Odpowiedz Posty: 26
Dziwny problem
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Dziwny problem

    autor: Courius » 22 lip 2013, 20:05

    Ja Wam szczerze powiem, iż kompletnie nie widzę powiązania między tym z jakiego systemu operacyjnego korzystamy :roll:
    Test Drive Unlimited, to dziwny twór, który rządzi się własnymi prawami. Albo go kochasz, albo nienawidzisz...

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    maxander
    Posty: 17
    Rejestracja: 28 kwie 2015, 19:36
    Reputacja: 1
    Imię: Andrzej
    Hobby: sex
    Nick w TDU2: parikmahier
    Lokalizacja: Toruń
    Otrzymanych polubień: 4

    Dziwny problem

    autor: maxander » 15 maja 2015, 22:59

    Witam, problemik jak na razie nie jest do rozwiązania, też mam ten problem po uporaniu się z sam odpaleniem TDU 1 na win 8. Niewidzialne autka, dziwny traffic, czasem na misji dostarczania autka jadąc poprawnie kasa sama się zmniejsza...;\ być może typowy błąd na nowoczesnych maszynach. Chyba pozostaje tylko zabawa z TDU 2 choć jedynka kultowa. Ale jak ktoś znajdzie rozwiązanie... :D
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Dziwny problem

    autor: Siemkins » 16 maja 2015, 10:13

    Może coś podobnego jest na Win 8?
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... -windows-7
    Instalujesz nakładkę XP na swój system operacyjny, a następnie tego WIN XP odpalasz w sumie jak każdy inny program, w którym z kolei odpalasz TDU. Taka mała incepcja :-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Dziwny problem

    autor: Courius » 16 maja 2015, 15:37

    maxander pisze:Witam, problemik jak na razie nie jest do rozwiązania, też mam ten problem po uporaniu się z sam odpaleniem TDU 1 na win 8. Niewidzialne autka, dziwny traffic, czasem na misji dostarczania autka jadąc poprawnie kasa sama się zmniejsza...;\ być może typowy błąd na nowoczesnych maszynach. Chyba pozostaje tylko zabawa z TDU 2 choć jedynka kultowa. Ale jak ktoś znajdzie rozwiązanie... :D


    Niewidzialne autka, to najoczywistsze lagi serwera. W obu częściach Unlimited są nieodłącznym elementem rozgrywki, takie tam sprawdzanie szybkości twojej reakcji :lol: A jeśli chodzi o misję dostarczania auta i zmniejszanie się kasy za nic, to nie wina systemu, a po prostu mechanizmu samej gry.
    Ostatnio zmieniony 16 maja 2015, 15:37 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    maxander
    Posty: 17
    Rejestracja: 28 kwie 2015, 19:36
    Reputacja: 1
    Imię: Andrzej
    Hobby: sex
    Nick w TDU2: parikmahier
    Lokalizacja: Toruń
    Otrzymanych polubień: 4

    Dziwny problem

    autor: maxander » 17 maja 2015, 15:14

    Courius pisze:Niewidzialne autka, to najoczywistsze lagi serwera. W obu częściach Unlimited są nieodłącznym elementem rozgrywki, takie tam sprawdzanie szybkości twojej reakcji :lol:


    Jak jedynka wyszła to była pierwsza gra samochodowa, dla której kupiłem kierę i zakręciłem się jak dzieciak ;) i pamiętam, że cisnąłem w nią od rana do wieczora, przed pracą i po pracy i nie przypominam sobie aby były takie błędy jak teraz. Oczywiście nie ma gier idealnych ale nie było tego co jest teraz - jadąc nie trafiałem w auta, których nie widać czy innych błędów wymienionych przez autora tego tematu itd. TDU 1 była najlepszą grą tego typu jak wychodziła. I pozwoliłem sobie sprawdzić ile Ty kolego mogłeś mieć w tamtej chwili lat - i dochodzę do wniosku, że w dupie byłeś i gówno widziałeś.
    To tak z mojej strony za wyśmiewanie.
    Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 15:14 przez Xarlith, łącznie zmieniany 6 razy.
    Powód: Ostrzeżenie: 12-13 latek nie miał prawa grać w TDU? No proszę cię, po co kogoś kto próbuje ci pomóc (gdzie ty widzisz wyśmiewanie?) od razu atakować personalnie.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Dziwny problem

