Odpowiedz Posty: 610
Rozmowy i komentarze part 3
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: FrogsterPL » 02 sie 2018, 22:42

    Hudy pisze:Qr Bbpost Ja po dziś dzień nie dowiedziałem się co jest złego w lpg :///

    To, że nie wszystkie silniki dobrze na takim paliwie działają. Są wyjątki - ba, jest ich mnóstwo - ale to nie znaczy, że każdy jeden silnik będzie zajebiście chodził na LPG. Poza tym osobiście lubię, jak w aucie wszystko wygląda jak z fabryki. Osprzęt instalacji LPG na ogół wygląda, jakby pochodził ze sklepu "wszystko po 5 złotych", chyba że fura jest zagazowana fabrycznie. FABRYCZNIE, nie u dealera.
    Ostatnio zmieniony 02 sie 2018, 22:42 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Courius » 02 sie 2018, 23:31

    Blazo pisze:Qr Bbpost @Hudy, niektórzy uważają, że spaliny z silnika na LPG śmierdzą :rotfl:

    Inaczej, samochody z lpg zazwyczaj okropnie śmierdzą. Są wyjątki, no ale...

    jedlin12 pisze:Qr Bbpost
    Blazo pisze:Qr Bbpost
    Mimi pisze:Qr Bbpost
    Profanacja to założenie gazu do V8 :mur:


    Lekka przesada moim zdaniem. Swoją drogą takie proste amerykańskie V8 nie powinno mieć chyba problemów z LPG. Powiem więcej, jednym z moich motoryzacyjnych marzeń jest posiąść Corvettę C5 lub C6 z założoną instalacją gazową. Świetne osiągi i względnie niskie koszta eksploatacji

    Mam rozumieć, że już Vettke bez LPG nie jest Twoim marzeniem?

    PS. Koszta utrzymania auta nie kończą się na stacji paliw.
    Ostatnio zmieniony 02 sie 2018, 23:31 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Blazo » 03 sie 2018, 1:14

    Courius pisze:Qr Bbpost
    PS. Koszta utrzymania auta nie kończą się na stacji paliw.

    IMO. Bardziej by pasowało, że właśnie na stacji paliw się kończą, ale jest jeszcze dużo wydatków zanim będzie się w ogóle mogło na nią dojechać legalnie :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 03 sie 2018, 1:14 przez Blazo, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: jedlin12 » 03 sie 2018, 10:34

    Courius pisze:Qr Bbpost PS. Koszta utrzymania auta nie kończą się na stacji paliw.


    Zdaje sobie z tego sprawę, ale tutaj jeszcze miałem na myśli koszty serwisu i części, które, jeśli się nie mylę, są zauważalnie niższe, niż w przypadku chociażby 997.
    Ostatnio zmieniony 03 sie 2018, 10:34 przez jedlin12, łącznie zmieniany 1 raz.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: RaFaL » 04 sie 2018, 3:15

    FrogsterPL pisze:Osprzęt instalacji LPG na ogół wygląda, jakby pochodził ze sklepu "wszystko po 5 złotych", chyba że fura jest zagazowana fabrycznie. FABRYCZNIE, nie u dealera.


    Otworzyłbym Ci maskę w Leonie którego miałem to byś nawet nie zauważył, że jest tam LPG ;-)
    Mam V8 w LPG i nie mam zamiaru się z tym chować, zamiast wydawać 100 zł na pokonanie 100 km wydaję połowę tego a auto jeździ tak samo na LPG jak na PB. No ale przecież gaz jest do zapalniczek...












    ... a ropa do traktorów :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 3:15 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Gruszmen » 04 sie 2018, 14:58

    I pomyśleć, że kiedy to kupiłem hankę z lpg to rozpętała się taka dyskusja, że hoho :-D

    Niemniej następną furka najprawdopodobniej będzie z lpg, a co :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Hudy » 04 sie 2018, 18:40

    RaFaL pisze:Qr Bbpost
    FrogsterPL pisze:Osprzęt instalacji LPG na ogół wygląda, jakby pochodził ze sklepu "wszystko po 5 złotych", chyba że fura jest zagazowana fabrycznie. FABRYCZNIE, nie u dealera.


    Otworzyłbym Ci maskę w Leonie którego miałem to byś nawet nie zauważył, że jest tam LPG ;-)


    Nie daleko szukać, zapraszam do tematu z moim złomem.

    Wydaje mi się, że jeszcze spora część ludzi zatrzymała się na starych instalacjach lpg, które nie były idealne, montowane w szopach, nie strojone i chodziły generalnie chu*owo. Stefan dał na bogato, żeby nie gasł i potem nie dało się oddychać. Przez naszą rodzimą rzeźbę wiele osób utwierdziło się przekonaniu, że to patola, syf kiła i mogiła. Trochę mają racji.

