Zablokowany Posty: 80
Taki tam Break Hubiego
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 02 wrz 2012, 21:41

    Cześć wszystkim,
    w końcu odważyłem się pokazać moje auto, które mam już prawie 4 miesiąc :) .

    Autem tym jest Peugeot 406 w wersji Break ( kombi ) 2.0 HDi 110 KM ( 109 :P ) z 2002 roku .
    Jest to auto z polskiego salonu, a dokładnie to z salonu Peugeot'a z placu Bankowego w Warszawie :) .
    Kupiony został od pierwszego właściciela, ale tak naprawdę to od drugiego, gdyż przez pierwsze dwa lata właścicielem był salon z placu Bankowego a potem dopiero został sprzedany prywatnej osobie .
    Auto jest w wersji wyposażenie Husky, na pokładzie ma klimę automatyczną, 4 poduchy, ABS oczywiście, ESP , przednie szybki w elektryce, lusterka w elektryce, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, spryskiwacze przednich lamp, halogeny i inne duperele ;) .
    Najbardziej ubolewam nad tym iż auto posiada oryginalne radio na kasety :crazy: .

    Dotychczas zrobione zostało :
    - wymiana olejów i filtrów zaraz po zakupie,
    - kupno i wymiana wentylatora + termostat = nie była to tania zabawa :oops:
    - kupno i wymiana halogenów, gdyż stare do niczego się nie nadawały + jeden nie świecił
    - wczoraj ( 1.09 ) wymiana rozrządu, bo było już słychać rolkę :-|

    Do zrobienia :
    - brak :P -

    Zapodaje 3 foty zrobione jakoś tak miesiąc po zakupie

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Sry za te foty, zrobione zostały telefonem Nokia 500 ... :???:

    Jutro postaram się zrobić lepsze foty o ile nie zapomnę :) .
    Ostatnio zmieniony 02 wrz 2012, 21:41 przez Hubi2509, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Anioł Stróż » 02 wrz 2012, 21:53

    Fura zacna ale osobiście preferuje 406 w Coupe :lol:
  • Awatar użytkownika
    DrifteaCent
    Posty: 547
    Rejestracja: 15 sie 2010, 21:50
    Reputacja: 0
    Imię: Łukasz
    Nick w TDU: DrifteaCentPL
    Nick w TDU2: DrifteaCentPL
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy Warszawą a Białymstokiem ;)
    Polubił: 93
    Otrzymanych polubień: 69

    Taki tam Break Hubiego

    autor: DrifteaCent » 02 wrz 2012, 22:22

    Pogromca passata B5 :D

    No no hubi, ładnego masz pugolota, tylko wez cos z ta koncowka wydechu zrob bo to nie amelinium i bez problemu to pomalujesz :mrgreen:

    Fotki wnętrza zapodaj ;)

    Francuska burżuazja pozdrawia :hi
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 03 wrz 2012, 12:49

    Anioł Stróż pisze:Fura zacna ale osobiście preferuje 406 w Coupe :lol:


    Też wole Coupete, tylko niestety byłem zmuszony kupić coś w 4 / 5 drzwiach :problem: .

    Driftu będzie foto wnętrza, a tłumik się kiedyś zrobi xD.
    Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 12:49 przez Hubi2509, łącznie zmieniany 2 razy.
  • quba123pl

    Taki tam Break Hubiego

    autor: quba123pl » 03 wrz 2012, 13:35

    Gratulacje zakupu autka, oby służył jak najdłużej. Co do radia nie martw się ja też mam kasetowe :-D ale na szczęście dodali zmieniarke.
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 03 wrz 2012, 13:46

    quba123pl pisze:... Co do radia nie martw się ja też mam kasetowe :-D ale na szczęście dodali zmieniarke.


    No ja akurat takiego szczęścia nie miałem ( a wiem, że były montowane zmieniarki w 406 :P ) :roll:
    Ostatnio zmieniony 03 wrz 2012, 13:46 przez Hubi2509, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    UntitledPL
    Posty: 425
    Rejestracja: 03 mar 2012, 22:11
    Reputacja: 0
    Hobby: lotnictwo
    Samochód: Peugeot 508SW
    Nick w TDU2: UntitledPL
    Lokalizacja: Poznań

    Taki tam Break Hubiego

    autor: UntitledPL » 03 wrz 2012, 18:54

    Piękne auto, wracają wspomnienia :) Szkoda, że nie chciałeś dopłacić tych kilku tysi i kupić 407, bo przeskok jest wielki - oba te auta miał mój ojciec i, porównując, 407 pomimo swojej wątpliwej praktyczności jest samochodem sporo lepszym, wygodniejszym i bardziej niezawodnym.

