Odpowiedz Posty: 16
Igrzyska Olimpijskie
  • adamsky73

    Igrzyska Olimpijskie

    autor: adamsky73 » 25 sie 2016, 18:16

    Moim trenerem na siłowni był przez 2 lata młody człowiek po AWF-ie który uczy też w jednym z warszawskich prestiżowych liceów, więc wiem z pierwszej ręki jak sprawy wyglądają. Oczywiście od nawalania w gałę całymi dniami do jakiejkolwiek sprawności fizycznej droga daleka, ale w tej chwili jakakolwiek aktywność poza kciukiem i (ewentualnie) nadgarstkiem :lol: jest u młodzieży na wagę złota.
    To niestety jest też wina rodziców, którzy praktycznie od niemowlaka wolą bachora posadzić przed telewizorem i puścić mu bajki niż się nim zajmować i zaszczepiać jakiekolwiek wartości i przyzwyczajenia dotyczące przyszłego stylu życia. Później młodzież czuje się nieśmiertelna więc nic nie musi, przychodzi trzydziestka która jest z reguły okresem życiowych rozterek i rozczarowań (już wiesz dokąd możesz podskoczyć, a najczęściej do szczytu "drabiny" jeszcze kilometry) więc się nic nie chce, co najwyżej zalać twarz, a później serducho i inne organy obrośnięte tłuszczem coraz gorzej funkcjonują i wiek biologiczny a faktyczny często się rozjeżdżają o kilkanaście lat.
    Ja powiem Wam tylko to, co mi powiedziała lekarka - zawał w młodym wieku z reguły kończy się śmiercią. I warto o tym pomyśleć sięgając po kolejnego fajka, piwo przed telewizorem, burgera czy paczkę czipsów. I ta myśl która właśnie powstała Wam w głowie, czyli mnie to nie spotka, nie jest prawdziwa.
    Otyłość wpływa na zwiększenie zagrożenia śmiertelnego ataku serca nawet u ludzi, którzy nie mają problemów z układem krążenia, nie mają nadciśnienia krwi, czy cukrzycy. Otyli mężczyźni w średnim wieku mają zwiększone ryzyko śmierci na wskutek zawału aż o 60 procent w stosunku do mężczyzn w średnim wieku nie mających problemu z otyłością.

    Wypalanie paczki papierosów dziennie zwiększa ryzyko zawału serca aż 4-krotnie

    Osoby niepalące, utrzymujące prawidłowy ciężar ciała i wykonujące odpowiednią dawkę ćwiczeń żyją średnio o 5–7 lat dłużej od swych rówieśników nieprzestrzegających zasad zdrowego stylu życia

    Brak regularnych ćwiczeń fizycznych jest przyczyną co najmniej 17 chorób przewlekłych
    Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 18:16 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 16

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do