Odpowiedz Posty: 21
Wybór HDD pod USB
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 21 sty 2019, 19:22

    Co sądzicie o tym dysku?
    https://www.znak.pl/index.php?cid=6482& ... TEB4000200
    Jak reszta w moim blaszaku miałby pełnić rolę magazynu. W końcu chciałbym przerzucić wszystkie pliki z tej nieszczęsnej 3TB barracudy, która jest niczym tykająca bomba i reszty aby mieć całą swoją kolekcję anime w jednym miejscu.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Wybór HDD pod USB

    autor: olosagaris » 21 sty 2019, 19:43

    Jak to ma być 3,5'' to skłaniałbym się do oddzielnego zakupu dysku i obudowy. To taki zakup w ciemno. Ponadto jak masz możliwości w skrzynce to lepiej kupić kilka mniejszych dysków i do tego pendrive 128GB < do ewentualnego przenoszenia danych między komputerami. Już nabrałem doświadczenia w kwestii, że hdd nie powinno się ruszać z miejsca. Na płycie głównej masz raid. Jak ci się coś rypnie na usb to później analiza bezpośrednio przez sata na niewiele się zdaje.

    Jeżeli sugerujesz się ceną to czasem lepiej wydać więcej ;-)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Wybór HDD pod USB

    autor: Xarlith » 21 sty 2019, 20:47

    olosagaris pisze:Qr Bbpost Jak to ma być 3,5'' to skłaniałbym się do oddzielnego zakupu dysku i obudowy.
    W ten sposób wiesz jaki dysk jest w środku. Co jest wewnątrz tego Segate producent się nie chwali. Segate ma 4TB dyski ST4000DM000, które są w miarę ok do magazynowania danych (awaryjność na poziomie 2.5% na kwartał).
    olosagaris pisze:Qr Bbpost pendrive 128GB < do ewentualnego przenoszenia danych między komputerami
    Gruszmen chyba nie szuka pendrive do latania między komputerami, a dysk, który sobie będzie podłączać gdy będzie potrzebować coś nań wgrać lub obejrzeć. Chodzenie z 3.5 calowym dyskiem, ciągłe go przełączanie i praca na niewypoziomowanym podłożu to rzeczywiście proszenie się o utratę danych.
    olosagaris pisze:Qr Bbpost Jak ci się coś rypnie na usb to później analiza bezpośrednio przez sata na niewiele się zdaje
    Dlaczego?
    olosagaris pisze:Qr Bbpost Na płycie głównej masz raid.
    Macierz jest fajna czy przez pseudokontroler na płycie, czy programowo po usb, ale musiałby mieć 2 dyski i podłączać je jednocześnie.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 21 sty 2019, 20:53

    Ten dysk tak jak dotychczasowe 2 zewnętrzne byłby podłączony na 95% na stałe pod kompa.
    W celu obejrzenia czegoś na tv wystarczy mi 16 GB pendrive.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Wybór HDD pod USB

    autor: olosagaris » 21 sty 2019, 21:24

    Xarlith pisze:Qr Bbpost
    olosagaris pisze:Qr Bbpost Jak to ma być 3,5'' to skłaniałbym się do oddzielnego zakupu dysku i obudowy.
    W ten sposób wiesz jaki dysk jest w środku. Co jest wewnątrz tego Segate producent się nie chwali. Segate ma 4TB dyski ST4000DM000, które są w miarę ok do magazynowania danych (awaryjność na poziomie 2.5% na kwartał).


    Co nie zmienia faktu, że wciąż nie wiesz czy to na pewno będzie ST4000DM000. W kilku opiniach wyszukanych przez google można zakładać, że to właśnie to cudo kryje się w obudowie, ale lepiej nie wróżyć z fusów wydając pieniądze. Odkąd odkryłem bliżej niezidentyfikowane napisy na dyskach, które wyciągałem z plastiku odradzam nie tylko sobie takie zakupy.
    Xarlith pisze:Qr Bbpost
    olosagaris pisze:Qr Bbpost Jak ci się coś rypnie na usb to później analiza bezpośrednio przez sata na niewiele się zdaje
    Dlaczego?


    Zdarzyło mi się kilka przypadków z dyskami, które chodziły bezpośrednio przez usb, że płyty sterujące się waliły przy przepięciach co później uniemożliwiało jakikolwiek dalszy ruch z talerzami. Z technicznego punktu widzenia nigdy nie dochodziłem do tego z czym ma to związek, ale domyślałem się, że ma to też związek z obudowami, które lądowały w koszu. Na własnej skórze nie doświadczyłem uszkodzeń mechanicznych związanych z sata. Nawet nigdy nie spaliłem zasilacza w kompie.

    Xarlith pisze:Qr Bbpost
    olosagaris pisze:Qr Bbpost Na płycie głównej masz raid.
    Macierz jest fajna czy przez pseudokontroler na płycie, czy programowo po usb, ale musiałby mieć 2 dyski i podłączać je jednocześnie.


    O tej konkretnie rzeczy nie wiedziałem, że to tak działa. To teraz rozumiem różnicę w cenie płyty a NAS. Znaczy się, że mam farta do sprzętu :panzielony: W przeciwieństwie do Gruszmena ;)

    Podsumowując, Gruszmen, jeżeli masz pewność, że w tej obudowie jest dysk, o którym pisze Xar i jego statystyki awaryjności są niskie to bierz towar :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 21 sty 2019, 22:23

    Xarlith pisze:Co jest wewnątrz tego Segate producent się nie chwali. Segate ma 4TB dyski ST4000DM000, które są w miarę ok do magazynowania danych (awaryjność na poziomie 2.5% na kwartał).


    Na morele.net w opiniach znalazłem informację, że w środku wykorzystana jest barracuda, prędkość 5200.

    Ewentualnie jak wciskać do środka obudowy to trafiłem jeszcze na takiego WD.
    https://proline.pl/dysk-wd-blue-wd40ezr ... mb-p943390
Odpowiedz Posty: 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do