Odpowiedz Posty: 39
Wybór nowego monitora
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Wybór nowego monitora

    autor: BeliarPL » 03 lis 2013, 13:28

    Masz rację Xar, właśnie wczytałem się w tego 2410 i okazuje się, że jest to niemal kropka w kropkę Asus PA248q o którym wcześniej pisałem. Obydwa mają tą samą matrycę, tą samą elektronikę, są tak samo kalibrowane już w fabryce i dostaje się certyfikat kalibracji, są to te same ekrany. Tylko obudowa i fabryka inna... Znalazłem na alledrogo licytację takiego, podobno nowego. Dziś pod wieczór się kończy. Myślę, ze zaatakuję właśnie jego :) Jak nie to pozostał nowy asus albo jakiegoś budżetowego Nec'a szukać. Eizo odpadły gdyż jak czytałem to trzeba sporej selekcji aby znaleźć dobrą sztukę, większość jest zrobiona na odwal się...
  • adamsky73

    Wybór nowego monitora

    autor: adamsky73 » 03 lis 2013, 13:48

    W końcu ktoś powiedział prawdę o Eizo. A tak wogóle największym problemem jest najcześciej nieskalibrowany monitor u odbiorcy Twoich zdjeć, przez co Ty się starasz, a on widzi połowę Twojej roboty i niepotrzebnie marudzi. A jeśli chcesz wydrukować fotki to i tak musisz obrabiać pod profil konkretnej maszyny. I tak zabawa się nigdy nie kończy...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Wybór nowego monitora

    autor: BeliarPL » 05 lis 2013, 0:02

    A więc, Dell poszedł za niebotyczne pieniądze :P

    Z wszystkich tu przytoczonych zrezygnowałem i wybrałem Nec'a, jeszcze tylko do końca tygodnia spróbuję się dowiedzieć czy model EA234WMi to to samo co EA244WMi i wybiorę mniejszy (bo EA224WMi jest na przykład obcięty o wszystko to co sprawia, że 24'ka jest taka dobra... :wtf: ). Chyba, że się nie dowiem to wezmę 24' :P

    Słowem wyjaśnienia, w dużym skrócie i uproszczeniu aby łatwiej zrozumieć o co chodzi, jeden z najtańszych monitorów z prawdziwym 8bitowym panelem a nie 6bitowym + programowe FRC do 8bit (chodzi o kolory właśnie, monitor ma pełną paletę s-rgb prawie 17 milionów kolorów a nie jak większość do 1,500-2,000zł ok 500.000 kolorów a reszta dorabiana programowo właśnie za pomocą FRC) i jako jedyny poniżej 2,000zł ma możliwość, choć Nec to ukrywa aby nie odebrać sobie klientów z nieco wyższych sfer, prawdziwej sprzętowej kalibracji, prawie takiej samej jak w najdroższych modelach.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Wybór nowego monitora

    autor: BeliarPL » 08 lis 2013, 20:57

    A jednak raz jeszcze plany się zmieniły :mrgreen:
    Dorzuciłem jeszcze 'trochę' grosza i wziąłem najtańsze profesjonalne Eizo z serii Color Edge, CS230. Przekonał mnie wbudowany rekalibrator pozwalający raz skalibrować monitor i zapomnieć o tym na całe życie. W monitorach bez tego ustrojstwa kalibracji trzeba dokonywać co najmniej raz na rok, co wychodzi tak de facto drożej albo o coroczną kalibrację albo o kalibrator. A tak jest spokój a do tego monitor jest z najbardziej zaawansowanej półki i już faktycznie wymiata.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Wybór nowego monitora

    autor: Kub3kPL » 04 lis 2014, 15:50

    Odkopię topic.
    Jako, że kompletnie się na tym nie znam to zaczerpnę opinii ludzi, którzy bardziej ogarniają temat (czyt. was) - jaki monitor polecacie do kwoty maks. 400zł (może być używany)? Głównie mi zależy na rozdzielczości HD, bo jeśli chodzi o kolory to w sumie od mojego aktualnego monitora wszystko będzie lepsze :)
  • Izek

    Wybór nowego monitora

    autor: Izek » 04 lis 2014, 15:59

    Myślę, że za 400 zł znajdziesz jakiś używany Iiyama ProLite w 22-24 calach. To dobre i stosunkowo tanie monitory. Ja używałem swojego trochę czasu i nic się nie działo, w biurze stoją dwa i też wszystko jak trzeba.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Wybór nowego monitora

    autor: Kub3kPL » 04 lis 2014, 18:40

    http://allegro.pl/monitor-led-iiyama-e2 ... 21605.html <- nie znalazłem żadnych opinii na temat tego modelu, dlatego zapytam też tutaj - ktoś miał do czynienia, coś może powiedzieć? Warto?
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Wybór nowego monitora

    autor: Galapagos » 04 lis 2014, 21:44

    Miałem taki : http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... 3WHUKFV/EN
    na OLX gościu sprzedaje za 500 zł, zadzwoń, napisz i zaproponuj mu 400 zł może się uda.

    znalazłem jeszcze coś na matrycy IPS : http://olx.pl/oferta/monitor-24-cale-lg ... cd8d9d2a32
    może nie sprzedał jeszcze, więc za 400 zł może do wychaczenia.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Wybór nowego monitora

    autor: Kub3kPL » 07 lis 2014, 19:15

    No i od dzisiaj moja wysłużona Belinea przeszła na emeryturę... Teraz stoi u mnie na biurku Iiyama, aczkolwiek nie dokładnie ta z aukcji (okazało się że wystawili aukcję na model którego już nie mają i po cenie z aukcji dali mi inny, podobno lepszy), a model E2282HS :)
    Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 19:15 przez Kub3kPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 39

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do