Zablokowany Posty: 89
VW Polo 1.4 9N3
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Cruz - VW Polo

    autor: BeliarPL » 25 lut 2013, 22:30

    Szczerze? I właśnie dlatego panuje opinia, że po naszym kraju same szroty jeżdżą. Jak tak do tego wszystkiego podchodzimy to co się dziwić? :)
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Cruz - VW Polo

    autor: Siemkins » 25 lut 2013, 22:40

    Jeżdżę z czymś takim ponad rok. Za pierwszym razem, w stacji kontroli pojazdów podczas przeglądu, koleś zwrócił na to uwagę. Przyjrzał się dokładnie po czym powiedział, że pajączek nie jest "na wylot" - od środka auta szyba jest gładka w tym miejscu i bez większych ceregieli przegląd auto przeszło.
    Niedawno, po roku, byłem na przeglądzie. Koleś ten sam, tym razem nawet się nie zająknął na temat szyby i wszystko było cacy. Jedyny minus to taki, że usytuowane jest to + - na linii wzroku i czasem denerwuje, ale po roku jazdy nauczyłem się to skutecznie ignorować.
    Reasumując: jeśli nie jest na całej grubości szyby, nie przejmuj się, chyba że możesz to tanim kosztem naprawić, to czemu nie, niemniej jednak, nie panikowałbym ;)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    VW Polo 1.4 9N3

    autor: Source » 25 lut 2013, 23:37

    Siemkins pisze:Jeżdżę z czymś takim ponad rok. Za pierwszym razem, w stacji kontroli pojazdów podczas przeglądu, koleś zwrócił na to uwagę. Przyjrzał się dokładnie po czym powiedział, że pajączek nie jest "na wylot" - od środka auta szyba jest gładka w tym miejscu i bez większych ceregieli przegląd auto przeszło.

    szyby przednie w samochodach sa zrobione mozna powiedziec z 2 szyb - 1 zewnetrzna warstwa nastepnie jest polozona folia i 2 warstwa wewnetrzna
    Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, 23:37 przez Source, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Cruz

    Cruz - VW Polo

    autor: Cruz » 26 lut 2013, 22:01

    W takim razie nie ma co zwlekać tylko jak najszybciej to załatwić. A orientuję się ktoś z Was ile wezmą za robociznę tego pęknięcia? Nie ukrywam, że moje oszczędności ubyły w tempie błyskawicznym i dziś nawet nie wiem nawet czy będzie mnie stać na tą naprawę. Dziś popytałem znajomych i jeden mówić coś o kwocie rzędu 300 zł... tak jak wspominałem - średnica ma może pół centymetra, ale nie ma sensu dłużej czekać tak jak wspomniał wyżej Rafał.
    Co do wypowiedzi Siemkinsa, znając życie u mnie coś takiego by nie przeszło. Ale pękniecie jest tylko od strony zewnętrznej czyli dokładnie tak jak u Ciebie. Chyba trzeba będzie się zapożyczyć. :P
    A jeśli chodzi o kontrolę - nie sądzę aby policja była naprawdę tak upierdliwa żeby się przyczepić o malutki "ślad" na szybie. Myślę, że zwinęliby mnie bez gadania gdyby miało ono wielkość 5-złotówki. :)
  • adamsky73

    Cruz - VW Polo

    autor: adamsky73 » 26 lut 2013, 22:29

    Koszt nie powinien przekroczyć 100 zł, choć zdarzają się miejsca, gdzie zapłacisz więcej, ale oni mają gwarancję, że jeśli pęknie Ci szyba mimo naprawy, to cenę naprawy odliczą Ci później przy zamawianiu nowej.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    VW Polo 1.4 9N3

    autor: RaFaL » 26 lut 2013, 22:52

    Cruz pisze:Dziś popytałem znajomych i jeden mówić coś o kwocie rzędu 300 zł...


    Jesteś pewien, że pytałeś o koszt naprawy a nie szyby ? :-D
    Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 22:52 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    pepsiopc
    Posty: 226
    Rejestracja: 25 lut 2011, 17:34
    Reputacja: 0
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: BMW E34 520i 24V Sedan
    Nick w TDU: pepsiopc
    Nick w TDU2: pepsiopc
    Klub: X360

    Cruz - VW Polo

    autor: pepsiopc » 26 lut 2013, 22:57

    to nieźle... Do Vectry C szyba solarna z miejscem na czujnik deszczu 400zł...
  • Cruz

