Odpowiedz Posty: 359
Telefony, Smartfony i inne Tablety
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 30 sie 2016, 12:17

    Z moich doświadczeń wynika co innego. Kiedy się nie dotknę to zawieszam mobilnego Windowsa 10 tak, że pozostaje tylko restart, a telefon z androidem posiadam i jeśli coś się zawiesi, to jedna aplikacja, którą można zabić, a system dalej reaguje na polecenia. Nie ukrywam, zdarza się i pełna zawiecha, ale raz na pół roku.

    Może Xiaomi Redmi 2? Nie najnowsza konstrukcja, ale sprawdzona.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: KatanaDriver » 30 sie 2016, 13:15

    Osobiście, także polecam telefony z Androidem. Z Lumiami miałem styczność jeszcze nazywanego systemu "Windows Mobile". System potrafił dziwne błędy wywalać, w postaci powiększonego poza ekran menu (Nie było widać połowy aplikacji na ekranie startowym), Cały ekran zmieniał się na kolor niebieski (jak by ktoś nałożył na ekran niebieski przeźroczysty plastik), Czasami nie reagował na polecenia. W każdym wypadku restart pomagał, ale te same błędy pojawiały się co jakiś czas.

    Dla osób, które chcą korzystać z telefonu tylko do rozmów, przeglądania mediów, zagrania w jakieś casualowe gierki, bardziej bym polecał IPhona.
    Jeżeli chce się mieć wszystko pod kontrolą i mieć masę możliwości, myślę że jakiś Android jest lepszy. Z nimi jest tak, że nie można brać byle którego z brzegu. Trzeba sprawdzić w internecie jak się sprawdza dany model, gdyż są one "delikatne". Najlepiej wybrać model z możliwością zainstalowania CyanogenMod'a. Też warto unikać modeli od mało znanych producentów (Takie jak np. sprzedają w Biedronce :D ).
    Windows Phone nie jest zły, ale zostaje w tyle, a jego sprzedaż dalej spada. Pomimo iż Microsoft dał narzędzia do portowania aplikacji z Androida na Mobilnego Windows 10.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Trawa » 30 sie 2016, 13:20

    używany Nexus 5.
    @Galapagos
    ekran 720p i dość mierny SoC w dodatku z niszowym wsparciem ;)
    Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 13:56 przez Trawa, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Galapagos » 30 sie 2016, 13:42

    Telefon sam w sobie jest świetny, wiem bo siostra takiego używa. Ten ma dziarę na tylnej obudowie, ale jak ci nie przeszkadza warto rzucić na niego okiem. ;-)

    http://allegro.pl/huawei-p8-lite-ale-l2 ... 97709.html
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Hudy » 30 sie 2016, 14:08

    Windows Mobile a Windows Phone, mają jedynie podobne nazwy, resztę ciężko porównywać :)
    Miałem 3 telefony z WP i każdy miło wspominam, żadnej zwiechy, nawet na jednym z pierwszych modeli jakim był HTC 8S (zadowalał się 512mb ramu). Wystarczył natomiast jeden tablet z czterordzeniowym procesorem i czystym, odblokowanym androidem, żebym stwierdził, że nigdy do tego nie wrócę. Miałem najwidoczniej pecha, bo źle trafiłem albo w końcu doszli do momentu, że jakoś to działa.

    Zawsze można kupić 4S i go po prostu nie aktualizować :)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 30 sie 2016, 14:24

    Bo nie miałeś najnowszej 10tki MOBILE, następcy Windows PHONE 8. Windows na telefony jest na wymarciu, Microsoft się wycofuje z tego rynku po niewypale jakim jest 10tka i z tego powodu go nie polecam. iPhone fajny gdy się używa tel tylko do dzwonienia i internetu, ale nie za 500zł.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Trawa » 30 sie 2016, 14:28

    :arrow:
    Xarlith pisze:. iPhone fajny gdy się używa tel tylko do dzwonienia i internetu

    Dla mnie brak tak podstawowej funkcji jak menadżer plików wyklucza ten system z miejsca, nie mówiąc już o customizacji.
    Poza tym NIE kupuje się nowych telefonów za 500zł bo to niska półka, syf i lagi. Lepiej zainwestować to w kilkuletniego flagowca który nadal będzie się trzymać nieźle dzięki swojej topowej (jak na czas wypuszczenia) specyfikacji.
    Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 14:28 przez Trawa, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Galapagos » 30 sie 2016, 14:38

    Trawa pisze:używany Nexus 5.
    @Galapagos
    ekran 720p i dość mierny SoC w dodatku z niszowym wsparciem ;)


    Heloł !! mówimy o telefonie do 400 zł, a za taką kwotę to raczej w 4K nie kupisz. :angel:
    Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 14:38 przez Galapagos, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Trawa » 30 sie 2016, 14:46

    N5 ma 1080p i snapdragona 800, używki chodzą po 400-500zł :) w dodatku to Nexus więc ogromne wsparcie developerskie
    Obrazek
  • adamsky73

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: adamsky73 » 30 sie 2016, 15:08

    Nie wiem kiedy chcesz zakupić, ale mogę mieć na zbyciu Samsunga S5
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Hudy » 30 sie 2016, 15:19

    Xarlith pisze:Bo nie miałeś najnowszej 10tki MOBILE, następcy Windows PHONE 8. Windows na telefony jest na wymarciu, Microsoft się wycofuje z tego rynku po niewypale jakim jest 10tka i z tego powodu go nie polecam.


