Zablokowany Posty: 49
Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 27 gru 2010, 1:33

    jockerpaul pisze:Daję tu bo już jakimś trafem zablokowane!!!

    Zablokowane, bo czas na nadsyłanie swoich czasów do ostatniego odcinka minął w piątek wieczorem. Były dwie pełne serie po 3 dni.
    jockerpaul pisze:Druga sprawa to dlaczego wskaźnik jazdy był w ostatnim? W pierwszych nie było.

    Ponieważ (jak głosi regulamin):
    6. Pasek prowadzenia będzie pojawiał się okazjonalnie i tylko wtedy, gdy sytuacja będzie tego wymagała, tj. gdy samym rozmieszczeniem punktów kontrolnych nie będzie można wyegzekwować nie ścinania trasy odcinka.

    Nigdzie nie jest napisane, że paska nie ma, czy nie będzie. Na początku dało się obyć bez paska, pod koniec było sporo zakrętów po 90 stopni i więcej, które łatwo było ścinać - stąd wskaźnik prowadzenia.

    PS. Czekam na dalsze Wasze refleksje nt wyścigów.
    Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, 1:33 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • PrinceMatt

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: PrinceMatt » 28 gru 2010, 10:07

    Gruszmen pisze:
    PrinceMatt pisze:bardziej interesująca była by ta rzecz gdyby się jeździło wyścig online - łeb w łeb.

    Masz na myśli 1vs1, czy też jazda z max liczba graczy w trybie multi?
    Jeśli tą drugą opcje to o ile pamiętam było w planach organizowanie takich wyścigów, tylko że w tym przypadku
    występuje jeden problem. Mianowicie zebranie odp liczbę graczy w wyznaczonym terminie.
    Natomiast, jeśli 1vs1 i masz pomysł jak taką zabawę zorganizować to wystarczy mniej więcej napisać co i jak a potem się pomyśli dalej.


    w sumie wtedy było by to już obojętne czy 1vs1 czy jakaś tam liczba graczy, to już sprawa organizatora jak mu łatwiej.
    co do drugiej opcji - no tak, problem zebrania ludzi w wyznaczonym terminie. (ale szczerze: przy tej liczbie graczy która teraz mieliśmy to aż tak ciężko być nie może :twisted: )

    a 1vs1 - no można pomyśleć, w sumie mi chodziło o opcje druga i Ty wrzuciłeś pomysł z 1vs1 - ale tak na szybko to mogę sobie wyobrazić jakieś losowanie i potem faza K.O :wink:
    Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, 10:07 przez PrinceMatt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 29 gru 2010, 10:31

    Nie ma sensu przedłużać w nieskończoność oczekiwania na nową serię. Czasu na zabranie głosu było wystarczająco, niestety wypowiedziało się niewielu uczestników, trudno. Rozwiążmy kwestie, które zostały do tej pory podniesione.
    dabay pisze:kiepskie auta którymi musieliśmy jeździć, ale to kwestia indywidualna

    Wybór był losowy. Jeśli chcecie i będziecie jeździć możemy przekazać wybór aut zwycięzcom: jedno auto wybierze najszybszy w NM, drugie w HC.
    Gruszmen pisze:edyne co mnie boli to to, że strasznie mała liczba osób bierze udział w tych rozgrywkach.

    Cały czas nad tym pracuję. Informowałem i namawiałem na wzięcie udziału wielu graczy (np. Piotr1blue, FlipyWantsWar, Darius i innych). Jest jeszcze wiele osób, które odpala bądź nawet gra w TDU, ale wielu z nich nie lubi się ścigać czy piłować jednej trasy. Gdyby włączyły się nowe osoby, np MTX, Blaski, Sebasti, Bodzio, hajek, Karol211, Houdini, Maciuk, Qrczak, Sebcio, byłoby ciekawiej.. W TDU jak kogoś spotykam, jeżdżę z nim i widzę, że trzyma poziom - proponuję mu, by do nas zajrzał i się przyłączył. Im więcej osób będzie o nas wiedziało, tym więcej będzie potencjalnych graczy biorących udział w wyścigach.
    Gruszmen pisze:W odcinkach, w których był wskaźnik prowadzenia jak dla mnie posiadał zbyt dużą wartość

    Nie chciałem karać paskiem prowadzenia, a jedynie zabezpieczyć wyścigi przed perfidnymi zagraniami. Był wysoki, by można było łapać pobocze i jednocześnie nie tracić na tym zbyt wiele.
    Gruszmen pisze:Tu był wprowadził następujący system przypisania grup aut: B - D, C - F i E - G.
    Oczywiście omijając gr A.