    Jednakże wszystko idzie do przodu i nie można porównywać starych instalacji np. II generacji, do obecnych IV gen. Są już nawet instalacje VI generacji, przeznaczone głównie do silników FSI, TFSi etc. Jak ktoś się uprze, to może nawet zagazować Lexusa z bezpośrednim wtryskiem (choć nie każdego).

    Jest też dużo więcej naprawdę dobrych warsztatów specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach, które przykładają się do roboty i zakładają lpg zgodnie ze sztuką. Stroją auta na hamowniach, poprawiają potem na ulicy i montują wszystko w sposób niezauważalny dla zwykłego Kowalskiego.

    Nie słyszałem jeszcze, żeby komuś się coś rozje*ało w silniku, bo miał gaz. Serio.
    Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 18:40 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Gruszmen » 04 sie 2018, 19:18

    Hudy, prawda jest taka, że osoby które najwięcej narzekają i są anty-lpg najzwyczajniej nigdy nie posiadały/nie miały okazji poruszać się autem zasilanym tym paliwem.
    Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 19:19 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: szoko » 04 sie 2018, 20:44

    Kiedyś mieliśmy z kolegami żeby do roboty dojeżdżać służbówkę Toyotę Corolle IX kombi 1.4 albo 1.6 dokładnie już nie pamiętam. Miała założony gaz prawie od nowości. Biorąc pod uwagę, że mieliśmy wtedy lekko ponad 20lat na karku to nie miała z nami lekko oj nie. Przez ponad dwa lata nastukaliśmy nią ponad 120tyś i laliśmy do niej tylko gaz i wiadomo co jakiś czas benzynę, nic się nie psuło po prostu nic. Normalnych części eksploatacyjnych nie biorę pod uwagę ;-) Tyle ode mnie, choć sam teraz w swojej nie mam gazu, ale to z innych powodów :-D
    Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 20:44 przez szoko, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: FrogsterPL » 05 sie 2018, 21:44

    Panowie, ku*wa. To, że Wasze instalacje są tip-top i że fury jeżdżą jak na benzynie, to spoko, pogratulować. Tym niemniej, nawet jak elementy instalacji są pochowane, to i tak wystarczy mi świadomość, że taki filtr gazu wygląda jak tania zabawka. Że nie wspomnę o tych paskudnych przełącznikach, które tak bardzo nie pasują do wnętrza auta, że zęby swędzą. To raz.

    Dwa, że wolę mieć w aucie koło zapasowe, i to w miejscu dla niego przeznaczonym. I chcę mieć do dyspozycji cały bagażnik.

    Trzy, że ciśnienie mi się podnosi na samą myśl o wierceniu dodatkowych otworów w aucie - choćby w kolektorze dolotowym.

    Cztery, że wyjeżdżacie z typową argumentacją, że "nie słyszeliśmy, żeby komuś się coś z powodu zasilania LPG popsuło". Ano może i nie słyszeliście, ale dla mnie wystarczającym argumentem, że to się do niektórych silników nie nadaje jest choćby fakt, że trzeba się czasem ratować lubryfikacją gniazd zaworowych - co i tak nie zawsze ratuje przed uszkodzeniem głowicy w dłuższym okresie czasu - czy też fakt, że jak się ma mechaniczną regulację luzu zaworowego i na benzynie można to sprawdzać/ustawiać zależnie od silnika np. co 160 tys. kilometrów, to na gazie należy to robić 3-4 razy częściej. U mnie to tam pół biedy, ale w Subaru trzeba wyciągać do tej operacji silnik. Wyjęcie silnika co 40 tys. kilometrów brzmi spoko?

    Ja WIEM, że są porządne instalacje gazowe. Ja WIEM, że są silniki, którym LPG w niczym nie przeszkadza. Ba - że jest ich sporo! Nigdy nikomu nie powiedziałem, że gaz to do kuchenek, a ropa do traktorów, co być może próbuje mi zasugerować RaFaL. Ale przykładowo swojego Durateca w Mondeo W ŻYCIU bym nie zagazował nawet gdybym był zwolennikiem tego paliwa, bo dość się naczytałem o problemach z instalacjami (i w efekcie problemach z głowicami) w tych silnikach, plus wyżej wspomniana kwestia mechanicznej regulacji luzów zaworowych.

    Co innego jak ktoś jeździ furą parę lat i ją zmienia, ale moje Mondeo jest w rodzinie od nowości, aktualnie ma 15 lat i prawie 220 tys. przebiegu - nie wierzę, po prostu kur*a nie wierzę, żeby było w stanie przejechać ten dystans bez problemu na gazie. A jeśli nawet by dało radę, to co z tego, jak non stop bym się wnerwiał na te dziury, na brak koła zapasowego (lub miejsca w bagażniku) czy 4x częstszą regulację luzów zaworowych.

