jak Mimi, aczkolwiek inaczej argumentowane. Moc pod prawą nogą (lub w prawej manetce) powinna być dostosowana do nabytego już doświadczenia. Dynamika musi być, ale dosiadanie 200+ konnych maszyn (szczególnie RWD) czy litrowych motocykli zbyt szybko w zdecydowanej większości przypadków objawia się brakiem pokory na drodze, a to najczęściej prowadzi do smutnych finałów. Mam nadzieję, że Ci ten samochodzik jeszcze długo posłuży!
    Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, 0:01 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Hyundai

    Hyundai Accent X3

    autor: Hyundai » 14 wrz 2013, 0:11

    Mój tata przejechał Hyundaiem z silnikiem 1.5 z gazem około 120 tysięcy km bez żadnych awarii, pomijam oczywiście wymiany klocków hamulcowych ( po 60k) itd, więc te auta były trwałe i nie można mieć nic im do zarzucenia, niestety ludzie nie mający styczności ze starymi autami marek Kia i Hyundai i tak będą wmawiać że są awaryjne, że są do kitu i tak dalej... Wadą jest z pewnością blacharka oraz tandetne zabezpieczenia, które nie oszukujmy się, chyba są na poziomie Poloneza Caro.
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Hyundai Accent X3

    autor: Fufen » 14 wrz 2013, 16:10

    MikrusPL pisze:..jakim cudem to auto jest z 94 roku? Hyundaie Accenty rozpoczęto produkować dopiero w 95 :think:


    Rzeczywiście mój egzemplarz został wyprodukowany w 95 roku i pierwsza rejestracja była w październiku 96. Więc sorry my bad ;-)

    A co do awaryjności to konstrukcja mechaniczna tego auta jest dosyć prosta więc większość napraw przeprowadzam samemu bądź u znajomego mechanika :okularnik:
    Może jak będę miał zbędne 500 zł to sobie zamontuję 2.0 139KM z hundaja coupe :szalony:
    Ostatnio zmieniony 14 wrz 2013, 16:10 przez Fufen, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Hyundai Accent X3

    autor: Prince-Matt » 25 wrz 2013, 14:26

    Jak na taki bele jaki dupowóz to bardzo fajne auto ;-) O wiele ciekawsze niż jakieś golfy albo corsy, zawsze sie na takiego Accenta zerknie, bo tego jest mniej na ulicy .
    Ja bym dużo kasy do niego nie wkładał, bardziej bym zbierał kasę na coś bardziej wartościowego i luksusowego, może nowszego :think:

    Powodzenia i bezawaryjności :thumbup:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Hyundai Accent X3

    autor: Fufen » 24 lis 2013, 23:52

    Takie fajne auto i taki pech mnie dzisiaj spotkał :placze:
    Gość w Audi 80 wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu w Krapkowicach i przywalił do mnie uniemożliwiając jazdę :zły:
    Akurat wracaliśmy z weekendu w trójkę do naszych akademików i tu trach, 80 km od domu takie cuś :zły:
    Pewnie koszt naprawy przewyższy wartość auta więc będę musiał zacząć rozglądać się za czymś innym :problem:
    I jeszcze zostałem skazany na pociąg :placze: :zły:

    Poglądowe foto:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 23:52 przez Fufen, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Harcej
    Posty: 1072
    Rejestracja: 17 wrz 2013, 17:09
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Hobby: Samochody/Sport/House, Electro
    Samochód: -
    Lokalizacja: Piaski
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 1

    Hyundai Accent X3

    autor: Harcej » 25 lis 2013, 1:21

    Współczuję. :( Po zdjęciach widać było że zadbany i dopieszczony samochodzik. Naprawdę szkoda.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Hyundai Accent X3

    autor: sky » 25 lis 2013, 17:53

    Szkoda, ale cóż zdarza się. Moja rada - zanim przyjdzie rzeczoznawca to sprawdź dokładnie wszystko, każdą śrubkę, najdrobniejszy plastik ułamany niech spisze. Nie Twoja wina, więc musisz wytargać ile tylko się da ;) Pod zderzakiem też pewnie pomięty pas i belka, nie daj się wyr...ać na tym.
    ObrazekObrazek
  • Hyundai

    Hyundai Accent X3

    autor: Hyundai » 25 lis 2013, 19:04

    No niestety świat się roi od debili, co poradzić :mur: :pała: :zły: Bardzo szkoda autka, bo było w naprawdę w świetnym stanie :cool: , ale jak mówi reszta- na razie wyciągnij jak najwięcej kasy od ubezbieczalni i poszukaj za kolejnym egzemplarzem, chyba że ktoś naprawdę się postara i na zimę przyjmie do ogrzewanego garażu to powinien śmigać jak nówka :thumbup: Najważniejsze że tobie nic się nie stało bo Hyundai mistrzem Euro NCAP nie jest.. :think:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, 19:04 przez Hyundai, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Posty: 42

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do