Odpowiedz Posty: 6 Strona 1 z 1
Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: Hudy » 14 gru 2014, 0:45

    Założyłem nowy temat, ponieważ być może kiedyś komuś się przydarzy to samo co mi i być może znajdzie tutaj rozwiązanie.

    Otóż mam nielichy problem z moim lapkiem. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym, ale zacznę od początku.

    Zainstalowałem The Crew :szalony: i po zakończeniu instalacji instalator spytał mnie czy uruchomić ponownie komputer - kliknąłem tak.
    Komputer się zrestartował lecz system się nie załadował tylko uruchomił narzędzie automatycznej naprawy. Odbywa się to w ten sposób, że najpierw diagnozuje problem, a następnie podejmuje próbę jego naprawienia. Owa próba trwała dobre 30min po czym wyskoczył komunikat, że cała operacja zakończyła się niepowodzeniem. Kilka restartów i dalej to samo. Za którymś razem wszedłem w opcje zaawansowane i kliknąłem "Odśwież komputer", ponieważ jest to jakaś tam opcja, która przywraca podstawowe ustawienia systemu, ale bez utraty danych. Oczywiście nic to nie dało, bo wyskoczył komunikat, że nie można przeprowadzić tej operacji. Później spróbowałem, punktu przywracania systemu - też bez skutku. Idąc dalej wybrałem opcję "Resetuj komputer" czy coś takiego, z tym że to wiązało się już z utratą danych, ale byłem na tyle zdesperowany, że było mi już powoli wszystko jedno. Wyskoczył jakiś dyplomatyczny komunikat, że tego też nie może dla mnie wykonać. Poziom wqrwu znacznie wzrósł, ale idziemy dalej. Dodam, że nie mam płyty z systemem ani żadnej partycji typu Recovery. W międzyczasie ojciec przywiózł mi płytkę do odzyskiwania Visty - taki niby wirtualny system z podstawowymi narzędziami do naprawy, ale mi pomógł jedynie w tym, że sobie zrobiłem backup danych i pocieszył mnie, bo dysk działa i ma się dobrze(różne checkdiski itp podobne badziewia to potwierdziły). Wygooglałem swój problem, ale nie znalazłem nic sensownego. Jedynie ktoś gdzieś napisał, że dysk jest zablokowany i należy go podpiąć do innego kompa, a następnie odblokować programem. Rozebrałem więc jakiś nieużywany dysk zewnętrzny, wyciągnąłem dysk z laptopa, podłączyłem do drugiego lapka, odpaliłem program i przestawiłem go z "Inactive" na "Active". Po tym zabiegu wsadziłem dysk z powrotem do laptopa, odpalam i zonk. Wyskoczył jakiś komunikat z biosu związany z bootwaniem, a raczej jego brakiem i tyle. Cofnąłem cały proces z "zablokowanym" dyskiem i wróciłem do punktu wyjścia. Przywróciłem domyślne ustawienia biosu, ale to też nic nie dało. Pewnie gdybym miał płytkę z systemem, to bym tutaj nie przynudzał, ale 1. nie mam jej i 2. nie chcę mimo zrobionego backupu tracić wszystkiego i od nowa bujać się z instalacją wszystkich pierdół.

    Ekspert ze mnie żaden dlatego uderzam do Was. Może jakiś brainstorm pomoże w rozwiązaniu tego jakże irytującego problemu. Straciłem na to cały dzień i nic nie naprawiłem, a nie chcę bardziej popsuć. Proszę o pomoc.
    Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 0:45 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: sky » 14 gru 2014, 8:59

    Hudy, pobierz i wypal sobie na cd Hiren's Boot (600MB) http://www.hirensbootcd.org/download/
    Z owej płytki, tylko wcześniejszej wersji korzystałem wiele razy w naprawach dziwnych przypadków. Raz miałem właśnie problem, że nie mogłem aktywować dysku, bios go nie widział. Nie pamiętam teraz dokładnie które to było narzędzie, ale na bank płyta pomoże. Któreś z tych będzie pomocne ze znajdujących się na płycie:
    MBR (Master Boot Record) Tools
    MBRWork 1.07b
    a utility to perform some common and uncommon MBR functions

    MBRTool 2.3.200
    backup, verify, restore, edit, refresh, remove, display, re-write...

    DiskMan 4.2
    all in one tool for cmos, bios, bootrecord and more

    BootFix Utility
    Run this utility if you get 'Invalid system disk'

    MBR SAVE / RESTORE 2.1
    BootSave and BootRest tools to save / restore MBR

    MBRWizard 2.0b
    Directly update and modify the MBR (Master Boot Record)

    MbrFix 1.3
    To backup, restore, fix the boot code in the MBR

    Pobierz, odpal i działaj. Jak coś to Ci pomogę, sprawdź PW ;-)
    ObrazekObrazek
  • adamsky73

    Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: adamsky73 » 14 gru 2014, 10:22

    Przecież MBR mu działa. Chyba że spierdzielił się przy tych zabawach ze zmienianiem na aktywny.
    A dlaczego twierdzisz że nie masz partycji Recovery? Musisz mieć, a wywołuje się ją przy starcie kompa, tylko pogoogluj jakim klawiszem w Twoim. Jakby coś to stwórz sobie na stronie Microsoftu startowego USB albo podjedź do mnie po niego
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: Xarlith » 14 gru 2014, 13:47

    A nie możesz nacisńąć F8 przed zaladowaniem odzyskiwania i wybrać opcji uruchom komputer normalnie, albo uruchom w trybie awaryjnym?

    Niepotrzebnie żeś mieszał ze zmienianiem flag partycji systemowej.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: Hudy » 14 gru 2014, 23:54

    Powoli wracam do żywych...
    Obrazek

    Sposób sky'a bym wykorzystał, ale nie miałem czystej płytki :P

    Zrobiłem bootowalnego usb, ale nic to nie dało, cały czas zapętlona była ta automatyczna naprawa.

    Pojechałem po swojego Windowsa do babci(przy okazji się nie mogła nacieszyć małą :) ) i wróciłem działać z tym co trzeba. Wypróbowałem wszystkie możliwe opcje naprawy, ale pojawiały co raz to nowsze komunikaty, żaden pozytywny. Jedynie reinstalka pomogła...

    Także bardzo wszystkim dziękuję, pewnie coś namieszałem więc musiałem to odpokutować. Tylko się teraz boję TC znowu instalować :???:
    Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 23:54 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Przygotowanie do automatycznej naprawy Windows 8

    autor: Xarlith » 15 gru 2014, 6:37

    Upolowałeś muchę armatą, ale liczy się efekt ;). Instaluj grę, to nie była tego wina.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do