    Jedyne rozwiązania LPG jakie byłbym w stanie zaakceptować to montaż w fabryce (z uwzględnieniem specjalnie zaprojektowanych przycisków i wskaźnika poziomu gazu) lub, ewentualnie, LPdi, jako że korzysta chociaż z wtryskiwaczy benzynowych.

    Jak Wam tak LPG pasuje to proszę bardzo, cieszę się Waszym szczęściem, ale skończcie pierniczyć jakby to było paliwo idealne dla każdego.
    Ostatnio zmieniony 05 sie 2018, 21:44 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Hudy » 05 sie 2018, 22:10

    No to pogadane :lol:

    Ok, przepraszamy. Już nie będziemy denerwować tych co nie lubią/nie mogą. Teoria z praktyką skonfrontowana, argumenty za i przeciw wymienione. Można się rozejść :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 05 sie 2018, 22:14 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    pluszo
    Posty: 110
    Rejestracja: 10 lut 2012, 22:48
    Reputacja: 0
    Polubił: 241
    Otrzymanych polubień: 112

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: pluszo » 05 sie 2018, 22:16

    FrogsterPL pisze:Qr Bbpost
    Hurr durr załóż gaz u legendarnego gazownika, który umi i nie będziesz miał problemow :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 05 sie 2018, 22:16 przez pluszo, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Courius » 05 sie 2018, 22:19

    Mówisz o tym legendarnym gazowniku, którego wszyscy znają, ale nikt nie może do niego trafić? :lol: :rotfl:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: FrogsterPL » 05 sie 2018, 22:23

    @Hudy - typowe, jak ktoś się nie zgadza, to go jeszcze wyśmiać, no bo przecież jak on śmiał mieć swoje zdanie. Oczywiście bez nawiązania do konkretnych argumentów, bo po co. Szkoda słów.

    Mam czasem wrażenie, że ze zwolennikami LPG jest jak z weganami - wpierniczać się innym do talerza (w tym przypadku samochodu) to bardzo chętnie, ale weź się postaw, to zaraz jakieś podśmiechujki albo obraza majestatu. Nieważne, że mi nie wadzą Wasze instalacje, że nie sypię durnymi tekstami o gazie do kuchenek i że zasadniczo mam w dupie kto na czym jeździ, skoro to jego fura - i tak jestem tą ciemną masą, która potrzebuje oświecenia, co nie? No więc nie, nie potrzebuję.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Rozmowy i komentarze part 3

    autor: Hudy » 06 sie 2018, 0:22

    FrogsterPL pisze:Qr Bbpost @Hudy - typowe, jak ktoś się nie zgadza, to go jeszcze wyśmiać, no bo przecież jak on śmiał mieć swoje zdanie.


    Spójrz proszę na swój poprzedni post, bo jest kilka punktów zaczepienia ;)

    Przedstawiliśmy swoje doświadczenia, a w odpowiedzi usłyszeliśmy, że jesteśmy weganami i mamy "skończyć pierniczyć", bo w duratec'u się nie da i ch*j, dlatego jest złe :D Mówić, że komuś działa i nie miał problemów w kilku autach z różnych koncernów też nie za bardzo można z tego co widzę, bo rośnie gul. Sorry, to są właśnie nasze argumenty "za". Działa dobrze, nic się nie dzieje, koszta zmalały. Wyciągnąłeś z tego jedynie "przechwałki", jakby rzeczywiście było czym, no naprawdę...

    Wziąłeś do siebie tę szczyptę sarkazmu, która nie była nawet skierowana w Twoją stronę i spiąłeś się chyba na zapas. Wyłapałem Twoje "przeciw", ale ja na takie rzeczy nie zwracam uwagi, bo w mojej opinii i tak warto, a gamma aut, w których można - jak sam stwierdziłeś - jest spora. Odniosłem się tylko do tych ku*ew pisanych pod wpływem emocji, które są tutaj zbędne jak na moje oko.

    I gdybym miał toczyć dalszą dyskusję na Twoim poziomie, to bym napisał, żebyś skończył pier*olić, bo mnie gówno interesuje, że masz od 15 lat jedno auto, podczas gdy jest tyle samochodów do wypróbowania i nie wnosi to nic do tematu. Jednak szanuję Twoje podejście i nie śmieję z Twojej wierności do auta, które kiedyś miałem, ale dzisiaj za żadne skarby bym go nie wziął.

    To jest właśnie typowe. "On ma, a ja nie...Sszzzzzkurrrr*a!!" - taki wydźwięk miała Twoja wypowiedź, co zaprezentowałeś od pierwszego zdania.

    Skończyłem :kapelusz:
    Ostatnio zmieniony 06 sie 2018, 0:22 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 610

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Przejdź do