Odpowiedz Posty: 16
Igrzyska Olimpijskie
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Siemkins » 22 sie 2016, 13:50

    Brazylię mamy już za sobą, komentarzy na forum od groma :-D Tylko nieco więcej niż komentarzy, to zdobyliśmy medali - większość dużo poniżej oczekiwań, parę niespodzianek, i Anita Włodarczyk, która pozamiatała konkurencję. Szkoda polskiego mixa w badmintonie, szkoda Fajdka, wielka szkoda, że Małachowskiemu w ostatnim rzucie Niemiec zgarnął sprzed nosa złoto. Generalnie mówiąc lekkoatleci zawiedli w Rio. Sporo medali we wioślarstwie, zawód na matach zapaśniczych i innych oraz prawdopodobnie - jeszcze o tym nie chcę przesądzać, ale wiele na to wskazuje - kompromitacja polskich ciężarów.
    Siatkarze jak to siatkarze - XX wygranych z rzędu, potem 1 porażka i koniec złudzeń oraz medalowych marzeń. Szczypiorniści - przegrali wygrany mecz z Danią, potem nie starczyło sił na Niemców i chyba czegoś jeszcze zabrakło. Pokolenie Wenty chyba odchodzi do historii, problem w tym, że nie bardzo widać godnych następców. Za to trenera mamy zajebistego i kto wie co ten Kirgiz jeszcze wymyśli - skoro Nawałka dał radę zrobić coś konstruktywnego z naszymi kopaczami, to Dujszebajew tym bardziej nie stoi na straconej pozycji. Najbliższa okazja, by się o tym przekonać już wkrótce, bo w styczniu 2017 we Francji, ale obawiam się, do to będzie za mało czasu, byśmy coś znaczyli w tym turnieju.

    Przed nami Tokio 2020 i co jak co, ale zapowiadają się bardzo piękne Igrzyska Olimpijskie za 4 lata. Chyba Seba nie zaprzeczysz? ;-)

    Tokyo 2020'ye hazır
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 13:50 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: olosagaris » 22 sie 2016, 14:42

    Ja jestem zawiedziony naszymi siatkarzami, którzy zamiast trenować i skupiać się na swoim fachu występowali w reklamach. Do reszty nie mam zastrzeżeń. Byłem pod wrażeniem przygotowania reprezentacji usa w siatce.

    I to chyba największa pod względem wpadek impreza sportowa od wielu lat :lol: :rotfl:

    Chociaż najbardziej rozwaliło mnie to http://eurosport.onet.pl/rio-2016/lekko ... tka/vwnnz6

    "nowy wspaniały swiat"
    :nuda:
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Gruszmen » 22 sie 2016, 17:31

    Siemkins pisze:Przed nami Tokio 2020 i co jak co, ale zapowiadają się bardzo piękne Igrzyska Olimpijskie za 4 lata. Chyba Seba nie zaprzeczysz? ;-)

    Nie wiem, nie interesuję się, nie widziałem reklam poprzednich IO ale co tu porównywać - biedną Brazylię z technologicznym mocarstwem jakim jest Nippon :-)
    Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 17:31 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Siemkins » 22 sie 2016, 17:32

    Przecież nie o technikę mi chodzi ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Gruszmen » 22 sie 2016, 17:39

    Że niby ja taki maniak Japonii? :-D
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Siemkins » 22 sie 2016, 17:42

    Japonek i bynajmniej nie o klapki mi chodzi ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: adamsky73 » 22 sie 2016, 23:07

    W szkołach połowa dzieciaków siedzi na wf-ie na zwolnieniach bo to albo alergik albo jakiś inny powód dla którego mamusia wywalczyła u lekarza permanentne zwolnienie dla synusia. Przeciętny nastolatek w leżeniu na plecach nie jest w stanie podnieść nóg w górę bo kompletnie nie ma mięśni brzucha, a za to bardzo wykształcone mięśnie kciuków do pisania wiadomości. I z tego mają być olimpijscy mistrzowie i medale? No bez jaj. A dziwią się temu przed telewizorami ludzie dla których jedyny związek ze sportem to jego oglądanie przy piwie. Bo nawet Sportów już nie palą :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Siemkins » 23 sie 2016, 8:35