    Nie dyskwalifikowałbym grupy A, tym bardziej, że ktoś już wcześniej wspominał o Saleenie TT. Może to i auto mało w stylu WRC, ale cóż, jeśli zwycięzca będzie chciał (o ile wejdzie w życie ten patent), to pojedziemy choćby tym szalonym wozem.
    PrinceMatt pisze:bardziej interesująca była by ta rzecz gdyby się jeździło wyścig online - łeb w łeb.

    Owszem, ale z tym podejrzewam jest więcej problemów, niż można początkowo przypuszczać. Jeśli, jak już pisał Gruszmen, napiszesz, jak miałoby to wyglądać, można się nas tym zastanowić. Szczerze mówiąc inaczej niż 1 vs 1 tego nie widzę.
    PrinceMatt pisze:ale szczerze: przy tej liczbie graczy która teraz mieliśmy to aż tak ciężko być nie może

    Uwierz, że może.
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 10:31 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: RaFaL » 29 gru 2010, 12:42

    Siemkins pisze:
    dabay pisze:kiepskie auta którymi musieliśmy jeździć, ale to kwestia indywidualna

    Wybór był losowy. Jeśli chcecie i będziecie jeździć możemy przekazać wybór aut zwycięzcom: jedno auto wybierze najszybszy w NM, drugie w HC.


    Ja bym proponował, żeby było tak jak w pierwszej edycji - organizator wybiera auta, potem ktoś powie, że zwycięzca wybierał auta pod siebie i już problem..
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 12:42 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • raptovny
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 lip 2010, 20:03
    Reputacja: 0

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: raptovny » 29 gru 2010, 13:54

    RaFaL pisze:Ja bym proponował, żeby było tak jak w pierwszej edycji - organizator wybiera auta, potem ktoś powie, że zwycięzca wybierał auta pod siebie i już problem..

    Tu zgadzam się całkowicie. A żeby było bardziej ciekawie i trudniej dla zwycięzcy, auta mógłby również wybierać ostatni kierowca w rankingu z poprzedniej serii.
    Kilka zdań na temat doboru tras i aut.
    Według mnie, dobór tras był przemyślany dla obu trybów, HC i NM i tu ,myślę, że organizatorowi to się udało. Trudno bowiem opracować trasę tak aby pasowała każdemu z obydwu trybów jazdy. Z góry można założyć że jedni wolą płaskie tereny, drudzy natomiast "hopki" czy jazdę w górach, a zauważyłem że w całej serii było po trosze wszystkiego. Można oczywiście dyskutować, czy trasy mają być dłuższe czy krótsze. Ale, jeden błąd na długiej trasie i cała zabawa z uzyskaniem dobrego czasu od nowa, co mogło by być dla niektórych dość denerwujące :evil:. Dlatego uważam, iż wybór tras i terenu był optymalny.
    Jeśli chodzi o samochody... cóż, kwestia gustu i wprawy. Wiadomo że każdy ma jakiś ulubiony model auta i chętnie by nim przejechał trasę. A tak... równe szanse (i trochę szczęścia) dla wszystkich. Wystarczyło spróbować przejechać jedną z tras: Gulwingiem ,Catem, 350Z czy nawet S7, dopiero jest radocha, chociaż ten ostatni to mój ulubiony 8-)
    Gruszmen pisze:Tu był wprowadził następujący system przypisania grup aut: B - D, C - F i E - G.
    Oczywiście omijając gr A.
    Zestawienie pod względem technicznym, jak najbardziej trafne. Aczkolwiek równie dobrze można wybrać auta grupy A-G, mogło by być ciekawie, a co ważniejsze śmiesznie :lol:.
    Reasumując; kawał dobrej roboty organizatora i oby tak dalej :-D
    Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 13:54 przez raptovny, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 01 sty 2011, 21:53