    Cruz - VW Polo

    autor: Cruz » 01 mar 2013, 14:09

    No i po problemie. Na szybie nie ma ani śladu po pęknięciu, dobrze że przynajmniej dużo nie wzięli. :mrgreen:
    Wszystko byłoby cacy gdyby nie zaparowany przedni reflektor.. Jakaś przypadłość VW bo jeden sąsiad który ma Passka B6 również boryka się z tym, zresztą nie tylko on. Chociaż w innych samochodach też to występuje.
    Na pewno nie będę tego ignorował, jutro zabieram się do roboty bo czekając przez kolejne dni nic się nie załatwi. Jedna z opcji to nieszczelny reflektor, gdzieś przedostaje się woda. Może wystarczy wyjąć reflektor, a następnie dokładnie uszczelnić silikonem miejsca składania lampy.
    Czytałem gdzieś, że ludzie wyjmowali reflektor i suszyli go suszarką a nawet ktoś zapodał pomysł aby włożyć lampę do rozgrzanego piekarnika na 190 stopni, a potem pościskać na łączeniach klosza z tylną częścią. Ciekawy pomysł. :-D
    A czy jazda z zaparowanym reflektorem (obojętnie czy przednim, tylnym) to wykroczenie i podstawa do wystawienia mandatu?
    Ostatnio zmieniony 01 mar 2013, 15:07 przez Cruz, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Cruz - VW Polo

    autor: adamsky73 » 01 mar 2013, 14:13

    Wsadzanie reflektora do piekarnika kojarzy mi się z pewną lekturą z podstawówki...
    Sądzę że to zaparowanie występuje tylko przy wyłączonych światłach i ustąpi w kilka minut po włączeniu żarówek? Reflektor nigdy nie jest zupełnie szczelny, bo miejsce w które wchodzi żarówka jest najczęściej uszczelnione tylko nakładaną gumą - może ona nie jest dobrze zamontowana albo ma dziury?
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    VW Polo 1.4 9N

    autor: sky » 02 mar 2013, 12:00

    Nie wiem jak u Polo ale sporo samochodów ma wywietrzniki w lampach. Wyjmij lampę, otwórz ją i susarką wysusz. Sprawdź czy masz wywietrzniki jak tak to je wyczyść. W moim E36 po rozebraniu lamp, dokładnym wymyciu i wysuszeniu oraz wyczyszczeniu odpowietrzników niemal pozbyłem się problemu - parują przy ulewach, ale później jak się sucho robi one też wysychają i jest cacy - wymiana uszczelek tylko już może pomóc.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    VW Polo 1.4 9N

    autor: Michalmaster » 02 mar 2013, 12:06

    Mój wujek z podobnym problemem potraktował lampę na "do widzenia" sprężonym powietrzem, zamiast suszarką ;)
    Nie wiem, czy się Ci to przyda ale poprzez owe powietrze (które ma większą moc od suszarki) przy okazji wydmuchał ze środka co tam miał.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    VW Polo 1.4 9N

    autor: BeliarPL » 02 mar 2013, 12:18

    Ja mam tylną lewą zaparowaną (kiedyś zbiła się żarówka i wypaliła pół plastiku wewnątrz lampy :mrgreen: ) i świeci ledwo ledwo :P Jeżdżę tak 3ci rok, co kilka miesięcy psikam wd-40 aby działała i jest git :D Nikt się nie czepia ;)
  • Cruz

    VW Polo 1.4 9N

    autor: Cruz » 05 mar 2013, 14:01

    Auto idzie na sprzedaż, temat do zamknięcia.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    VW Polo 1.4 9N

    autor: Anioł Stróż » 05 mar 2013, 14:07

    Ok to zamykam, jak byś chciał coś dopisać to pisz PW albo na xfire.
  • Cruz

    VW Polo 1.4 9N3

    autor: Cruz » 21 mar 2013, 8:35

    Witam, VW jednak zostaje. Samochód był mi przez ostatnie tygodnie bardzo potrzebny i sprzedawanie go po prostu mijało się z sensem..
    Ale do rzeczy, po włożeniu w niego całkiem niezłej sumki pojawił się problem, a w zasadzie dwa.
    Tydzień temu urwała się ta badziewiasta klamka, na szczęście nie od strony kierowcy bo wtedy miałbym lekko mówiąc przewalone. :P Czytałem o tym, że łatwo je złamać. Tutaj nawet się nie szarpałem, lekkie pociągnięcie i się złamała. To akurat żadna filozofia kupić dodatkową i zamontować, gorzej jest z układem wydechowym na którym zauważyłem małe ognisko korozji..
    EDIT: Dla kogoś kto włożył ponad 1k w auto z własnych oszczędności, dorabiając sobie gdzieś na boku za śmieszną kasę to jest powód do niepokoju. Zacznę pracować to będę spokojniejszy. :mrgreen: Oczywiście, że nie będę kupował w ASO, jeszcze nie zwariowałem. :P
    Ostatnio zmieniony 21 mar 2013, 22:30 przez Cruz, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Posty: 89

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Przejdź do