    Olimpijczykiem nie zostanie każdy. Nawet ta połowa ćwicząca nie zostanie. Raz na 2-3 może 4 roczniki w danej szkole trafia się talent. Potem szkoła sportowa dużo chęci do pracy nad sobą, o co u młodych trudno i dużo szczęścia aby trafić na dobrego szkoleniowca, aby unikać kontuzji, aby umieć chcieć więcej.
    A ta połowa niećwicząca? No cóż...jeśli wf pierwszy lub ostatni to pośpią godzinkę dłużej lub będą w domku godzinę wcześniej. A potem zacznie doskwierać tusza, cukier, cholesterol, kości jakieś łamliwe, wytrzymałość jakaś taka żadna. Niech już dziś podziękują rodzicom za taki życiowy "handicap".
    Mi alergia i inne sprawy przeszkodziły, by myśleć o byciu sportowcem na poważnie, ale to nigdy nie był powód, by nie ćwiczyć w szkole czy nie zapisać się na popołudniowy mecz z kolegami.

    Jak ktoś chce - znajdzie sposób, jak nie chce - znajdzie powód. I w sporcie i w pracy i w życiu.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Blazo » 24 sie 2016, 19:44

    Off top
    Co do zwalniania z WF-u to ja sam się zwalniałem, ba nadal to robię, bo po prostu było i jest to dla mnie nudne. Schemat w gimnazjum wyglądał następująco: wychodzi wuefista na sale, rzuca piłkę "od nogi", siada na ławce i przegląda sobie internet na tablecie. Niby prawie wszystko się u mnie zgadza z typowym grubym nastolatkiem. Tylko jest jedno "ale". Jak byłem w szóstej klasie podstawówki to miałem już około 30 medali z pływania :lol:, pomimo tego, że nie potrafiłem wtedy zrobić ani jednej pompki :rotfl:.
    Ps. Sprawdziłem czy nadal mam mój profil na stronie z rezultatami z zawodów i okazało się, że tak :D http://www.mysportrecords.com/userstemp ... 73ZA6KPCHt .

    On top

    Teraz na temat olimpiady, to najlepiej IMO się ogląda rywalizację nie mając jakichkolwiek oczekiwań na wyniki rodaków. Wtedy to są naprawdę emocje oraz satysfakcja podczas słuchania naszego hymnu narodowego, oglądając na najwyższym maszcie polską flagę ;-) .
    Jeszcze chciałbym wspomnieć tego cholernego potwora jakim jest Michael Phelps, który stał się najczęściej dekorowanym olimpijczykiem wszech czasów! Aktualnie ma na swoim koncie 28 medali z czego 23 złote. To się nazywa trzymać formę ! :P

    Obrazek

  • adamsky73

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: adamsky73 » 24 sie 2016, 22:13

    On jest na 100% zmodyfikowanym genetycznie mutantem :okularnik:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Courius » 24 sie 2016, 23:20

    adamsky73 pisze:W szkołach połowa dzieciaków siedzi na wf-ie na zwolnieniach bo to albo alergik albo jakiś inny powód dla którego mamusia wywalczyła u lekarza permanentne zwolnienie dla synusia. Przeciętny nastolatek w leżeniu na plecach nie jest w stanie podnieść nóg w górę bo kompletnie nie ma mięśni brzucha, a za to bardzo wykształcone mięśnie kciuków do pisania wiadomości. I z tego mają być olimpijscy mistrzowie i medale? No bez jaj. A dziwią się temu przed telewizorami ludzie dla których jedyny związek ze sportem to jego oglądanie przy piwie. Bo nawet Sportów już nie palą :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


    Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora... Niektórzy po prostu muszą unikać wysiłku fizycznego.
    Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 23:20 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • adamsky73

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: adamsky73 » 25 sie 2016, 8:36

    Pewnie, za moich czasów nawet gdybyś nie miał rąk i nóg to pewnie by wf-ista znalazł sposób żeby Cię zamęczyć :angel:
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: olosagaris » 25 sie 2016, 16:11

    Courius pisze: Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora... Niektórzy po prostu muszą unikać wysiłku fizycznego.


