Odpowiedz Posty: 61
Kierownica do pc
  • Gustav
    Posty: 45
    Rejestracja: 29 maja 2013, 22:52
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: GustaVPOL
    uPlay: PeterPL97
    Lokalizacja: Kielce
    Polubił: 1

    Kierownica do pc

    autor: Gustav » 23 sie 2013, 20:34

    Witam jaką polecacie nową kierownicę do pc do 550 zł (mogę dać więcej).
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Kierownica do pc

    autor: Mimi » 23 sie 2013, 20:41

    Ostatnio grałem na http://www.mediamarkt.pl/kierownica-thr ... ,id-163381 - polecam bardzo przyjemnie się na tym grało, ale słyszałem, że http://www.mediaexpert.pl/katalog/kiero ... 14934.html też jest dobra, aczkolwiek nie miałem z nią do czynienia ;-)
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Kierownica do pc

    autor: Kub3kPL » 23 sie 2013, 20:42

    Jak nie chcesz wydawać 1000zł to Logitech DFGT nówka, ewentualnie używka Logitech G25

    Wytapane z mojego LG L5 II za pomocą Tapatalk 4
  • Hyundai

    Kierownica do pc

    autor: Hyundai » 23 sie 2013, 20:57

    Ja podobnie jak Kuba polecam Ci kierownicę Logitech Driving Force GT, która obecnie kosztuje nawet nie wiele bo około 400-500 zł. Oczywiście w porównaniu do marketowych jest droga, natomiast jakość wykonania jest znacznie lepsza. Obrót o 900 stopni to wielki plus tej kierownicy i chyba największy ;-) Sam mam ją już od ponad roku i nie żałuje ani grosza wydaną na tą kierownice. U mnie jedynym śladem użytkowania jest niemal całkowicie wytarty znaczek na jednym z klawiszy, lecz mi to nie przeszkadza :-) .

    http://allegro.pl/kierownica-logitech-d ... 98519.html (ponoć nieużywana)
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kierownica do pc

    autor: BeliarPL » 23 sie 2013, 20:58

    Tylko DFGT lub G25/G27. Inne w tej cenie się nie liczą :P A jak cena nieograniczona to fajne są Fanateca kierownice :P
  • Gustav
    Posty: 45
    Rejestracja: 29 maja 2013, 22:52
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: GustaVPOL
    uPlay: PeterPL97
    Lokalizacja: Kielce
    Polubił: 1

    Kierownica do pc

    autor: Gustav » 23 sie 2013, 21:25

    DFGT nawet spoko cena może być i nawet do 650 zobaczę czy ktoś jeszcze zaproponuje lepszą.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kierownica do pc

    autor: BeliarPL » 23 sie 2013, 21:41

    Nie ma lepszych. Albo DFGT, albo G25/27 i dopiero jakieś cuda pokroju Fanateca ;)
  • Gustav
    Posty: 45
    Rejestracja: 29 maja 2013, 22:52
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: GustaVPOL
    uPlay: PeterPL97
    Lokalizacja: Kielce
    Polubił: 1

    Kierownica do pc

    autor: Gustav » 23 sie 2013, 23:04

    Ok dzięki teraz się zastanowię którą wybrać. :)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Kierownica do pc

    autor: Hudy » 23 sie 2013, 23:49

    Ja od 5 lat używam G25 i śmiało mogę polecić (o ile uda Ci się jakąś znaleźć, bo widzę że ciężko jest). Nie powiem, że ją szanuję bo cały zestaw niejednokrotnie dostawał konkretny wpierdziel podczas wyścigów i nadal jej nie oszczędzam. Parę osób mi ją odradzało ze względu na (podobno) psującą się skrzynię biegów. Do dziś chodzi bez zarzutu i nie zanosi się na to, żeby miała umrzeć na dniach ;-) H-shifter jest świetnym uzupełnieniem 900 stopni. No i sprzęgło...w TDU1 działa jak prawdziwe, zresztą nie tylko w TDU. W LFS'ie i ETS'ie też (pewnie nie tylko). Skóra na kierownicy do tej pory nie zdążyła się przetrzeć, szczerze mówiąc nie widać na niej żadnych śladów zużycia. O minusach Ci nic nie powiem, bo przez cały okres użytkowania żadnego się nie dopatrzyłem :-) No może cena swego czasu mnie trochę odrzucała, ale nie żałuję ani grosza. Poza tym na tyle godzin grania ile na niej nabiłem, zwróciła się już nie raz ;-) Jeżeli nie zamierzasz się rozstawać z grami, to nie żałuj i kup coś konkretnego. Tym bardziej, że samochodówki już są na naprawdę wysokim poziomie i szkoda by było ograniczać je nierozwojową kierą ;-)
  • Awatar użytkownika
    DrifteaCent
    Posty: 547
    Rejestracja: 15 sie 2010, 21:50
    Reputacja: 0
    Imię: Łukasz
    Nick w TDU: DrifteaCentPL
    Nick w TDU2: DrifteaCentPL
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy Warszawą a Białymstokiem ;)
    Polubił: 93
    Otrzymanych polubień: 69

    Kierownica do pc

    autor: DrifteaCent » 24 sie 2013, 1:33

    Ja mogę Ci polecić DFGT. W tej cenie z nówek nic innego nie jest warte polecenia ;-)

    Jeśli chodzi o używane to możesz tak jak mówili przedmówcy poszukać G25, ale jak byś się zdecydował na coś takiego to uważaj żebyś nie kupił zajeżdżonej kierownicy bo niestety nie jest niezniszczalna ;-)
    Obrazek
  • Izek