    Klasyfikacja generalna i końcowa (po pierwszej serii) jutro.
    W poniedziałek (max wtorek) ruszymy z serią nr 2. Nie wrzucam dziś ani jutro, żeby jak najdłużej wyzwanie było czynne w w-end.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 02 sty 2011, 14:23

    Punktacja ustalona i opublikowana.
    Osoby, które uzyskały czas w co najmniej 50% odcinkach (licząc z rezerwowym czasem - ukłon w Waszą stronę) otrzymują punkty w klasyfikacji generalnej.
    Myślę, że inne rozwiązanie byłoby krzywdzące dla tych, którzy starali się przez cały czas trwania serii.

    Jutro wieczorem początek drugiej serii. Opiekunem (póki co na próbę) zostaje kochający wyścigi Gruszmen. W związku z powyższym sprawy organizacyjne i pytania kierujcie w jego stronę.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Courius » 02 sty 2011, 19:09

    Teraz już po zakończeniu mogę powiedzieć, że pomysł za organizacje takich wyścigów na nowo powstałym forum był bardzo trafny. Szkoda, że w sekcji HC odpuścił Siwy, ktoś z kim jest bardzo zbliżona rywalizacja. Cóż podczas wyścigów pozostał tylko terazniejszy zwycięzca Rafał, który na niektórych odcinkach spędzał mi sen z powiek ;) Dzięki tej seri WRC poznałem, wsumie na nowo AM DB9 Volante, który o dziwo bardzo dobrze wpasowywał się w ciasne zakręty po muśnieciu hamulca. Trasy były w porządku.
    Oby w najbliższej edycji pojawiło się więcej graczy bo na 4etapie zabrało mnie znużenie do tdu i ogólna niechęć do jeżdzenia :/ Teraz po przerwie znów zatęskniłem za znajomymi trasami na ohau i jestem gotów do dalszej rywalizacji :)
    Naprawdę, na początek wyszło przyzwoicie !!!!

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: RaFaL » 02 sty 2011, 19:14

    Mam takie samo zdanie jak Courius, dobry pomysł z wyścigami. Trochę mało ludzi brało udział w pierwszym etapie, walczyłem tylko z Couriusem, no ale miejmy nadzieje, że frekwencja się poprawi :wink:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Gruszmen » 02 sty 2011, 20:47

    Jak już Siemkins wspomniał, druga seria WRC wpada pod moja opiekę. Mam nadzieję, że trasy jakie już
    przygotowałem i wybrane 2 pojazdy przypadną wam do gustu. Jedyne co mogę zdradzić to to, że seria liczyć
    będzie 4 odcinki.

    EDIT!!!
    Chciałbym poinformować uczestników o jednym szczególe.
    W pierwszym odcinku WRC można dobrać sobie trasę po tym punkcie pomiaru:
    Obrazek
    Jak kto woli. Można jechać na wprost lub skręcić w lewo.
    Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 20:47 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Courius » 04 sty 2011, 22:25

    A ja tak bardzo nie lubie tych dwóch samochodów :cry: Cóż, będe musiał jakoś przezwyciężyć swoje mentalne podejście do nich :o

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Gruszmen » 29 sty 2011, 20:59

    Chciałbym poinformować, że trzeciej serii WRC prowadzić nie będę, ponieważ nie mam już sił
    na kaprysy mojej kopii TDU.
    Być może coś się ruszy po premierze TDU 2.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Gruszmen » 01 lut 2011, 8:00

    Z powodu awarii technicznej jaką zaliczyło nasze forum, czekam do godz 20:30 dnia
    dzisiejszego na wrzucenie swoich czasów z WRC.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 02 lut 2011, 10:58

    Czekam aż Gruszmen podliczy 2gi etap i rozpoczniemy 3ci - także 4 etapowy, bo śmiem wątpić, że wiele osób rzuci się od razu na nowe TDU.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Re: Wyścigi - propozycje/ogłoszenia (oba tryby)

    autor: Siemkins » 10 lut 2011, 11:21

    Drugi etap trzeciego już WRC dostępny w zajazdach. Czasy z pierwszego etapu można zgłaszać do końca dzisiejszego dnia (jutro podliczenie).
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Zablokowany Posty: 49

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do