Odpowiedz Posty: 61
Kierownica do pc
  • Hyundai

    Kierownica do pc

    autor: Hyundai » 20 paź 2014, 14:49

    To są te łopatki ;-)

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 14:49 przez Hyundai, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Kierownica do pc

    autor: Outsider » 21 paź 2014, 11:18

    Ok, teraz je widzę. Dzięki za info.

    No to pozostaje mi zbierać kasę i kupić ten sprzęt, skoro niczego innego nie polecacie :D
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Kierownica do pc

    autor: Donislaw » 23 paź 2014, 15:50

    POlecam moja Logitech MOMO ma na sprzedaż:)
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Kierownica do pc

    autor: Galapagos » 07 lis 2014, 20:14

    Mam zamiar kupić stojak do Logitech G27, co polecacie do kwoty 400 zł ?? . Przeglądałem allegro i jest tylko takie coś ::
    http://allegro.pl/stojak-dla-logitech-g ... 62151.html
    Może ktoś ma inna propozycje, lepszą ,tańszą ? ;-)
    Obrazek
  • Izek

    Kierownica do pc

    autor: Izek » 07 lis 2014, 21:24

    Za tę kasę nic lepszego nie dostaniesz, ewentualnie jakiś customowy projekt, ale na pewno nie będzie się składać ;-)
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Kierownica do pc

    autor: Galapagos » 07 lis 2014, 22:45

    No właśnie , nie ma dużego wyboru w stojakach. A chciałem mieś właśnie składany więc padnie na ten. Dzieks Marcin.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Kierownica do pc

    autor: Blazo » 30 lip 2016, 1:29

    Chciałem to napisać na czacie, ale uznałem, że zajmowałoby to za dużo miejsca :D.
    Zaczynając od początku, dwa tygodnie temu przyjechałem w sobotę z tygodniowego wyjazdu i mój Logitech DFGT nie był użytkowany tyle ile mnie nie było. Pojeździłem wtedy około 3h i zastanawiało mnie czemu zaczęła wydawać taki dźwięk, taki jakby znajomy... "No nic"- pomyślałem. Następnego dnia włączyłem Special Event w AC, Aventador drift na Vallelunga. Zrobiłem jedno okrążenie i znów w głowie myśl "kurde znam to uczucie, że zaraz coś się stanie złego :lol: ". Dosłownie jakieś parę sekund później się tak tym zdekoncentrowałem, że przegapiłem punkt wejścia w zakręt i wypadłem poza tor. Jak wjeżdżałem z powrotem to kierownica nieziemsko szarpnęła jak nigdy dotąd. Po tym czuję takie szarpanie, coś jak złapanie gumy, ale inne. Patrzę na logo GT i się nie świeci. W tym momencie przypomniało mnie się co to było za uczucie :rotfl: . Spalenie kierownicy :lol: .
    Przez następny tydzień zajęła mi próba dostania się, a raczej zebrania się, aby pojechać do Saturna, gdzie ją zakupiłem i spróbować zareklamować na zasadzie rękojmi. Niestety okazało się, że Saturn jest tylko pośrednikiem, a objawy które zostały naprawione rok i 11 miesięcy temu powróciły ich nie interesują, bo skończyła się pierwotna gwarancja. Odpowiedzieli, żeby spróbować zareklamować to nie u nich, tylko w serwisie, który oddalony jest ode mnie około 500km. Tak więc, nie. Nie będę się znów bawił z tym. Spróbuję to zrobić na własną rękę.
    We wtorek poczułem się na siłach, aby spróbować ogarnąć co jest w tej puszce co daje tyle frajdy :szalony: . Rozkręciłem, popatrzyłem, stwierdziłem. Muszę wymienić silniczek ForceFeedback'u, bo stary pachniał spalenizną, i miał osad na obudowie. Czyli po prostu spaliłem go :nuda: . No to wymieniłem ze starego WingMan'a, gdzie to była jedyna sprawna część :D . Następnie skręciłem i cały zadowolony, jeszcze przed podłączeniem zasilania do kierownicy, pokręciłem nią i było tak jak miało być, czyli miała bezwładność. Po podłączeniu zasilania powtórka z rozrywki. Ponownie kierownica straciła bezwładność i się spaliła...
    Dopiero dzisiaj mnie olśniło, aby sprawdzić jaki mam zasilacz. Patrzę i nie wierzę :lol: . Firma to "Asian Power Devices Inc.". Lekko się wkurzyłem, ale patrzę i na nim jest naklejka z datą, kiedy kierownica była w serwisie. Wniosek ? Spaliłem silniczek, jak i zasilacz...(Musiało chyba pójść dość duże napięcie :szalony: ?) Drugi raz w przeciągu 2,5 lat... Chyba jednak muszę mniej się angażować siłowo :paluch: .
    Teraz pozostało tylko zregenerować stary silnik z DFGT, i kupić zasilacz. Oby... :D

