Odpowiedz Posty: 47
Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Prince-Matt » 01 gru 2012, 17:03

    RaFaL pisze:

    Kod: Zaznacz cały

    ITD wykonała pierwszy przejazd jednym z nowych Fordów z fotoradarem pomiędzy Warszawą a Gliwicami... wynik: 1020 mandatów które kierowcy otrzymają niedługą pocztą.
    Damn :shock: Podasz źródło?
    Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 17:03 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Nowe Auta ITD

    autor: RaFaL » 01 gru 2012, 19:21

    Mam to z innego forum, tam też nie było źródła.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Nowe Auta ITD

    autor: BeliarPL » 02 gru 2012, 10:09

    Od pewnego czasu wiadomo, że w polskim kraju na drogach pan premier urządził sobie łapankę, gdyż wpływy z mandatów okazały się za niskie. Mało tego, wywindował cenę paliwa w górę i okazało się, że mniej ludzi zaczęło jeździć samochodami i tutaj także stracił a nie zarobił na swoim cudownym planie łatania dziur w rządzie. Więc urządził sobie, jak za komuny, łapankę. Trafiło na kierowców gdyż u nas jest najwięcej absurdalnych przepisów na drogach to można sobie ich połapać i pościągać kase. Ale co weekend na obiadek sobie lata rządowymi samolotami do Gdańska... :wtf:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Nowe Auta ITD

    autor: Courius » 02 gru 2012, 14:36

    offtopic - on
    A ludzie z organizacji rządowych korzystają ze służbowych samochodów wysokiej klasy do własnych celów np. aby pojechać po bułki do sklepu :ireful Wszystko to utrzymywane za pieniądze podatników. Może trzeba wprowadzić tak jak w latach 90. samochody niższej klasy(FSO Polonez), aby zredukować koszty utrzymania.
    offtopic - off

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Donislaw » 02 gru 2012, 18:07

    BeliarPL pisze:Od pewnego czasu wiadomo, że w polskim kraju na drogach pan premier urządził sobie łapankę, gdyż wpływy z mandatów okazały się za niskie. Mało tego, wywindował cenę paliwa w górę i okazało się, że mniej ludzi zaczęło jeździć samochodami i tutaj także stracił a nie zarobił na swoim cudownym planie łatania dziur w rządzie. Więc urządził sobie, jak za komuny, łapankę. Trafiło na kierowców gdyż u nas jest najwięcej absurdalnych przepisów na drogach to można sobie ich połapać i pościągać kase. Ale co weekend na obiadek sobie lata rządowymi samolotami do Gdańska... :wtf:


    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 18:07 przez Donislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Mimi » 21 gru 2012, 16:48

    Za 29 samochodów wyposażonych w fotoradary Inspekcja Transportu Drogowego zapłaciła 6,4 mln zł. Ich zakup zwrócił się w dwa tygodnie


    W ciągu miesiąca auta zrobiły 33 tys. zdjęć kierowcom przekraczającym prędkość. Jak wylicza "DGP", przyjmując, że średni mandat wynosi 350 zł, flota samochodów zarobiła 11,5 mln zł.

    Kierowcy wskazują jednak, że w przeciwieństwie do funkcjonariuszy z nieoznakowanych aut policyjnej drogówki, ci z radiowozów ITD nie muszą zatrzymywać na miejscu sprawcy wykroczenia – robią tylko zdjęcie, a zawiadomienie przychodzi później. Zmotoryzowani uważają, że nowa broń ITD przeciwko łamiącym przepisy nie pełni funkcji prewencyjnej, tylko służy do nabijania państwowej kasy.

    Inaczej widzą to eksperci.
    - To najlepsze narzędzie – ocenia Bartłomiej Morzycki ze stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jak wyjaśnia, kierowca ma przeświadczenie, że w każdej chwili może zostać skontrolowany, więc zdejmuje nogę z gazu.


