Odpowiedz Posty: 119
[HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody
  • Awatar użytkownika
    Hymer
    Posty: 32
    Rejestracja: 07 lut 2013, 18:42
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Hymer_PL
    Nick w TDU2: Hymer/Szczecinianka
    Klub: Area 51

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Hymer » 19 mar 2013, 18:42

    Mała rada, robiłem tak jak autor opisał i nic mi nie wychodziło. Główny katalog gry w moim przypadku to D:\gry\TDU2 i tak robiłem kilka razy i wypakowało mi w 2 sekundy jakieś pliki i tyle. Doszedłem do tego iż w moim przypadku ścieżka D:\Gry\Tdu2 to nie jest główny katalog poprawnie jest tak: D:\Gry\TDU2\TDU2 dopiero jak tak wskazałem ścieżkę gra się wypakowywuje. W instrukcji piszesz troche nie jasno z tąd tyle pytań. A propo nie mam 13 lat i gdyby było napisane dokładnie to bym to zrobił bez proplemu.
    Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 18:42 przez Hymer, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: Xarlith » 19 mar 2013, 18:53

    Jest dobrze napisane. Skoro plik TestDrive2.exe masz w katalogu D:\Gry\TDU2\TDU2, to główny katlog z gra to D:\Gry\TDU2\TDU2, a nie D:\Gry\TDU2 ;).
    Obrazek
  • tomekija3
    Posty: 1
    Rejestracja: 23 mar 2013, 1:45
    Reputacja: 0
    Imię: Tomek

    [HowTo] Jak bezpieczne wypakować TDU2

    autor: tomekija3 » 23 mar 2013, 2:30

    Cześć mam problem mianowicie zrobiłem wszystko krok po kroku
    Pliki sie wypakowały dałem żeby wypakowały się w C do folderu atari w atari mam podfolder TDU2 z grą ,lecz nigdzie nie umiem znaleźć tych wypakowanych ;c a 15 gb miejsca zabrało .
    Ed. Dobra znalazłem w tym ukrytym folderze (same bin) zrobie to jeszcze raz :) .A dziękuję za szybką pomoc :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 23 mar 2013, 12:31 przez tomekija3, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 23 mar 2013, 10:40

    A jakie ścieżki wpisałeś?
    Jeśli 2 takie same to musisz usunąć folder TDU2\Euro\bnk i wypakować sobie grę do innego folderu.

    Chyba, że planujesz zaoszczędzić miejsce, wtedy, zakładając, że wypakowałeś grę do tego samego folderu, usuń z głównego katalogu z grą wszystkie pliki z rozszerzeniem .big. Stracisz możliwość uruchamiania bez modów, ale zaoszczędzisz 15GiB.

    Edit:

    Aaa. Właśnie. Czy szanowny forumowicz czytał ostatnią część HowTo? :pala
    Twoja gra może być w ukrytym, systemowym folderze. Poszukaj tu: "C:\Users\Paweł\AppData\Local\VirtualStore", a jak znajdziesz to wywal całość i wypakuj wedle instrukcji poza folder Program Files.
    Ostatnio zmieniony 23 mar 2013, 10:40 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    RiczkoPL
    Posty: 157
    Rejestracja: 14 paź 2012, 10:46
    Reputacja: 0
    Imię: Amadeusz
    Nick w TDU: RiczkoPL
    Nick w TDU2: RiczkoPL

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: RiczkoPL » 29 mar 2013, 15:33

    @Xarlith Dzięki! Zainstalowałem sobie 3 autka + mod na ładniejsze niebo nocą! THX :clap: :-D
    Obrazek
    Obrazek
  • dudek123321
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 maja 2013, 13:57
    Reputacja: 0

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: dudek123321 » 03 maja 2013, 17:51

    Otóż mam pewien problem, wypakowywuje mi tylko nieliczne foldery:

    http://scr.hu/0v21/8kku2- 1 ss
    http://scr.hu/0v21/kr8ol- Zawartość folderu "Euro"
    proszę o pomoc
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Xarlith » 03 maja 2013, 21:26

    A do jakiego folderu wypakowujesz grę? Nie powinno się wypakowywać do tego samego folderu, w którym jest gra, bo niezorientowanej osobie się to wszystko pomiesza. I przypominam o tym co napisałem w pierwszym poście:
    Kolejnym problemem może być włączony UAC (Windows Vista i 7) i gra zainstalowana w domyślnym folderze. UAC nie pozwala na tworzenie nowych plików w folderach typu Program Files i zamiast tego wypakowane pliki zaczyna ładować do zastępczego wirtualnego folderu, przez co skrypt wypakowujący może wariować. Rozwiązaniem tego może być wyłączenie UAC i/lub uruchomienie pliku wypakuj.bat jako administrator, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie i zdecydowanie zalecam wypakowywanie gry poza folder Program Files.


    Poza tym widzę, że w folderze TDU2 masz jeszcze jeden podfolder TDU2, może tam ci się to wypakowało?
    Usuń folder "Unknown_bin".
    Ostatnio zmieniony 03 maja 2013, 21:26 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • dudek123321
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 maja 2013, 13:57
    Reputacja: 0

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: dudek123321 » 05 maja 2013, 15:14

    Ah, mam W8 i nie da się wyłączyć UAC, ale dziękuje za pomoc ;))
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: Xarlith » 05 maja 2013, 16:02

    Czyli wypakuj poza folder Program Files i będzie działać.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: Donislaw » 06 maja 2013, 9:43

    Xarlith pisze:Czyli wypakuj poza folder Program Files i będzie działać.


