Odpowiedz Posty: 21
Najbrzydsze samochody na świecie
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: jedlin12 » 10 maja 2016, 22:46

    Witam. W tym temacie będziemy rozmawiać o naszym zdaniem najbrzydszych automobilach, jakie zostały kiedykolwiek wyprodukowane. Najlepiej o tych mniej znanych, które mniej się zapisały w świadomości szarego Kowalskiego. Zatem zaczynamy.

    Toyota MR2 Mk3

    Obrazek

    Jeśli miałbym sporządzić listę najbrzydszych Coupe to MR2 trzeciej generacji znalazłoby się wysoko. O ile z rozłożonym dachem wygląda całkiem ładnie, zwłaszcza z przodu, to po jego złożeniu auto wygląda beznadziejnie. Profil dachu oraz niewielka jego długość kompletnie rujnuje sylwetkę pojazdu oraz proporcje i źle się komponuje z płaską pokrywą silnika. A sprawę jeszcze bardziej pogarsza ewentualny brak spojlera i tylne światła, które wydają się zbyt duże. Jakby się temu autu dokładniej przyjrzeć, można dojść do wniosku, że to taka Carrera GT dla biednych i to chyba znajduje potwierdzenie, bo w sieci można znaleźć repliki tegoż hiperauta, zrobione na bazie owej MR-dwójki.

    Mercedes klasy A W168

    Obrazek

    Ja wiem jaki był cel inżynierów Mercedesa: wygospodarować jak najwięcej miejsca w bagażniku i dla pasażerów w niewielkim kompakcie. Sęk w tym, że przez to jest strasznie wysoki. Mierzy 159 cm, co przy długości równej 360 cm powoduje, że proporcje są mocno zachwiane i ma się przeczucie, jakby został celowo rozciągnięty. Co gorsza mamy dziwnie wykrzywiony słupek C, który dzieli tylną boczna szybę w taki sposób, ze wygląda jak jakiś daleki krewny Ssangyong Rodiusa

    KTM X-Bow

    Obrazek

    Ja wiem, że to zabawka na track day i takie tam, ale o ile Caterham ma ten oldskulowy posmak, a Ariel to w zasadzie tylko rama, to KTM wygląda wprost ohydnie. Przerwa między zderzakiem, a nadkolem. Zostawienie samej podłogi po bokach, przednie światła sprawiające wrażenie na doczepkę, wystające coś przypominające zagłówki nad siedzeniami powodują że dla mnie to jest jedno z najbrzydszych aut wszechczasów. Serio karoseria wygląda na wybrakowaną, a co gorsza i tak na torze tyłek ci skopie gość w Caterhamie RS500, na którego z resztą wydał kilkadziesiąt tysi mniej.

    I to tyle zachęcam do komentowania i dawania własnych propozycji.
    Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 22:46 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Hudy » 11 maja 2016, 9:13

    Nie wymaga komentarza

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 9:13 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Siemkins » 11 maja 2016, 9:55

    Niemniej jednak, każda zmora.... ;)

    Fiat Multipla 2.0l Turbo
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 9:55 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: adamsky73 » 11 maja 2016, 16:24

    Multipla była przynajmniej innowacyja, a auta VW od tyłu lat ani innowacyjne ani ładne
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Hudy » 11 maja 2016, 16:57

    A co było w niej innowacyjnego oprócz JTD?
  • adamsky73

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: adamsky73 » 11 maja 2016, 17:15

    Np. 6 osób w aucie każdy na swoim siedzeniu i to wygodnie bo multipla jest szersza od S-klasy? Wiem że później w minivanach wprowadzili 7 miejsc, ale o wygodzie tych 2 dodatkowych i w zasadzie braku bagażnika po ich rozłożeniu to nie ma co wspominać. Znacznie później Honda zgapiła ten pomysł od Włochów
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Courius » 11 maja 2016, 20:10

    @Adam: Na widok Multipli mam odruch wymiotny, ale za edukowanie młodzieży masz łapkę w górę :-D

    A do listy najbrzydszych samochodów na świecie dorzucę... Pontiaca Azteka
    Obrazek