    Mówisz, że aż taka porażka? Szkoda, liczyłem po cichu, że WP się trochę wybije, bo naprawdę dobrze zaczęli z wp8, 8.1, a tu takie samozaoranie :/ R.I.P zatem.

    Xarlith pisze:iPhone fajny gdy się używa tel tylko do dzwonienia i internetu, ale nie za 500zł.


    Ja oprócz tego używam go do w miarę spoko wychodzących zdjęć i filmów oraz do diagnostyki samochodów, a także paru innych rzeczy :)

    Ostatnio zobaczyłem nowego Samsunga Note 7. Nawet mi się spodobał i pomyślałem sobie, że może by tak coś ten i się przemóc, ale jak zobaczyłem, że kosztuje 4200zł, to zostałem przy kombininowaniu kasy na 6S :D
    Masakryczne są ceny nowych/dobrych telefonów. Wypuszczą coś co działa poprawnie i myślą, że zrobili nie wiadomo co i należy doje*ać cenę jak za dobrego kompa czy niewiele gorszego laptopa :/

    Wyłączam się z tematu, bo z andoridów nic nie polecę z braku wiedzy, a nic innego raczej tu nie przejdzie hehe :)
    Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 15:19 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 30 sie 2016, 15:25

    Największy wybór jest z androidem, nawet nowy z snapdragonem i 720p się znajdzie. Jeżeli używane wchodzą w grę, to może być i iPhone, ale nie wiem w jakim stanie są takie za 500zł.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: hajek » 30 sie 2016, 17:39

    Z androidem to tak jak ktoś napisał, jak uda się znaleźć to P8 lite, używam od ponad roku i mogę polecić, dobry telefon w dobrej kasie, mam w domu jeszcze dwa nowe, także zobaczymy czy to jeden egzemplarz się trafił spoko czy wszystkie raczej są :-P .
  • Awatar użytkownika
    DarthDarnok
    Posty: 190
    Rejestracja: 08 sty 2014, 0:08
    Reputacja: 1
    Imię: Konrad
    Hobby: Podwieźć Cię?
    Samochód: Suzuki Grand Vitara 2.5V6 1999
    Nick w TDU2: Darnok
    Polubił: 7
    Otrzymanych polubień: 45
    Kontakt:

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: DarthDarnok » 30 sie 2016, 20:23

    A ja mogę polecić Ci Alcatela Idola, wszystko jedno którego. Mój tata ma drugi rok Idola 1, ja mam pół roku Idola 3. Telefony się nie zacinają, mają fajne specyfikacje, porządne wykonanie i są stosunkowo tanie. Teraz wychodzi Idol 4 i 4S, co za tym idzie 3 zarówno małe jak i duże są mocno przecenione - choć nigdy do drogich nie należały.

    W życiu bym nie pomyślał o kupnie alcatela bo już zapomniałem że oni robią telefony, ale mój tata mieszka na Węgrzech i okazuje się że tam są bardzo popularne.

    U mnie pomimo Full HD bateria starcza spokojnie na dwa dni - chyba że Cisnę pokemony - wtedy kilka godzin :D Nie mam przycinek i powodów do narzekań.

    Serio jestem zachwycony tym sprzętem, jak by nie patrzeć to jest flagowiec i według mnie niczym nie odstępuje innym flagowcom a jest 3 albo 4 razy tańszy. Po za tym ma kilka fajnych rozwiązań, o których inni jakoś nie pomyśleli, np wyciszanie go na określony czas po którym wraca do preferowanego trybu (zawsze zapominałem wyłączyć wyciszenia, teraz nie mam tego problemu), fakt że działa symetrycznie - nie ważne jak go złapiesz, zawsze jest odpowiednio zorientowany, chodzi mi tu o cały system a nie o aplikacje tak jak w każdym innym telefonie.

    Jeśli interesuje Cię dźwięk, to całym audio zajmuje się JBL - wbudowane głośniki stereo i fajne, wygodne słuchawki.

    XD no i to co łechta moje ego odkąd zacząłem go bez etui nosić, "Co to za telefon, taki elegancki, nie widziałem wcześniej takiego, skąd go masz?" od właścicieli Ajfonów i Edżów i to zdziwienie kiedy dowiadują się że to Alcatel :)

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 20:23 przez DarthDarnok, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Courius » 31 sie 2016, 17:58

    Dzięki wszystkim za propozycje. Oglądałem już Nexusy 5, które z technicznego punktu widzenia wyglądają baardzo dobrze i do tego mają czystego Androida. Nigdy jeszcze nie miałem produktu Appla, więc Iphone wygląda dość intrygująco. Zastanawia mnie tylko legalność tych telefonów wystawionych w sieci.
    adamsky73 pisze:Nie wiem kiedy chcesz zakupić, ale mogę mieć na zbyciu Samsunga S5

    W sumie, to telefonu szukam na już. Swój poprzedni rozwaliłem dwa dni temu i przydałby się nowy, sprawny, działający i w ogóle taki, który nie ma problemu z odebraniem połączenia. :szalony:
    Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 17:58 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 359

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do