    Jak od najmłodszych lat dzieciaki siedzą przed telewizorem na zmianę z komputerem, a w szkole nad tabletem to oczywistym jest, że powinni unikać jakiegokolwiek wysiłku fizycznego poza kolacją i pójściem do toalety bo dostaną zadyszki co może skutkować, że ten sam rodzic, który uważa, że najlepszym prezentem dla jego 5-letniego syna jest urządzenie multimedialne, uzna, iż trzeba go odstawić do szpitala bo go w szkole torturują. No chyba, że dzieciak jest w jakimś stopniu upośledzony fizycznie to fakt faktem, że powinien dostać zwolnienie z wf-u. No, ale nie powinno się rozkładać rąk. Jakieś zastępcze zajęcia typu gra w szachy powinny być. Skoro wytrwałości i charakteru nie można to rozwijać trzeba co innego.

    My, dwudziestoparolatkowi przed trzydziestką mieliśmy inne priorytety niż obecni nastolatkowie. W gimnazjum graliśmy w gałę wśród drzew jeszcze przed lekcjami - dla funu. Boiska jako takiego nie było, ale drzewa i plecaki potrafiły zdołać cuda. Jak ktoś zostawał sam z piłką to też potrafił sobie znaleźć zajęcie i dryblować między owymi drzewami. Później graliśmy w tą samą gałę na boisku do koszykówki gdzie celem było trafienie w słup od kosza. Sama radość. Skakaliśmy przez kozła na korytarzach szkolnych, w unihokej na kawałku nieuczęszczanego asfaltu, itp itd.. a teraz? Żal mi obecnych dzieciaków i młodzieży bo już od niemowlaka są demoralizowani przez rodziców, otoczenie i internet. Rośnie nam nowe pokolenie jednostek ludziopodobnych, którzy potrafią zaktualizować androida na nowym ldżiku (LG), a nie potrafią przebiec 15 metrów bo dostają zadyszki.

    Ostatnio przejeżdżałem obok swojego gimnazjum, hala sportowa, boiska, bieżnie. Zerkam na stronkę szkoły i porównuję nasze wyniki z obecnymi i chce mi się śmiać. Przy takich możliwościach, mając wszystko - nie robią nic. No cóż, ale chęć odejścia od biurka jest najważniejsza, i to nie w celu zjedzenia kanapki czy odlania się.

    :facepalm:

    Dokąd ten świat zmierza? To sukces, że udaje nam się zdobywać co parę lat tych kilka medali.

    olo

    PS: Courius, nie piszę do Ciebie, ale do całej sytuacji, toż to jakiś absurd, ten współczesny świat.
    Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 16:11 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Courius » 25 sie 2016, 17:04

    Ciesze się, że nie kierujesz tych słów bezpośrednio do mnie. Sam od czwartej klasy podstawowej mam zwolnienie z WF-a, z którego korzystałem według swojego widzimisię - gdy motywem przewodnim była gra zespołowa, w której występowała piłka lub inny przedmiot miotany to odpuszczałem sobie takie zajęcia, a niestety 90% wszystkich godzin WF-a w podstawówce, gimnazjum i liceum takie były. Niestety odbiło się to na moim organizmie, który pod względem kondycji wypada dosyć słabo. Ot różnica pomiędzy osobami, która nie mogą ćwiczyć od osób, które się od tego wymigują. Masz rację, społeczeństwo to coraz większe kaleki.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: Trawa » 25 sie 2016, 17:50

    Ale Adam i Olo mają rację, przechodząc koło podstawówki w moim mieście to nic tylko złapać się za głowę. Większość dzieciaków w klasach 4-6 jest szersza niż wyższa a na wf połowa siedzi na trybunach/ławkach z nosami w telefonach. W porównaniu z niektórymi tutaj to i tak młodzik ze mnie ale różnica pomiędzy rocznikami 98-00' a 03-05 jest straszna. Dość czesto zdarzało nam się iść na wagary tylko po to, żeby wrócić na WF. I na tym wf-ie wszyscy się angażowali, a nie "bo muszę".

    A co do olimpiady... jak przywiozą medale będzie fajnie, jak nie to nic straconego :)
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 16

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do