    Nie wiem co o nim napisać. Wygląda jakby zaprojektował go mój mały siostrzeniec, nie mam pojęcia co mieli w głowach inżynierowie Pontiaca gdy projektowali ten obornik na kołach. I tak, nie chcę tego wiedzieć :szalony:
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 20:10 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Maxellero » 11 maja 2016, 22:07

    Mosler Consulier
    Obrazek

    Mosler Raptor
    Obrazek

    Tak, marka która ma na koncie cudowne MT900 zrobiła kiedyś te abominacje

    EDIT: Amerykańskiego projektowania pod wpływem LSD ciąg dalszy
    Chrysler PT Cruiser
    Obrazek

    Chevrolet SSR
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 22:07 przez Maxellero, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: olosagaris » 11 maja 2016, 22:41

    To KTM też robi samoch... pojazdy na 4 kołach?

    Brrr... huh :lol:

    Ja jestem miłośnikiem BMW, ale np. to...
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Obrazek


    Brr.. to chyba najbrzydsze BMW jakie miałem sposobność widzieć. Przód jeszcze ujdzie bo jest nieco "lepszy" niż np. w takim E39, ale tył to powala swoją prymitywną zmyślnością. Już chyba mniej odrzuca Isetta...
    Ukryty tekst:
    Obrazek :crazy:


    Powiem Wam, że po wspaniałości estetycznej jaką jest E38 to jego następca to designerski niewypał. Tak czy inaczej na powyższych fotach wygląda o niebo lepiej niż w rzeczywistości. Hmm... Ogólnie wszystkie bemki produkowane po 2000 roku mnie odrzucają. Projektanci dali się ponieść w rywalizacji o klienta i zapomnieli gdzie pracują. Gdzie się podziały wściekłość, wyniosłość, radość? i usportowienie.

    M4 F82 powróciło do korzeni, do E24. Mam nadzieję, że tak niechybna pierwsza dekada lat 2000 przejdzie do historii już na zawsze i zostanie zapomniana. Porzucona.
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 22:41 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: jedlin12 » 11 maja 2016, 23:08

    olosagaris pisze:Ja jestem miłośnikiem BMW, ale np. to...
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Obrazek


    Brr.. to chyba najbrzydsze BMW jakie miałem sposobność widzieć. Przód jeszcze ujdzie bo jest nieco "lepszy" niż np. w takim E39, ale tył to powala swoją prymitywną zmyślnością. Już chyba mniej odrzuca Isetta...


    Wiesz, zgadzam się że owo BMW serii 7 nie jest ładne ze względu na tył (ten zderzak...), ale czy najbrzydsze BMW? Ja mam jeszcze dwóch innych kandydatów.

    BMW X6
    Obrazek

    Wygląda jak przedłużone coupe na szczudłach. Nie podoba mi się w nim dość wysoki tyłek oraz ogólnie linia nadwozia, aczkolwiek z drugiej strony widzę w niej spory potencjał. Po poprawkach z tyłem i ogólnym zmniejszeniu karoserii jeśli chodzi o wysokość oraz ew. zderzak mogłoby powstać całkiem ładne coupe. Taki rywal dla Jaga, ale niestety jest SUVem i to dodatkowo niezbyt ładnym, o niezbyt dobrych właściwościach terenowych. Zawsze to auto kojarzyło mi się z samochodem bogatej cioci od strony mamy, która myślała, że mając wyższą pozycję za kierownicą jest wyżej w hierarchii na drodze, ale dużo gorsze jest jednak...