    Potwierdzam! 2 dni się z Xarem męczyliśmy a problemem był... Program Files!:)
    Ostatnio zmieniony 06 maja 2013, 9:43 przez Donislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
  • lopez
    Posty: 11
    Rejestracja: 12 cze 2012, 16:08
    Reputacja: 0

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: lopez » 22 cze 2013, 17:04

    Witam
    Na wstępie dodam że jestem zielony w tych sprawach Mam windows xp Wkleiłem folder ( ten z linka) Unpacker ( extractall, quickbms, update xmbf.bms ) Do C:\Program Files\Atari Następnie klikam w niego, naciskam na extractall Potem wpisuję C:\Program Files\Atari\TDU2 następnie D:\Gry\TDU2 i enter chwile idzie i wywala błąd error Idzie do 119plików potem zaczynają się dziać cuda i wyskakuje coś takiego (tyle udało mi się spisać) error scr\quickbms.c line 8623 Podkatalog gry data\Bnk już istnieje czy jakoś tak Okno się zamyka i tyle Nie wiem czy ja coś źle robię
  • Awatar użytkownika
    RiczkoPL
    Posty: 157
    Rejestracja: 14 paź 2012, 10:46
    Reputacja: 0
    Imię: Amadeusz
    Nick w TDU: RiczkoPL
    Nick w TDU2: RiczkoPL

    [HowTo] Jak wypakować TDU2 i instalować mody

    autor: RiczkoPL » 22 cze 2013, 18:02

    lopez pisze:Witam
    Na wstępie dodam że jestem zielony w tych sprawach Mam windows xp Wkleiłem folder ( ten z linka) Unpacker ( extractall, quickbms, update xmbf.bms ) Do C:\Program Files\Atari Następnie klikam w niego, naciskam na extractall Potem wpisuję C:\Program Files\Atari\TDU2 następnie D:\Gry\TDU2 i enter chwile idzie i wywala błąd error Idzie do 119plików potem zaczynają się dziać cuda i wyskakuje coś takiego (tyle udało mi się spisać) error scr\quickbms.c line 8623 Podkatalog gry data\Bnk już istnieje czy jakoś tak Okno się zamyka i tyle Nie wiem czy ja coś źle robię

    Pliki wklejasz do folderu z grą, następnie włączasz extractall (NIE URUCHAMIASZ JAKO ADMINISTRATOR)
    i wpisujesz C:\Program Files\Atari\TDU2 (Teraz wciskasz enter) następnie wpisujesz C:\Games\TDU2 (Enter) Teraz powinno wszystko iść sprawdź na jakim dysku masz zainstalowaną gre C, D, F itd. i czy wystarczy ci miejsca na nim (Minimum 15GB)...

    //Edit
    Woops... Poprawiłem! :shh: Mi nie chciało wypakowywać gdy otwierałem jako administrator, koledze też.
    Ostatnio zmieniony 22 cze 2013, 18:02 przez RiczkoPL, łącznie zmieniany 5 razy.
    Obrazek
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: Xarlith » 22 cze 2013, 18:23

    Pierwsza sprawa - pobrałeś plik z linka mediafire, czy z załącznika do postu?

    Po 2. Musisz podać cały kod błędu. Żeby się okno nie zamknęło uruchom skrypt z wiersza poleceń, a nie poprzez dwuklik myszką. Ewentualnie możesz się pobawić i próbować zrobić zrzut ekranu :mrgreen:.

    Jedyna rzecz jaką mogę poradzić w tej chwili to spróbować uruchomić extractall.bat jako administrator.

    Riczko podał w ścieżce znaki slash miast backslash ('/' -> '\'). Miej to na uwadze. Ale skoro skopiowało pierwsze 119 plików, to ścieżki wpisałeś poprawnie.
    Obrazek
  • lopez
    Posty: 11
    Rejestracja: 12 cze 2012, 16:08
    Reputacja: 0

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: lopez » 06 lip 2013, 15:36

    Witam
    Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale burza mi dopadła komputer, spalił się zasilacz i wysiadła zintegrowana karta sieciowa Kupiłem nową nie działa, założyłem ze starego kompa działa, cuda się dzieją
    Tyle na wstępie Pobrałem plik z linka mediafire Grę mam na na "Dysk lokalny" C i na nim mam tylko 8,80GB wolnego miejsca na "Twardzielu" D mam 36GB wolnego miejsca Na D mam folder "Gra" gdzie wgrywam inne gry oprócz TDU2 i tam chce wypakować grę Z folderu Unpacker wyciąłem te cztery pliki extractall, quickbms, update xmbf.bms i wkleiłem do folderu z grą Na plik extractall naciskam lewym klawiszem myszy i klikam otwórz, potem wpisuję C:\Program Files\Atari\TDU2 klikam enter, następnie wpisuje D:\Gry\TDU2 enter i zaczyna lecieć Po chwili zamyka okno i koniec A w folderze TDU2 jest 143mb Dodam tylko że folder Unpacker wklejałem cały do folderu z grą, wklejałem też do Atari obok folderu TDU2 i to samo się dzieje Co ja źle robię W to czarne okno tak wpisuje jak tutaj czyli C:\Program Files\Atari\TDU2 czy mam wpisać tak C:\ProgramFilesAtariTDU2
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    [HowTo] Jak przygotować TDU2 do modów

    autor: Xarlith » 06 lip 2013, 18:27

    Jak masz część plików z gry w folderze na dysku D, to ścieżki podałeś dobre.
    Coś się dzieje w momencie gdy skrypt zaczyna rozpakowywać duże pliki .big i dla tego muszę wiedzieć co system wypluwa w tym "czarnym okienku" przed zamknięciem.
    Pobierz z mediafire jeszcze raz. Okno nie będzie się zamykać.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 119

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do