Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1
Przywrócenie systemu.
  • Awatar użytkownika
    Skiper
    Posty: 41
    Rejestracja: 04 mar 2012, 9:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Skiper
    Klub: Tourist Club

    Przywrócenie systemu.

    autor: Skiper » 10 sie 2012, 13:38

    Witam.
    Mam problem z przywróceniem systemu z partycji ukrytej.
    Kiedyś na laptopa zainstalowałem WinXp a oryginalnie był zainstalowany Win Vista. Teraz przyszedł czas na format kompa i chciałbym wrzucić oryginalny system ale nie wiem jak to zrobić. Co bym nie robił to nie idzie. Nie mam zrobionej kopii systemu na płytach.

    Laptop to: Lenovo 3000 N200.

    Podpowiedzcie proszę co zrobić żeby uruchomić oryginalny system z partycji recovery.
    Zapraszamy do Tourist Club - http://www.touristclub.hekko.pl :)
  • adamsky73

    Przywrócenie systemu.

    autor: adamsky73 » 10 sie 2012, 14:01

    Partycja Recovery jest ukryta i mimo że jej nie widzisz, zajmuje miejsce na dysku. Dlatego nie dziw się, kiedy Windows pokazuje ci mniejszą dostępną powierzchnię niż to było na ulotkach czy specyfikacji notebooka. Na tejże partycji został zainstalowany program Product Recovery, który pozwala na przywrócenie systemu (oraz zawartości dysku twardego) do stanu fabrycznego. Jeśli więc posiadasz ważne pliki, których nie chcesz stracić zrób kopię zapasową przed uruchomieniem programu.

    Producent zaleca również, by przed przywracaniem systemu, zainicjować ustawienia BIOS Setup Utility. O to co należy zrobić:
    1. Uruchomić program BIOS Setup Utility
    2. Kliknąć klawisz F9, co przywróci ustawienia domyślne systemu.
    3. Wybrać YES
    4. Nacisnąć klawisz F10 (pozwoli nam to zapisać ustawienia).
    5. I ponownie wybieramy YES
    Po tych kilku czynnościach, komputer powinien się zrestartować

    Przyszedł czas na ostatnią operację – czyli odtworzenie zawartości dysku z partycji recovery.

    1. Oczywiście uruchamiamy ponownie komputer.
    2. Podczas wyświetlania loga ThinkPad kliknij wspomniany wcześniej klawisz ThinkVantage. Podobnie jak wyżej, zostanie uruchomione oprogramowanie Rescue and Recovery.
    3. Wybieramy opcję Full Restore.
    4. Postępujemy zgodnie z instrukcją na ekranie.
  • Awatar użytkownika
    Skiper
    Posty: 41
    Rejestracja: 04 mar 2012, 9:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Skiper
    Klub: Tourist Club

    Przywrócenie systemu.

    autor: Skiper » 10 sie 2012, 14:39

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Większość z tego co napisałeś to wiem.

    Spróbuję z tym co wymienione jest w podpunktach. :) zobacze co z tym zdziałam.

    Bios ustawiłem ale reszta nie idzie.

    Przyszedł czas na ostatnią operację – czyli odtworzenie zawartości dysku z partycji recovery.

    1. Oczywiście uruchamiamy ponownie komputer.
    2. Podczas wyświetlania loga ThinkPad kliknij wspomniany wcześniej klawisz ThinkVantage. Podobnie jak wyżej, zostanie uruchomione oprogramowanie Rescue and Recovery.
    3. Wybieramy opcję Full Restore.
    4. Postępujemy zgodnie z instrukcją na ekranie.


    Cała ta operacja jest nie możliwa bo po wciśnieciu ThinkVantage uruchamia się jakies menu ale nie ma tam opcji Full Restore. Dostępne tam opcje uruchamiają kompa dalej a nie wchodzą w RaR.
    Ostatnio zmieniony 10 sie 2012, 14:39 przez Skiper, łącznie zmieniany 2 razy.
    Zapraszamy do Tourist Club - http://www.touristclub.hekko.pl :)
Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do