Odpowiedz Posty: 152
BMW E36 - hajek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    BMW E36 - hajek

    autor: Siemkins » 18 lip 2016, 10:29

    Nie rozumiem zajawki na kombi, ale widać, że auto jest w dobrych rękach i ma się dobrze.

    Za aktywność jedynka ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    BMW E36 - hajek

    autor: adamsky73 » 18 lip 2016, 12:22

    Kombi to najładniejsze nadwozie praktycznie w każdym aucie. Ile razy można to powtarzać? :mur: :-D
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    BMW E36 - hajek

    autor: BeliarPL » 18 lip 2016, 20:55

    adamsky73 pisze:Kombi to najładniejsze nadwozie praktycznie w każdym aucie. Ile razy można to powtarzać? :mur: :-D

    Vectra C, Accord, Corolla, Golf 3, Golf 5. Dalej wymieniać? :mrgreen:
    Ofc piszę to żartobliwie, ale przesadziłeś z tym 'praktycznie w każdym aucie'. Może fifty fifty to tak, ale nie praktycznie w każdym :P

    @hajek, dzienne w długich? :)
    Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, 20:55 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    BMW E36 - hajek

    autor: adamsky73 » 18 lip 2016, 23:52

    No ostatni golf w jakiejkolwiek budzie który mi się podobał to dwójka, więc się nie wypowiadam :-P
    Corollę poliftową E12 miałem w kombi i nie widziałem niczego złego w tym nadwoziu.

    A BMW żałuję że nie spotyka się częściej na ulicy w kombi.

    W zasadzie jedyną marką w tym nadwoziu która mi kompletnie nie pasuje to Mercedes, bo mi się za bardzo kojarzy z takim przybytkiem
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, 23:52 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 20 lip 2016, 21:14

    Siemkins, dzięki, jakoś tak wyszło ,że zawsze miałem styczność z kombiakami, oczywiście każdą inną zdrowa budą bym wtedy też nie pogardził (compact to e35.5 jak coś), ale z perspektywy czasu bardzo się cieszę z touringa, o wiele rzadszy niż sedan czy coupe a też nie jest to tak prymitywne kombi jak jakiś pasek b4 czy audi 80.

    Beliar, Vectra C w kombi akurat nie jest taka zła, oczywiście, kwestia gustu ( i pewnie tego ,że rodzice taką maja już od 6 lat i 100kkm :-P ) , ale jeśli mówimy o polifcie to kombi jest jedyną w miarę spójną stylistycznie budą, sedan i liftback z nowym przodem są tragiczne, co innego przedlift. Poza tym to nie dzienne tylko zwykłe postojówki, ale podrzuciłes dobry pomysł :-P
    Ostatnio zmieniony 20 lip 2016, 21:14 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 24 sie 2016, 17:26

    Sorry za post pod postem, aleeeeee

    Prawie dwa tygodnie temu beemka sprawiła mi taką oto niespodziankę:

    Obrazek
    Pierwszy raz od prawie 4 lat spłatała mi takie figle 150km od domu :lol: , na szczęście udało się to ogarnąć na miejscu i wrócić do domu.

    Obrazek
    Obrazek

    Standardowo ruda zjadała rant klapy i okolice otworów, dobrze chociaż ,że dookoła szyby jest ok.


    Auto jest już u mnie, klapa ładnie zrobiona, chłodnica jednak wymieniona na nową Nissens, oryginalna była wprawdzie w dobrym stanie, ale jazda na tej prowizorce z króćcem to trochę nie moja bajka niestety. Foty jak umyje auto i położę PB Black Hole :mrgreen: .
    Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 17:26 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 31 sie 2016, 22:42

    PB Black Hole wprawdzie nie pojawiło się na lakierze ze względu na zbliżającą się sesję i chwilowy brak glinki, ale i tak strzeliłem kilka fot więc wrzucam.

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Obrazek

    Zastanawiam się nad zmianą lamp na BH, ale nie wiem czy jest sens, wprawdzie mam mały kłopot z odbłyśnikiem i i tak będę musiał albo wymienić odbłyśnik w jednej lampie albo całą lampę.
    Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 22:42 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 22 wrz 2016, 21:54

    BH nie będzie, udało mi się dorwać ładne odbłyśniki do moich ZKW, chwila zabawy i po kłopocie.