    Jaki masz tam przebieg? :)

    A tymczasem pozdrawiam z kolejnej odsłony tego modelu, 508 :)
    Obrazek
    AsRock P67 Pro3 B3 | Intel i5-2400 | Sapphire Radeon 7850 OC 2GB | 2x4GB Patriot | OCZ StealthXStream 700W | SilentiumPC Brutus 410 | Seagate Barracuda 1TB | Windows 7 Home Premium 64 bit | iiyama ProLite E2409HDS | Logitech Driving Force GT | Saitek Cyborg Fly 5
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 03 wrz 2012, 20:23

    Powiem Ci, że wole 406 niż 407 . Jak dla mnie 406 jest wygodniejsze i ma więcej miejsca na tylnej kanapie niż 407 . W 407 nie był już montowany ten silnik co ja posiadam w swoim, tzn, 2.0 HDi 8v 109 km bez FAP'u , a jak wiadomo to wielka zaleta tego silnika. Wprowadzono zaś niezbyt udane 1.6 HDi , niby moc ta sama, 16 zaworów ale to nie idzie o dziwo ... .
    W robocie stoi takie 407 1.6 HDi w sedanie, czasem się nim przejeżdżam i szału nie ma :eh: .
    Co do niezawodności to jest praktycznie taka sama ( pomijając wspomniany silnik 1.6 HDi ) i jak to właściciele Pugolotów mówią, w tych autach zawsze jest coś do zrobienia xD .

    Chętnie bym kupił 407 SW 2.0 HDi 136 KM , tylko oczywiście w full opcji, gdyż w tedy to auto powala mnie :P , no ale niestety kasa kasa kasa .... :-| .

    Przebieg mojego Lwa wynosi aktualnie nieco ponad 231 tys km z czego ja zrobiłem prawie 1700 km jak nie więcej ;) .
  • Awatar użytkownika
    UntitledPL
    Posty: 425
    Rejestracja: 03 mar 2012, 22:11
    Reputacja: 0
    Hobby: lotnictwo
    Samochód: Peugeot 508SW
    Nick w TDU2: UntitledPL
    Lokalizacja: Poznań

    Taki tam Break Hubiego

    autor: UntitledPL » 03 wrz 2012, 21:28

    No nie wiem - zrobiliśmy 1.6 HDi w przeciętnej wersji i w kombi (welur + 7xPP + alusy 16" + inne pierdółki w stylu czujnika deszczu) ponad 200k km i jedyne z czym mieliśmy problemy to części eksploatacyjne i FAP, który zastrajkował, gdy autko jeździło przez kilka miesięcy po 3-4km dziennie. Porządne przeciągnięcie go po autobahnie pomogło, ba, wozidełko raz wyciągnęło około 220km/h na takowej. Jeśli miałbym oceniać przyspieszenie to faktycznie głowy nie urywa - za to spalanie na trasie Poznań-Mielno wyniosło 4,5, a na Poznań-Wiedeń 6,3l :) Puzio ponoć prowadził się bardzo dobrze, niestety w tym temacie się nie wypowiem :( Samochód w porównaniu z obecnym 508, którego zresztą nie trawię, zapewniał wysoki komfort, zarówno w mieście, jak i na autostradzie, gdzie potrafił bez męczenia kierowcy i pasażerów z tylnej kanapy przejechać z Włoch do Poznania bez postoju, do tego stopnia, że po powrocie zawsze byłem chętny na jakąś grę w piłkę czy coś.

    Faktycznie samochód do ogromnych nie należy, ale bez problemu w 5 osób wybieraliśmy się na narty czy nad morze, zawsze co najmniej 1000km od chaty. Na kanapie zawsze sobie znalazłem pozycję, czego nie mogę powiedzieć o przeklętej ławce w 508. No i cóż, tapicerka welurowa to teraz rzadkość, a szkoda, bo to coś sporo lepszego od pieprzonej tkaniny z następcy 407. No i, co najważniejsze - przepiękny, usportowiony, drapieżny wygląd. To jedyne kombi, które mi się podoba i zawsze, gdy widzę je na ulicy, oglądam się za nim :D

    Uwielbiałem to autko, do tego stopnia, że autentycznie łza mi spłynęła po policzku, gdy, z warkotem słabego diesla odjeżdżało po raz ostatni spod naszego domu, a na podjeździe szpecił i wkurzał mnie "pięćsetsoiem" vel "kupagówna". Jedyne co mnie pociesza to to, że nowy właściciel był fajnym gościem i fanem Pugów, a autko widzę praktycznie raz w tygodniu.

    Nie wiem, ile zapłaciłeś za 406 - ale porządny egzemplarz 407 SW z 2004 można znaleźć już za 24-26k, i myślę, że jeśli będziesz kiedyś chciał swojego "brejka" zmienić to warto się rozejrzeć za "czterystasiódemką".
    Obrazek
    AsRock P67 Pro3 B3 | Intel i5-2400 | Sapphire Radeon 7850 OC 2GB | 2x4GB Patriot | OCZ StealthXStream 700W | SilentiumPC Brutus 410 | Seagate Barracuda 1TB | Windows 7 Home Premium 64 bit | iiyama ProLite E2409HDS | Logitech Driving Force GT | Saitek Cyborg Fly 5
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 03 wrz 2012, 21:59

    Ja za swojego Puga dałem spooro mniej, ba !, była to okazja :) .