    Źródło: http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... -11-mln-zl
    Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 16:48 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Nowe Auta ITD

    autor: RaFaL » 22 gru 2012, 12:42

    W końcu jakoś muszą zarobić na premie na święta :???:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Gruszmen » 03 kwie 2013, 14:56

    Oto filmik przedstawiający pracę ITD i przeznaczenie tych aut:
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 14:56 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Mimi » 03 kwie 2013, 15:42

    Jakieś 3 tygodnie temu w okolicach Piły jadąc sobie spokojnie słoneczko świeciło, piękna pusta droga ku mojemu zdziwieniu nie było na niej ani jednego samochodu, pomyślałem więc "przecież mogę sobie pojechać trochę szybciej, nie będę stwarzał żadnego zagrożenia dla innych" i w tym momencie troszkę przyspieszyłem, mając na liczniku lekko ponad 150km/h w tylnym lusterku zobaczyłem srebrny pojazd który zbliżał się do mnie bardzo szybko, jako iż droga była prosta kierowca nawet się nie zastanawiał tylko przemknął koło mnie i bardzo szybko się oddalił, zrobił to z taką łatwością, że na liczniku na pewno nie miał mniej niż 170km/h. Pomyślałem, wtedy, że może coś się stało, że kierowca tak się spieszył, albo po prostu nie lubi wolno jeździć, zresztą cóż mnie to obchodzi jego życie jego sprawa.
    Jak się później okazało dokładnej daty podać nie mogę ponieważ ją zapomniałem, ale było to w zeszłym tygodniu, przyszedł list do mojego taty, gdyż on jest właścicielem pojazdu którym się poruszałem, i ku mojemu zdziwieniu był to list od Inspekcji Transportu Drogowego bądź Drogowej pojęcia nie mam jak to odmienić w skrócie ITD, w tajemniczej, białej i jakże starannie zaklejonej znajdowała się kartka formatu A4 a na tejże kartce było zamieszczone zdjęcie naszego samochodu z dokładnie podaną datą prędkością z jaką się poruszałem, i wracając wspomnieniami do tamtego jakże pechowego dnia dla mnie srebrny pojazd który poruszał się z ogromną prędkością, która za nic ma przepisy ruchu drogowego i niestosujący się do ograniczeń prędkości było to po prostu pojazd ITD.
    Strasznie się zdenerwowałem całą tą sytuacją udałem się do siedziby Inspekcji Transportu Drogowego, aby trochę rozjaśnić takową sytuację, ale jako iż nie miałem żadnych dowodów na to, że srebrny pojazd poruszał się z prędkością większą od mojej, zostałem tylko poproszony o rozważniejszą jazdę i zapłacenie mandatu oraz wskazanie osoby kierującej pojazdem (pragnę tylko wspomnieć, że pani cały czas była dla mnie bardzo miła), aż do tego momentu gdy powiedziałem jej, że bladego pojęcia nie mam kto w tym momencie prowadził pojazd, i tu przechodzimy do momentu gdy w miłą panią wstąpiło coś dziwnego, coś czego nie da się wytłumaczyć, ton jakim do mnie się zwracała wyraźnie się podniósł i pani wykrzykiwała, że to jest wbrew prawu, że trzeba ukarać kierowcę który dopuścił się złamani przepisów. Gdy grzecznie upomniałem ją tylko, aby nie krzyczała, nie słuchała mnie więc postanowiłem opuścić ten lokal. Wsiadając już do samochodu zaparkowanego przed biurem postanowiłem grzecznie się odwrócić i pomachać zdenerwowanej pani, ale chyba nie widziała, bo ciągle coś krzyczała i machała rękoma.
    I w ten oto sposób został mi do zapłacenia mandat, a osoba która powinna dbać o bezpieczeństwo na drogach naszych Polskich ma to gdzieś i zostaje bezkarna, cóż takie to już nasze Polskie **** prawo jest.



    Legenda:
    **** - dopowiedz sobie
    Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 15:42 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Nowe Auta ITD

    autor: BeliarPL » 04 kwie 2013, 4:01

    Pisałem wcześniej o tym, ale zostałem wyśmiany...