    Tak to wyglądało na początku:

    Obrazek

    W tym tkwił cały problem, wypalony odbłyśnik
    Obrazek

    Tu już po złożeniu, chwila zastanowienia czy kierunkowskaz jest aby na pewno potrzebny :lol:

    Obrazek


    Dodatkowo, jako ,że modów brak to chociaż dostała mycie na dwa wiadra i Auto Finesse Finale dla lepszego wyglądu, aż nie mogłem się oprzeć i zrobiłem kilka zdjęć :D

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Prawie 4 lata jest już ze mną, cholera, polubiłem to auto :okularnik: , fakt, czuć niedobór mocy, ale z drugiej strony jakbym na miesiąc po otrzymaniu prawka miał śmigać po śniegu i lodzie (dość porządna zima była) jakimś 328i to nie wiem czy by się to dobrze skończyło.
    Ostatnio zmieniony 22 wrz 2016, 21:54 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW E36 - hajek

    autor: Gregu » 23 wrz 2016, 19:41

    Fajne autko, koło mi sie podoba, nawet bardzo, ale czerwona skóra chyba bardziej heh. Od raz zastanowiłem się jak by u mnie wyglądał pomarańcz, i nawet znalazłem takie wykończenie, ale chyba nie zdobył bym się na taki kolorek. Tutaj Ciemny kolorek auta + ta czerwień w środku jest całkiem OK :) Oby sie nie psuła i łykała kolejne kilometry, Szerokości, zatem !!!!!!
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 12 lis 2016, 21:24

    Ostatnio trochę rzeczy zostało porobionych:
    - wymienione uszczelki pokrywy zaworów oraz podstawy filtra oleju
    - wymienione wszystkie paski
    - nowe drążki kierownicze z osłonami
    - klocki tył
    - uszczelniacz wału
    - zalany MOTUL 10w40

    Nie pamiętam czy było coś jeszcze, chyba nie, tydzień temu wpadły też zimowe 15'tki, jako ,że jazda na nalewkach była już w ostatnim sezonie dość hardkorowa (na mokrym), to wpadły Goodyear'y UltraGrip 9 w rozmiarze 195/65. Obecnie auto wygląda prawie tak jak wyjechało z fabryki (z zewnątrz :hyhy:).

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    No i takie małe porównanie:
    BYŁO
    Obrazek


    JEST
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 12 lis 2016, 21:24 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW E36 - hajek

    autor: Gregu » 15 gru 2016, 21:33

    Zacnie wygląda, a nie myślałeś o multifunkcji ?? Chyba tylko tego mi tutaj brakuje patrząc na wnętrze.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 17 lut 2017, 22:17

    Multifunkcja to plan na odległą przyszłość, będę musiał skompletować drewno do środka + wtedy kiere z E38 czteroramienną z drewnem i grzaniem, ale na to to dajcie mi jeszcze z rok, no może dwa :mrgreen: . Plany najbliższe to nowe mieszki i gałka wewnątrz, może jeszcze pełne OBC, no i intensywnie zastanawiam się nad kołami styling 32 w 18", wyglądałoby to mniej więcej tak:

    Obrazek

    Problemem może być brak gwintu, wprawdzie na pro-kicie przód poszedł w dół o ~50mm, ale wiadomo, to nie zawiecha do ładnych spasów, więc pewnie padnie na jakąś ładną 17".


    Niestety ostatnio trochę mody są blokowane, tuż przed świętami padł mi alternator,, trzeba było oddać go do regeneracji, a jakiś tydzień temu wysypał się katalizator. Zamówiłem nowy Bosala, zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Już czeka ;)
    Obrazek

    No i aktualizacja bez fotki auta to nie aktualizacja więc:
    Obrazek

    Pozdro :okularnik: .
    Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 22:17 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Gregu
    Posty: 106
    Rejestracja: 15 lut 2012, 20:07
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Greg3or
    Nick w TDU2: Gregu82
    Klub: Telcontar PL
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 56

    BMW E36 - hajek

    autor: Gregu » 27 lut 2017, 20:27

    Tak to właśnie jest, jak się coś mocno chce kupić czego tak naprawdę nie potrzebujemy to zazwyczaj na 99% cos co działało nagle przestaje działać cóż za zbieg okoliczności no. Mówiłem nie raz nie dwa, powiem raz kolejny, fajny Turas !!
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    BMW E36 - hajek

    autor: hajek » 22 kwie 2017, 12:49

    Gregu dzięki wielkie :-)

    Dziś przyziemna aktualizacja.

    Wymieniony kat na nowy Bosal:
    Obrazek

    No i fotka na letnich
    Obrazek


    Dodatkowo ostatnio została nabita i odgrzybiona klima oraz wyposażyłem się w zestaw Lederzentrum Strong, także na majówkę czeka mnie czyszczenie skór, a jeszcze przed majówką olej, filtry ;).

    Poza tym auto skręca, jeździ, hamuje, na liczniku zaraz stuknie 225 000km, czaje się jedynie na jakieś ładne 17", 18stki do e36 to chyba jednak trochę za dużo :-P
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 12:49 przez hajek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    BMW E36 - hajek

    autor: Siemkins » 22 kwie 2017, 13:17

    Bardzo fajnie !!
    Katalizator wymieniłeś, bo stary nie domagał czy to już przygotowania do nowych zaostrzonych przepisów na przeglądach?
    Fele, które masz zajebiście pasują, ew malować/plast dipować w coś jaśniejszego i będzie miodzio. To 16 cali?
    Co ile "nabijasz" klimę?
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 152

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Przejdź do