    BMW i3
    Obrazek

    Pomijając już moje uprzedzenia co do aut elektrycznych, trzeba jednak przyznać, że jeśli robimy auto stricte elektryczne, to jego stylistyka rzadko kiedy jest dobra. Nie inaczej jest w przypadku elektrycznego i3. W tym aucie chyba wszystko nie gra. Linia szyb bocznych i ten ,,rowek'', karoseria, która wygląda jakby z przodu i z boku nałożono jakiś body kit, co wymusza umiejscowienie świateł wysoko i raczej brzydki gril. Tył już jest nieco lepszy, ale dalej mi niezbyt pasuje i tylny zderzak wydaje mi się tak odrobinę na doczepkę. To wszystko powoduje, że dla mnie i3 to najgorzej wyglądający automobil wyprodukowany przez Bawarskie Zakłady Silnikowe, czy jak kto woli Bandit Motor Wagen.
    Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 23:08 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: olosagaris » 12 maja 2016, 7:43

    O serii X i, ..o rany i3? :lol: :rotfl:

    :facepalm:

    X5 to był pierwszy model, który rozpoczął walkę o klienta w odpowiedzi na ML z koncernu merca. Ten model, mały, europejski SUV po prostu nie pasował mi w znanym przeze mnie asortymencie BMW; to mniej więcej tak jakby Porsche wypuściłoby na rynek nie dość, że wóz z silnikiem z przodu to jeszcze w wozie o większych gabarytach ( ;-) )Później zaczęły powstawać te wynalazki serii 1 oraz i. Miałem kiedyś sposobność spotkać i8 i byłem zszokowany... nie było go słychać :???: Serio, mignął mi na odległość wyciągniętej ręki, wkoło było nie za wesoło, ale byłem blisko, powinienem był usłyszeć... neee. Kiedyś miałem nadzieję, że powstanie coś współczesnego, kontynuacja E31 840/850, ale w lotto też nie łatwo wygrać.

    Jeszcze czytałem jakiś czas temu w BMW Trends, że marka zamierza produkować samochody z napędem na przód.. to tak jakbym miał chodzić wszędzie wstecz.. to czysty nonsens i zaprzeczenie normalności. Mam nadzieję, że do tego nie doszło, ale jestem ostatnio w tyle z aktualnościami bo dosłownie co chwile powstaje coś nowego i się pogubiłem, a także zniechęciłem w pewnym momencie do tego wszystkiego, do bycia na bieżąco.

    Mam wrażenie, że pomijając te dziwności, które pojedynczo i przez przypadek powstawały na przestrzeni lat poczynając od samych początków produkcji samochodów to jesteśmy w kulminacyjnym momencie wszech ogarniętej mody na tworzenie brzydoty. Nie chodzi tylko o BMW, każda marka tak ma. Każda. Być może to moja subiektywna ocena, ale gdybym mógł to jeździłbym E21 a nie E36. O E90 nawet nie wspomnę - było by mi po prostu wstyd :oops:
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Prince-Matt » 13 maja 2016, 1:54

    Nie wiem jak to auto skomentować, to jest po prostu tragiczna KUPA.
    Obrazek

    .....
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 1:54 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: jedlin12 » 14 maja 2016, 14:21

    Prince-Matt pisze:Nie wiem jak to auto skomentować, to jest po prostu tragiczna KUPA.
    Obrazek


    A ja wiem jak:
    Nie pomalujesz ! To je amelinium (Oryginał HD)
    phpBB [media]


    Prawdę mówiąc, to Audi A2 było na swój sposób innowacyjne, bo raczej nie widujemy aluminiowego nadwozia zbyt często w tej klasie pojazdów. Swoją drogą, czy w tych posranych czasach, gdzie liczy się tylko zużycie paliwa i CO2 nie powinno się dążyć do zmniejszania masy? Czy zamiast produkować systemy zatrzymujące auta na światłach nie powinniśmy starać się zmniejszać masę nadwozia, zamiast robić je coraz cięższymi? Patrz cytat.
    Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 14:21 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: jurcek » 16 maja 2016, 20:05

    Nowe generacje pojazdów są lżejsze od poprzedników :P Popatrz choćby na Range Rovery nowe. A z bardziej przyziemnych to np. najnowszy Golf, w którym np. elektryke odchudzili o kilka kg. ;)
    .
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Najbrzydsze samochody na świecie

    autor: Prince-Matt » 14 cze 2016, 1:53

    opel... agila... eee....omg
    Obrazek

    Lexus SX II Gen
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, 1:53 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości

Przejdź do