    Co do następcy 406'tki to o ile 406 będzie dobrze się spisywać, to myślę, że następcą będzie też Peugeot, tylko właśnie 407 SW ( bo sedana nie trawie .. ) z 2.0 HDi 136 KM lub w jakiejś benzynce ? :-D .

    Ceny 407 ostatnio pospadały, także za mniejsze już pieniądze można znaleźć ładny egzemplarz.
    Kumpel z roboty sprzedaje właśnie swoje 407 SW 2006 rok, czarne 1.6 HDi w wersji Premium na 18" z Coupety ( :-D ) za 22 tysie ;) .

    Niestety świeżych fot nie mam, gdyż nie mogłem znaleźć aparatu ... :problem: .
  • Awatar użytkownika
    Hubi2509
    Posty: 293
    Rejestracja: 15 lis 2010, 17:21
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW E39 Touring
    Nick w TDU: hubi2509
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Warszawa
    Otrzymanych polubień: 11

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Hubi2509 » 25 wrz 2012, 21:14

    Witam,
    sorry, że nadal nie ma nowych fot, ale nie mam czasu praktycznie, rano do roboty, a z roboty wracam jak już ciemnawo się robi, więc robienie fot zwłaszcza telefonem nie ma sensu :cry: .

    Piszę do Was, bo mam sprawę, a mianowicie :
    Jakie auto byście polecili do kwoty 30-35 tys zł ?

    - Auto ma być w miarę świeże ( dlatego iż ma być na kilka lat już ),
    - silnik o pojemności max 1800 cm3 , ostatecznie, ale to ostatecznie jakieś 1900 cm3 ,
    - najlepiej w benzynie / benzynie + gaz , ( znów ) ostatecznie jakiś dieselek ,
    - musi w miarę bezproblemowo mieścić 5 osób + mały pies :P na pokładzie ,
    - jako że ma mieścić tyle osób to i wielkość bagażnika musi być odpowiednia ,
    - musi mieć na wyposażeniu klimę automatyczną + 4 el. szybki ( obie te opcje to podstawa dla mnie )

    To by było tyle chyba :P .

    Pytam, gdyż na 100% w styczniu 406 zmienia właściciela .
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Taki tam Break Hubiego

    autor: RaFaL » 25 wrz 2012, 21:36

    Tak jak gadaliśmy, ale neta mi zbrakło więc dokończę tutaj. VW nie chcesz, Audi do tej kasy to znajdziesz do 2004r. więc troszkę stare tak jak mówiłeś, BMW stare i silniki duże, Zaczęliśmy temat o Skodzie, wcale nie musisz być dziadkiem, żeby jeździć Skoda ;) Octavia bardzo fajna, często jeżdzę "jedynką" po lifice 1.9 TDI 110 KM i nawet fajnie to się odpycha ;) Ty do tej kasy znalazł byś już "dwójkę", tylko tam już diesel to 2.0 TDI, a 2.0 rozumiem, że nie chcesz ? Są też dwójki z 1.9 TDI, mniej mocy ale silnik na pewno dużo lepszy niż to nowe 2.0 TDI :)
    Od Octavii mi się bardziej podoba Superb, też znajdziesz takiego z 2006 roku i wypas fajny mają ;) Diesel to samo co w Octavii, no ale jak nie chcesz nic powyżej 1.9 to szukaj Superba 1.8T ;)
    Pisaliśmy też o Oplach a konkretnie o Vectrze C, fajne auto ale szukaj w benzynie, jak najdalej od 1.9 CDTI ;)
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Taki tam Break Hubiego

    autor: Mimi » 25 wrz 2012, 21:41

    http://otomoto.pl/fiat-croma-salon-pl-m ... 99882.html - bardzo polecam ! Auto jest genialne duże pozycja za kierownicą jest super bez problemu mieści się 5 osób, duży bagażnik, no i silnik niepozorny diesel w niepozornym Fiacie bardzo fajnie się zbiera. Cena 35k nie dużo ale i nie mało, zaraz znajdzie się ktoś kto powie "nie patrz nawet bo to fjat" - prawda jest taka, że nie są już to samochody jak kiedyś. Jest duży i wygodny, jedyny minus (dla niektórych plus) to to, że trzeba kontrolować prędkość, bo w tym samochodzie się jej nie czuje, jedziesz 110km/h troche gazu i nie wiesz kiedy już ponad 130.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Taki tam Break Hubiego

    autor: RaFaL » 25 wrz 2012, 22:00

    Croma fajna, tylko tak jak mówiłem, uwaga na te silniki 1.9 CDTI czy jak oni w fjacie se to oznaczają :P
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Taki tam Break Hubiego

    autor: BeliarPL » 25 wrz 2012, 22:21

    W tej cenie to już chyba warto poszukać cromy po lifcie ;)

    Hmm, jak sobie oni w fiacie oznaczają? Chyba na odwrót :P Multijet, a jak opel sobie je nazywa to już opla sprawa, gdyby zdjąć plastik z opla to oczom ukaże się fiatowski motor :P A co z nimi nie tak? Bo publika raczej twierdzi, że są trwałe i ok ;)
Zablokowany Posty: 80

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Przejdź do