    autor: Courius » 17 maja 2015, 17:42

    Aha.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Dziwny problem

    autor: Xarlith » 17 maja 2015, 23:05

    Jak sprawić by gra działała na Windows 8 tak jak w 2007 nie wiem. Niektórym działa normalnie innym jak widać nie. Natomiast, jeśli uważasz się za miłośnika tej gry (i bardzo słusznie, bo pierwsze TDU przejdzie do historii gier w ogóle, nie tylko samochodowych) to, jeśli to może jakoś pomóc, co za problem postawić sobie Windowsa XP na drugiej partycji/dysku specjalnie dla TDU?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    maxander
    Posty: 17
    Rejestracja: 28 kwie 2015, 19:36
    Reputacja: 1
    Imię: Andrzej
    Hobby: sex
    Nick w TDU2: parikmahier
    Lokalizacja: Toruń
    Otrzymanych polubień: 4

    Dziwny problem

    autor: maxander » 18 maja 2015, 8:52

    Jaki atak? Jestem szczery i stawiam sprawy jasno jeśli w jakiejś sytuacji ktoś ma mniejsze pojęcie lub też brak doświadczenia życiowego wiekowego ect.
    Jeśli przegiąłem to wybaczcie :oops:
    Co do XP na drugiej partycji; pewnie pomysł dobry, ale wiem że jak to kiedyś bywało - im nowszy win na słabszym sprzęcie - tym gorzej chodziło, im starszy sys na nowszym sprzęcie to samo. Problem chyba jest nie rozwiązalny patrząc po azjatyckich forach, gdzie tam umówmy się są maniacy we wszystkim., pozostaje zabawa z dwójką i nadzieja, że będzie 'czysto'.
    Raz jeszcze sorry za poprzedni zwrot do Courius
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Dziwny problem

    autor: Courius » 18 maja 2015, 15:37

    Problem z lagującymi botami w istocie jest nie rozwiązywalny, bo występował na oficjalnych serwerach, w trybie offline i występuje teraz na fanowskim serwerze. Czas pokazał również, że sprawa sprzętowa nie ma znaczenia, bo szczerze - to wszyscy, których znam ze świata tdu znają te problemy, a komputery mieliśmy i mamy bardzo różne. Boty mają po prostu skaszanione skrypty, a problem dowozu aut leży u uderzających elementach samochodu najczęściej o nawierzchnię drogi. Najlepszym przykładem jest misja dowozu Mercedesa 300SL przez Kelekole, które ma nierówną nawierzchnię. Zbyt szybki najazd na podjazd skutkuje karą pieniężna, więc polecam zmniejszyć prędkość do minimum na tej trasie + liczyć na trochę szczęścia :)

    Być może nad kwestią botów będą pracować Lean i Speeder, ale póki co cisza jest w temacie, bo chyba dalej tworzą edytor mapy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1635
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1592
    Otrzymanych polubień: 875

    Dziwny problem

    autor: olosagaris » 14 lut 2024, 9:25

    Aloha :wave:

    Właśnie mnie wzięło na TDU i ten sam problem pojawił się u mnie na Win 10 64bit. Oczywistym jest, że należy w grach z tamtego okresu ustawić zgodność pliku exe z win xp. Druga sprawa. Po odpaleniu gry, wychodzimy do pulpitu, wchodzimy do menadżera zadań i ustawiamy koligację na 0 procesu tdu. Jak chociażby w GTA VC, SA i w TDU działa. Trafik jest normalny. :cool:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Dziwny problem

    autor: Courius » 19 lut 2024, 0:27

    Jeżeli lagi traffika nie wynikają z problemów z sesją np. kiepski host, różne wersje gier z zainstalowanymi dodatkowymi traffikami albo gracze z usuniętym traffikiem, to problem najczęściej leży w zbyt wysokiej liczbie klatek na sekundę. Wystarczy zablokować na 60fps i problem znika.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 26

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do