    Kierownica do pc

    autor: Izek » 24 sie 2013, 14:46

    Rzeczywiście, w tej kasie najlepszą nową kierownicą będzie DFGT. Używane G25 może mieć faktycznie jakieś mankamenty, zależy to zapewne ile i jak ktoś ją używał. Ja mam swoją od 2007 roku i wymieniałem jedynie jakiś duperel w mechanizmie sekwencji. Koszt z usługą wręcz śmieszny, bo w okolicy 40 zł plus przesyłka (chrzanię serwis producenta, którego jedynym zadaniem jest zdzieranie kasy). Poza tym podpisuje się pod tym co napisał @Houdini358, trwałość, jakość i świetne wrażenia z gry. Denerwować mogą jedynie: dość głośna praca oraz marne dwa guziki na kole.
  • Awatar użytkownika
    DrifteaCent
    Posty: 547
    Rejestracja: 15 sie 2010, 21:50
    Reputacja: 0
    Imię: Łukasz
    Nick w TDU: DrifteaCentPL
    Nick w TDU2: DrifteaCentPL
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy Warszawą a Białymstokiem ;)
    Polubił: 93
    Otrzymanych polubień: 69

    Kierownica do pc

    autor: DrifteaCent » 24 sie 2013, 23:59

    Izek pisze:Używane G25 może mieć faktycznie jakieś mankamenty, zależy to zapewne ile i jak ktoś ją używał.


    Jeśli ktoś używa tej kierownicy bardzo często do driftu w LFS bądź innym symulatorze to zużycie podobno mocno się zwiększa. Podobno zdarza się wycieranie ścieżek potencjometrów w pedałach przez co spada precyzja (opinia zaczerpnięta od znajomych z LFS). Jedyna rzecz która nie podoba mi się w logim to właśnie to że mają normalne, mechaniczne potencjometry w pedałach. Przy sporej, ale nie przesadnie wygórowanej cenie mogli się postarać o zastosowanie potencjometrów optycznych. Byłby to element praktycznie niezawodny, tak samo jak koło kierownicy. :wave: Na szczęście nie ma tragedii i postarali się na tyle że awarie tego elementu są baaaaardzo rzadkie.

    Ciekawostka dla nerdów :D tanie modele kierownic firmy Saitek, np bodajże R660 mają optyczne potencjometry w pedałach a kosztują około 200zł :rotfl:

    Izek pisze:Denerwować mogą jedynie: dość głośna praca oraz marne dwa guziki na kole.


    Obydwa mankamenty poprawione w G27. Wiele jest opinii że nie ma sensu dopłacać do G27 bo dodali tylko parę diod i 4 przyciski. Moim zdaniem warto. Głównie dlatego że poprawiono mechanizm force feedback. Podobno jest nie tylko cichszy, sporo osób mówi również że pracuje on płynniej i precyzyjniej. Nie rozumiem tylko czemu logitech przerobił h-shiftera i pozbawił go trybu sekwencji :think:


    Do autora tematu:

    Krótko mówiąc jeśli chcesz mieć kierownicę do po prostu pojeżdżenia to podejrzewam że wystarczy Ci DFGT. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na h-shifterze i sprzęgle to poszukaj używanej G25, tylko tak jak mówiłem, patrz na stan i nie kupuj w ciemno ;-) Tak więc dobrze się zastanów i życzę udanych zakupów i dobrze wydanej gotówki :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 23:59 przez DrifteaCent, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Kierownica do pc

    autor: Hudy » 25 sie 2013, 12:09

    DrifteaCent pisze:Jeśli ktoś używa tej kierownicy bardzo często do driftu w LFS bądź innym symulatorze to zużycie podobno mocno się zwiększa. Podobno zdarza się wycieranie ścieżek potencjometrów w pedałach przez co spada precyzja (opinia zaczerpnięta od znajomych z LFS.


    Dobrze, że moje potencjometry się nie zaliczają do tej grupy i działają tak samo jak 5 lat temu :-)
    Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 12:09 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Kierownica do pc

    autor: Izek » 25 sie 2013, 12:44

    DrifteaCent pisze:Nie rozumiem tylko czemu logitech przerobił h-shiftera i pozbawił go trybu sekwencji :think:

    Szczerze jest to najbardziej odpychająca rzecz w G27. Jednak w trybie sekwencji wolę szarpać za gałę niż ciągnąć łopatki. Mankament ten wynika z dopracowania układu H w nowszej konstrukcji. W G25 trzeba lekkiej ręki i trochę przyzwyczajenia, by za każdym razem precyzyjnie wcisnąć bieg, bo zdarzało się, że nie wskoczył. Logitech stwierdził, że nie dało się tego poprawić bez eliminacji przełącznika trybu skrzyni. Moim zdaniem by się dało, tylko już im się nie opłacało.
    Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, 12:44 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Gustav
    Posty: 45
    Rejestracja: 29 maja 2013, 22:52
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: GustaVPOL
    uPlay: PeterPL97
    Lokalizacja: Kielce
    Polubił: 1

    Kierownica do pc

    autor: Gustav » 25 sie 2013, 14:32

    Raczej wybiorę DFGT ponieważ będę grał w tdu 2 albo ets 2, a używanego g25 boję się trochę kupować bo różnie to może być ze stanem.
Odpowiedz Posty: 61

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do