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Kierownica do pc

    autor: Siemkins » 26 wrz 2023, 10:20

    Jaka kiera na dzisiaj? Czy jest jakiś logiczny konkurent dla g29 w podobnym przedziale cenowym (1k) ? T500RS dziś już kosztuje ponad 2 klocki, więc na rekreacyjne pojeżdzawki raczej przerost formy nad treścią, ale mimo wszystko fajnie byłoby przed 40 zdążyć się przesiąść ze "szczałek" ;)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Kierownica do pc

    autor: Courius » 26 wrz 2023, 18:49

    Jedynym logicznym konkurentem dla g29 jest Thrustmaster T300RS, ale nowego nie dostaniesz za 1000zł. Czasami trafia się na promocjach za okolicę 1300-1400zł, trzeba obserwować rynek.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Kierownica do pc

    autor: Siemkins » 27 wrz 2023, 8:11

    Dzięki Alan!
    W sumie zamiast silić się na dorównanie kroku rynkowi zrobiłem krok...w tył? i kupiłem prawie nówkę g27 za 3/4 oczekiwanej kwoty. Może do w-endu dojdzie, to zacznę się martwić na czym ją przetestować :)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Kierownica do pc

    autor: Courius » 29 wrz 2023, 20:58

    Bardzo dobrze zrobiłeś. Nie ma sensu gonić za trendami na rynku, bo one się bardzo szybko zmieniają, tak jak opinie "fachowców". Teraz na topie są kierownice direct drive i takie starocie jak nasze - na zębatkach albo paskach, są już faux pas i w ogóle niezdatne do grania. Ja mam na to wywalone i dalej męczę starego thrusta, Tobie też to polecam. Baw się dobrze ;)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Kierownica do pc

    autor: Hudy » 02 paź 2023, 19:59

    G25 miałem dobre 10 lat i była nie do zajechania. Przesiadłem się na T300, które się zesrało po miesiącu, a po dwóch gdy oddali nową z gwarancji, od razu sprzedałem. Skuszony niezawodnością g25 kupiłem g29, bo pedały lepsze, bo shifter tańszy etc. G29 zesrało się po kilku miesiącach, ale było zdatne do użytku. Wróciłem do T300 z z lepszymi pedałami, bo jednak pasek jest nieporównywalny do zębatek i póki co chodzi któryś rok bez zarzutu. Dokupiłem stojak, odżałowałem na ten shifter i prawdopodobnie już tego nigdy na nic nie wymienię.

    Ale wszystko działo się w czasach kiedy g29 i t300rs gt kosztowały podobnie. Teraz miałbym dylemat bo imo zestaw T300rs gt plus shifter nie jest warty blisko 3 klocków.

    Także wydaje się rozsądnym było wzięcie G27 ;-)
    Ostatnio zmieniony 02 paź 2023, 20:00 przez Hudy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Kierownica do pc

    autor: Trawa » 02 paź 2023, 21:47

    Moje G29 wytrzymało ok. roku driftowania w AC zanim zaczęły pojawiać się problemy, w końcu kupiłem T300 które niezawodnie działało (i dalej działa) przez dwa lata. Logitech jest spoko dopóki nie przesiądziesz się na pasek, różnica pomiędzy nimi to niebo a ziemia. Po dwóch latach na T300 przesiałem się na direct drive (Simagic Alpha Mini) i szczerze, oprócz różnicy w prędkości rotacji (T300 trzeba jeszcze trochę pomagać, czasem zjechać do 900* rotacji żeby wyrobić) nie ma pomiędzy nimi aż tak ogromnej różnicy. Pewnie, więcej detali w FFB, mniejsza bezwładność i szybsza reakcja kierownicy na to, co dzieje się na ekranie - ale czy ta różnica jest warta różnicy w cenie? IMO nie. T300 to taki złoty środek, nie opłaca się iść wyżej chyba, że stać Cię i wiesz, że będziesz regularnie używać sprzętu przez następne kilka lat.

    A jak już mówimy o Logitechu, G29 to G27 - tylko gorsze. Jakość strasznie poszła w dół, do tego dochodzą częste problemy z kontrolą jakości z fabryki. Jeśli uważasz, że T300 jest zbyt drogą inwestycją (nie mam porównania do cen w PL) to osobiście obstawiałbym G27.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Kierownica do pc

    autor: Siemkins » 04 paź 2023, 12:29

    Czyli wyszło, że... wyszło całkiem nieźle jak na laika z tym wyborem G27 :)

    Doszedł już nieplanowany wy/do/datek, bo się okazało, że biurko, do którego planowałem przymocować kierownicę jest 2 mm za grube. Trochę poczytałem, zobaczyłem co ludzie po olx w setupach sprzedają i zdecydowałem się na Wheel Stand Pro v2 Deluxe.
    Stojak kupiłem, żeby było wygodnie i przyjemnie. Opinie ma super, ale czasem ludzie narzekają na średnio wygodne ułożenie H-shiftera, uznałem, że nie po to mam wydać kilka stów, żeby dalej było niekomfortowo. Stąd dołożyłem kolejne 150 i dorzuciłem moduł RGS, czyli chyba coś, o czym Hudy pisał wyżej.
    Oczywiście nadal brakuje fotela z prawdziwego zdarzenia, ale po kolei. Na razie trzeba po prostu zacząć grać.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Kierownica do pc

    autor: Hudy » 05 paź 2023, 19:47

    Ja mam WSP i nie narzekam :) Shifter Logi byłby lepszy, bo jest krótszy. Thrustmasterowy jest jak lewar w Civicu 7gen, ogólnie za wysoko.
Odpowiedz Posty: 61

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Przejdź do