    Cudowny rząd pana tuska urządził sobie łapankę w tym kraju, co by sobie połatać dziury budżetowe... I na obecną chwilę osoby które mają pomagać przede wszystkim w tym kraju (czyli policja itp, itd.) patrzą tylko jakby tu up@$#dolić jakże bogate społeczeństwo. A kiedy trzeba pomóc temu społeczeństwu to nagle są ślepi jak kret...

    Tak więc proszę, wyśmiejcie mnie jeszcze raz, nie zwracajcie uwagi na to, że jesteście robieni w #$@%!...
  • adamsky73

    Nowe Auta ITD

    autor: adamsky73 » 04 kwie 2013, 9:08

    Zrób psikusa Rostowskiemu - jedź zgodnie z przepisami, a nie zobaczy złotówki z Twojej kasy :ok
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Nowe Auta ITD

    autor: RaFaL » 04 kwie 2013, 11:09

    w Polsce są tak chore przepisy, że nie da się jeździć zgodnie z nimi :eh:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • adamsky73

    Nowe Auta ITD

    autor: adamsky73 » 04 kwie 2013, 11:46

    Serio? A co konkretnie? Najwyższa prędkość maksymalna na autostradach i drogach szybkiego ruchu w całej UE? Nie zdjęte strzałki w prawo ułatwiające ruch? Czy może najtańsze mandaty w całej UE? Myślę że to ostatnie. Gdybyś miał w perspektywie zapłacenie np. 5000 euro mandatu lub zabranie prawka i więzienie za przekroczenie powyżej 25 km/h (jak w Norwegii) to noga na gazie od razu znalazłaby się kilka centymetrów wyżej. Niestety w PL mamy połączenie dramatycznych kierowców zwanych mistrzami prostej z bardzo liberalnymi przepisami. Nie spotkałem się na całym świecie z sytuacją w której drastyczne przekroczenie prędkości wywołuje u policjanta z drogówki szeroki uśmiech i chęć głaskania po głowie sprawcy. Mnie też irytuje że ITD jest maszynką do zarabiania kasy, ale nie robili by tego bez kozaczących na drodze kierowców. A jak takie kozaczenie się kończy wiemy po tysiącach zabitych na naszych drogach. Prawie jak w Rumunii czy Indiach...
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Nowe Auta ITD / Nieoznakowane radiowozy

    autor: Mimi » 04 kwie 2013, 12:09

    adamsky73 pisze:Zrób psikusa Rostowskiemu - jedź zgodnie z przepisami, a nie zobaczy złotówki z Twojej kasy :ok


    Szczerze to mam to gdzieś te całe mandaty, mogę je płacić, w końcu płacę je przez swoją głupotę i nikt mnie do tego nie zmusza. Najgorsze jest to, że karzą Cię ludzie, którzy szczerze w d*pie mają to prawo. Nie chodzi tu nawet o prędkość, która jest nagminnie przekraczana przez organy władzy, patrząc nawet na głupie parkowanie nawet bo to mało razy się zdarza, że na mieście samochód straży miejskiej czy policjii jest zaparkowany na przejściu dla pieszych czy też na zakazie lub miejscu dla inwalidów ? Ty byś dostał mandat czasem blokadę na koło, ale oni nie bo przecież sami siebie nie ukarzą.

    Najgorsze jest to, że Ci co powinni dbać o porządek są bezkarni, bo nie chodzi że ja dostanę mandat, ch*j z nim mogę zapłacić, ale do k***y nędzy czemu oni za to nie płacą :ireful
    Ostatnio zmieniony 04 kwie 2013, 12:09 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Nowe Auta ITD

    autor: adamsky73 » 04 kwie 2013, 12:50

    Są odpowiednie strony do tego - fotografować, zamieszczać, piętnować. To tylko ludzie, na dodatek IMHO nie najmądrzejsi
Odpowiedz Posty: 47

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Przejdź do